שאלה העם ראוטר פולט קרינה מסוכנת לבחורה בהריון - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה העם ראוטר פולט קרינה מסוכנת לבחורה בהריון

noam1979

Recommended Posts

שלום לכל חברי הפורום אשתי נמצאת בשבוע ה-8 להריונה והיא מאוד מפחדת מהקרינה של הראוטר

הראוטר ממוקם בחדר השינה על מדף עליון מעל המחשב במרחק של כ 2 מטרים מהמיטה סוג הראוטר הוא:

http://www.rsm.co.il/Product.aspx?productid=2145

השאלה שלי העם הקרינה שהראוטר הנל פולט מסוכנת לבחורה בהריון במרחק של 2 מטרים מהמיטה?

בבקשה לענות רק מישהוא שבאמת מבין כי זה ממש חשוב לנו...

ושוב פעם המון תודה ויום טוב לכולם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקרינה מאוד מאוד מאוד מסוכנת!!!!!!11 תזרוק את הראוטר מהבית מיד!!!!!11 תכריח גם את השכנים בכל הרחוב לסגור את הראוטרים שלהם, כי הקרינה לא עוצרת בקירות המשותפים!!!!!!11 וגם את הטלפונים הסלולאריים!!!!!!1 והמקלדות והעכברים האלחוטיים!!!!!! ואת כל המחשבים!!!!111 ואת הפלואורסנטים!!!!! והמיקרוגלים!!!!!1 והשלטים לרכב!!!!!11 :screwy:

בחייכם, מאיפה הפאניקה הזו? נתב משדר בעוצמה מאוד נמוכה. אני לא זוכר כמה בדיוק, אבל זה פחות מוואט אחד. עוצמת הקרינה של נורת פלואורסנט בהספק של 30W (מקבילה לנורת ליבון של 120-140W) היא בערך 25W. אז מי רוצה לשבת בחושך?

אבל עוצמה היא החלק הפחות חשוב. מה שיותר חשוב הוא התדר. אנחנו יודעים מאיזה תדר פוטון יכול לגרום ליינון של אטומים - קרינה בתדר הזה או מעליו נקראת "קרינה מייננת" והיא ידועה כמזיקה. הקרינה שפולט ציוד (כולל טלפונים סלולאריים) נמצאת הרבה מתחת לתדר הזה. לכן היא נקראת "קרינה לא מייננת".

אגב, עוצמת הקרינה שמקבלים מהשמש בעצם זה שיוצאים לרחוב (אפילו אם עומדים בצל) גבוהה בכמה סדרי גודל. והקרינה שסופגים ברחוב בחלקה מייננת, כולל קרניים קוסמיות שמצליחות לחדור את השכבות המגנטיות של כדור הארץ והן בתדרים שדומים לאלו של רנטגן. אז תגיד לאישתך שעד ללידה היא לא יוצאת מהבית - לפחות לא בלי שריון עופרת. ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא בלגינא שלום לא ביקשתי ציניות כי זה ממש לא המקום ומה שידוע לך לא ידוע לכולם אני במיקרה תכנאי מחשבים בעל תעודת mcitp ואני ממש לא ילד ולכן גם אני יודע שקרינה של ראוטר לא צריכה ליהיות מסוכנת אבל לה ולמישפחה שלה זה חשוב אז אמרתי להם שאני ישאל בפורום הנ"ל כי הוא פורום של אנשים שבאמת מבינים לכן הציניות היא לא במקום כל מה שביקשתי זה תשובה מיקצועית ולעיניין כדי שהם יקבלו חוות דעת נוספת אומנם נתת תשובה ותודה רבה לך על זה אבל לפעם הבאה בבקשה את הציניות תשאיר למיקרה אחר זה לא מוסיף לשום דיון בטח לא לכזאת שאלה חשובה(עם לא מבחינתך אז לפחות תחבד את זה שמבחינתי זה חשוב) ושוב פעם תודה על התשובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון מזל טוב :)

אני אישית הייתי נמנע מהנחת כל דבר שפולט קרינה קרוב למיטה ובאיזור ששוהים בו הרבה.

שזה מדבר על מטען סלולרי, תחנת הטענה של טלפון , ראוטר, מודם, מטענים למיניהם שמחוברים לחשמל.

להרחיק ולשים כמה שיותר לא במקום שנמצאים בו הרבה אבל עדיין לשמור על נגישות יחסית לאביזרים.

את הראוטר אתה יכול להגדיר לפלוט פחות קרינה בהגדרות שלו של ה-Transmit Power

Wireless - > Wireless Advanced -> Transmit Power

אמנם מטלפון סלולרי אי אפשר להימנע כיום אבל אין מה לעשות. ניתן בעת שימוש במיקרוגל להתרחק מרחק מסויים ממנו כדי להיות בטוחים שלא תהיה השפעה כלשהי.

לא לדבר בסלולרי במעליות, מכשירי חשמל כלליים אפשר לנתק ולא להשאיר ב-Standby (אפשר לחסוך חשמל על הדרך :) ).

נורות פלורוסנטיות - להימנע, זה פוגע בנשים בטווח הארוך (להלן קישור למאמר בנושא, אפילו באוניברסיטה בקורס תאורה אדריכלי שעברתי ציינו את זה - http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4015066,00.html )

זה מה שחשבתי עד עכשיו בתור פעולות מניעה ראשונות מקרינה ביתית.

ממילא הורגים אותנו מקרינה מחוץ לבית, אז לפחות לנסות בבית לשמור על איזור סביר.

וסתם בשביל הקטע, כדאי להיכנס לאתר של רשות הסביבה ולבדוק מתקני שידור סלולריים באיזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההצעה שלי: תכבה אותו עד לידה. ברצינות. לא, שום נזק הוא לא יגרום, אבל אתה בטוח שתצליח לשכנע את אישתך ואת המשפחה שלה? הרי הפחד הזה בכלל לא רציונלי, אז אי אפשר לשכך אותו בטענות רציונליות. אז למען השקט הנפשי שלה (ומתח בהחלט יכול לפגוע בעובר) ושלום הבית, תסתדר שמונה חודשים עם כבל או, רחמנא ליצלן, תעבוד ממחשב נייח בבית. לא נעים אבל הרבה יותר טוב מהאלטרנטיבה.

ובחייך, אני לא יכול להגיב לגמרי ברצינות להודעות כאלו. אתה יודע כמה פעמים ראיתי אנשים שמחזיקים טלפון סלולארי צמוד לאשכים/חצוצרות שמתלוננים על סכנות הקרינה? :facepalm: כל העסק פשוט מגוחך.

נ.ב. ממיקרוגל בהחלט מומלץ להתרחק. העוצמה שם היא מאות וואטים ואם יש בעיה בבידוד, הקרינה תדלוף. אבל לא צריך לזרוק אותו מהבית, מספיק ללכת כמה צעדים אחורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Chevy תודה על התשובה אבל לצערי הרב אין באפשרותי להעביר את הראוטר למקום אחר אלה רק לנתקו אבל לא ממש הבנתי העם במצב הנ"ל יש מימה לחשוש ותודה על המזל טוב:)

איסתרא בלגינא שוב תודה על התגובה אבל אף אחד מימכם לא נותן לי תשובה ממשית העם ראוטר במצב הנ"ל מסוכן מבחינת קרינה

מה שאני מבין כרגע שאין תשובה חד משמעית העם זה נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיבלת תשובה: אין שום סכנה. עוצמת הקרינה אפסית והתדר שלה נמוך מידי. קיבלת גם הצעה לטיפול בבעיה. אבל אני יכול רק להציע, אתה צריך לעשות את השיקו שלך ולהחליט מה אתה רוצה לעשות.

תשובה במידת ודאות של 100% לעולם לא תוכל לקבל. מצד שני, אף אחד לא יכול להבטיח לך ב- 100% שמחר השמש תזרח. אז ב- 99.99% של ודאות - אין סכנה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא בלגינא ו chevy תודה רבה על התשובות שלכם עזרתם לי מאוד מאוד ובמיקרא הכי גרוע עם לילד יהיה בסוף שני ראשים אני יגיע אליכם בטענות ;) ... :silly: סתם

המון המון תודה על התשובות שיהיה לכם המשך לילה מצויין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקרינה מאוד מאוד מאוד מסוכנת!!!!!!11 תזרוק את הראוטר מהבית מיד!!!!!11 תכריח גם את השכנים בכל הרחוב לסגור את הראוטרים שלהם, כי הקרינה לא עוצרת בקירות המשותפים!!!!!!11 וגם את הטלפונים הסלולאריים!!!!!!1 והמקלדות והעכברים האלחוטיים!!!!!! ואת כל המחשבים!!!!111 ואת הפלואורסנטים!!!!! והמיקרוגלים!!!!!1 והשלטים לרכב!!!!!11 :screwy:

בחייכם, מאיפה הפאניקה הזו? נתב משדר בעוצמה מאוד נמוכה. אני לא זוכר כמה בדיוק, אבל זה פחות מוואט אחד. עוצמת הקרינה של נורת פלואורסנט בהספק של 30W (מקבילה לנורת ליבון של 120-140W) היא בערך 25W. אז מי רוצה לשבת בחושך?

אבל עוצמה היא החלק הפחות חשוב. מה שיותר חשוב הוא התדר. אנחנו יודעים מאיזה תדר פוטון יכול לגרום ליינון של אטומים - קרינה בתדר הזה או מעליו נקראת "קרינה מייננת" והיא ידועה כמזיקה. הקרינה שפולט ציוד (כולל טלפונים סלולאריים) נמצאת הרבה מתחת לתדר הזה. לכן היא נקראת "קרינה לא מייננת".

אגב, עוצמת הקרינה שמקבלים מהשמש בעצם זה שיוצאים לרחוב (אפילו אם עומדים בצל) גבוהה בכמה סדרי גודל. והקרינה שסופגים ברחוב בחלקה מייננת, כולל קרניים קוסמיות שמצליחות לחדור את השכבות המגנטיות של כדור הארץ והן בתדרים שדומים לאלו של רנטגן. אז תגיד לאישתך שעד ללידה היא לא יוצאת מהבית - לפחות לא בלי שריון עופרת. ;D

חבל שההודעה שלך יותר מידי ארוכה בשביל להכניס לחתימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף שאני לא אגיד מה אני חושב על התגובה האחרונה ועל התגובות של "איסתרא בלגינא".

השאלה האם קרינה לא מייננת בטוחה או לא היא שאלה בביולוגיה ומדעי הרפואה ולא שאלה בפיסיקה.

למיטב ידיעתי, אין תשובה ודאית להאם חשיפה ארוכה לקרינה לא מייננת היא בטוחה או לא.

אני חושב שבשביל השקט הנפשי של אשתך כדאי שתעביר את הנתב לחדר אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יותר בקטע של QFT ולא כי זה מצחיק.

עדיף שאני לא אגיד מה אני חושב על התגובה האחרונה ועל התגובות של "איסתרא בלגינא".

השאלה האם קרינה לא מייננת בטוחה או לא היא שאלה בביולוגיה ומדעי הרפואה ולא שאלה בפיסיקה.

למיטב ידיעתי, אין תשובה ודאית להאם חשיפה ארוכה לקרינה לא מייננת היא בטוחה או לא.

אני חושב שבשביל השקט הנפשי של אשתך כדאי שתעביר את הנתב לחדר אחר.

גם אין תשובה ודאית להאם חשיפה ארוכה לחמצן היא בטוחה או לא, כנ"ל לגבי מים.

דבר אחד בטוח אתה לא מבין לא בפיזיקה ולא בביולוגיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...