בעיות בבניית מגבר הספק קטן - עמוד 4 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיות בבניית מגבר הספק קטן

matan007

Recommended Posts

• תגובות 85
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תסלח לי זיגי , אני מעריך אותך בתור בעל ידע גדול באלקטרוניקה ואכן אתה כזה .

אבל גם "בפורום השכן " יש בעלי ידע מוכח באלקטרוניקה לא פחות ממך .

ולא כולם נוטים אחרי " מעשיות וודו" הרבה מהם טכנוקרטים מה שנקרא ומתבססים רק דברים מוכחים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שקשור באודיופיליה זה וודו נטו. יש גם ויכוחים באותו מקום על כבלים, ועל חיווט בתוך המגבר. דברים הזויים של ממש, שהמציאו אותם כאלה שלא למדו אף פעם אלקטרוניקה בצורה מסודרת, שמעו מלה פה ומלה שם, ובנו תיאוריה שאין לה אפילו בסיס. אם נדבר מבחינה חשמלית, עובי המוליכים במרחקים קצרים לא משפיע על כלום. לא מבחינה חשמלית, ובטח לא על סאונד. פותח האשכול מוזמן לנסות בעצמו ולראות איך "הסאונד נפתח" בחיבור גידים בעובי 2.5... (שאגב, לרמת ההספק של המגברונצ'יק גם 0.75 זה מעל ומעבר).

ושוב, אם אתה מתעקש על מלחמה במגרש שלך (בלעתי מספיק הבלים אודיופיליים כדי לשחק גם במגרש הזה...) אז ברור למדי שברמת האיכות של הציוד שיש לבחור, לא ישנה דבר אם הוא מחבר חוט חשמל, חוט טלפון, או כבל לגרירת משאית. הסאונד ישאר אותו דבר.

עריכה: הנה אחד מהזמן האחרון http://www.hometheater.co.il/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=1246132#1246132

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא חייב להיכנס לאמוק של כעס על קהילה שלימה .

לא כולם עסוקים במעשי וודו .

וגם אם טעיתי אני מוכן ללמוד

עברו אצלי יותר מעשרה מגברים ואת כולם פתחתי לצורך כזה או אחר .

ובכולם השתמשו בכבל באזור 2.5 מ"מ ליציאה של הרמקולים .

אני אשמח לראות את החישוב שלך איך 0.75 מ"מ נחושת , מספיק למגבר של 22 וואט לערוץ .

copy.pngfavicon.icofavicon.ico

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכבה של הרמקול בדרך כלל 4 ohm. ההתנגדות שלו נמוכה יותר, נניח 2 ohm (אין לי כוח לבדוק). נניח שהבדל של 5% הוא הגבול של מה שלא משנה. כלומר, התנגדות של החוט (הכולת כלומר סכום של החוטים + ו -) היא 0.1 ohm, ושל חוט אחד 0.05 ohm

התנגדות של חוט נחושת - 0.0172 ohm בחוט של 1 mm^2 באורך מטר

בחישוב כזה, חוט של 1 mm^2 יתאים ליותר מ 2.5 מטר לפניי שנגיע להגבלה של 5 %. חוט של 2 mm^2 יתאים ליותר מ 5 מטר (וחוט כזה הוא כבל פשוט של 8 חוטים, 4 חוטים לכל חיבור. ואם מחברים בנוסף לאחד מהצדדים את המתכת החיצונית של הכבל ניתן להוריד עוד קצת התנגדות)

אם נחשב אם 10% במקום 5% האורך של הכבל שניתן לשים גדול יותר פי 2

לסאב יש התנגדות נמוכה יותר, כך שהוא יכול להעביר מכות זרם גבוה יותר (בשבילהם גם שמים קבל באוטו - כדיי לא למשוך את כל הזרם הזה עד המצבר, ומצבר מסוגל להוציא עשרות ומאות A ללא בעיה). כאן העובי של החוטים הרבה יותר משנה

המערכת כאן לא מתקרבת למערכת אם סאב כזה - ספק גנרי שיוציא אוליי כמה עשרות A בקצר (בהנחה שהוא לא יישרף מיידית), ציפ TDA, קבלים אלקטרוליטיים (אם ESR גבוה בהרבה מהקבל ששמים באוטו) וכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם זה שוב אני.

אחרי שבניתי את המעגל הגברה הכל עבד מצויין ואני עובד איתו כבר כמה ימים. העניין הוא ששמתי לב שההפרדה בסטריאו היא לא מושלמת. ז"א שכאשר אמור להישמע צליל רק ברמקול אחד, עדין יש זליגה קלה של הסיגנל לרמקול השני וגם בו שומעים את הצליל חלש יותר רק.

בהצתו של 11010010110 הפרדתי את המינוסים (האדמות של הרמקולים כנדרש במגבר BTL. אבל פתאום כאשר הרמקולים לא אמורים להוציא שום צליל, יש זמזום מעצבן וממש מורגש כל הזמן גם שיש וגם שאין צליל. עם זאת בעיית הזליגה בין הרמקולים נפטרה. אז איך אני יכול לפתור את הבעייה החדשה הזו?אני די בטוח שזה נוגע לאי אחידות בין האדמות לרמקולים השונים (המינוסים).

אגב נראה לי גם שכאשר הפרדתי מינוסים של הרמקולים, גדל ההגבר משמעותית לכל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בסדר זה מגבלה של הציפ , גם בציפים טובים יותר עדיין יש זליגה קטנטנה בין ימין לשמאל

לפי דעתי תחבר את הרמקולים לפי התכנון וככה תימנע מהזמזום הזה שמראה שמשהו בחיבור הזה לא כשורה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה העניין, עכשיו אני מחובר בדיוק לפי התכנון! יש הפרדה מושלמת בין ימין לשמאל, ההגבר הכי גבוה שאפשר מבחינת הרכיב, אבל יש את הזמזום המעצבן הזה כל הזמן. עד עכשיו אם אתה זוכר הייתי עם שני המינוסים של הרמקולים במוצא מקוצרים בגלל שב- RCA שחיברתי היה קצר בין כל המינוסים של החיבורים. עכשיו הפרדתי לשני RCA שונים שלכל אחד מינוס משלו כמו בסירטוט המקורי. זה חיבור לא שגרתי למגבר הספק לרמקולים! אין כאן משטר אדמות ואני חושב שזה יוצר את הזימזום. אם אני אחזור לחיבור הקודם בו שני המינוסים מקוצרים (שזה שונה מהסירטוט המקורי) אז יעלם הזימזום ולא יהיה סטריאו והגבר טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במוצא אין קצר

אבל בכניסה יש ואתה חייב לקצר שם

דרך אגב יכול להיות מאוד שכל הזמזומים הם מהפרעות אלקטרומגנטים שיש לך בחדר .

תעטוף את הקרטון בניר כסף תראה אם זה יעזור .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכניסה הם מקוצרים כמובן לאדמה של הספק שזו שאר האדמה של המעגל.

במוצא כאמור אין קצר, אך יש זמזום שלא אמור להיות ואני לא יודע למה הוא.

דרך אגב יכול להיות מאוד שכל הזמזומים הם מהפרעות אלקטרומגנטים שיש לך בחדר .

תעטוף את הקרטון בניר כסף תראה אם זה יעזור .

לא חושב שזו הבעייה כי כאשר אני מקצר מינוסים אז אין רעש! יש לי עוד 4 שונים בחדר יחד עם עוד הרבה מכשירים חשמליים אז לא הגיוני שרק המעגל מושפע מההפרעות החשמליות. מדובר על חוטים מבודדים גם כן. אני בטוח שחסר משהוא במעגל או בסירטוט!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה השראה של 240 V AC אל המעגל, דרך הספק או דרך האדמה של line out

אם איזה ספק אתה מחבר את המעגל ?

תנסה לשים קבל גדול יותר בכניסה של הספק למגבר (בין + ו -) וקבל AC (פוליאסטר או דומה) במקביל אליו

תחבר נגד של כמה מאות אום מ + של כל ערוץ ל - בכניסה של ה line out למגבר

תחבר אם כבל אדמה 1.5 או 2.5 mm^2 את ה - של המתח במגבר אם המארז של המחשב

תרחיק את הכבל של ה line out מכבלים של חשמל / ספקים אחרים

תשים כבל קצר או איכותי יותר ב line out

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה השראה של 240 V AC אל המעגל, דרך הספק או דרך האדמה של line out

אם איזה ספק אתה מחבר את המעגל ?

אני מחבר את המעגל לספק מחשב, במסילה של ה- 12V.

תנסה לשים קבל גדול יותר בכניסה של הספק למגבר (בין + ו -) וקבל AC (פוליאסטר או דומה) במקביל אליו

שני קבלים אלו כבר מחוברים (ראה סירטוט) אם יש לשנות, לאילו ערכים אני צריך?

תחבר נגד של כמה מאות אום מ + של כל ערוץ ל - בכניסה של ה line out למגבר

זה ייקח הגבר משמעותי מהרמקול. דבר נוסף במצב כזה ייתפתח על הנגד הספק של 5W ואפילו 10W במקרים מסוימים. זה לא ריאלי למצוא נגד כזה!

תחבר אם כבל אדמה 1.5 או 2.5 mm^2 את ה - של המתח במגבר אם המארז של המחשב

תרחיק את הכבל של ה line out מכבלים של חשמל / ספקים אחרים

תשים כבל קצר או איכותי יותר ב line out

פעולות כאלו למניעת רעשים והפרעות, ניסיתי ושום דבר לא עוזר! אולי יש דבר אחר שאני לא יודע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון:

טוב ניסיתי הכל. כלום לא מעלים את הזמזום!! אבל נמצאו הממצאים הבאים:

שאני מחבר את המגבר לפלפון שלי (ז"א מיני סטריאו מהפלפון לשני RCA) אז אין שום זמזום! חיבור דומה למחשב בעזרת מיני סטריאו ויש זמזום. חיבור ישיר דרך שני RCA לסטרימר בסלון, נותן גם כן זמזום. הזימזום הוא קבוע ובאותה עוצמה גם בפול ווליום וגם שאין צליל כלל!

מה זה יכול להיות? אני חושב שזה בעייה בחיבור!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרת שאם אתה מקצר את המינוס ביציאה אין זמזום .

אז מה שנשאר לך לבדוק שהסטריאו לא נהרס ,

תקצר , ואז תעשה BALANCE ימין ושמאל , אם יש BALANCE אז אין מה לחשוש מהריסת הסטריאו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרת שאם אתה מקצר את המינוס ביציאה אין זמזום .

אז מה שנשאר לך לבדוק שהסטריאו לא נהרס ,

תקצר , ואז תעשה BALANCE ימין ושמאל , אם יש BALANCE אז אין מה לחשוש מהריסת הסטריאו .

שאני מקצר מינוסים ביציאה הסטריאו נהרס ושום BALANCE לא עוזר! כמו כן ההגבר יורד משמעותית. בחיבור דרך הפלפון זה עובר דרך המחבר של הפלפון שכולל מיקרופון גם ומצד אחד חיבור לפלפון (סוני אריקסון) ומצד שני שני מיני סטריאו. הסברה שלי הוא שהוא כולל גם כן איזו דרגת סינון שהיא זו שמצלחיה למנוע את הרעש דווקא בחיבור דרך הטלפון. אופצייה שנייה היא שדרך חיבור זה יש קיצור מסויים של הדקים שפותר את בעיית הזימזום (השאלה מה יש כבר לקצר שם?) העלתי תמונה של המתאם.

אגב WhiteRhino תודה רבה על העזרה.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...