למה יש קרן לייזר סודית מעל תל אביב? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה יש קרן לייזר סודית מעל תל אביב?

mikko

Recommended Posts

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא יודע עד כמה זה אמין

http://yaacovlozowick.blogspot.com/2010/05/secret-laser-beam-topples-buildings.html

אבל נשמע כמו סוג של אמצעי תקשורת מאובטח ודי ישן(זכור לי מס' גורמים שמתעסקים עם תקשורת מהסוג הזה) :-X

זה סוד די ידוע, בעבר כבר נאמר לקבלנים כאלה ואחרים שאם הם רוצים לבנות בניינים שחוסמים את הקרן הזאת זה אפשרי רק אם הם אלה שישלמו על העלויות של ההוזזה של הקרן למיקום חדש.. כנראה שהשיגו את המימון הזה סוף סוף

לפני חצי שנה זה גם פורסם במרקר - http://www.themarker.com/realestate/1.579485

אין ממש הרבה מה להרחיב, יש קרן שמשמשת לשידור מאובטח של צה"ל ומשרד הביטחון - את כל השאר אתם צריכים להשלים מהדימיון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי ספר כלשהו של טום קלנסי (אחד החדשים, לא זוכר איך קוראים לו) יש קרן לייזר

בין בניין ה-CIA לבניין ה-NSA שהם מיירטים וככה הם משיגים מלא מידע מסווג

האם יש כזה דבר במציאות? לא ברור... אבל יכול להיות שה"קרן לייזר" הזאת שהם מדברים עליה זה סתם תקשורת עם לווינים ומישהו כרגיל מבלבל את כל הפרטים הטכניים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשורת אם לוויינים לא מצריכה קו ראייה ישיר בין הקריה לבסיס אחר, היא מצריכה קו ראייה בין הבסיס לשמיים.

זה לא משהו כל כך דמיוני, זה עובד על אותו הרעיון של כבל אופטי - רק בלי הכבל :cool2: לפי מה שאני הבנתי זה טכנלוגיה שנמצאת בשימוש כבר עשרות שנים

נ.ב. אין לי באמת מושג מה קורה שם באמת, כל המידע שיש לי על הקרן הזאת זה מקריאה באינטרנט לא היה לי שום קשר בצבא לקרן כזאת או אחרת ובחיים לא הייתי בתוך הקרייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, תקשורת עם לווינים מצריכה רק קו ראייה ישיר לשמיים. השאלה זה איפה בשמיים הלווין נמצא.

אם זה לא לווין גיאוסינכרוני הרי שכנראה יש שאיפה לשמור על קו ראייה נקי לשמיים כמה שיותר על

מנת לאפשר קשר עם הלווין בכל מקום שבו הוא יהיה, בעוד שאם הוא לווין גיאוסינכרוני אז הוא נמצא

רק במיקום אחד ויחיד ואז צריך קו ראייה נקי רק לאותו מקום

(האם איפשהו בכתבה כתוב שזה בגלל "קו ראייה לבסיס אחר"? כי לא ממש טרחתי לקרוא את הכתבה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...