צריך לחזות את העתיד לגבי ה- SSD - עמוד 3 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך לחזות את העתיד לגבי ה- SSD

MichaelZ

Recommended Posts

למרות שהבטחתי לעצמי לא להגיב יותר בת'רד הזה אני עדיין חייב להגיד רק שלושה דברים:

1. SSD Caching = בזבוש משווע של כסף על SSD.

2. כונני SLC = מייקר פי 2 את עלויות הייצור, לא סתם האבולוציה של כונני הSSD היה המעבר מSLC לMLC.

3. תפסיקו לחשוב שכל ספרה שOCZ מוסיפה לVertex זה דור חדש. אתם גם שוכחים שאינטל הייתה בשוק הSSD הרבה לפני .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

למרות שהבטחתי לעצמי לא להגיב יותר בת'רד הזה אני עדיין חייב להגיד רק שלושה דברים:

1. Caching = בזבוש משווע של כסף על .

2. כונני SLC = מייקר פי 2 את עלויות הייצור, לא סתם האבולוציה של כונני הSSD היה המעבר מSLC לMLC.

3. תפסיקו לחשוב שכל ספרה שOCZ מוסיפה לVertex זה דור חדש. אתם גם שוכחים שאינטל הייתה בשוק הSSD הרבה לפני .

מי זה אינטל? :silly: (ססססתם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. SSD Caching = בזבוש משווע של כסף על SSD.

1. לא בדיוק.

זה בכל זאת מאיץ את העבודה עם הרדיסק גדול ואיטי.

ואינטל רוצים להכניס כונני SLC קטנים שיש להם MTBF גבוה ויכולים לשמש ל CACHING במשך שנים באינטנסיביות.

השימוש בCACHING הוא רק בשלבים ראשונים ויכול מאוד להיות שבהמשך גם ישפרו את הביצועים והאפשרויות של זה.

2. אומנם הSLC יקר אבל בגדלים קטנים לשימוש CACHING לכונן/כוננים מכאנים, וביצור מאסיבי ופריצה לשוק הבינוני, יכולה להיות לזה

השפעה משמעותית על השוק.

3. מבחינה מסוימת אתה צודק. השימוש שאני עושה בדורות הוא לא כדי לקבוע הבדלים טכנולוגים, הוא כדי לראות איך דור חדש של מוצרים

משפיע על מחירי הדור הקודם (לפחות של אותם יצרנים).

SSD caching הכוונה smart response?

כן.

זה לא משנה איך קוראים לזה.

SSD CACHING זה מטמון חכם להרדיסק או מערך של הרדיסקים בכדי להאיץ ולהחליק את העבודה איתם (שישתפר ביעילות ואפשרויות שלו בעתיד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק יצא לי לדבר עם חבר על זה היום.

אם אני מחבר את הערכה/ניחוש שלו לאלו שלי, יוצא שעוד 5 שנים יהיה אפשר לקנות 500GB באלף ומשהו שקל.

ניחוש שלי 1500 שקל.

[ART TATUM 17/06/2011 נבואה מספר 158]

תפעילו את הסטופר ותתחילו למדוד זמן. :lol:

אנחנו יכולים להפוך את הדיון הזה להתערבות.

כל מי שרוצה יקבע מספר וישלם 50 שקל.

עוד 5 שנים מי שקלע הכי קרוב יזכה בSSD ממומן ע"י קופת ההתערבות. :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תלוי באיזה מידה ואיך אתה משתמש בזה.

אם אתה קונהMLC של 60GB בשביל CACHING כדי להאיץ הרדיסק שעליו יושבת בין השאר מערכת ההפעלה ותוכנות בסיס, אז זה ביזבוז.

כי הדברים היו עובדים הרבה! יותר מהר אם היו מותקנים רגיל על הSSD.

והMLC לא ברור כמה זמן ישרוד תחת עבודה אינטנסיבית.

אם אתה קונה SLC של 10-20GB בשביל CACHING בנוסף לSSD רגיל למערכת הפעלה ותוכנות בסיס, זה ביזבוז.

כי במחיר של זה יכלת לקנות רגיל גדול.

עכשיו למה בכלל לקנות SLC אם הוא כל כך יקר ?

כי MLC תוכלת החיים שלו הרבה יותר נמוכה, וSSD שמשמש לCACHING כדי להאיץ יכתוב על עצמו ואז יעביר את כל המידע אל ההרדיסק, ובנוסף ישאיר על עצמו אחוז מסוים מהנתונים שנעשה בהם שימוש תדיר על פי תדירות ו/או חשיבות למערכת.

לא יודע כמה שנים יחזיק MLC לSSD CACHING.

זה מאוד תלוי בכמות וסוג הפעילות בהרדיסק.

לא סתם אינטל מוציאים לCACHING עםSLC.

כנראה שיש בזה צורך ממשי.

בוא נאמר שאם יש לך SSD רגיל גדול כמו 256GB אז להוציא כסף על SSD CACHING עם SLC לא בהכרח ביזבוז בשבילך.

הכל יחסי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...