סוף סוף קונה את המחשב החדש, חוות דעת והמלצות אחרונות - 4500~ לגיימינג. - עמוד 3 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סוף סוף קונה את המחשב החדש, חוות דעת והמלצות אחרונות - 4500~ לגיימינג.

danvis

Recommended Posts

ANTEC P183 אחלה של מארז.

יש כזה לאח של חבר שלי, הצדדים של המארז קפואים ! הוא לא עשוי מסתם ברזל, הוא עשוי מכל מיני פלסטיקים וחומרים מיוחדים..

המארז לא מרעיש כלל וכלל! קשה לשמוע אותו D:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חבר'ה,

אתם קופצים פה למארזים משווקים שאני בכלל לא מכוון אליהם. אני אומנם שוקל את ה-Phantom אבל רק כממש אופציה אחרונה. ה-Element G, Storm Sniper (במידה וזה ה-Black Edition) או ה-LanCool הם השוק השפוי יותר שאליו אני מכוון.

ה-P183 הוא בכלל מארז ב-700 שקל פלוס שנועד דבר ראשון לשקט הרבה לפני שהוא נועד לקירור.

אני מחפש מארז קר שהוא שקט. הדגש הוא קודם כל על וסירקולצית אוויר טובה במאמץ, ורק אחר כך על בעת מנוחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-P183 הוא בכלל מארז ב-700 שקל פלוס שנועד דבר ראשון לשקט הרבה לפני שהוא נועד לקירור.

אני מחפש מארז קר שהוא שקט. הדגש הוא קודם כל על וסירקולצית אוויר טובה במאמץ, ורק אחר כך על בעת מנוחה.

אתה טועה ידידי,

הוא מארז קריר מאוד! ראיתי איך הוא עובד גם במאמץ וגם במנוחה ומה אני יגיד לך, כל הזמן הוא מוציא אוויר קר גם מלמעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LIRAM - הוא לא רלוונטי, בגלל תג המחיר שלו. מה גם שאין לי שום צורך בשקט מוחלט כמו של ה-P183. אני צריך מחשב שבעת מנוחה יהיה שקט ולא יפריע לי לישון/לעבוד - לא יותר מזה. תודה בכל זאת חבר (:

Gil - לא שמעתי על החברה מעולם. יש עליה ועל המארז ביקורות טובות?

כמו כן, אתה יכול לאשר לי שבאמת ה-Sniper שבארץ הוא לא ה-Black Edition?

מה אתה חושב על ה-Elements G? יצא לך לעבוד עם אחד כזה/לראות אותו בפעולה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזק!

לפותח הנושא, עדיף לך ללכת על , לוח מאוד איכותי מבחינת OC.

מה גם שיש לו EFI (ביוס גראפי), בתור אחד שמשתמש בזה, זה ממעולה!!

כדאי לך!

נו גם לMSI יש את הבאיוס הזה, הלוח שאני מציע נמצא כרגע אצלי ואני חייב לציין שזה פשוט לוח מעולה שכולל גם כן את ה באיוס הEFI, כמו כן הוא כולל את כפתור הOC שבלחיצת כפתור פשוטה המעבד בOC של 4.2GHZ שזה יותר מי ממספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

xigmatek חברה מאוד ידועה בתחום הקירור במיוחד וגם וספקים. בארץ לא כ"כ נפוצה, אם כי זה נכון על עוד חברות מעולות שלא

מגיעות לארץ (וחבל!)

קראתי פעם ביקורת ממש טובה על המארז, כדאי שתקרא גם אתה בשביל להחליט בעצמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא סגור על קניית כרטיס המסך מRSM, במקומות אחרים יש כרטיסים שמגיעים מראש עם קירורים אלטרנטיביים, ועולים בערך אותו הדבר כמו הרפרנסים הפשוטים שיש בRSM. כמובן גרסה רגילה ולא OC להשאיר את המחיר כמה שיותר נמוך.

מבחינת המארזים - ת'רמלטייק בלי הרבה הנדסת אנוש, הם נראים נוצצים אבל בעלי פגמים מעצבנים. הLANCOOL מצויין, לדעתי שווה את המחיר, והפאנטום שעולה 650 שווה כמו באיזור ה800 שקל, הכי הרבה bang for the buck. לי יש את ה690-2, והוא באמת די רועש, ואין לו פילטר נשלף בשום מקום, מה שאומר שאתה צריך לשטוף את כל הפאנל הקדמי כדי לנקות את הפילטר, ואת הפאנל העליון שאי אפשר לפרק בלי לפרק את כל חיבורי הכפתורים, צריך לשאוב עם שואב אבק.. מבחינת לעבוד איתו אבל הוא מארז נוח ומאוד STURDY, בניגוד נניח לת'רמלטייקים שהם יותר FLIMSY. גם מקרר טוב. אבל להמליץ עליו בהחלט קשה לי.

אם תחליט לקנות את הכרטיס בRSM ולהחליף לקירור כמו הEXTREME PLUS, המארז היחידי שיוכל לאכלס אותו בנוחות מאלה שאתה מתלבט לגביהם הוא הפאנטום. אני הייתי צריך לנסר את כלוב ההארדיסקים העליון אצלי כדי שיכנס..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה!

מבחינת ה-TT - אני יודע שהם מייצרים לא משהו עם פגמים מעצבנים. אבל באמת שסדרת ELEMENT זוכה לביקורות מקיר לקיר. איכות ההרכבה, איכות החומרים והכל נחשב מצויין, ואת זה אומרים 15 ביקורות ולא אחת (הוא זכה בפרסי זהב במספר מאד מכובד של אתרים ובפרסי כסף בעשרות). מה שבאמת חשוב לי זה אם ה-ELEMENT G הספציפי הזה הוא מרעיש בעת מנוחה או לא, ואם ייכנס שם בגודל של ה-TRUE.

אם אני לוקח מארז עם מהצד, אני לא רואה סיבה לקחת כ.מסך עם שהוא לא רפרנס - כי הרי אין דבר יותר טוב לקרר כ.מסך מאוויר קר שנזרק עליו ישירות.

אני בהחלט אשקול את הפאנטום יותר ברצינות, תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזמנו גם אני התעניינתי באלמנט G, היה אבל משהו שהוריד לי לגמרי, אלוהים זוכר מה זה היה.. קצת חיפשתי את הביקורת הזו ולא מצאתי, ועד שאני לא נזכר הוא באמת נראה טוב :) מה המחיר שלו? 580?

קירורי הרפרנס רק משאירים את הכרטיס במצב פעולה, הם לא בעלי יכולת סילוק החום שהסינקים האלטרנטיביים מסוגלים לה. אפילו משחה תרמית הם לא שמים, אלא מין פד אומלל שכזה. אם המארז שלך מאוורר כהלכה, האויר החם שנפלט לתוך המארז אמור להיות מסולק ללא שום בעיה. אין ספק שזה מצוין שיש לך מאוורר מהצד שזורק ישירות לכיוון הכרטיס, אבל אם לגוף הקירור אין הולכה טובה, תוכל לגלח כמה מעלות בודדות במקרה הטוב.. אצלי ה6950 עם ובלי מהצד הראה שינוי של 2 מעלות.. מ79 ל77. עכשיו הוא לא עובר את ה58... ואני הוצאתי כסף מיותר, יכולתי בתוספת קטנה לקנות 6950 עם חלופי מההתחלה ולא להוציא עוד כמעט 300 שקל על.. חלופי. מה שאתה לא חושב עליו לדעתי זה כמה רועש קירור הרפרנס. לגבי ה570 ממה שאני יודע הוא במעט יותר שקט מהרפרנס של ה6950, שהוא ממש לא שקט ברגע שאתה עולה מעל 50% RPM. הרעש היה הסיבה העיקרית להחלפה אצלי.

זו שאלה (תאורטית, לא בטוח שטמפ' המעבד תשתנה בכלל) של עוד כמה מעלות בודדות למעבד, כתוצאה מהאויר החם שנפלט בתוך המארז, או תוספת של 20-30 מעלות לכרטיס הגרפי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.vortez.net/articles_pages/thermaltake_element_g_review,7.html

קישור לביקורת פחות מחמיאה. עקרונית, אני מניח שדברים מסוימים יפריעו לאחד יותר משיפריעו לאחר, כלומר, עניין של טעם. בהפרש המחירים שהיה אז בינו לבין ה690 זה היה נראה לי יותר מדי. ובהפרש שלו מול הפאנטום זה נראה לי מעט מדי מכדי לא ללכת על הפאנטום. אבל השטיק של המאוורר צד מגניב לגמרי והמראה של הפנים עם השחור המטאלי הזה, נראה טוב. גם הקירור שלו מצוין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ זה נקודות מעניינות שאתה מעלה על הקירור של הכרטיס, אבל כמעט בכל מקום אומרים שהדרך הטובה ביותר לקרר כ.מסך זה לזרוק עליו אוויר ישירות מהצד. האמת שאצל RSM ה-G ממש זול - 479 ש"ח. זה כמעט 50 שקל פחות מה-SNIPER (הגרסא הישנה) וה-932 ובטח ובטח פחות מהפאנטום.

קראתי את הביקורת והאמת שלא התרשמתי ממנה יותר מדי. זה תמיד טוב לקרוא ביקורות שמראות את הצד השלילי אבל אני חושב שדי בקלות אפשר להתגבר על מה שרשום שם:

1. אפשר לדחוף חתיכת צמר גפן אם זה באמת כל כך מפריע שה-HDD יושב ישירות על המתכת. בהשקעה של עוד 5 שקלים, אפשר להדביק מדבקות גומי דקות מאד.

2. אין אנטי-ויברציה בפנים, אבל כל הצד של המארז נועד לאנטי ויברציה עם פסי גומי גדולים.

3. אני מתכוון למקם את הספק עם המאורר כלפי מטה שיישאף אוויר נקי ויוציא אותו לתוך המארז (שגם ככה צפויה בו סירקולציה מעולה).

4. מסתבר שהוא לא כזה יקר כי הוא כן מתחרה בכולם P:

אגב, הביקורת רק חיזקה לי את הרצון לקנות אותו xD

רשום שם שהמאוררים עושים עבודה מעולה ולא מרעישים, וזה בדיוק הדבר שהדאיג אותי ב-G. הם די חיפשו לקטול את המארז ואם הם לא עשו את זה פה, כנראה שזה באמת בכלל לא כזה מרעיש.

דיברתי עם גיא מ-RSM. הוא אמר לי שה-G הוא סך הכל מארז מעולה, מבחינת אווררור ובנייה, וגם שהוא יחסית שקט כשהמאוררים על נמוך. שאלתי אותו אם אפשר לישון עם המארז באותו חדר או ללמוד איתו והוא אמר שזה בהחלט אפשרי, ויש רעש כלשהו (המארז לא חרישי לחלוטין, אבל בהחלט שום מארז בקטגוריה שלו הוא לא כזה) אבל לבנאדם בלי רגישות מטורפת לשמיעה זה יהיה בסדר גמור. גם מבחינת Heatsinks גדולים, הוא אמר שאין בעיה וה-TRUE ייכנס בפנים, יחד עם המאורר. הבעיה היחידה שאני רואה זה שאין פילטר אבק על המאורר העצום של ה-230, אבל אני חושב שאפשר לסדר משהו עם קצת מודינג. אני אחתוך פילטר של מזגן ישן ומקסימום אקדח לו חורים ואתפוס אותו על המאורר.

כמו שזה נראה כרגע, אני אלך על ה-G.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה סבבה עם זה, אז כן הוא מארז מצוין. אף מארז לא מושלם, ובאמת עם קצת התעסקות אפשר לסדר את העניינים האלה. ועם המחיר הזה.. לגמרי שווה.

לא עניתי לגבי המעבד כי אני לא מוכר איתו, ובכל מקרה באתרי יצרן מפרסמים את הנתונים האלה, באתר של תרמלטייק יהיה רשום מקסימום גובה לגופי , וכמובן באתר של גוף הקירור יהיו מצויינים נתוני הגודל שלו.

אני לא מתווכח עם העובדה שמאוורר צד מומלץ מאוד לקירור , אני אומר שקירור מהצד לכרטיס שגוף הקירור שלו זה הרפרנס, לא עוזר הרבה כשהקירור רפרנס עצמו לא משהו. ותמורת התוספת 50 שקלים האלה לגוף עם 3 מאווררים (של ג'יגהבייט, חבר קנה אותו שבוע שעבר ב1400 ומשהו) אתה קונה לך שקט וקירור שאולי תרצה לקנות בשלב מאוחר יותר, אם תקנה את הרפרנס... בסה"כ מנסה למנוע את הטעות שאני עשיתי :) כי אם תרצה בסופו של דבר להחליף, תשלם על הכרטיס 1700 במקום 1450...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בהחלט מבין מה אתה אומר, אני אגיד לך מה העניין שלי עם הכרטיס של ג'יגהבייט וכרטיסים מהסוג שלו. בגלל הצורה שהם בנויים, הם זורקים את האוויר שלהם לתוך המארז במקום החוצה. זה מתנגש אם אתה לוקח מארז עם מאורר צד. אני לא יודע אם נסתכל על זה מבחינת טמפרטורות ושעונים, אם כרטיס עם מערכת שונה במארז (שהוא פולט את כל החום לתוך המארז) וכרטיס עם רפרנס שיש וונטה גדולה של 200/230 שזורקת עליו אוויר - אני לא בטוח מי מהם יוכל להגיע יותר רחוק ולהיות יותר קר. אני בטוח שגם אתה לא תהיה מוכן להתחייב שזה בהכרח יהיה הכרטיס עם המערכת השונה (כמו זה של ג'יגהבייט).

הקירור בדקתי עם גיא והוא אמר שאין בעיה להתקין אותו, גם ככה לא נראה לי שתצטרך להיות בעיה.

תודה בכל מקרה על כל העצות המועילות (:

אני אסגור את המפרט סופית היום בערב ואפרסם אותו פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין את החשש שלך, אבל הוא לא כל כך מבוסס - האויר נכנס מהצד ומאווררי הכרטיס משתמשים בו ומעיפים לצדדים. אם יש לך מאוורר בגג המארז, אתה לא אמור לחשוש, הוא ידאג להוציא את האויר החם הזה. אני מוכן להתחייב במאת האחוזים, כי לקירור רפרנס אין את היכולת, גם אם היית שם עליו מאוורר תקרה, להוריד את הטמפ' של המעבד מתחת לגבול מסוים. אתה צריך היטסינק טוב יותר פשוט... :)

ברצינות, זה כמו שהיטסינקים למעבד מוגבלים ברמת הביצועים לפי העיצוב שלהם ובעיקר לפי הגודל. אתה צריך כמות מסוימת/עיצוב מסוים של אלומיניום ונחושת כדי לסלק כמות מסוימת של חום. אם היית נשאר עם הקירור סטוק למעבד ושם מאוורר שמכניס ישירות עליו, כמה רחוק היית מגיע בקירור שלו..?

אני מוכן להתחייב בכל אופן, שאין סיכוי שתגיע עם הרפרנס ומאוורר צד לטמפרטורות שאדם עם מאוורר צד וכרטיס עם חלופי יגיע אליו. ספק גם אם תגיע אליו גם אם לא ישתמש במאוורר הצד... באותה מידה שמאוורר תעשייתי שיכוון לקירור דיפולט של מעבד, לא יקרר אותו כמו שהיטסינק ומשחה תרמית איכותית יקררו...

ואין על מה בנאדם, שמח לעזור!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...