מתי יגיעו מעבדי Llano ? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתי יגיעו מעבדי Llano ?

ngc224

Recommended Posts

מעבדי Llano כבר הושקו וזמינים בחנויות (לפחות באתרים).

לגבי מעבדי מועד ההשקה עדיין אל ברור לגמרי. ייתכן שבאוגוסט-ספטמבר וייתכן שבאוקטובר-נובמבר (אם לא יהיו עיכובים נוספים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה :xyxthumbs:

אבל איך שאני ראיתי יש מיבחר מאוד מצומצם, שני סוגים בקושי, הם אמורים להחליף את אתלונים לא ? המעבד הכי זול זה A6 ב 600 ש"ח...

כל עוד זה לא ירד ל 400 זה לא שווה...

גם מבחר של לוחות אם מאוד מצומצם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבדים השולחניים הושקו לפני כחודש לערך, וכמו כל חומרה חדשה בהתחלה ההיצע מוגבל והמחירים גבוהים יחסית.

אני מאמין שתוך מספר שבועות ההיצע הזמין יגדל והמחירים יתייצבו מעט.

ולמה זה לא שווה? מעבדי Llano ישוחררו בשתי פעימות. הראשונה, אלו שכבר הושקו, מבוססים על ארכיטקטורת K10, בדיוק כמו ה- II/Phenom II כך שמההיבט הזה אין חידוש משמעותי. החידוש העיקרי הוא בליבה הגרפית שלמעשה חוסכת מרוב המשתמשים שהתעניינו בכרטיס גרפי לשוק הנמוך עד כרטיס לשוק הבינוני את הצורך בקניית כרטיס גרפי שכזה. מי שלדוגמה יש לו מעבד II/Phenom II ואין לו צורך בליבה הגרפית, ממש לא צריך לשדרג למעבדים הללו (ובכלל אני ממליץ להמתין תמיד ולא לאמץ פלטפורמה חדשה מייד עם יציאתה, לחכות כמה שבועות).

הפעימה השנייה (או הדור השני) של מעבדי Llano תהיה מבוססת על מעבדים בארכיטקטורת בשילוב עם גרפית והם צפויים להיות מושקים ככל הנראה (הערכה שלי מבוססת על שמועות, שום דבר מבוסס) לקראת אמצע 2012. הם כבר יהוו שיפור משמעותית על-פני ארכיטקטורת K10.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם מבחינת CPU נטו (בלי התחשבות בליבה גרפית), Llano חזק יותר מ II ?

האם הליבה הגרפית של Llano חזקה יותר מליבות מובנות בלוחות אם של II והאם יש הבדל בביצועים בסירטי HD ?

האם מעבדי Bulldozer שיושקו בעוד מספר חודשים גם יתבססו על K10 ?

זה לא שווה במחירים שיש עכשיו...

אם מבחינת CPU אין הבדל אז עדיף לקנות II "רגיל" (למי שלא צריך גרפית) הוא הרבה יותר זול (350 ש"ח במקום 600)

אם אין הבדל משמעותי גם בגרפיקה אז בכלל לא שווה (למרות ש Llano תומך ב DX11)

ואולי בכלל עדיף לקנות I3 שהוא הרבה יותר חזק ב 600 ש"ח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם מבחינת CPU נטו (בלי התחשבות בליבה גרפית), Llano חזק יותר מ II ?

לא. למעשה כן, אבל ההבדלים קטנים עד זניחים.

האם הליבה הגרפית של Llano חזקה יותר מליבות מובנות בלוחות אם של II

כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשימושים שלך כל מעבד כפול ליבה מודרני יספיק.

בעקרון עדיף Llano, אבל אם אתה מתכוון לקנות עכשיו (לפני שמחיר הפלטפורמה יתייצב), זאת הפלטפורמה הפחות משתלמת מבין השתיים. אם אתה ממתין, תחזור בעוד חודש-חודשיים ואז נראה מה יהיה המצב בשוק.

אם גם אין לך דרישות מיוחדות מלוח האם, אז גם פלטפורמת SB מבוססת Core i3-2xxx היא בהחלט אופציה.

אם אתה בוחר בפלטפורמת IIx3/4 תבחר בלוח מבוסס ערכת שבבים 880G לכל הפחות.

אתה חושב שהשימושים שלך ישתנו בזמן הקרוב--נניח טווח של שנה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול להמתין חודש-חודשיים...

(רוצה להחליף את ה 4 שיש לי עכשיו :facepalm: )

המחשב הוא לתווך ארוך, ככה שהתמיכה של Llano ב DX11 יכולה לעזור בעתיד, וגם הביצועים (לא בשנה הקרובה)

Bulldozer יהיה בלי גרפית ?

VISION זה השם הרשמי של Llano ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר לתכנן מערכת לטווח ארוך. זה גימיק. לא משנה כמה כסף תשקיע בנקודת זמן מסוימת על המחשב, הוא יתיישן בדיוק באותה מידה מכיוון ששום סכום כסף לא יכול לקנות לך את חוממרת דור העתיד.

יחד עם זאת, כמובן שכאשר קונים מערכת, בייחוד לשימושים לא תובעניים במיוחד כמו אלו שתארת, אז מצפים שהיא תאפשר שימוש נאות במשך כמה שנים.

1. אני לא חושב שתמיכה ב-DX11 היא כל כך רלוונטית עבורך מכיוון שאתה לא משחק.

2. Bulldozer, הדור הראשון שצפוי להיות מושק בחודשים הקרובים, יהיו מעבדים ללא ליבה גרפית מובנית.

3. זה שם המותג שתחתיו משווקים המעבדים השולחניים הראשונים של פלטפורמת Llano.

מכיוון שעכשיו את מעין תקופת מעבר אצל ומכיוון שאתה יכול להמתין עם השדרוג, מומלץ שתחזור קרוב יותר למועד השדרוג כדי לבחון מהן האפשרויות הזמינות.

יש כמובן גם אפשרויות שדרוג כבר עכשיו שיענו על הצרכים שלך. אחת מבוססת IIx3/4 (בעקרון אפשר לקנות עם לוח שיאפשר לך בעתיד לשדרג למעבד אבל זה די מיותר לשימושים שציינת) והשנייה מבוססת i3-2xxx ולוח-אם זול (אלא אם כן יש לך דרישות מיוחדות מהלוח שיכתיבו בחירה בלוח יקר יותר) שגם היא תהיה פלטפורמה משתלמת למדי לשימושים שהזכרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר לתכנן מערכת לטווח ארוך.

יש לי Pentium 4 אם 4 וכאשר רציתי להתקין 7 זה רשם לי שכרטיס המסך שלי לא תומך ב DX9 :lol:

ככה שזה לא קשור למישחקים... אם המחשב יהיה בן 5 והמערכת הפעלה תדרוש DX11 אז עדיף שהמחשב יתמוך (למרות שגם Llano יהיה מיושן באותה תקופה).

חומרת דור העתיד אי אפשר לקנות אבל פה זה הדור הנוכחי מול הדור הקודם... (Llano ו II)

תודה רבה, אני יחזור בעוד חודשיים :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...