למה יש קרן לייזר סודית מעל תל אביב? - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה יש קרן לייזר סודית מעל תל אביב?

mikko

Recommended Posts

נכון, תקשורת עם לווינים מצריכה רק קו ראייה ישיר לשמיים. השאלה זה איפה בשמיים הלווין נמצא.

אם זה לא לווין גיאוסינכרוני הרי שכנראה יש שאיפה לשמור על קו ראייה נקי לשמיים כמה שיותר על

מנת לאפשר קשר עם הלווין בכל מקום שבו הוא יהיה, בעוד שאם הוא לווין גיאוסינכרוני אז הוא נמצא

רק במיקום אחד ויחיד ואז צריך קו ראייה נקי רק לאותו מקום

(האם איפשהו בכתבה כתוב שזה בגלל "קו ראייה לבסיס אחר"? כי לא ממש טרחתי לקרוא את הכתבה)

גם אם הלווין הוא לא גיאוסינכרוני אז רק מסביב לבסיס צריך לשמור על קו נקי..

כל האתרים האלה "נפגעו" מהקרן

mechavnim.jpg

כמו שאתה שם לב זה בניינים רחוקים מאוד מבסיסים, ללוויינים בניין במרחק כזה כמעט אין סיכוי שיפריע

וגם אתה יכול לראות את הקו שבו הקרן נעה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תקשורת עם לוויני ריגול אולי דורשת מרחב מסוים כי הלווין אולי משנה מיקום מדי פעם.

והמיקום של הלווין מעל מדינות אויב הוא כזה שדורש קו רוחבי ולא רק אנכי.

זה יכול להסביר את העניין.

ואז להזיז לכיוון הים לא יתן כלום אלה אם כן יש ספינה שתשמש כתחנת ממסר.

או שאולי כדי להזים את השמועות וספקולציות לגבי התקשורת עם לווין הריגול הם אומרים שיזיזו לים, כשבפועל הם לא יזיזו לים.

וכל הסיפור הזה הוא תרגיל מודיעיני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא באמת יודע, אבל אני מניח שתקשורת עם לווינים אפשר לעשות במקומות יותר טובים מתל אביב ולא חייבים שהצלחת לוויין עצמה תהיה באמצע תל אביב גם אם הבסיס נמצא שם, אם שמים את הצלחות לווין במקום פתוח לא אמורה להיות בעיה מבחינה של קשר עם לווין ויש דרכים טובות להעביר את המידע מהצלחת לווין לקריה.

בכל מקרה אולי יש כאן מישהו שמבין בלווינים אבל משום מה לא נראה לי שבניין במרחק 5 קילומטר מהבסיס יפריע לשידור עם הלווין, במיוחד בגלל שהפרשי הגובה הם אפסיים יחסית למרחק..

מה גם שעד כמה שאני זוכר אין צלחות לווין בקריה - אבל כן יש הרבה אנטנות כאלה ואחרות.

ודרך אגב להגיד שמזיזים ובסוף לא להזיז זה תרגיל מודיעיני די גרוע בהתחשב בכך שכשלא יבנו בסוף את הבניינים האלה האויב צריך להיות די טיפש כדי לחשוב שהוזיזו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ודרך אגב להגיד שמזיזים ובסוף לא להזיז זה תרגיל מודיעיני די גרוע בהתחשב בכך שכשלא יבנו בסוף את הבניינים האלה האויב צריך להיות די טיפש כדי לחשוב שהוזיזו...

אולי הם לא אישרו מסיבות בטחוניות אחרות ועכשיו מוכנים להיכנע קצת ללחץ וכל עניין הלייזר הוא סתם היה תירוץ ועכשיו יש הזדמנות לעשות בו שימוש כתרגיל מודיעיני.

הכל ספקולציות כמובן.

מי באמת יודע מה לעזאזל קורה שם בדיוק ולמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל גם לפני חצי שנה אמרו שלא מאשרים את הבניינים האלה אלה אם כן הקבלנים ישיגו את המימון הדרוש להסיט את הקרן.. אתה מנסה לחשוב על זה יותר מידי.. למה מה שכתוב שם לא יכול להיות נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה דבר ידוע שהקריה התנגדה בעבר לבניינים גבוהים באיזור מסיבות בטחוניות.

המידע המדויק לגבי הקרן והלווין הוא מסווג.

הדבר מאפשר גמישות בשימוש בקרן ככלי להשגת מטרות בטחוניות בתחום הבניה.

אם אני הייתי אחראי שם על העניינים זה כנראה משהו שהייתי עושה אם הייתי חושב שזה משרת ביעילות ואלגנטיות את מטרות האירגון. :nixweiss:

אני מוכן ללכת עוד יותר רחוק ולטעון שאותו הגורם יכול ממושבו בנקודה רגישה זו, לפעול כסוכן כפול.

מצד אחד להציג קו פנימי בטחוני, ומצד שני לסחוט את קבלני המגדלים לשלם לו שיפעל בשבילם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוויני הריגול של ישראל אינם במסלול גאוסינכרוני. לוויני הריגול של אף אחד אל במסלול גאוסינכרוני. מה פתאום? לוויין כזה יוכל לצלם שטח מאוד קטן וגם זה בקושי, הוא יצטרך לצלם ממרחק של 36,000 ק"מ! לוויני ריגול משייטים בגובה של כמה מאות ק"מ בלבד וכתוצאה מכך מחליפים את המיקום שלהם כל הזמן. יש לזה שני יתרונות: קל יותר לצלם בהפרדה גבוהה ואפשר לצלם מטרות באזורים שונים. כמובן שצריך לחכות שהלווין יעבור מעל למדינה כדי לקבל את המידה, אבל זה משהו שקורה לעיתים מאוד קרובות.

ולא, הנתונים לא נקלטים ישירות בקרייה. אין בזה שום סוד צבאי, אחרי כל שיגור (מוצלח...) מתפרסמות כתבות בעיתונות על פאר התעשייה הישראלית (ואני כותב את זה בלי טיפה של סרקזם) כשהכתבים מבקרים במרכז הבקרה. איפה זה? לא זוכר. it.

מה שיש בקרייה אלו משדרים לבסיסים אחרים שעובדים בקו ראיה. לא משנה כמה רחוק נמצאים הבניינים האחרים, כל עוד הם בנתיב השידור וגבוהים מספיק, הם יפריעו. יש בוודאות משדרי מיקרוגל שם (שוב, לא סוד - מספיק להרים את הראש כשעוברים ליד הקרייה), אולי יש גם - אבל אני מסופק, לא מסתדר טוב עם אובך, ערפל או גשם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לאיפה שהלווינים נקלטים, יש לי נגיעה לתחום ולמיטב זכרוני (אם כי יכול להיות שאני טועה) לא פירסמו את המיקום שבו נמצא "מרכז הבקרה" אז אני אמנע מלכתוב כאן מידע שלא צריך להיות ציבורי ואנא מכם, מי שיש לו מידע שכזה, נא שיזהר בלשונו גם.

ואגב, הלווינים האלה הם באמת פאר היצירה של התעשייה הישראלית. תחשבו שאנחנו חלק ממספר מצומצם מאוד של מדינות שמשגרות כאלה לווינים לחלל בכוחות עצמנו בלבד

גם אם הלווין הוא לא גיאוסינכרוני אז רק מסביב לבסיס צריך לשמור על קו נקי..

כל האתרים האלה "נפגעו" מהקרן

כמו שאתה שם לב זה בניינים רחוקים מאוד מבסיסים, ללוויינים בניין במרחק כזה כמעט אין סיכוי שיפריע

וגם אתה יכול לראות את הקו שבו הקרן נעה

את המפה הזאת לא ראיתי קודם, אני חשבתי שרק בניינים יותר קרובים לקרייה "נפגעו מהקרן".

ואיסתרא, שאלת תם - למה ההבדלה בין "לייזר" לבין "מיקרוגל"?

הרי "לייזר" משמעו אלומה מאוד מרוכזת של קרינה אלקטרומגנטית בעוד ש"מיקרוגל" פשוט מציין אורכי גל ספציפיים של קרינה א"מ (סביבות ה-2.4Ghz אאל"ט), אז האם לא יכול להיות שהכוונה כשהם כותבים "לייזר" וכשאתה כותב "מיקרוגל" היא זהה? (ואם אני טועה במשהו, אנא תסבירו לי...)

עריכה:

כמובן קודם כשכתבתי "אורכי גל" התבלבלתי והתכוונתי ל"תדירות", שכן אורך גל אינו נמדד בהרצים אלא במטרים (כפי שמשתמע משמו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

&%*#%^ החתולה הזו, עלתה על המקלדת והצליחה להחזיר אותי לדף הקודם. עם העורך הישן לא היתה שום בעיה - הטקסט שכתבתי היה נשמר - אבל העורך החדש לא עושה את זה. שוב...

ואללה צודק, טעות שלי. משום מה זכרתי שפירסמו איפה תחנת הבקרה, אבל עכשיו בדקתי וזה באמת לא פורסם. אופס.

בנוגע ללייזר, זו לא רק אלומת פוטונים מרוכזת, כפי שאפשר להשיג עם כל אנטנה (או מראה, לאור נראה) פרבולית. הפוטונים בלייזר לכידים, מונוכרומטיים וקוהרנטיים, כלומר כולם נעים בדיוק באותו כיוון, בדיוק באותו תדר עם בדיוק אותה אנרגיה ובדיוק באותה פאזה. זה דבר נהדר ואין שום מניעה פיזית ליצור בכל תדר שהוא, כולל מיקרוגל. אלא מה, יש עדיין מגבלות טכנולוגיות. הלייזרים ששישנם כיום שיכולים לשגר קרן רציפה נמצאים בטווח האור הנראה או האינפרה-אדום ומושפעים מאוד מהפרעות אטמוספריות. מיקרוגל, לעומת זאת, בקושי מושפע.

אז משתמשים במיקרוגל לתקשורת כיוונית בטווח ראיה. את הכיווניות משיגים ע"י שימוש באנטנה פרבולית, זה התופים שאפשר לראות על האנטנות. התוף גם משמש לריכוז הקרינה שנקלטת מהמשדר המרוחק, כשהוא מרכז (ועל ידי כך מגביר) את האות שמגיע מכיוון המשדר ומפזר (וכך מחליש) הפרעות מכיוונים אחרים. מיקרוגל לא מושפע כמעט מהפרעות אטמוספריות ולא מתפזר כמו קרינה באורכי גל גדולים יותר כמו רדיו, מה שמקשה מאוד על ציטוט לאלומה בצד החיובי, אבל מונע מהקרן לעקוף (או לחדור דרך) מכשולים בדרך כמו הרים או בניינים גבוהים בצד השלילי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר הבסבר על איך נראות אנטנותצ של סוגי תקשורת שונים?

מדברים פה על "תופים" וכדומה... אני זוכר שהייתי רואה על אנטנות משהו כמו ברזנט מכוסה על כאילו פנס עם סמל ברק על הברזנט ועוד אנטנות מוזרות.

1. איך מזהים סוג שידור לפי אנטנה? מי שיסביר אולי שיעזר בתמונות ומה כל אנטנה עושה.

2. אגב מה ההבדל בין למיקרוגל, מה זה סוג של קרן על גלים כמו אלו בתנור מיקרוגל או שהקרן לתקשורת המדוברת מעל תל אביב זה משהו אחר?

3. כדי לשדר לא צריך איזה מכשיר עם אלומה אופטית או LED בקצה או משהו כזה כמו חיבור רשת FIBER OPTICAL ? איך מאנטנה ברזל יוצא שידור ? הלייזרים שאני מכיר איוצאים מראשים שקופים כמו LERD כאלה מדיודה או איך שלא קוראים לזה.

4. מישהו כתב בטוקבט שניתן לראות קרן כזו. באיזה מכשיר ? אמצעי ראיית לילה מגביר אור כוכבים, תרמי, IR או חיישן מגלה לזירה כמו בצבא (לא יודע כיצד עובד)?

כמו שאתם מנחשים אני לא טכנאי אנטנות אבל אשמח ללמוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להלן הסברים:

1. תופים , DOME ושאר דברים דומים מכילים בתוכם אנטנות RF רגילות ,בין אם זה עם צלחת לריכוז או בלי, אשר פשוט מכוסות על ידי המבנה כד להגן עליהם ממזג אויר.

סמל הברק מייצג למיטב זיכרוני חברה מסויימת , באמת שאני לא זוכר איזו.

מיקרוגל הוא שידור RF בתדר מסויים , ואינו שידור אופטי.

שידור אופטי אכן דורש רכיב אופטי בשני הצדדים.

קרני אכן ניתן לראות , והמכשיר הנחוץ תלוי באורך הגל/תדר של הקרן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקריה יורה לכל הכיוונים מעל כל ערי המרכז ומישהו מרוויח מלעכב או לזרז את העניין כל פעם שרוצים לבנות בניין גבוה.

GOOD JOB :xyxthumbs:

אני מוכן להתערב על כל הכסף שבעולם שכבר עכשיו אפשר לצפות את הבעיות שיתכנו בעתיד ולהוציא לפועל תוכנית מהירה וקצרה לפיתרון סופי של העניין.

ושבמקום זה יעשו את המינימום שאפשר מתוך ראיה קצרת טווח מכוונת שנהנת מטימטום קבוצתי ועיוורון סלקטיבי מושרש.

ושהסיפור הזה עוד ימשיך 20 שנה להאכיל את אותם בני כלבים מיתממים שאולי מרוויחים מזה חס וחוזר חלילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוייש נו באמת, נל"נים אופטיים(FSO) פותחו באותו זמן שהטלפון פותח, כן כן הphotophone הראשון פותח ע"י בל, ופתרונות רשתיים של זה קיימים בערים משנות ה50 בערך של המאה ה-20.

זה פתרון מאוד זול למי שרוצה לעשות רשת בין 2 נקודות רחוקות(יש פתרונות עד ל150 ק"מ וצפונה(כולל פיצוי עקמומיות)) מי שממש משועמם יכול לבנות לינק של 10MBIT לק"מ וחצי בבית בעלות של בערך 150 יורו http://ronja.twibright.com...

לא יודע מה כלכך סודי בקרן הזאתי בהתחשב שאותו סיפור הוצף כבר לשטח לפני כמה שנים, וגם לא יודע מה כלכך מעניין, פאגינק תמסורות FSO אפשר לראות על חצי מהגגות הגבוהים של ת"א...

http://en.wikipedia.org/wiki/Photophone

למקרה ואנשים חשבו שאני לא רציני שב-1880 היה טלפון שהעביר מידע על גבי קרן אור למרחקים של כמה מאות מטרים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...