צריך לחזות את העתיד לגבי ה- SSD - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך לחזות את העתיד לגבי ה- SSD

MichaelZ

Recommended Posts

נפח: 500GB

מהירות קריאה: 300 מגה לשנייה לפחות

מהירות כתיבה: 80 מגה לשנייה לפחות

זמני גישה: מעולים (במושגים של היום)

עלות: 1000 ש"ח

בעוד כמה זמן תהיה חיה כזאת?

אני מנסה לחשוב קצת קדימה. למעשה - הרבה קדימה. תמיד.

תשובתכם תשפיעה על איך אני מארגן את החומר במחשב שלי בזמן הווה.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה לא יקרה לעולם.

1. לא תמצא בשום מחיר קשיח כזה גדול עם מהירויות כאלה גרועות.

2. כשהמחיר ירד, מדובר במשהו כמו 10 שנים עד למותם הסופי של הקשיחים (דעה שלי) - לא בהכרח שתרצה לקנות 500GB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול לראות איך השאלה שלי יכולה להופיעה כמבדרת, אך ציפיתי לתגובות קצת יותר ענייניות מצד אנשים שמבינים בתחום וכאלה שעוקבים אחרי הנושא.

ננסח בצורה שונה את השאלה שלי:

איזה כוננן אני אוכל לקנות ב- 1000ש"ח (במושגים של היום) בעוד

שנתיים:

3 שנים:

4 שנים:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעת פעם את המשפט "הנבואה ניתנה לשוטים"?

אף אחד לא יכול לחזות את העתיד, מקסימום אפשר לתת ניחושים מושכלים למחצה שברוב המאוד גדול של המקרים יתבררו כשגויים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים שמבינים בתחום מבינים שאין אפשרות ריאלית לחזות מה יהיה בעוד כמה שנים, ובוודאי שאין טעם לשקול התנהגות כרגע לפי אותן תחזיות.

לצורך העניין ולמרות האמור, אני מעריך שתהיה אפשרות להשיג כונן של 500GB ב1000 ש"ח בערך עוד שנתיים, מקסימום 3. קח בחשבון שבאותו פרק זמן גם נפח הכוננים המכאנים יעלה ומחירם ירד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשובה היא שלא ניתן לנבא ולחזות את העתיד (לפחות לא אני) ו-3-4 שנים בשוק החומרה והתוכנה הן כמעט נצח (ייתכן שאפילו תוכנות מסוימות שבהן תשתמש אז יכתיבו לך בכלל צורכי חומרה אחרים). לכן כל מה שייאמר פה אינו יכול להיות בסיס לשום תכנון אמיתי. זה עוד יותר נכון לגבי עניין המחיר. מי יודע מה יהיה? אילו תנודות יהיו בכלכלת העולם? מספיק שמפעל אחד לייצור שבבים נפגע משריפה/אסון טבע ומחירי המוצרים המבוססים על השבבים מזנק בעשרות אחוזים (כפי שקרה כבר לא פעם) וכל זה לא קשור בכלל להבשלה ולזמינות של הטכנולוגיה עצמה. לכן כל הדיון הזה הוא מיותר מיסודו באופן ענייני. לזרוק ולהחליף דעות אפשר, אך הן לא יותר משיח רעים ובטח שלא משהו להסתמך עליו או לפעול לפיו.

לגבי נושא האמינות. לכתוב ללא פשרות זה נחמד, אך כמו כל מוצר אלקטרוני וחשמלי, אין אף פעם אמינות של 100%, ואם כי פחות רגישים מכוננים מכניים, עדיין יש וגם ימשיך להיות צורך לדאוג כמובן לגיבוי סדיר של המידע החשוב.

הדבר היחיד שאפשר לשער בסוג מסוים של ניחוש מושכל, אם כי גם זה בערבון מוגבל, הוא ש- יהיו יותר זמינים ונגישים לציבור הרחב בעוד 2-4 שנים בהשוואה לנקודת הזמן הנוכחית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כל כך חשוב לך הנפח אז תהיה סבלני, קצת מיותר לשאול אנשים כאן מתי הם חושבים שייצא כונן שכזה מכיוון שאף אחד לא יכול באמת לענות לך על זה ואני גם די בטוח שרבים מבכירי בתעשיה בעולם לא יודעים את התשובה לשאלה הזו. אי אפשר להסתכל על הפיתוח העתידי של כונני הSSD כדבר לינארי מכיוון שכל שנה ישנם חידושים בתחום השבבים והבקרים שלפעמים אפילו ממציאות את הגלגל מחדש.

אני חייב לשאול למה לך כונן של 500GB? אם באמת היית רוצה כונן היית חי בשלום עם רק המערכת הפעלה על הכונן עם כמה תוכנות חשובות ומשחקים גם. אני לדוגמה מעמיס על הכונן שלי את המערכת הפעלה, התוכנות שדרושות לי לתכנות (Visual Studio ו- Eclipse) וגם כמה משחקים שאני מתמקד בהם כרגע. שאר הדברים (למשל העברתי את כל תיקיית הUsers לכונן אחר) אשר תופסים המון נפח ולא נחוץ מהירות של כונן איתם פשוט נמצאים אצלי על המכאניים.

מבחינת ניהול נכון של נפח אגב אני מוצא שהדבר שהכי עוזר לי הוא המושג Junction Point's שבעזרתם אני כל הזמן מתמרן תוכנות ומשחקים בין כל הכוננים הקשיחים שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזמן שפתחתי את הת'רד לא חשבתי על פן אחד מעניין. הרי מה שנכתב פה ימשיך לעלות במנועי חיפוש בעוד 10 שנים ו-20 שנה. אף אחד לא מעוניין להביא מספרים ממשיים מפני שהסיכויים שהם יהיו קרובים למציאות העתידית הם קלושים. אותו אחד שבעוד 7 - 8 שנים יקרא השערות כאלו ואחרות שנכתבו כאן רק יצחק. אף אחד לא רוצה לצאת מפגר.

למרות הכל אני את התשובה שלי קיבלתי.

תודה.

תרגישו חופשי לסגור את הדיון, אני פורש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה מספרים אתה בדיוק מחפש שנביא לך? הרי את כל יתר הדרישות שרשמת כבר מקיימים אותם כיום... הדרישה היחידה שנותר לענות לך עליה היא הנפח אל מול המחיר שכבר ניסו לפני להסביר שפשוט לא ניתן לנבא דבר שכזה ולא בגלל שאנחנו מפחדים לצאת "מפגרים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן להעריך על פי העבר וניתוחו.

וככל שמבינים יותר את האלמנטים שפועלים בתחום והדינאמיקה שלהם אפשר להעריך יותר טוב וממש להבין את האפשרויות ולעשות תצפיות קדימה.

כמו שאני רואה את זה שוק הSSD ימשיך להתקדם בקצב איטי קבוע מבחינת מחיר לגודל.

את המחירים יחליפו כוננים בעלי ביצועים משופרים, והכוננים הישנים ירדו לאט לאט באופן הדרגתי.

הירידה של הדורות הקודמים והפער שיווצר עם הדורות בין יחסי המחיר לגודל, יגרמו בעקיפין גם לשינוי היחס בין מחיר לגודל בחזית ביצועי הSSD.

אני רוצה מספרים!!! יבואו ויאמרו אנשי התכלס.

לא בהיר לי בראש כרגע כדי לתת הערכה מדויקת.

אבל אני יכול לנסות לבנות נוסחה מסוימת על בסיס הערכה גסה שאותה אפשר יהיה להתאים.

בתור התחלה נניח שהמחיר ביחס לגודל בדור האחרון נשאר זהה.

ולכל דור ישן יש 20% הפרש בינו לדור שמעליו.

אם כל שנה יוצא דור חדש אז עוד 3 שנים יהיו 6 דורות, כשהראשון לא נחשב בכלל כל מיני סיבות שנחסוך מעצמנו.

עכשיו צריך להוסיף אלמנט נוסף שיסבך הרבה ממי שהצליח לעקוב עד עכשיו.

והוא הירידה במחיר ביחס לגודל בקצה העליון בגלל העדפה של דורות קודמים עם יחס מחיר לגודל עדיף משמעותית.

או לחילופין בגלל שאין שיפור מהותי בביצועים בגלל הגבלות חומרה כאלו ואחרות וחוסר צורך אמיתי בשיפור ביצועים יחסית לצורך בגודל.

נניח שזה 10% עד 20% בשנה.

עכשיו מי יש לו ראש לחשב את כל זה מוזמן לעשות טבלה.

:lol:

מי שרוצה להוסיף לשנות ולתקן את הקונספט מוזמן לעשות זאת גם כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...