המלצה למסך 24" או 27" - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למסך 24" או 27"

benbmx666

Recommended Posts

שלום!

ברשותי מסך של חברת מדגם 2253BW מזה כבר שנתיים לערך, ולאחרונה החלטתי שהגיע הזמן להשתדרג.

הייתי רוצה מסך גדול יותר ואיכותי יותר. לאחר חיפוש ברשת ואתמול חיפוש פה בפורום יצאתי קצת מבולבל בנוגע

לכמה וכמה מאפיינים שמוצעים במסכים שונים והייתי שמח אם מישהו יוכל לעשות לי קצת סדר בבלאגן ובכך לעזור

לי להחליט מה אני מחפש ואולי אפילו לייעץ לי.

קצת רקע על השימוש שלי:

הרבה , הרבה סרטים (איו לי בכלל) ומשחקים פה ושם כשיש לי תקופות פחות לחוצות בעבודה.

קצת שאלות:

1) מחיפוש קצר בפורום נראה שיש אנשים שטוענים שמסכי מחשב עם תאורת LED לא יותר איכותיים ממסכי LCD

ושהתועלת של תאורת ה LED לא מהווה פאקטור בבחירת מסך מחשב בטענה שהתמונה תהיה יותר איכותית?

2) אחד מהמסכים שקרץ לי הוא ה mt276h בגלל שהוא 2MS, FULL HD ו 27".

רציתי לדעת אם מסך 27 אינץ' הוא לא גדול מדי לשימוש יום יומי על שולחן מחשב? מה הוא

מרחק הצפיה של מסך שכזה? אני לא מתכוון לגלוב באינטרנט מהמיטה... הייתי רוצה מסך גדול

יותר שאוכל לשים על השולחן ופשוט להצמיד לקיר במקום המסך 22" שעומד באמצע השולחן.

3) המסך השני ששקלתי, גם הוא מבית הוא ה ml248h גם הוא 2MS, FULL HD אך קטן יותר 24"

ומגיע עם תאורת LED. המוכר בבאג שלא נראה ונשמע מלומד כל כך טען שלא משנה מה, אם אני קונה מסך חדש,

לקנות אך ורק עם תאורת LED גם אם זה אומר שאני צריך להתפשר על הגודל ולקנות 24" במקום ה 27" שקוסם לי.

האם יש אמת בדבריו?

4) מה התועלת במסך בפורמט 16:10 לעומת 16:9? הוא פשוט רחב יותר ובכך מבטל את השטחים השחורים

למעלה ולמטה בסרטים? יותר שטח עבודה? במה זה מתבטא? האם זה יגרום לבעיות רזולוציה במשחקים?

האם צריך בשביל זה כרטיס מסך שונה? (אולי זה בכלל לא קשור?:)

5) ראיתי הרבה דיבורים פה בפורום לגבי פאנלים שונים, מה ההבדלים? (בקצרה?)

6) אשמח אם מישהו יוכל להמליץ על מסך שעונה על כל הקריטריונים שלי.

תודה רבה רבה.

חג שמח! -בן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

התלבטתי אם להמליץ לך על מסך שעולה 17,850 או אחד שעולה 13,490 אבל הוא לאו דווקא הרבה פחות טוב (למרות הפרש המחיר של 3300 ש"ח).

לא שכחת משהו? (תקציב).

ברור שאני אמליץ לך על הU2711 בשביל להנות ממגוון פתוחים, גודל טוב כשצופים בטלוויזיה מרחוק בלי לייצר פיקסלים גדולים מדי כשיושבים מקרוב, איכות תמונה מעולה וזוויות צפייה שטובות לשימוש , יכולת חיבור לכל ממיר וזמן תגובה מספיק טוב למשחקים. כל זאת בהנחה שלא מפחיד אותך מדי פעם ללחוץ על הזום בדפדפן או לשנות DPI ושאין לך כרטיס מסך עתיק שאין לו DUAL LINK DVI.

אם תגיד לי עכשיו "זה יקר לי מדי" אז התוצאה תהיה שאני אבקש אחוז מהמחיר שאתה תוציא על קנייה. אנחנו כאן לא המוכרים בבאג שמרוויחים משכורת בשביל "הרומן" הזה שבין מוכרים ללקוחות בעת רכישה :) .

בקיצור, תקציב.

את כל העניין על הLED הבנת טוב מאוד בעצמך, כנ"ל לגבי ההבדל ברמות הידע ביינך לבין המוכר בבאג (נראה שלך יש כבר יותר ידע מקצועי ממנו). אם אתה קונה 24 במקום 27 בגלל LED - אז תודה, בהחלט עזרת לאיכות הסביבה (שילמת על צריכת חשמל נמוכה יותר ומסך דק יותר, וזהו).

פאנלים טובים מספקים בעיקר זוויות צפייה הרבה יותר טובות (כמו של טלוויזיה) ואיכות תמונה יותר טובה ומדויקת.

מסך 16:10 מספק יותר שטח תצוגה (בסנטימטר רבוע) כשמשווים גודל אינטש זהה. גם בכלל הוא יותר נוח לעבודה וקריאה (יש לו יותר גובה), החיסרון הוא שכשמשודר תוכן 16:9 (משחק כדורגל למשל) אז יהיו פסים שחורים למעלה ולמטה (כמו מה שקורה בסרטים אבל הרבה פחות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה העניינית.

התקציב עומד על 2000~ ש"ח. אף על פי שאולי אצליח לגייס את הסכום הנדרש לקניית ה U2711 שהצעת.

מה שכן, אין לי מושג למה התכוות ב"לשנות DPI" והכרטיס מסך שלי הוא GeForce GT220 (יתאים ל U2711?)

מה לגבי המסך שהתעניינתי בו של , ה - mt276h? לא הצלחתי לגלות איזה פאנל יש לו, וראיתי שהרזולוציה

לא מתקרבת לזאת של הדל אבל זה הכל. ביקורות ברשת אין ממש חוץ מקצת חוות דעת פה ושם בשתיים וחצי מילים.

האם זה מסך עם נתונים גרועים?

תודה.

בן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לשים לב שה2711 הוא משמעותית יותר יקר ואין לו שום יתרון או כדאיות שנובעים מתחום המחיר. טוב רק למי שמגדיר את עצמו כצריך את הגודל+איכות+רזולוציה גבוה. חיסרון עיקרי כמו שנאמר זה פיקסלים קטנים שמובילים לכך שהכל יהיה קטן יותר. זה לא כלכך קריטי כשלדפדפן מודרני יש זום והגדרות זום. לWIN אפשר להגדיר DPI גבוה יותר שעוזר להכל להיראות גדול יותר בחזרה. זה בכל מקרה רק אם ממש יש בעיה. עדיף להימנע, לא תמיד הפיקסלים הקטנים מפריעים וכמובן יש את היתרון לכך שהכל נראה חד ואמיתי יותר - בייחוד .

לגבי הכרטיס תצטרך לבדוק אם הוא תומך, אני מניח שגוגל יעזור. רוב הסיכויים שהוא תומך.

האסוס הוא מסך בעל פאנל TN נחות משמעותית ורזולוצייה נמוכה שמתאימה יותר למסכי 24". היתרון הגדול הוא במחיר לעומת הDELL. זה טוב רק אם את רוב הזמן איתו אתה מעביר בצפייה בטלוויזיה וסרטים על הספה ממול. אם אוב רובו של הזמן הוא ישמש למחשב כשאתה לידו ורק קצת טלווזיה אז לא חושב שזו קנייה טובה. הפיקסלים שלו ממש גדולים וכבר רואים אותם בעיניים כשיושבים מקרוב, הכל נראה פחות חד. זה לא קריטי להרבה אנשים וזה בטח סובייקטיבי אבל זה נתון שכדאי לשקול.

בכל מקרה אני חושב שאם כבר מסך כזה אז יש את ה27 של סמסונג שיש לו פאנל לא רע יחסית לTN (עדיין לא איכותי כמו הIPS) והוא מסך שלדעתי יותר מומלץ מהאסוס. יש לו גם שלט וטיונר DVB מובנה והוא יותר ידידותי כמסך . עדיין יש לו רזולוציה רגילה ופיקסלים גדולים. הו נמכר בערך ב1800ש"ח ובטח אין מה להשוות אותו לU2711 שהוא הרבה יותר טוב בהכל (חוץ מפיקסלים קטנים).

באמצע יש את הU2410 שנמכר בערך ב2200 ועונה לתקציב. אם רוב הזמן אתה עובד מול מחשב בלי המון מרחוק אז אני במקומך בהחלט הייתי לוקח אותו במקום ה27 הזולים עם הרזולוציה הנמוכה (שהם בערך בגובה שלו רק קצת יותר רחבים ועם פחות רזולוציה).

הU2711 הוא מותרות ועונה על כל הבעיות למי שיש את התקציב (בקצת יותר אפשר לקנות את הU2410 + טלווזית 32" :) ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה , רק שאני מוריד וגם זה בצפייה בכורסא שנמצאת מול המחשב :hat:

אכן רוב הזמן הוא ישמש בתור מסך מחשב לכל דבר, הרבה ומשחקים כשיש זמן.

אבל שוב, אני רוצה מסך יותר גדול, ולהצמיד אותו לקיר (אפילו לתלות אותו על הקיר מולי)

בזום בדפדפן אני גם ככה משתמש בימנו (רק +1) ואני מניח שאפשר ללכת ל Control Panel

של הווינדוס ולבחור באייקונים/חלונות/כתב יותר גדול (כמו שעשיתי לאמא שלי רק במסך 19" שלה חחח)

ככה שהכל יראה יותר ברור וגדול (לזה התכוונת?)

האם יש חנות שבה ניתן לראות את המסך של הדל "בפעולה"?

חיפשתי בכל חנות שאני מכיר בת"א ואין להם בכלל מסכים מעל 24".

תודה רבה רבה על הזמן והתשובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, נראה שהחלטת ללכת על הטוב ביותר שיש היום שהגיוני לקנייה. לא זול העסק הזה אבל אם החלטת אז החלטת. אני מציע שלפני קנייה כלכך יקרה תקרא ביקורות ברשת, כמו זאת:

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1265617565

כדאי גם לשים לב שההבדל הפיזי בגודל בינו לבין ה24 הוא קטן מאוד, הרבה יותר קטן ממה שחושבים (יותר כמו 26 מול 24 בגלל היחסים השונים) למרות ההפרש הכספי של 1500 ש"ח. תוכל לראות בתמונה הבאה מהביקורת:

dellu2711_small7.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמצע יש את הU2410 שנמכר בערך ב2200 ועונה לתקציב. אם רוב הזמן אתה עובד מול מחשב בלי המון טלוויזיה מרחוק אז אני במקומך בהחלט הייתי לוקח אותו במקום ה27 הזולים עם הרזולוציה הנמוכה (שהם בערך בגובה שלו רק קצת יותר רחבים ועם פחות רזולוציה).

יש גם את ה-U2311 ב~1100 ש"ח בלבד שכמעט ולא נופל מה-U2410 ורק מעט נמוך ממנו.

בשני המקרים הבדל הגודל בינם לבין מסך 22' שכבר יש לך לא דרסטי (אם כי הפאנל עדיף בהרבה).

אם יש לך ~3700 ש"ח בהחלט הייתי משקיע אותו על ה-U2711 בגלל הרזולוציה הגבוהה (מעל 56% יותר פיקסלים בהשוואה ל-FHD!), הפאנל המעולה, שלל הכניסות/חיבורים והארגונומיה המעולה.

זו השקעה מצויינת לטווח ארוך על רכיב חומרה משובח שמתיישן לאט מאוד.

אם אתה רוצה להשתדרג רק בגודל ולא באיכות אפשר לשקול לחסוך כאן ולקחת את הסמסונג שמבוסס TN - אם ממילא תצפה בו ממרחק גדול יותר (צמוד לקיר, לא?) עניין הפיקסליזציה פחות יפריע לך.

מצד שני, אם תצמיד אותו לקיר לא תוכל לשחק עם זויות הצפיה וזה אסון כשמדובר במסך מבוסס TN - הצבעים 'נשטפים' או משחירים בצפיה מזוית גדולה מדי, במיוחד מלמעלה/למטה. תבדוק במסך הנוכחי שלך ותראה.

אישית אני גם ממש לא ממליץ על פאנל מבוסס TN לשימוש טקסט מתמשך אבל ככל הנראה שאתה כבר התרגלת...

אם אתה רוצה להשתדרג בעיקר באיכות וגם קצת בגודל וברזולוציה (ובמחיר סביר) אפשר בהחלט ללכת על ה-DELL U2311 שיתן לך כמעט כל מה שה-U2711 נותן רק בגודל ביניים ובפחות משליש מחיר. אני בספק אם ה-U2410 שווה מעל 1000 ש"ח יותר.

אפשר רק להזכיר כאן את ה-SAMSUNG 2333T שעולה פחות מ-800 ש"ח עם פאנל cPVA, רזולוציית FHD וגודל של 23' עם ארגונומיה בסיסית מאוד. לדעתי הוא לא מהווה שדרוג מאוד משמעותי לצרכים שלך אבל שווה תזכורת.

לגבי הפאנלים, קרא כאן: מאמר של ארז על מסכי LCD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה שאנחנו התחלנו לקדש פה את עיקרון התקציב :) . זה דבר אינדיבידואלי ולכל אחד מכלול אחר של חשיבויות לכל מאפיין. חשוב להתאים את ההמלצה לדרישות של מי שמתעניין ולא לקדש עקרונות. ציון במקביל להמלצה של עד כמה המוצר משתלם או נחשב "יקר יחסית לתועלת" - פותר את הבעיה, כנ"ל לגבי ציון יתרונות וחסרונות. זו הדרך הכי טובה לאפשר למתעניין להגיע להחלטה נבונה. מי שבא בדרישה "אני רוצה אירופה" וממליצים לו על טורקיה וצ'כייה כי זה דומה והרבה יותר משתלם - עלול למצא אות עצמו מאוד מאוכזב אם חלילה יאמץ את ההמלצה.

הוא ציין שהוא רוצה להשתדרג גם בגודל וגם באיכות. לעבור ממסך 21.6 שהוא 16:10 למסך 23" שהוא 16:9 זה לא ממש עונה לדרישה "הייתי רוצה מסך גדול יותר"' למרות שאם התקציב היה נמוך אז זו הייתה ההצעה הכי טובה שאפשר לתת שעדיין תביא שיפור משמעותי (בעיקר ברזולוציה).

מסך ה23 שאתה ממליץ לו יותר נמוך מהמסך שלו!!! אתה חוסך חצי מחיר ומקבל חצי מהחבילה. אני לא בטוח שמה שהוא רצה זה "חצי שיפור" בשביל לחסוך כסף. הוא דווקא גלוי לגבי זה שכיוון החשיבה שלו הוא בדיוק בצד השני, לא חושב שיש סיבה לבלבל אותו.

* הכנתי תמונה מצורפת שממחישה את ההבדל בגודל.

הסיבה היחידה לרדת למסך 23 היא אך ורק תקציבית. זו קטגוריה לא משהו שרק נותנת אשליה של מסך גדול אבל לא זה המצב. מה שהיא כן מציעה - זה מחיר מעולה שזה דבר חשוב מאוד ומאפשר התאמה לצרכים של רוב האנשים שמחפשים המלצה. אני אישית לא רואה איך אפשר להמליץ עליהם באותה נשימה עם הקטגוריה של 27" ותקציבים שנעים בין 2000 ל 3600 ש"ח. הכיוון שלו הוא די ברור.

דבר נוסף שהייתי מחדד: ההבדל בין 24 16:10 לבין 23 16:9 הוא כן מאוד משמעותי ולא "קצת יותר נמוך", זה הרבה יותר ממה שנתפס אצל רוב האנשים לפני שהם עובדים על שניהם או לפחות רואים בעיניים. אני חושב שמה שהנחה את ההמלצה הוא שבארסנל של הבדל המחיר פשוט מגוחך ולא משתלם לכאורה, אבל לא צריך לקבוע עובדות חדשות בגלל זה. כמו שציינתי - לא כולם מונחי תקציב בלבד, ובמקרה של מסך מחשב - אפשר להבין את זה יותר מאשר חומרה אחרת.

בכל מקרה, כל עזרה והמלצה במקומה. ההמלצות לא היו רעות חלילה, רק היה חשוב לי לחדד כמה דברים שחשבתי שיכולים להיות מבלבלים.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

אני מניח שכוונתך היתה רק טובה אבל אותי אישית דווקא בילבלת יותר.

לפחות לפי מיטב הבנתי, אני חילקתי את ההמלצות שלי בדיוק לפי תקציב, גודל ואיכות - כל מקרה לגופו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההמלצות שלך טובות ואהבתי את החלוקה. רק ש, איך אני אגיד את זה בלי שזה ישמע לא נכון, הם יותר מדריך כללי וכוללני :) משהו נהדר אבל שעובד טוב גם עם COPY PASTE לעתיד. שוב, בלי כוונה רעה אלא טובה :) . אולי אני אצטט משהו שלו שיבהיר למה התכוונתי:

תודה רבה רבה.

חג שמח! -בן

* ד"א מאז ששינו את הפורום זה פשוט זוועה כל הנושא של עריכה פנימית, אי אפשר לעשות כלום והוא עושה יותר מה שבא לו כמו של מייקרוסופט _כמו, קופי פייסט, פונטים, גודל פונטים, שורות רווח ועוד המון דברים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* ד"א מאז ששינו את הפורום זה פשוט זוועה כל הנושא של עריכה פנימית, אי אפשר לעשות כלום והוא עושה יותר מה שבא לו כמו של מייקרוסופט _כמו, קופי פייסט, פונטים, גודל פונטים, שורות רווח ועוד המון דברים)

תבטל את העורך הויזואלי (WYSIWYG) בהגדרות הפרופיל שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שנינו המלצנו לו על ה-U2711 המעולה כדגם היחיד שעונה על כל הקריטריונים, אבל ניסינו לציין חלופות בגלל המחיר הגבוה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי הוא מסך "נישה". הוא לא בדיוק מסך שמשתמש המחשב הממוצע פונה אליו כברירת מחדל, אלא מסך הפונה לקהל יעד מצומצם הרבה יותר שזקוק או מעוניין בתכונות שאותן יכול להציע המסך, ומוכן לשלם עבורן.

לא שאני טוען שאי אפשר לייצר מסך בעל איכות דומה (למעט מגוון החיבורים העשיר) במחיר זול יותר,או שלא ניתן לפעמים להשיג פתרון מרובה מסכים (שני U2311H לדוגמה עדיין זולים ממנו משמעותית) פשוט כאן נכנס גם עניין המיתוג והביקוש.

מסכים שפונים יותר לקהל היעד הממוצע, כגון ה-U2311H, הם מה שהם, והם בהחלט טובים, אך תמיד מי שירצה לשלם על מסך בגודל חריג מהממוצע, ויהיה זה לכל שימוש שהוא, ייאלץ לשלם על זה יותר. כך היה פעם עם מסכי 24" אינץ' בימים שבהם מסכי 19"-20" עוד היו הגדלים הנפוצים ביותר וכך זה יהיה כנראה גם תמיד.

אני לגמרי מסכים עם tmpusr, אנשים משקיעים בדרך כלל כל כך הרבה זמן ואנרגיה בבחינת רכיבי חומרה ובהתלבטות לגבי מפרטים ולאחר מכן כסף רב עבור מערכות לא מאוזנות ו/או מיותרות לצרכים שלהם שמלכתחילה, כמו כל רכיב חומרה, מתיישנות יחסית מהר, וחוסכים דווקא בדברים החשובים באמת. מקלדת, עכבר, מסך, סביבת עבודה - או בגדול התקני הממשק וסביבת העבודה - התקנים שמתיישנים יחסית לאט ושאיתם המשתמש בא במגע בכל יום.

לא חושב שאני אגזים אם אומר שמסך איכותי יכול לעבור 3 מערכות מחשב (ואולי אף יותר) במהלך חייו, והתמורה שהוא (וכל התקן ממשק ארגונומי/איכותי אחר, כולל ריהוט סביבת עבודה) ייתן למשתמש במהלך אותה תקופה תהיה גדולה משמעותית מעוד כמה הרצים או תכונה לא כל כך שימושית במעבד, כרטיס גרפי או כל רכיב חומרה אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...