האם בחירה בדירוג 80PLUS GOLD היא בעצם הזולה יותר? - עמוד 2 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם בחירה בדירוג 80PLUS GOLD היא בעצם הזולה יותר?

benyben

Recommended Posts

היה לי FSP שנשרף. לקח לו שנתיים (כמעט חודש מעבר לאחריות...) ולשמחתי הוא התאבד לבד. לפניו היה לי אנרמקס שהחזיק יותר משלוש שנים - האמת היא שהחלפתי אותו רק בגלל שרציתי ספק שקט יותר, העברתי אותו לחבר ומאז נעלמו מעבותיו. לפני כן הייתי משתמש רק בספקים גנריים ואף אחד מהם לא החזיק אצלי יותר משנה, הם תמיד היו נשרפים.

אז האם ספק איכותי לא יכול להישרף? מה פתאום, גם ספק איכותי יכול לשבוק. זו שאלה של סבירות: הסבירות שספק זוג ז יחזיק זמן מסויים קטנה יותר מהסיכוי שספק סוג ב יחזיק אותו זמן והסבירות של ספק סוג ב קטנה מזו של ספק סוג א. צריך לקחת גם את זה בחישובי העלות: אם בתקופה שבה אתה מחליף שני ספקים איכותיים אתה מחליף שלושה גרועים (סתם כדי לזרוק מספרים נתולי כל ביסוס באוויר), אתה צריך להשוות את העלות של ספק איכותי לזו של 1.5 ספק גרוע. וזה הרבה יותר משמעותי לדעתי מחיסכון זניח בחשמל.

אבל שוב, הסיכוי שספק סוג ז יקח איתו עוד רכיבים גדול יותר מהסיכוי שספק סוג א יעשה את זה. תוסיף את זה לכך שהסיכוי שספק סוג ז ישרף גדול יותר והסיכון גדול עוד יותר. זו כמו מכונית עם חגורות בטיחות וכריות אוויר גרועות יותר וגם בלמים גרועים יותר: הסיכוי שהיא תהיה מעורבת בתאונה גדולים יותר והסיכוי שתיפגע אם תהיה בתוך המכונית בזמן תאונה גדול יותר. זה לא אומר שאסור להתניע את הרכב בלי צוואה, הרי רוב המוחלט של הנסיעות נגמר ללא תאונה, אבל זה משהו שבהחלט צריך לקחת בחשבון. זו הסיבה שמאז אותו FSP אני משקיע קצת יותר וקונה רק סיסוניק - עדיף ספק סוג א על ספק סוג ב.

ספקים גנריים יכולים להיות לא רעים. אלא מה, אין לך שום דרך לדעת, זו הסיבה שקוראים להם "גנריים"... אגב, הבדיקה שלך מראה שספק גנרי טוב כמעט משתווה בהספקים נמוכים לספק איכותי בן 6, זה לא בדיוק סימן לאיכות.

ואם כבר, איך בדקת את ניצול ההספק? אני מחפש דרך ולא מצליח למצוא שום מכשיר מדידה שעלותו פחותה מארבע ספרות בארץ

פירקתי כמה מאות של ספקים גנריים (וגם כאלה תקולים, כך שרואים מה התקלה), כך שאני מכיר איזה מהם בנויים בצורה נורמלית : תכנון טוב יותר, רכיבים נורמליים וכו

יעילות - אני כן משווה לאנרמקס בן 6 כי זה הספק שיש לי (כבר 6 שנים). גנריים בנויים להיות זולים, לא יעילים. אבל גנרי סביר יכול להיות גם ובערך גם (בהשוואה לגנרי ממוצע)

היה UPS תעשייתי ("ארון חשמל") במקום שבו עבדתי אם מסילה ריקה + מסך שמראה W ו VA לכל מסילה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולי היה אנרמקס ליברטי 500W שהחזיק 3 שנים וחודשיים.

לפני שנה וחצי פתאום המחשב הפסיק להידלק מלחצן הON/OFF במארז לאחר כיבוי.

בהתחלה זה היה מדי פעם עד ששבק חיים.

לאחר בדיקת מתחים בלוח התגלה שמתח 5VSB הוא כבר לא 5V כי אם משהו כמו 2-3V.

פתחתי את הספק אך לא זיהיתי את מקור הבעיה,מה שכן ראיתי הוא שהוריסטור בכניסה מפויח(לא שרוף כי אם מעט שחור).

הספק הזה היה מקפיץ את הפקק כל פעם שחזר מתח לאחר הפסקת חשמל או ניתוק ללא שימוש במפסק (בשימוש הבמפסק לא היתה בעיה).

רכשתי שוב אנרמקס MODU 625 ,הקפיצות נעלמו ועד היום טפו טפו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האנרמקס שניסיתי הוא לא 80+. נניח שהוא 75% בהספק הזה (ומכאן גם שהגנרי הטוב הוא 73% בהספק הזה)

כלומר ב IDLE כשהמחשב לוקח 70 W כולל ספק, המחשב לוקח 52.5 W מהספק

הספק 80+ הכי קטן שתמצא היום הוא 300 W. מתוכם 20% הם 60 W. אבל המחשב לוקח פחות מזה, וספק 80+ לא מתחייב להיות 80% יעיל בעומס קטן מ 20%

נניח שהוא כן מצליח להיות 80%. הוא יקח 65.6 W. זה 6.5 W פחות מהגנרי שלוקח 72 W

במחשב שעובד 24/365.25 ובמחיר חשמל של 0.5 שקל קוטש ההבדל במחיר הוא 28.5 שקל בשנה

מחיר ספק FSP 300 W 80+ הוא 120 שקל בזאפ

אם קנית את הגנרי ב 70 שקל, ספק ה 80+ משתלם אחריי 2 שנים

אם אתה קיבלת את הגנרי הזה בחינם אם המארז (ובמקרה הספציפי כן - Ever power PL-250 הגיע אם המארז הלבן הרגיל של אייבורי ב 2005/06), ספק ה 80+ משתלם אחריי 4 שנים

הנתונים של 4 ו 2 שנים הם כשהמחשב הוא prescott (שלוקח יותר חשמל ממעבדים חלשים יותר או מודרניים) אם כרטיס מסך 6600. מעבד חלש יותר יכול בכיף לקחת גם פחות מזה, ואז הגנרי עוד יותר מצמצם פערים אם האיכותי

בכזה הבדל אתה יכול להעדיף להישאר אם הגנרי, אם אתה תרצה לחסוך כסף מיידית כי בטווח הארוך הוא לא יעלה לך הרבה

ספקים גנריים אחרים (ממוצעים) לוקחים גם 20 - 30 W יותר, ואז תוך כמה חודשים כבר כדאי לקנות את ה 80+. ספקים גנריים ממוצעים גם נשרפים מהר / דופקים חומרה / וכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...