דפני ליף השקרנית נתפסה בקלקלתה . השקרנית טוענת שפונתה - עמוד 17 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דפני ליף השקרנית נתפסה בקלקלתה . השקרנית טוענת שפונתה

i-kramba

Recommended Posts

צודק.

אדם לאדם זאב, ואיך היא מעיזה לבקש שנתנהג כמו בני אדם כשהיא לא זאב ולא בן אדם, היא קרוקודיל.

הגיע הזמן שכל הקרוקודילים יחזרו למכלאה שלהם ויעשו את תפקידם במופע של יצחק תשובה כדי שלא יאלצו לבקש ממנו צדקה כמו שאר חיות הבר.

למה לקרוא את מה שכתבתי שאפשר לקרוא את מה שאתה רוצה לקרוא בשביל להגיב איך שאתה רוצה להגיב במקום להגיב לעניין?

אני לא מאמין שאדם לאדם זאב, אבל שאדם א' הוא זאב לאדם ב' כדי שאדם ב' יהיה "סולידי" עם אדם ג' - זה פסול בעיני.

מה מוסרי יותר - לתת צדקה מרצון או צדקה מכפייה?

אבל לא ענית לשאלה - מה לא חוקי במעשיה של דפני ליף? אתה טענת שהיא עברה על החוק ואחרי שהכוחתי אותך על טעותך, שינית מהר גרסא וטענת שעליה להתנדב בצורה מסודרת, וזאת למרות שאין שום חוק במדינת שמחייב שירות לאומי ואני בטוח שהעזרה שלה לילדים במצוקה על פני ה"התנדבות" של בחורות שהשתמטו משירות צבאי והלכו לשירות נוח במיוחד בתור מזכירות בקופת חולים ועוד נתפסות כבחורות שעשו מעל ומעבר למצופה מהן.

לא זכור לי שדפני ליף או ראשי המאבק רצו להפיל את הממשלה וההוכחות בשטח היא שראשי המאבק מנהלים משא ומתן עם הממשלה במקום להתעלם מחלוטין לקיומה ולדרוש את הפלתה. אך זה כמובן לא ירצה את תומכי ביבי שמעדיפים לשמור על הסטטוס קוו, מחורבן ככל שיהיה, והעיקר שהמנהיג שבחרו יהיה השליט הבלתי מעורער וזאת למרות שיש הרבה מקום לשיפור המצב הנוכחי - הורדת יוקר המחיה, שיפור בתנאי הדיור לנזזקי דיור, סבסוד גני הילדים והחינוך עד 18 (למשל, חוק יום לימודים ארוך הוקפא בחוק ההסדרים וזאת למרות שהוא עבר בצורה דמוקרטית בכנסת).

למי אכפת מהחוקיות של העניין? איך בחורה שלא ביצעה חובה "סולידרית" יכולה לדרוש "סולידריות"? זה עניין מוסרי גרידא.

היא אומרת קבל עם ועדה(ואני מסכים איתה ב800%) שצדקה מרצון עדיפה על צדקה מכפייה, אך היא קוראת בראשי חוצות לעוד צדקה בכפייה?

סולידריות לא יכולה להיווצר בכפייה, זה פשוט לא עובד - כמה אתה סולידרי עם החרדים אותם אתה מסבסד בכפייה?

מישהו אמר שאין מקום לשיפור במצב הנוכחי? די עם הדמגוגיה!

זה נורא מתאים לתומכי השמאל לחשוב שהם יודעים מה הולך בליבו של כל "תומך ביבי"(see what I did there?)

יאללה - שפר את המצב בהורדת יוקר המחיה - תמוך ברפתנים!

יאללה - שפר את מצב הדיור לנזקקי הדיור - תמוך בעיירות פיתוח/דיור ציבורי - זה תמיד מצליח בגדול!

יאללה - סבסד את גני הילדים והחינוך עד גיל 18 - מהכסף של מי?! למי אכפת? מערכת החינוך בכלל לא קורסת בתנאים הקיימים, בואו נוסיף לה עוד תחומי אחריות!

זה לא פוסל אגב את העובדה שחוק ההסדרים אכן בעייתי. כל התנהלות שלטונית שמגינה על השלטון מפני הריבון האמיתי(העם) היא בעייתית.

אתה רואה בעיות? יופי.

אתה רוצה לפתור אותן? מצויין. אני איתך.

אבל כאשר אתה תומך בשיטות שלפי מיטב ידיעתי רק יחמירו את הבעיה ואני אומר לך את זה - החוצפה לבוא ולומר לי שאני "תומך בסטטוס קוו" ו"רוצה בנתניהו כשליט בלתי מעורער" זה דיון ברמהמ אוד נמוכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 291
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מאיפה יגיע הכסף?

מהעלאת מיסים ישירים והורדת מיסים עקיפים, כדי ששיטת המיסוי הדפוקה תפסיק ללחוץ את מעמד הביניים מטה ולאפשר נוחיות לעשירים.

ולדאוג לאכוף את זה ולאפשר את המינימום האפשרי של פרצות בחוק כדי שהעשירים החמדנים יפסיקו לקחת את הכל לכיסם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, נמנעתי מלהגיב על זה כמה זמן כי כל פעם מחדש ניסיתי לקרוא את הדוחות הכספיים האלה - אני מודה, לא הצלחתי מי יודע מה.

ממה שכן הצלחתי להבין, יש לי כמה שאלות:

א. מדוע החובות היחידים שחשובים הם חובות חוץ? זה טוב ויפה שהמדינה נמצאת במצב של נטו מחוץ למשק, אך מה עם החובות פנים בתוך ישראל? לפי מה שאני יודע, הם גבוהים בהרבה גם מחובות החוץ

ב. כתוב בכמה מקומות שהאג"ח של מבוטח על ידי האג"ח של ארה"ב - אותי זה מדאיג הרבה יותר מאשר מרגיע

ג. מה עם חובות "נסתרים"? החל מחברת החשמל(60 מיליארד ש"ח) וכלה בהתחייבויות אקטואריות של ביטוח לאומי שאין להן כיסוי(אם מישהו יודע למצוב את הנתון לגבי הגרעונות וההתייחבויות האקטואריות של ביטוח לאומי - אני יותר מאשמח!)

מאיפה יגיע הכסף?

מהעלאת מיסים ישירים והורדת מיסים עקיפים, כדי ששיטת המיסוי הדפוקה תפסיק ללחוץ את מעמד הביניים מטה ולאפשר נוחיות לעשירים.

ולדאוג לאכוף את זה ולאפשר את המינימום האפשרי של פרצות בחוק כדי שהעשירים החמדנים יפסיקו לקחת את הכל לכיסם.

אה, אז הכל בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע שהיא לא מבצעת את החלק הקטן יחסית("רק שנתיים בצבא... או שנה בשירות לאומי) של ערבות הדדית כפויה, הרי שכל המחאה שלה ריקה מתוכן לחלוטין.

זאת לא מחאה שלה

זאת מחאה של מאות אלפי אנשים במדינה

חלק עשו , חלק לא, חלק ימניים, חלק שמאלניים, חלק דתיים, חלק חילונים וכו'

זאת כבר מזמן לא המחאה של דפני ליף, זאת מחאה אוטנטית שעולה מכל הכיוונים

אנשים מעדיפים להסתכל על הצורה ולא על המהות, מנסים לעשות דה לגיטימציה לבודדים וחושבים שזה בצורה כלשהי משליך על המחאה כולה.

אותי לא מעניינות האג'נדות הנסתרות של הגברת הזאת וחבריה, לא מעניין מי מימן את הגיליוטינה ושאר שטויות, מעניין אותי רק שהיה לה מספיק יוזמה להוציא לאור מה שהיה אצל כולנו בראש כ"כ הרבה זמן ולא עשינו כלום בנידון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, נמנעתי מלהגיב על זה כמה זמן כי כל פעם מחדש ניסיתי לקרוא את הדוחות הכספיים האלה - אני מודה, לא הצלחתי מי יודע מה.

ממה שכן הצלחתי להבין, יש לי כמה שאלות:

א. מדוע החובות היחידים שחשובים הם חובות חוץ? זה טוב ויפה שהמדינה נמצאת במצב של נטו מחוץ למשק, אך מה עם החובות פנים בתוך ישראל? לפי מה שאני יודע, הם גבוהים בהרבה גם מחובות החוץ

חוב פנימי ניתן לשליטה ע"י המדינה, לא משנה באיזו סיטואציה אפשר לשמור עליו ברמה מסויימת אתה לא יכול להכריח מדינות לתת לך כסף, אתה כן יכול להכריח קרנות פנסיה/גמל ושאר גופים מוסדיים להחזיק אג"ח ממשלתי וכמובן ברגע שהחוב הוא בשקלים, אין סיכוי שלא תחזיר אותו כי אתה זה שמדפיס את הכסף :P כמובן שהחוב הזה הוא גם חוב לטווח "אינסופי" - הגופים הנ"ל וגופים נוספים כמו ביטוח לאומי מחזיקים סכומים ענקיים אבל מה שמממן את התשלומים השוטפים שלהם זה התשלומים השוטפים שמתקבלים.

ב. כתוב בכמה מקומות שהאג"ח של מבוטח על ידי האג"ח של ארה"ב - אותי זה מדאיג הרבה יותר מאשר מרגיע

זה משפיע רק על הדירוג, ואתה באמת דואג יותר מדי לארה"ב - קצת מושפע מהתקשורת

ג. מה עם חובות "נסתרים"? החל מחברת החשמל(60 מיליארד ש"ח) וכלה בהתחייבויות אקטואריות של ביטוח לאומי שאין להן כיסוי(אם מישהו יודע למצוב את הנתון לגבי הגרעונות וההתייחבויות האקטואריות של ביטוח לאומי - אני יותר מאשמח!)

את כל הנתונים של הביטוח הלאומי כולל ההתחייבויות האקטואריות אפשר כמובן למצוא בדוח הכספי של הביטוח הלאומיאתה שוב מודאג ממשהו שאתה לא מבין בו (אקטואריה בפרט וביטוח בכלל)

אבל קח לך קצת חומר קריאה

http://www.btl.gov.il/Publications/Financial%20reports/Pages/default.aspx

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוב פנימי ניתן לשליטה ע"י המדינה, לא משנה באיזו סיטואציה אפשר לשמור עליו ברמה מסויימת אתה לא יכול להכריח מדינות לתת לך כסף, אתה כן יכול להכריח קרנות פנסיה/גמל ושאר גופים מוסדיים להחזיק אג"ח ממשלתי וכמובן ברגע שהחוב הוא בשקלים, אין סיכוי שלא תחזיר אותו כי אתה זה שמדפיס את הכסף tongue.gif כמובן שהחוב הזה הוא גם חוב לטווח "אינסופי" - הגופים הנ"ל וגופים נוספים כמו ביטוח לאומי מחזיקים סכומים ענקיים אבל מה שמממן את התשלומים השוטפים שלהם זה התשלומים השוטפים שמתקבלים.

לא לגמרי ירדתי לסוף דעתך, חוב פנימי הוא "בסדר" כי המדינה יכולה להדפיס כסף בשביל להחזיר אותו? אני זוכר שקראתי דברים שלך בדיוק נגד הדפסת כספים - אתה הרי יודע שלא מדובר בכסף "אמיתי" אלא בהורדת ערכו של כל שקל... אז מה הפיתרון כאן בעצם...?- הנקודה היא שגופים כמו קרנות פנסיה וביטוח לאומי מחזיקים אג"ח בשקלים וממנים את החזרת האג"ח בלקיחת עוד אג"חים ועוד הלוואות - ההכנסות שלהם לא מתאימות להוצאות, הן נמוכות בהרבה.

זה משפיע רק על הדירוג, ואתה באמת דואג יותר מדי לארה"ב - קצת מושפע מהתקשורת

מצב החוב הלאומי של ארה"ב קטסטרופלי(http://www.kav.org.il/100994/b1189), אי אפשר לעבוד על כל האנשים כל הזמן ולהעלות את תקרת החוב עד אין סוף. אם אפשר, אז הרי שהגענו לתגלית פיזקלית מדהימה.

"ביטוח" אג"חים בעוד אג"חים זה מסוג הדברים שהגבירו והובילו את המשבר ב2008 - הפד סיבסד משכנתאות, אותם הבנקים הפכו לנגזרות שחברות הביטוח ביטחו מול ערובות אג"ח. יופי טופי. בועה סופה להתפוצץ.

את כל הנתונים של הביטוח הלאומי כולל ההתחייבויות האקטואריות אפשר כמובן למצוא בדוח הכספי של הביטוח הלאומיאתה שוב מודאג ממשהו שאתה לא מבין בו (אקטואריה בפרט וביטוח בכלל)

אבל קח לך קצת חומר קריאה

http://www.btl.gov.il/Publications/Financial%20reports/Pages/default.aspx

נו, לא אמרנו משהו בקשר לעקיצות האלה?

צודק. אני לא מבין בכלכלה, ביטוח, מיסים, כסף, רומנטיקה וחיים באופן כללי - האם כדאי לי להתאבד?

שדיברתי על חובות נסתרים התכוונתי שיש גופים ממשלתיים שמשום מה החובות שלהם לא נכנסים תחת ההגדרה של "החוב הלאומי" למרות שהחוב הזה נמצא בבירור בכיסו של השלטון(ולכן של האזרחים).ל

גבי הדו"ח של ביטוח לאומי - תודה שקישרת אליו.

הסתכלתי עליו לא מזמן אבל לא מספיק לעומק ולא מצאתי את העניין של הגרעון השוטף והגרעון האקטוארי - ועכשיו הסתכלתי קצת בתוכן עניינים ואני חושב שמצאתי את זה, החל מעמ' 51.

לצערי הרב, משום מה "דבר האקטואר הראשי" הוא צילום ולא פונט ולכן לא מאוד קריא, אבל הנה מה שהצלחתי לדלות:

רק בשנת 2009, המוסד לביטוח לאומי נמצא בגירעון של 125,057,931,000 ש"ח (עמוד 51)

לגבי גרעון אקטוארי(עמ' 58) האקטואר הראשי כותב:

"גם לפי המדדים לטווח ארוך, המצב הכספי של המוסד ממשיך להידרדר: - קרנות הביטוח מסתכמות בכ - 317 מיליארד ש"ח, והגרעון האקטוארי עומד על גובה של כ - 146 מיליארד ש"ח. הגרעון האקטוארי גדל ב - 12.5% ריאלית, ושיעור הכיסוי האקטוארי עלה קצת ( בגלל השינוי לשיטת השווי ההוגן) לגובה של כ-54%."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- לא לגמרי ירדתי לסוף דעתך, חוב פנימי הוא "בסדר" כי המדינה יכולה להדפיס כסף בשביל להחזיר אותו? אני זוכר שקראתי דברים שלך בדיוק נגד הדפסת כספים - אתה הרי יודע שלא מדובר בכסף "אמיתי" אלא בהורדת ערכו של כל שקל... אז מה הפיתרון כאן בעצם...?- הנקודה היא שגופים כמו קרנות פנסיה וביטוח לאומי מחזיקים אג"ח בשקלים וממנים את החזרת האג"ח בלקיחת עוד אג"חים ועוד הלוואות - ההכנסות שלהם לא מתאימות להוצאות, הן נמוכות בהרבה.

קודם כל, אני לא יודע מה ההגדרה שלך ל"כסף אמיתי"

אני יודע שבנק הדפיס כמויות אדירות בשנים האחרונות לצורך חיזוק שער הדולר

אני לא נכנס לשיקולים של היה צריך או לא - בשורה התחתונה הערך של השקל לא ירד ולא חווינו אינפלציה

הייתי גם בטוח שתבין את הסמיילי הזה :P

היתרון הוא כמו שאמרתי ביכולת ההחלטה על גובה החוב, הוא בשליטתך בניגוד לחוב למדינות חיצוניות.

הנה עוד כמה מילים על זה

http://www.maot.co.il/lex6/glossary/g_1282.asp

דבר שני - קראת פעם דוחות כספיים של קרן פנסיה? עברת פעם על רשימת נכסים שלה?

הקונספט של קרן פנסיה (חדשה, בותיקות זה שונה) זה שהיא משלמת תזרים מזומנים על סמך ההון שחסכת שם

הכסף שנכנס לשם זה החסכון של עמיתים, אין הנפקות ואין לקיחת הלוואות

הכסף שיוצא משם הוא מהסכומים שנצברו.

כנ"ל לגבי קופות גמל, קרנות השתלמות וביטוחי מנהלים למיניהם.

קרנות ותיקות זה סיפור קצת אחר.

- מצב החוב הלאומי של ארה"ב קטסטרופלי(http://www.kav.org.il/100994/b1189), אי אפשר לעבוד על כל האנשים כל הזמן ולהעלות את תקרת החוב עד אין סוף. אם אפשר, אז הרי שהגענו לתגלית פיזקלית מדהימה. "ביטוח" אג"חים בעוד אג"חים זה מסוג הדברים שהגבירו והובילו את המשבר ב2008 - הפד סיבסד משכנתאות, אותם הבנקים הפכו לנגזרות שחברות הביטוח ביטחו מול ערובות אג"ח. יופי טופי. בועה סופה להתפוצץ.

אנשים מספידים את ארה"ב כבר עשרות שנים וימשיכו להספיד אותה עוד עשרות שנים

מצבה עדיין טוב עשרות מונים מרוב המדינות בעולם וימשיך להיות כזה (כן, גם מרוב מדינות אירופה)

יקח זמן לתקן את הנזק של בוש, אבל העלאת מסים וקיצוץ בהוצאות (כמו מלחמות מיותרות) יחזיר אותם למסלולם

אין קשר בין ביטוח אג"חים למשבר הסאב פריים, וזה ממש לא מצב דומה.

אבל אתה יכול לצעוק "בועה" עד מחר, גם כשזה בכלל לא קשור לנושא אם זה מה שעושה לך טוב.

נו, לא אמרנו משהו בקשר לעקיצות האלה? צודק. אני לא מבין בכלכלה, ביטוח, מיסים, כסף, רומנטיקה וחיים באופן כללי - האם כדאי לי להתאבד?שדיברתי על חובות נסתרים התכוונתי שיש גופים ממשלתיים שמשום מה החובות שלהם לא נכנסים תחת ההגדרה של "החוב הלאומי" למרות שהחוב הזה נמצא בבירור בכיסו של השלטון(ולכן של האזרחים).לגבי הדו"ח של ביטוח לאומי - תודה שקישרת אליו.

הסתכלתי עליו לא מזמן אבל לא מספיק לעומק ולא מצאתי את העניין של הגרעון השוטף והגרעון האקטוארי - ועכשיו הסתכלתי קצת בתוכן עניינים ואני חושב שמצאתי את זה, החל מעמ' 51.לצערי הרב, משום מה "דבר האקטואר הראשי" הוא צילום ולא פונט ולכן לא מאוד קריא, אבל הנה מה שהצלחתי לדלות:רק בשנת 2009, המוסד לביטוח לאומי נמצא בגירעון של 125,057,931,000 ש"ח (עמוד 51)לגבי גרעון אקטוארי(עמ' 58) האקטואר הראשי כותב:"גם לפי המדדים לטווח ארוך, המצב הכספי של המוסד ממשיך להידרדר: - קרנות הביטוח מסתכמות בכ - 317 מיליארד ש"ח, והגרעון האקטוארי עומד על גובה של כ - 146 מיליארד ש"ח. הגרעון האקטוארי גדל ב - 12.5% ריאלית, ושיעור הכיסוי האקטוארי עלה קצת ( בגלל השינוי לשיטת השווי ההוגן) לגובה של כ-54%."

חו"ח להתאבד, עדיף במקום זה סתם להכנס לפאניקה על דברים שאתה לא באמת מבין

התחייבות אקטוארית משקפת תשלומים עתידיים, מקרים שטרם קרו וכו'

נניח שהיום בגיל 30 לפלוני יש תאונת עבודה ועכשיו הוא יקבל 5,000 ש"ח בחודש לכל חייו

ההתחייבות כלפיו היא ענקית, למרות שהשנה נשלם לו רק 60,000 ש"ח

כנ"ל לשאר מקבלי הקצבאות.

אתה מצפה שיחזיקו עכשיו נכסים בגובה סך התשלומים העתידיים הנ"ל?

בשונה מחברת ביטוח רגילה, שבה רק מעטים תובעים את הביטוח ומקבלים פיצוי, בביטוח הלאומי זה הפוך - הרוב מקבלים בסופו של יום בדרך זו או אחרת תשלומים מהביטוח הלאומי (בד"כ קצבת זיקנה אבל גם אבטלה, תאונות עבודה/מחלות וכו').

כל הקונספט של הביטוח הלאומי הוא "שהצעירים" של היום ממננים את "הזקנים" שמקבלים כסף מביטוח לאומי

אתה מכיר דרך אחרת? אולי הפתרון שלך הוא להפסיק לשלם למובטלים, נפגעי תאונות עבודה, פנסיונרים?

(אגב, אני בעד לא לשלם לפנסיונרים שיש להם קיצבה מעל סכום מסויים אבל זה כבר לא ממש קשור לנושא)

במקום תיאוריות, אתה יכול לתת אלטרנטיבות?

ואיך כל זה קשור לדפני ליף שלטענתך המחאה "שלה" ריקה מתוכן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה מוסרי יותר - לתת צדקה מרצון או צדקה מכפייה?

לא רוצים צדקה, רוצים להתקיים בכבוד.

אם כל כך הרבה אנשים במדינה צריכים לקבל צדקות כנראה שמשהו מקולקל בכלכלה ובממשל.

ישראל הפכה למקסיקו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, אני לא יודע מה ההגדרה שלך ל"כסף אמיתי"

אני יודע שבנק הדפיס כמויות אדירות בשנים האחרונות לצורך חיזוק שער הדולר

אני לא נכנס לשיקולים של היה צריך או לא - בשורה התחתונה הערך של השקל לא ירד ולא חווינו אינפלציה

הייתי גם בטוח שתבין את הסמיילי הזה :P

היתרון הוא כמו שאמרתי ביכולת ההחלטה על גובה החוב, הוא בשליטתך בניגוד לחוב למדינות חיצוניות.

הנה עוד כמה מילים על זה

http://www.maot.co.il/lex6/glossary/g_1282.asp

דבר שני - קראת פעם דוחות כספיים של קרן פנסיה? עברת פעם על רשימת נכסים שלה?

הקונספט של קרן פנסיה (חדשה, בותיקות זה שונה) זה שהיא משלמת תזרים מזומנים על סמך ההון שחסכת שם

הכסף שנכנס לשם זה החסכון של עמיתים, אין הנפקות ואין לקיחת הלוואות

הכסף שיוצא משם הוא מהסכומים שנצברו.

כנ"ל לגבי קופות גמל, קרנות השתלמות וביטוחי מנהלים למיניהם.

קרנות ותיקות זה סיפור קצת אחר.

גם חוב פנימי הוא חוב, אם המדינה חייבת לי מיליארד ש"ח למדינה יש באופן מהותי מיליארד ש"ח פחות מאשר אם היא לא הייתה חייבת לי.

לא לגמרי הבנתי איך ניתן לווסת חובות על ידי הדפסת כסף. לפי מה שאני יודע, אם ממשלת מדפיסה ומחלקת עכשיו 20,000 ש"ח לכל אזרח במדינת - היא הלכה למעשה לא עשתה כלום במשק הפנימי(ובמשק החיצוני הורידה את ערכו של השקל כמטבע נסחר).

אנשים מספידים את ארה"ב כבר עשרות שנים וימשיכו להספיד אותה עוד עשרות שנים

מצבה עדיין טוב עשרות מונים מרוב המדינות בעולם וימשיך להיות כזה (כן, גם מרוב מדינות אירופה)

יקח זמן לתקן את הנזק של בוש, אבל העלאת מסים וקיצוץ בהוצאות (כמו מלחמות מיותרות) יחזיר אותם למסלולם

אין קשר בין ביטוח אג"חים למשבר הסאב פריים, וזה ממש לא מצב דומה.

אבל אתה יכול לצעוק "בועה" עד מחר, גם כשזה בכלל לא קשור לנושא אם זה מה שעושה לך טוב.

לפי מה אתה אומר שמצבה של ארה"ב טוב עשרות מונים מרוב המדינות בעולם? איזה עסק יכול לחיות עם גילגול הלוואות אין סופי וחובות וגרעון המצטבר הגבוהים יותר מכלל התוצר?

וכן, אין ספק שצריך לקצץ בהוצאות. אין ספק ש(גם מבחינה כלכלית) כדאי לארה"ב להפסיק את המלחמות ואת פריסת הכוחות המוגזמת של הצבא האמריקאי(סתם דוגמא: אלפי חיילים אמריקאים בגרמניה). ואני(מבחינה מוסרית) תומך בהשוואת המס על הכנסות למס על הון - מבחינה כלכלית אני לא לגמרי בקיא בנושא ולכן מעדיף לא להיכנס אליו.

אבל אלו ספינים בעיקר. לא המלחמות(או המקבילה הישראלית: תקציב הביטחון/חרדים וכו') הן ה"בזבזניות" העיקריות והגורמות העיקריות לחוב, אלא דווקא ה-social security ו-medicare:

חו"ח להתאבד, עדיף במקום זה סתם להכנס לפאניקה על דברים שאתה לא באמת מבין

התחייבות אקטוארית משקפת תשלומים עתידיים, מקרים שטרם קרו וכו'

נניח שהיום בגיל 30 לפלוני יש תאונת עבודה ועכשיו הוא יקבל 5,000 ש"ח בחודש לכל חייו

ההתחייבות כלפיו היא ענקית, למרות שהשנה נשלם לו רק 60,000 ש"ח

כנ"ל לשאר מקבלי הקצבאות.

אתה מצפה שיחזיקו עכשיו נכסים בגובה סך התשלומים העתידיים הנ"ל?

בשונה מחברת ביטוח רגילה, שבה רק מעטים תובעים את הביטוח ומקבלים פיצוי, בביטוח הלאומי זה הפוך - הרוב מקבלים בסופו של יום בדרך זו או אחרת תשלומים מהביטוח הלאומי (בד"כ קצבת זיקנה אבל גם אבטלה, תאונות עבודה/מחלות וכו').

כל הקונספט של הביטוח הלאומי הוא "שהצעירים" של היום ממננים את "הזקנים" שמקבלים כסף מביטוח לאומי

אתה מכיר דרך אחרת? אולי הפתרון שלך הוא להפסיק לשלם למובטלים, נפגעי תאונות עבודה, פנסיונרים?

(אגב, אני בעד לא לשלם לפנסיונרים שיש להם קיצבה מעל סכום מסויים אבל זה כבר לא ממש קשור לנושא)

במקום תיאוריות, אתה יכול לתת אלטרנטיבות?

אני יודע מה זה התחייבות אקטוארית. וגירעון אקטוארי בשיעור שקיים בביטוח לאומי(ובמקבילה האמריקאית שלו, כפי שהראתי למעלה) הוא לא גירעון מתקבל על הדעת, לא סתם האקטואר הראשי של ביטוח לאומי אמר "מצבו הכספי של המוסד ממשיך להידרדר".

לא ברור לי, מבחינה פיזקלית נטו, איך אתה יכול לממן ביטוחים בX כסף כאשר יש לך Y כסף שנמוך בהרבה מאותו X. אתה מוזמן להדגים לי כיצד. ולא, הלוואות וחובות זו לא תשובה כי גם אותם צריך להחזיר. חבר שלך רוצה לרכוש שעולה 10K אך ההכנסה שלו היא 5K, האם תייעץ לו לקחת הלוואה של 10K ולאחר מכן להחזיר את ההלוואה הזו עם עוד הלוואה ואז עוד אחת? אתה חבר רע שרק מסבך אותו בחובות.

זו דמגוגיה מאוד יפה לומר שאני בעד לזרוק עכשיו מובטלים, נפגעי תאונות עבודה ופנסיונרים לרחוב. החטא האמיתי הוא בתיחזוק האשליה שביטוח לאומי יממן אותך, ואז כאשר פותחים את הארנק ורואים שאין כסף - אז בואו נאשים אנשים כמוני שזורקים מסכנים לרחוב. אי-יכולת לקיים הבטחות שלטוניות אינן אשמתי אלא אשמתו של השלטון במדינת , שזרא חול בעיני הציבור מאז הקמת המדינה.

לגבי צעירים שממנים זקנים - אני מודע לכך שכך המערכת עובדת ויכול להיות שהיא יכלה לעבוד ככה(לאורך זמן) כאשר אחוז גבוה מהאוכלוסייה צעיר ואחוז נמוך זקן, אך בעידן המודרני כאשר האוכלוסייה מזדקנת (וחיה בזיקנה זמן רב יותר) ולא "מייצרת" מספיק צעירים בשביל לסבסד את הזקנים - אתה מקבל התמוטטות של הקונספט, וזה בדיוק הנתיב עליו אנו נמצאים.

יש פיסקה מאוד יפה על הנושא בספר "2048" של ד"ר דויד פסיג כאשר הוא מתמקד בסין, אך מדבר על הנושא של הזדקנות האוכלוסייה וסיחרור מוסדות הרווחה באופן כללי - כרגע הספר לא אצלי אך יהיה לי אותו מחר.

וכך, ביטוח לאומי הוא בעצם פירמידה עם בסיס צר וצמרת רחבה - ולכן הוא יתמוטט (בקצרה:

)

אלטרנטיבות? ביטוח פרטי. פנסיה פרטית.

ואיך כל זה קשור לדפני ליף שלטענתך המחאה "שלה" ריקה מתוכן?

שוב, אני חוזר ואומר:

המחאה מוצדקת. יקר מדי לחיות בארץ. בכל תחומי החיים שבהם יקר מדי לחיות ניתן לזהות בבירור את אחיזת החנק של השלטון שגם ממוטט את עצמו בתהליך. אי לכך ובהתאם לזאת, הפתרונות לא אמורים להיות עוד תחומים בהם השלטון יתערב, או תחומים בהם השלטון יתערב יותר - אלא בדיוק ההפך - פחות שלטון.

כאשר דפני ליף מדברת על "ערבות הדדית" ו"סולידריות חברתית" היא לא קוראת לאנשים להצטרף לארגוני צדקה מרצונם החופשי והמוסרי(כפי שהיא עשתה, וכל הכבוד לה על כך) אלא על מערכת שלטונית הכופה "סולידריות חברתית". כאשר אותה דפני ליף לא מקיימת את החובות הקיימים של "סולידריות חברתית" - אני רואה כאן צביעות.

יום אחד טייל משה רבנו , וראה עורב מתפלש ומנקר בערמה של זבל, אחר כך עולה העורב על ענף ומודיע ברבים שעל כולם לקחת דוגמא ממנו, לאכול רק אוכל טרי ונקי ולא להתפלש בזבל.

לא רוצים צדקה, רוצים להתקיים בכבוד.

אם כל כך הרבה אנשים במדינה צריכים לקבל צדקות כנראה שמשהו מקולקל בכלכלה ובממשל.

ישראל הפכה למקסיקו.

רוצה שנעשה ביחד תרגיל ונבחן היכן ההוצאות הגדולות ביותר שלך וממה הן נובעות? ברור שכאשר המדינה הורסת כל חלקה טובה במשק יותר ויותר אנשים זקוקים ל"צדקה", שאותה גם המדינה מספקת. זה Vicious Circle מטומטם לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם חוב פנימי הוא חוב, אם המדינה חייבת לי מיליארד ש"ח למדינה יש באופן מהותי מיליארד ש"ח פחות מאשר אם היא לא הייתה חייבת לי.

לא לגמרי הבנתי איך ניתן לווסת חובות על ידי הדפסת כסף. לפי מה שאני יודע, אם ממשלת ישראל מדפיסה ומחלקת עכשיו 20,000 ש"ח לכל אזרח במדינת ישראל - היא הלכה למעשה לא עשתה כלום במשק הפנימי(ובמשק החיצוני הורידה את ערכו של השקל כמטבע נסחר).

החוב שישראל צברה ב63 שנותיה שימש להרבה דברים,

למדינה יש אמנם חוב אבל יש לה גם המון נכסים ותשתיות שנבנו בעזרתו

לכל מאזן יש 2 צדדים.

ושוב, יש הבדל גדול בין חוב פנימי לחוב חיצוני, מה שמדאיג במצב של ארה"ב הוא החוב החיצוני.

בנוגע להדפסת הכסף - נתתי לך דוגמה אמפירית שסותרת מה שכתבת - ישראל הדפיסה עשרות (מאות?) מיליארדי ש"ח בשנים האחרונות

השקל לא נחלש והאינפלציה לא הרימה ראשה.

אם עדיין לא הבנת את ההבדל בין חוב חיצוני לפנימי, פשוט תחפש מידע בגוגל ותקרא עד שתבין.

לפי מה אתה אומר שמצבה של ארה"ב טוב עשרות מונים מרוב המדינות בעולם? איזה עסק יכול לחיות עם גילגול הלוואות אין סופי וחובות וגרעון המצטבר הגבוהים יותר מכלל התוצר?

וכן, אין ספק שצריך לקצץ בהוצאות. אין ספק ש(גם מבחינה כלכלית) כדאי לארה"ב להפסיק את המלחמות ואת פריסת הכוחות המוגזמת של הצבא האמריקאי(סתם דוגמא: אלפי חיילים אמריקאים בגרמניה). ואני(מבחינה מוסרית) תומך בהשוואת המס על הכנסות למס על הון - מבחינה כלכלית אני לא לגמרי בקיא בנושא ולכן מעדיף לא להיכנס אליו.

אבל אלו ספינים בעיקר. לא המלחמות(או המקבילה הישראלית: תקציב הביטחון/חרדים וכו') הן ה"בזבזניות" העיקריות והגורמות העיקריות לחוב, אלא דווקא ה-social security ו-medicare:

כי זה מצבה, אתה קורא חדשות לפעמים?

תסתכל מה המצב במדינות אירופה

מדינות שכאילו מדורגות גבוה יותר מארה"ב (AAA)

אבל בפועל מצבן הרבה יותר גרוע - אני מדבר על אריות אירופה - מדינות כמו גרמניה/בריטניה/צרפת/אירלנד/לוקסמבורג/בלגיה/שוודיה

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_external_debt

לאף אחת מהן את את החוסן והכלים לצאת מהמשבר בקלות כמו ארה"ב

ארה"ב אמנם מדינה עם חוב גבוה, אבל עם הרבה נכסים ונטל מס מהנמוכים בעולם.

אני יודע מה זה התחייבות אקטוארית. וגירעון אקטוארי בשיעור שקיים בביטוח לאומי(ובמקבילה האמריקאית שלו, כפי שהראתי למעלה) הוא לא גירעון מתקבל על הדעת, לא סתם האקטואר הראשי של ביטוח לאומי אמר "מצבו הכספי של המוסד ממשיך להידרדר".

לא ברור לי, מבחינה פיזקלית נטו, איך אתה יכול לממן ביטוחים בX כסף כאשר יש לך Y כסף שנמוך בהרבה מאותו X. אתה מוזמן להדגים לי כיצד. ולא, הלוואות וחובות זו לא תשובה כי גם אותם צריך להחזיר. חבר שלך רוצה לרכוש שעולה 10K אך ההכנסה שלו היא 5K, האם תייעץ לו לקחת הלוואה של 10K ולאחר מכן להחזיר את ההלוואה הזו עם עוד הלוואה ואז עוד אחת? אתה חבר רע שרק מסבך אותו בחובות.

זו דמגוגיה מאוד יפה לומר שאני בעד לזרוק עכשיו מובטלים, נפגעי תאונות עבודה ופנסיונרים לרחוב. החטא האמיתי הוא בתיחזוק האשליה שביטוח לאומי יממן אותך, ואז כאשר פותחים את הארנק ורואים שאין כסף - אז בואו נאשים אנשים כמוני שזורקים מסכנים לרחוב. אי-יכולת לקיים הבטחות שלטוניות אינן אשמתי אלא אשמתו של השלטון במדינת , שזרא חול בעיני הציבור מאז הקמת המדינה.

המשוואה המתמטית שלך לא נכונה

ברור שבסופו של דבר גם חלק מהתקציב השוטף של המדינה הולך לכיסוי החובות האלו

הביטוח הלאומי לא מתקיים רק מתקבולים שוטפים,

אבל זאת האופציה הטובה ביותר - אין אלטרנטיבה טובה יותר.

לגבי צעירים שממנים זקנים - אני מודע לכך שכך המערכת עובדת ויכול להיות שהיא יכלה לעבוד ככה(לאורך זמן) כאשר אחוז גבוה מהאוכלוסייה צעיר ואחוז נמוך זקן, אך בעידן המודרני כאשר האוכלוסייה מזדקנת (וחיה בזיקנה זמן רב יותר) ולא "מייצרת" מספיק צעירים בשביל לסבסד את הזקנים - אתה מקבל התמוטטות של הקונספט, וזה בדיוק הנתיב עליו אנו נמצאים.

יש פיסקה מאוד יפה על הנושא בספר "2048" של ד"ר דויד פסיג כאשר הוא מתמקד בסין, אך מדבר על הנושא של הזדקנות האוכלוסייה וסיחרור מוסדות הרווחה באופן כללי - כרגע הספר לא אצלי אך יהיה לי אותו מחר.

וכך, ביטוח לאומי הוא בעצם פירמידה עם בסיס צר וצמרת רחבה - ולכן הוא יתמוטט (בקצרה:

)

אלטרנטיבות? ביטוח פרטי. פנסיה פרטית.

או, זהו - מצאת את פתרון הקסם - פנסיה פרטית וביטוח פרטי

כל קרנות הפנסיה בארץ וקופות הגמל וביטוחי המנהלים הם פרטיים

אז בוא נתמקד בתחליף שאתה מציע לביטוח לאומי - חברה פרטית שתשלם לה כל חודש פרמיה ובקרות אירוע ביטוחי/הגעה לגיל X תשלם לך פיצוי - במה זה שונה מביטוח לאומי כיום? ואיך עסק כזה יצליח במקום שבו ביטוח לאומי "נכשל"?

אתה יוצא מקונספט כלכלי שגוי שביטוח לאומי זה עסק, זאת הטבה שהמדינה מממנת מכיסה בסופו של יום למען האזרח.

הקונספט הזה כמו רוב הקונספטים שיצא לי לשמוע ממך הם תלושים מהמציאות, בדיוק כמו הבחור ההזוי שמחזיק את הבלוג קו ישר שאין לי מושג מה ההשכלה הפורמלית שלו, אבל אין לי ספק שהוא לא מחובר למציאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ארה"ב תקצץ משמעותית בהוצאות הביטחון שלה, ותתכנס לתוך עצמה. יהיו לזה 2 תוצאות:

1. לטווח הקצר, פי כמה מלחמות מקומיות. ישנם הרבה סיכסוכים על אש קטנה בעולם, שלא מחמירים נטו בגלל החשש של התערבות ארה"ב לטובת בעלי בריתה.

2. לטווח הארוך, אין שנשאר ריק. אם ארה"ב תפנה את מקומה כמעצמה הצבאית מספר 1 בעולם, מדינה אחרת תתפוס את מקומה. או , או רוסיה. וסביר להניח . ובכל מקרה, העולם יהיה מקום הרבה יותר מסוכן אם זה יקרה. ובטח ובטח לנו. (קיצוצים באים גם בצד של קיצוץ במיליארדי דולרים שמושקעים בפיתוח אמצעי לחימה, שישראל הראשונה להנות מהם, לאחר ארה"ב עצמה)

גם כלכלית מצבה לא כל כך גרוע. קודם כל, היא חייבת בדולרים. וכבר הזכירו שתמיד ניתן להדפיס עוד דולרים. דבר שני, אם זה יתחיל להכביד בצורה משמעותית על ארה"ב, במקרה הקיצוני, היא יכולה לדרוש קיצוץ חובות מסין. איך תוכל להכריח אותה לשלם? (בהנחה שארה"ב לא עשתה את השטות שהצעת, וקיצצה את רוב הוצאות הביטחון שלה)

עריכה: הכוחות בגרמניה ובעוד בסיסים של ארה"ב בעולם, מהווים בסיס קידמי לפריסת כוחות וציוד. בלעדיהם, ארה"ב לא תיהיה המעצמה הצבאית מספר אחת בעולם.

אנשים לא קולטים עד כמה ארה"ב היא גורם מייצב בעולם. לא היתה מלחמת עולם כבר כמעט 70 שנה. וחלק נכבד מהסיבה לזאת, זה בזכות ארה"ב. ובזכות החזקתה בכוחות קובנציונלים מתקדמים, ומהירי הצבה בכל נקודה בעולם. (נשק גרעיני יכול להרתיע רק נגד תקיפה של מעצמה גרעינית אחרת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת לא מחאה שלה

זאת מחאה של מאות אלפי אנשים במדינה

חלק עשו , חלק לא, חלק ימניים, חלק שמאלניים, חלק דתיים, חלק חילונים וכו'

זאת כבר מזמן לא המחאה של דפני ליף, זאת מחאה אוטנטית שעולה מכל הכיוונים

אנשים מעדיפים להסתכל על הצורה ולא על המהות, מנסים לעשות דה לגיטימציה לבודדים וחושבים שזה בצורה כלשהי משליך על המחאה כולה.

אותי לא מעניינות האג'נדות הנסתרות של הגברת הזאת וחבריה, לא מעניין מי מימן את הגיליוטינה ושאר שטויות, מעניין אותי רק שהיה לה מספיק יוזמה להוציא לאור מה שהיה אצל כולנו בראש כ"כ הרבה זמן ולא עשינו כלום בנידון.

+1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...