טמפרטורות גבוהות יחסית עם scythe mugen 2 rev 2 + I5 2500K - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טמפרטורות גבוהות יחסית עם scythe mugen 2 rev 2 + I5 2500K

giliboy

Recommended Posts

שלום חברים,

ברשותי הסט הבא I5 2500K + scythe mugen 2 rev 2

הטמפרטורה ב IDLE עומדת על 40-42 מעלות ובמאמץ 62~

לפי מה שראיתי באינטרנט הטמפרטורות גבוהות לקירור הנ"ל.

אני אציין שמרחתי משחה טרמית מסוג MX-3.

אני לא בטוח שהברגתי את הברגים עד הסוף אבל פשוט לא הצלחתי יותר, צירפתי להמחשה.

תודה לעוזרים.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע פירקתי שוב את הלוח על מנת לבדוק האם ניתן לחזק יותר את הברגים כך שקשה לי כרגע לענות על המתח, אבל בכללי לא שיניתי את המתח ולא ביצעתי .

הטמפרטורה בחדר לא חמה מהרגיל והמחשב נמצא בסביבה מאווררת, גם כאשר הדלת של המארז הפתוחה הטמ' זהות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב- או במקרה הזה UEFI תמיד הטמפרטורות יהיו גבוהות קצת יותר כי זה מאמץ קטן למעבד.

לגבי הקירור, כל נתוני הטמפרטורה שתמצא ברשת או במקומות אחרים הם חסרי משמעות לחלוטין. הסיבה לכך שהיא שכל מערכת והתנאים שלה. יש מערכות באזורים קרים יותר, אחרות באזורים חמים יותר. יש מערכות צפופות ומרווחות, יש מערכות ללא רכיבים נוספים שפולטים כמות גדולה של חום ויש כאלה שכן, כך שהכל תלוי במצב הנתון. כך שאם מישהו קיבל טמפרטורה של 20 או 30 מעלות במנוחה זה לא אומר שאתה אמור לקבל את הטמפרטורות האלה. מה שכן צריך להתייחס אליו הוא ההפרש בין הטמפרטורה במנוחה ובמאמץ. במקרה שלך ההפרש הוא בערך 20 מעלות שזה סביר בהחלט.

לגבי הטמפרטורות עצמן, קשה מאוד לקבוע. לאחרונה מזג האוויר חם, ובתוך חדרים לא ממוזגים הטמפרטורה יכולה להתקרב ל-30 מעלות בשלבים מסוימים של היום. במקרה כזה הטמפרטורות במונחה שלך הן טובות (10-12 מעלות מעל טמפרטורת החדר).

אבל בלי עוד נתונים יהיה קשה לקבוע. האם הכבלים במארז מסודרים? מהי הסירקולציה במארז? כמה מאווררים יש והיכן הם ממוקמים? האם אתה יכול בצורה גסה לשער את הטמפרטורה הממוצעת בחדר שבו נמצאת המערכת? באיזה סל"ד מסתובב המאוורר שעל גוף הקירור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע המארז שלי "בבלאגן" הרכבתי את החלקים שלשום ועוד לא עשיתי סדר.

הטמפרטורה בחדר בסביבות 25~

כרגע יש רק מאוורר אחד שעובד, המאורר שמצד שמאל לקירור של המעבד שמוציא אויר חם.

המאוור של הקירור מוציא אויר לכיוון הספק.

אני אציין שבגלל המצב כרגע הדלת של המארז פתוחה והטמפרטורה במארז לא רחוקה מזו של החדר.

1330~ RPM

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. את המאורר שעל הMUGEN, שים אותו כך שכיוון האוויר יהיה אחורה לכיוון המאורר האחורי של המארז, אבל לא מהצד של המוגן של המאורר האחורי של המארז, כך תהפוך אותו לאפקטיבי יותר. כלומר הסדר מקדמת המארז לאחוריו הוא כזה:

מאורר 120MM על המוגן, המוגן עצמו ואז על האחורה של המארז המאורר של המארז.

2. עשה סדר בכבלים.

3. לפי הצורך שים מאורר קדמי. כמו שזה נראה יש במארז שלך מקום ל120MM קדמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא אפשרי, הכרטיס מסך מפריע.

2. לא אפשרי, הדלת של המארז לא נסגרת.

3.אעשה.

עדין יש לי רושם שהטמפרטורה גבוהה, הייתי שמח להשוות עם מעבד וקירור זהים.

אני אוסיף ואומר רק בשביל סוג של אינדיקציה שבמפרט הקודם, Q6600 + Freezer 7 Pro הטמפרטורה היתה עומדת על 33-35.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידידי, על המוגן אפשר להתקין את הקירור בכל אחת מארבע הצלעות שלו, אני ממש לא רואה איך הכרטיס מסך מפריע לך להתקין את המאורר ככה שיהיה בצלע הימני שלו(זו שמופנית כלפי כונני ה5.25"

כמו כן שים לב שהמאורר זורק אוויר לכיוון מרכז צלעות הקירור של הMUGEN ולא מוציא את האוויר ממנו(כי ככה בעצם אין אפקטיביות לקירור)

מה שקורה כרגע, המאורר של המוגן מנסה לקחת אוויר, המאורר של הספק מנסה גם לקחת אוויר, ובעצם שניהם לא מצליחים כי הם יושבים בהתנגדות אחד לשני,

התוצאה שנוצרת כרגע היא חוסר יעילות מוחלט של המוגן ובעצם המאורר לא עושה כאן עבודה כלל!

המוגן כרגע עובד במצב שאפשר לקרוא לו פאסיבי, ואני לא מגזים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטמפ' שלך לא חריגות...אל תשכח שטמפ' הסביבה עלתה..בכל מקרה את המאוורר תתקין אותו בצד מעל הזיכרון שיזרוק אוויר לכיוון המאורר האחורי..

ויכול מאוד להיות שזה רק נראה..אבל המאוורר האחורי שלך הפוך אולי ? הוא מכניס אוויר למארז במקום להוציא..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטמפ' שלך לא חריגות...אל תשכח שטמפ' הסביבה עלתה..בכל מקרה את המאוורר תתקין אותו בצד מעל הזיכרון שיזרוק אוויר לכיוון המאורר האחורי..

ויכול מאוד להיות שזה רק נראה..אבל המאוורר האחורי שלך הפוך אולי ? הוא מכניס אוויר למארז במקום להוציא..

לא שמתי לב לזה, תוסיף את העובדה הזו למשוואה וזה בכלל לא מפתיע שהטמפרטורות שלך כאלו..

אני מאמין שברגע שתהפוך את המאוררים כמו שאמרנו הטמפרטורות שלך ירדו לאיזור ה55 במאמץ אולי אפילו פחות.

אמנם הטמפרטורות שלך לא חריגות - יחסית לקירור סטוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

stingeR הרחיב את מה שאמרתי, וגם אם זה קצת לוחץ שווה לצפות את הברזל שמחזיק את המאורר על המוגן בחומר מבודד ובכל זאת להכניס את זה, אתה מאבד את כל האפקטיביות של המאוורר ככה.

ואגב, הטמפרטורות האלו באמת לא טמפרטורות רעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידידי, הרשה לי לענות/לתקן אותך.

ידידי, על המוגן אפשר להתקין את הקירור בכל אחת מארבע הצלעות שלו, אני ממש לא רואה איך הכרטיס מסך מפריע לך להתקין את המאורר ככה שיהיה בצלע הימני שלו(זו שמופנית כלפי כונני ה5.25"

ידוע לי שניתן להתקין על מאוור על כל אחת מארבע הצלעות.

הרווח בין הכרטיס מסך למוגן עומד על 0.5 סנטימטר.

לא יודע אם התנסת עם המוגן בעבר, בכדי להתקין את המאוור על המוגן, אתה תופס אותו בעזרת סוג של מתכת אשר יש לו קצה שבולט בערך 0.7 סנטימטר, וזה מה שמפריע (כרגע אני מנסה "לקמבן" משהו).

כמו כן שים לב שהמאורר זורק אוויר לכיוון מרכז צלעות הקירור של הMUGEN ולא מוציא את האוויר ממנו(כי ככה בעצם אין אפקטיביות לקירור)

אני ממש לא מבין אך הגעת למסקנה הזאת? (יהירות אולי?)

מה שקורה כרגע, המאורר של המוגן מנסה לקחת אוויר, המאורר של הספק מנסה גם לקחת אוויר, ובעצם שניהם לא מצליחים כי הם יושבים בהתנגדות אחד לשני,

התוצאה שנוצרת כרגע היא חוסר יעילות מוחלט של המוגן ובעצם המאורר לא עושה כאן עבודה כלל!

המוגן כרגע עובד במצב שאפשר לקרוא לו פאסיבי, ואני לא מגזים.

אתה לא מגזים אתה פשוט טועה.

הייתי מצפה ממנהל פורום להיות פחות "פזיז"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע המארז שלי "בבלאגן" הרכבתי את החלקים שלשום ועוד לא עשיתי סדר.

הטמפרטורה בחדר בסביבות 25~

כרגע יש רק מאוורר אחד שעובד, המאורר שמצד שמאל לקירור של המעבד שמוציא אויר חם.

המאוור של הקירור מוציא אויר לכיוון הספק.

אני אציין שבגלל המצב כרגע הדלת של המארז פתוחה והטמפרטורה במארז לא רחוקה מזו של החדר.

1330~ RPM

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומהתשובה שלי בחרת להתעלם ? :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...