איזה מעבד יותר טוב - Intel Sandy Bridge Core i3 2100 או AMD Phenom 2 X4 955 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה מעבד יותר טוב - Intel Sandy Bridge Core i3 2100 או AMD Phenom 2 X4 955

omerz90

Recommended Posts

שלום,

בעוד מספר ימים אני קונה מחשב חדש ואני מתלבט בין המעבדים האלה:

http://www.rsm.co.il/Product.aspx?ProductID=2521

http://www.rsm.co.il/Product.aspx?ProductID=927

השימושים שלי הם משחקים כבדים(פה ושם), סרטים(רובם בHD), מעט קידודים, אינטרנט, מוזיקה, .

אשמח גם שתביאו לי באנצ'ים המוכיחים את דעתכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין תשובה חד משמעית.

בגדול זה מרובע ליבות לעומת כפול ליבה חדש יותר עם ארכיטקטורה מתקדמת יותר.

ל-2100 יש יותר סיכוי לאפשרות שדרוג מאחר והדור הבא של המעבדים אמור לתמוך באותה תושבת, לעומת שמחליפה תושבת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה2100 לא מרובע ליבות?

לא. הוא מעבד עם שתי ליבות פיזיות ושני נימים (או ליבות לוגיות).

מה התקציב שלך למעבד+לוח האם?

האם יש לך דרישות מסוימות מלוח האם?

האם מתוכנן OC?

באיזו רזולוציה אתה משחק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. הוא מעבד עם שתי ליבות פיזיות ושני נימים (או ליבות לוגיות).

מה התקציב שלך למעבד+לוח האם?

האם יש לך דרישות מסוימות מלוח האם?

האם מתוכנן OC?

באיזו רזולוציה אתה משחק?

1000 ש"ח

שתהיה לו כניסה אופטית, ATX, שמונה חיבורי ו4 סלוטים לזכרון.

לא מתכנן OC

אני לא הולך לשחק ממש הרבה אבל שאני ישחק אני ישחק על 19210X1080 על מסך 23"

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספר שאלות המשך.

יש אפשרות למתוח את התקציב קצת או שזה תקציב סופי שאי אפשר לחרוג ממנו?

אתה קונה כרטיס גרפי נפרד או מעדיף להסתפק בליבה הגרפית/שבב גרפי מובנה (כמובן שלא תוכל לקבל חווית משחק זהה ככה)?

הדרישה ל-4 חריצי זכרון עשויה לייקר את הלוח. האם זאת דרישה חד-משמעית או שאפשר להתפשר פה אם זה יוביל לכך שניתן יהיה לבנות מערכת מאוזנת יותר (לדעתי מיותר להתעקש על זה כי אתה יכול גם עם שני חריצים להגיע ל-8GB זכרון, אפילו כבר היום, וגם 4GB הם הרבה יותר ממספיקים לשימושים שלך)?

למה דווקא ATX? שוב האם זאת דרישה חד-משמעית או העדפה?

מה כוונה בכניסה אופטית? אתה מתכוון ליציאת S/PDIF?

בעקרון אם לא מתוכנן OC אתה יכול לרדת במעבד ל-Athlon IIx4 וזה גם די יספיק ואף יהיה זול יותר (ללא שום פגיעה בתמורה שתקבל).

אם אפשר להגדיל את התקציב יש מקום לשקול את ה-Core i5-2400 אך זה תלוי במסגרת התקציב.

אם השדרוג סובל דיחוי קל (כלומר המערכת הקיימת שלך מרגישה לך כבר מיושנת אבל אתה עדיין יכול להמשיך להשתמש בה תקופת מה), הייתי ממליץ לחכות עוד כחודש עד ליציאת הדור החדש של מעבדי כדי שיעמוד לרשותך היצע חומרה גדול יותר. לעומת זאת אם החלפת המערכת לא סובלת דיחוי, אין טעם לחכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כחודש היא ההגדרה הנכונה יותר. ייתכן שקצת יותר.

העניין הוא כזה אם לנסות ולפשט אותו.

1. לשימושים שציינת למעט משחקים מספיק כל מעבד כפול ליבה שיש בשוק, גם כאלה מדורות קודמים.

2. כשזה נוגע למשחקים ברזולוציה גבוהה (כמו שאתה מתכוון לשחק), אז לכרטיס הגרפי חשיבות גבוהה יותר מאשר למעבד. ומסף מסוים לא תראה הבדל בין מעבדים "זולים" ו"יקרים".3

3. שני המעבדים שלגביהם שאלת יתנו לך חוויית שימוש זהה ולכן אין פה עניין של יותר טוב, אולי של מה יותר משתלם.

4. לדעתי ה-Core i3 אינו מעבד משתלם במיוחד לאור מחירו, ואני באופן אישי מעדיף להמליץ היום לקנות מעבד משולש או מרובע ליבה ולא כפול ליבה, לכל מי ששימושיו כוללים קצת יותר מעבודה משרדית רגילה.

5. מכיוון שפלטפורמת Core i3 אינה ממש משתלמת לטעמי, ואילו הפלטפורמה של כבר מתיישנת ואני בספק לגבי זמינות לוחות האם לפלטרפורמה בחנויות (כלומר שלא תהיה מוגבל ללוח מסוים רק בגלל שלא חודש המלאי) אם אפשר לחכות כמה שבועות זאת כנראה האפשרות העדיפה.

6. בהנחה שאתה לא רוצה לחכות, אז אני מציע לך לוותר על ה-Phenom II ולבסס את המערכת על IIx4 שהוא מכל מיני בחינות ההשוואה הנכונה יותר ל- i3-2100. כל זה כי פלטפורמת Phenom IIx4 אינה משתלמת היום כל כך, ועל אחת כמה וכמה למי שאינו מתכנן OC. הייתי אפילו אומר שמבחינת פלטפורמה משתלמת, ה- i3 משתלמת יותר מה-Phenom IIx4 נכון להיום.

7 אם ניתן למתוח את מסגרת התקציב אולי תוכל להכניס מעבד כמו ה- i5-2400 ביחד עם לוח H61/H67 וזה גם יכול להיות פתרון טוב מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדור הבא של מחולק לשניי חלקים:

1.Bulldozer

2.Llano

בולדוזר נכון לעכשיו אמור לצאת באוגוסט-ספטמבר, אלה מעבדים שמיועדים לשוק הגבוה יחסית, חדשה לראשונה מזה כמה שנים טובות, הליבות במעבדים יחולקו למודולים, שתי ליבות בכל מודול, שתי הליבות חולקות ביניהן משאבים ועל ידי כך יש חסכון בגודל של המעבד.

הדגמים יהיו של 2,3 ו4 מודולים(4,6 ו8 ליבות).

לעומתם מעבדי לאנו, שיוצאים בתקופה זו, הם מיוחדים בכך שהם מגיעים עם גרפית מובנת. מבחינת כוח עיבוד הם טיפה יותר חזקים מATHLON II בתדר דומה, והם כוללים בתוכם ליבות גרפיות חזקות בלא מעט מאלו שיש בSANDY BRIDGE, כמו כן יהיה אפשר לעשות סוג של CROSSFIRE בין הליבה המובנת וכרטיס גרפי מתאים מבחינת שיידרים. המעבדים האלה יגיעו ב3 סדרות, בעליונה 4 ליבות עם גרפית בעלת 400 שיידרים, באמצעית 4 ליבות עם 320 שיידרים, ובתחתונה 2 ליבות עם 160 שיידרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאני ילך על מעבד מרובע ליבות של Llano.

הCF שאפשר לעשות עם הליבה הגרפית די מעניין, אולי אני ילך על זה או שעדיף 5850 יחיד.

יש לכם מושג כמה המעבדים האלה אמורים לעלות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקנה את הפנום ביחד עם לוח שתומך במעבדי הbulldozer (כל לוחות הBD תומכים לאחור בPhenom ii )

וככה תוכל לשדרג בקלות. (הלוחות כבר קיימים בארץ)

http://tms.co.il/product/10253

בנוסף לכך הLIANO לא מתאים ללוחות BD והייתרון היחיד בCF שכזה עם 5850 הוא חסכון בחשמל שכן בזמן שאתה לא משחק כרטיס המסך יתכבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...