שילוב של רמקולים ביתיים ומגבר PA - עמוד 3 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שילוב של רמקולים ביתיים ומגבר PA

YTZ

Recommended Posts

אני נתתי רק דוגמא, יש לך גם מגברים שנותנים 100W ב-4 ו-30W ב-8

וזה כן שרווד, בלבלתי בין השניים.

מ-65W RMS נצילות של כ-60% תיתן לך ~40W...נו בסדר, 40 - לא 30, 135W RMS זה הכוונה גם לשמאל וגם לימין ביחד (לא מבין למה מאחדים את זה)

נו בסדר, מה שנותר זה רק להאזין ולהחליט :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מחר אני נוסע לבחור עם השרווד.

החלטתי מה אני מחבר אליו-

Sony SS-510

מקצת חפירה באינטרנט מצאתי שזה מ-1970 (!! כמעט 42 שנה) במצב מצויין.

חיברתי אותם למערכת מיני קומפוננט לבדיקה, הם נשמעים מאוד בהירים וצלולים - פשוט פנטסטי במידריינג' ובגבוהים - הבעיה היא שאין להם באס כמעט, למרות האלמנט של ה-8 אינץ' והגודל הפיזי שלהם, מבדיקת של מחולל אותות - מתחת ל-90-80HZ כמעט ולא ניתן לשמוע כלום.

הוספתי להם את הסאב של ה-Z623 שלי (אותו סט מהביקורת באתר, ציינתי כבר שהסאב-וופר סביר +) והוא מכסה בערך את החסר.

ה-KENWOODים שציינתי מקודם הם 3-way עם מידבאס של 8", מידריינג' של 2.5" וטוויטר של 1" - הבעיה איתם שבשניהם המידריינג'ים שרופים אז לא ניתן להאזין להם. גם להם חסר קצת באס בנמוכים אבל הם נשמעים טוב יותר לטעמי מה- - צליל פתוח יותר ונקי יותר, לעומת צליל מפורט ובהיר אך מעט "קופסתי" בסוני.

מחכה בקוצר רוח לרסיבר :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרסיבר אצלי, נשמע פנטסטי בחיבור לסוני בני ה-40 :yelclap: למרות שגם כאן חסר הבאס העמוק, אז השארתי את הסאב-וופר של ה-Z623.

מסתבר שה-INPUT לא היה קרוב כלל למה ששיערנו, אנטולי - זה 420W ולא 130W ;D אין לי מושג מה ההספק לכל ערוץ אבל אני לא חושב שאי פעם אעבור בבית את ה-60% עם נצילים.

dsc03990n.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שאתה קצת מתבלבל.

יש הבדל בין צריכת ההספק המקסימלית שלו לבין מה שרשום מאחור. ברוב המגברים הישנים יש אפשרות לשרשר רכיבים למגבר (תבדוק אם יש לך יציאות של AC מאחור). אם כן, אז בדר"כ הן מוגבלות ללא הרבה מעבר ל-100וואט ליציאה. ההספק שרשום לך בתור המקסימום אמור להיות הסכום של כולם אאל"ט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל דאגה, לא התבלבלתי ;)

אכן יש יציאת AC OUTPUT של 100W, מה שדיברתי עליו הוא שקודם לכן שיערנו שה-INPUT שלו הוא 130W (במקום 420W), ההספק שלו הוא 60W RMS לערוץ ונראה שזה מספיק, לפחות עם הסוני שהם מאוד מאוד נצילים.

נשארת הבעיה של החוסר בבאס, אני מבין שבשנת 1970 לא היה צורך בתחום התחתון יותר מדי אך זה ממש מפריע למוזיקה, הרמקולים עצמם בסדר גמור (הועברו "במשפחה", מעולם לא נוגנו מעבר להספק הנתון שלהם, 35W - בזכות הנצילות גם אין צורך - אני מאמין שהיא מעל 100db, זה די סטנדרטי לרמקולים של אותם זמנים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדש!

בתור בעלים של אותו מגבר בדיוק, אין לי מושג על מה אתה מדבר כשאתה אומר שלמגבר יש חוסר בבאס, אולי הבעיה היא ברמקולים?

אצלי הבאס יורד דיי נמוך, גם ללא סאב וופר ואני לא מגביר את הוולים יותר מידי כי בשלב מסוים אני מתחיל להרגיש את הלחץ שנובע מתדרים נמוכים בחזה.(כמו במועדונים)

אני אישית לא נהנה מזה.

איזה סגנונות של אתה שומע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראלף - באיזה אתה משתמש? והאם ניסית את האופציית A\B? משום מה כשאני מפעיל גם את A וגם את B, הווליום יורד ברמה ניכרת והאיכות גורעת מאוד, האם זה גם אצלך?

בכל מקרה לשאלה שלך, אני דיברתי על הרמקולים שברשותי - המגבר מוציא מספיק באס. :)

סגנונות המוזיקה להם אני מאזין נעים מרוק אלטנטיבי, הינדי, הארד-רוק, מטאל סימפוני, פאוור מטאל כלה למוזיקה פסיכודלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, טעות שלי.

המגבר לא מיועד לעבוד עם A וB מופעלים יחד, גם אם לשני זוגות הרמקולים יש את אותה התנגדות.

אתה גורם למגבר לעבוד פי 2(אם לא יותר) יותר קשה.

האופציה של A\B מיועדת לשמיעה בנפרד, לדוגמא: סט אחד בפנים ואחד בחוץ, במרפסת.

בנוסף, מטאל בכללי הוא סגנון קשה לרמקולים, זה בעיקר ממה שקראתי מתגובות של אחרים, הדבר הכי "כבד" שאני שומע זה black sabbath.

הרמקולים שלי זה morel-d.m.606

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...