דרושה חוות דעת על מפרט, תקציב: 6500 ללא ציוד הקפי. - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דרושה חוות דעת על מפרט, תקציב: 6500 ללא ציוד הקפי.

PowerUser

Recommended Posts

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אוקי, אז הבנתי שאני יכול לבנות מחשב נחמד ב5000 שח, כלומר מעבד 2500K וכרטיס מסך GTX570 והכל סבבה - יחס עלות / תועלת מעולה.

עכשיו, נצא מנקודת הנחה שיש לי תקציב של 6000 שח, מארז סביר, דיסקים לאיכסון (2X250GB), צורב DVD וספק 550W

כלומר אני צריך לקנות 6 חלקים: מעבד, לוח אם, כ.מסך, זיכרון, דיסק SSD למע"ה ומאוורר.

יש 2 דברים שקשה לי לקבל, אני רואה שאתם ממליצים לקנות לוחות של Gigabyte, למשל בשביל יחס עלות/תועלת ממליצים על לוח שעולה 580, וזיכרונות של tanscend או kingston או elixir ואני פשוט לא רוצה לגעת בהם.

אני מעדיף לשלם עוד קצת עבור לוח טוב יותר או של יצרן אחר וזיכרון של mushkin או g.skill או corsair

ברור שזה לזרוק לפח אבל זה בשביל הפינוק... כמו שתקנו ג'ינס מותג ולא משהו "רגיל".

אז הדילמה היא כזאת, כמו שאני רואה את זה, יש לי 3 אפשרויות.

האחת, ללכת על המפרט של יחס עלות/תועלת ובגלל שיש לי כבר כמה חלקים אני יכול לצ'פר את עצמי עם דיסק SSD גדול יחסית 120GB ועוד 1TB רגיל, ועוד לחסוך אלף שח.

כלומר זה המפרט הבסיסי:

מעבד + מאורר 1125 שח (2500K+מאוורר)

לוח 700 שח (Z68 Pro3-M או משהו איכותי אחר שתמליצו)

כ.מסך 1350 שח (GTX570)

זיכרון 360 שח (2X4GB Corsair 1333 - או משהו אחר שתמליצו)

דיסק1 1229 שח (Corsair force 3 120GB)

דיסק2 250 שח (1TB Samsung)

סכ"ה 5014 שח.

אפשר שנייה היא בעצם מכילה 2 מפרטים (עם שינוי קטן בינייהם)

העיקרון שאני כן מוסיף עוד אלפיה ומוותר על ה1TB ואז ב6000 שח בדיוק יוצא לי משהו כזה: (מה שלא צויין לא שונה מהקודם)

מעבד 1400 שח (2600K) + מאוורר 90 שח כלשהו..

כ.מסך 1856 שח (Giada GTX580) - פה יש לי דילמה.. מה זאת החברה הזאת ?? סבירה ?

ספק כח - 365 שח (צריך להחליף את שלי.. למשל thermaltake litepower 700w)

החלק השני הוא לקחת כ.מסך של ב 2200 שח וכדי לאזן את התקציב אני מוריד את הSSD לגודל 60GB וכן מוסיף 1TB רגיל.

אפשרות שלישית היא.. אם אני מוותר על ה1TB ויורד ל60GB וחורג קצת מהתקציב...

אני יכול לקנות לוח אם סופני, ספק כח יותר חזק, ו 2X 6950 בCF.. וזה כבר פינוק חבלז..

או שאולי המעבד הוא עד כדי כך זריקת כסף שעדיף להישאר עם 2500K ועם דיסק 120GB ?

החריגה תהיה יותר גדולה אבל עדיין בגדר האפשרית.

אז בקיצור.. מבינים את הדילמות שלי ? מצטער אם חפרתי....

לפחות רק תגידו לי אם אני צודק בדילמות ואני צריך להחליט עם עצמי מה לעשות, או שיש לי טעויות בחישוב או בכדאיות.

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. למשחקים 2600 הוא זריקת כסף

2. אלא אם כן אתה משחק עם יותר ממסך אחד, צמד 6850 שיעלה לך 1300 ש"ח וחזק יותר מ-580 יריצו לך כל משחק בלי פשרות.

כל דבר מעבר גם כן, יהיה זריקת כסף לפח.

3. הזיכרונות רובם מיוצרים ע"י אותם יצרניות (samsung, micron) וכולם בלי יוצא מן הכלל אמינים וטובים. אין שום סיבה להעדיף mushkin או על פני (למעשה ותיקים יותר) שוב, זה לזרוק כסף לפח ואתה אפילו לא תדע מה יש לך בפנים. עדיף להשקיע

את הכסף על חלקים טובים יותר ולא על שמות.

4. ב-6000 ש"ח הדבר הכי טוב שאתה יכול לעשות זה לקנות מחשב ב-4000-4500 ש"ח היום ולשדרג אותו עוד שנה וחצי-שנתיים

ב-1500-2000 ש"ח בכרטיס מסך ואפילו . אתה תהיה עכשיו עם כרטיס מסך שיריץ לך כל משחק ואז כשיצאו משחקים חזקים יותר אתה בדיוק תשדרג לכרטיס חזק יותר - יותר חזק מכל כרטיס\צמד כרטיסים היום, מתקדם יותר ותומך טכנולוגיה חדשה יותר (directX12)

גם כונני ה- יהיו זולים יותר, בנפח גדול יותר ומהירים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. למשחקים 2600 הוא זריקת כסף

2. אלא אם כן אתה משחק עם יותר ממסך אחד, צמד 6850 שיעלה לך 1300 ש"ח וחזק יותר מ-580 יריצו לך כל משחק בלי פשרות.

כל דבר מעבר גם כן, יהיה זריקת כסף לפח.

3. הזיכרונות רובם מיוצרים ע"י אותם יצרניות (samsung, micron) וכולם בלי יוצא מן הכלל אמינים וטובים. אין שום סיבה להעדיף mushkin או על פני (למעשה ותיקים יותר) שוב, זה לזרוק כסף לפח ואתה אפילו לא תדע מה יש לך בפנים. עדיף להשקיע

את הכסף על חלקים טובים יותר ולא על שמות.

4. ב-6000 ש"ח הדבר הכי טוב שאתה יכול לעשות זה לקנות מחשב ב-4000-4500 ש"ח היום ולשדרג אותו עוד שנה וחצי-שנתיים

ב-1500-2000 ש"ח בכרטיס מסך ואפילו . אתה תהיה עכשיו עם כרטיס מסך שיריץ לך כל משחק ואז כשיצאו משחקים חזקים יותר אתה בדיוק תשדרג לכרטיס חזק יותר - יותר חזק מכל כרטיס\צמד כרטיסים היום, מתקדם יותר ותומך טכנולוגיה חדשה יותר (directX12)

גם כונני ה- יהיו זולים יותר, בנפח גדול יותר ומהירים יותר.

לגבי 1. אני לא רק משחק במחשב.. אני רוצה גם תגובות מהירות באופן כללי, שוינדוס יעלה מהר, המרת סרטים, פתיחת זיפים, סריקות/חיפושים, מעבר בין למשל משחק כבד לעבור לשולחן עבודה ובחזרה, זמן עליית המשחקים והתוכנות..

לגבי 2. איך הGiada gtx580 ? מחיר זול עבור 580, כדאי ?

3. זיכרונות אני לא רוצה value לגמרי כי אני מפחד שבOC הם יהוו חוליה חלשה, אני לא מבין למה לזרוק 100 שח זה כזה אסון, הרי זה לא שבמקום זה אני יכול לשפר משהו אחר... לא זה מה שיעצור אותי מלשפר משהו אחר. זה כולה 100 שח במקרה הכי גרוע..

4. צודק אני דיי מסכים ואני מתלבט אם לקנות 570 ולשדרג עוד שנה ואולי יותר, או 580 בשביל הפינוק... אני רק מפחד מהשם הזה "גיאדה"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. גם לשימושים האלה אתה לא תראה שיפור.

2. המחיר אמנם זול עבור 580, אבל המחיר יקר ביחס לביצועים שאתה מקבל.

3. ביצוע OC בדור הנוכחי של אינטל מתבצע ע"י שינוי המכפלה. בשיטה הזאת לזכרונות אין קשר ל-OC.

4. GIADA זו רק החברה שמייצרת את הלוח המודפס. הליבה עצמה מיוצרת ע"י . ההבדלים היחידים בין החברות מבחינת הכרטיס עצמו,

זה הבאנדל, קירורים שונים וגרסאות OC מהמפעל. חשוב גם לבדוק זמן אחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. גם לשימושים האלה אתה לא תראה שיפור.

2. המחיר אמנם זול עבור 580, אבל המחיר יקר ביחס לביצועים שאתה מקבל.

3. ביצוע OC בדור הנוכחי של אינטל מתבצע ע"י שינוי המכפלה. בשיטה הזאת לזכרונות אין קשר ל-OC.

4. GIADA זו רק החברה שמייצרת את הלוח המודפס. הליבה עצמה מיוצרת ע"י . ההבדלים היחידים בין החברות מבחינת הכרטיס עצמו,

זה הבאנדל, קירורים שונים וגרסאות OC מהמפעל. חשוב גם לבדוק זמן אחריות.

אני לא אראה שיפור אבל תכלס יהיה שיפור ?

ומה לגבי עוד שנה בלי פירמוט כשהוידנוס יהיה קצת עמוס יותר ? גם אז לא יהיה שינוי ?

OC אפשר לעשות גם עם שינוי תדר, לא ? או שכבר לא עושים את זה ?

ומה לגבי כרטיס מסך, נראה לי שכרטיס ב1350 שח זה בסיסי מדי, אני רוצה להפניק את עצמי.. מה הדרגה הבאה מעבר לgtx570 ?

2 כרטיסים לא כלכך בא לי, חוץ מזה שאז גם צריך ספק ולוח אם יותר יקרים.. קח את זה בחשבון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יהיה שיפור בכלל המעבד בכלל לא קשור להעברה בין יישומים\העלאת ווינדווס\זמן עליית משחקים. לשם כך אתה צריך SSD גדול (ולא משתלם)

מה קשור שנה בלי פרמוט? בתחזוקה נכונה מערכת ההפעלה תהיה זריזה גם אחרי שנתיים וחצי (אצלי). לא כמו אחרי פרמוט (בכל זאת הרישום מתמלא מתוכנות שאתה מתקין)

לא משנים את התדר ב-.

מכיוון שלא תראה שום הבדל בין כרטיס 570 לכרטיס חזק יותר, שום דבר לא יהיה משתלם. 580 עולה קרוב ל-2000 ש"ח ואילו צמד 6850 שחזקים

ממנו, יעלו כ-1300 לשניהם. עדיף לקנות אחד עכשיו ולהחליפו בעוד שנה\וחצי\שנתיים. 2 6850 יצריכו ספק 650 איכותי, כמו 570 אז הטענה

שלך מתבטלת. מכיוון שאתה רוצה OC אתה תצטרך לוח Z68 לפחות, רובם תומכים CF\SLI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, חדשות מרעישות, אני לא צריך לשלם על מעבד, אני מקבל מתנה, אז אני מעדיף לקבל 2600 למרות שאין הבדל, סתם "שיהיה"

הרי זה לא יהיה פחות טוב מ2500 נכון ? אז לא מזיק שיהיה 2600 סתם בלי שיפור..

ואני לא חושב ששני 6850 יתנו ביצועים יותר טובים מ580.. אתה בטוח בזה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאן תוכל לראות את הביצועים של 580 (נתייחס אליו מול 5970) מה שיותר מעניין אותנו זה רזולוציית 1920X1080:

http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_580/27.html

וכאן תוכל לראות 6850 ב-CF מול אותו 5970:

http://www.techpowerup.com/reviews/ATI/Radeon_HD_6850_CrossFire/23.html

חשוב לציין כי עמודים אלה שהבאתי לינק אליהן משקללות בדיקות רבות ממבחר משחקים ומבחני ביצועים סינטטיים. חשוב גם לזכור ששני 6850 זולים

משמעותית מ-580 בודד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...