התייעצות לגבי קורס מנהל רשתות - MCITP - עמוד 9 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לגבי קורס מנהל רשתות - MCITP

yossi21

Recommended Posts

משתמשים בבין שליש לחצי , תלוי בתפקיד.

יש עדיין קורסי יסוד (שמושתתים על קורסים אחרים) שמשתמשים הרבה מאוד בעקרונות שלהם.

אי אפשר להבין נושאים בסיבוכיות וחישוביות שמשפיעים על יעילות הקוד שאתה כותב בלי רוב המתמטיקה של השנה הראשונה.

אי אפשר להבין DESIGN PATTERNS ונושאים בהנדסת תוכנה בלי בסיס של אלגוריטמים ומבני נתונים וכו.

כדי להיות מפתח טוב - הידע הזה צריך ליהיות לך בראש.

בסוף היום - בשביל מפתח טוב - שפה זה רק כלי שאתה לומד תוך חודש חודשיים , בשביל מפתח גרוע / ללא תואר - שפה זה עולם ומלואו שלומדים בשביל לדעת אותו.

כמו כל דבר יש יוצאי דופן - ויש לי חברים שהם מפתחים פנומנאלים (בקנה מידה בינלאומי) ללא תואר ויש לי חברים עם תואר שלא הייתי נותן להם לפתח HELLO WORLD.

דווקא הישומים המתמטים ישירים מאוד נדירים ואלו תפקידים מאוד איזוטרים שברמות הגבוהות ניתנים לבעלי תארים שניים עם התעסקות כבדה במתמטיקה ואלגוריטמיקה.

ליביו

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 156
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני לא מכיר תפקידים בהיי-טק, בהם אתה לא עובד קשה ומקבל משכורת של לפחות 20 אלף ברוטו.

רוב החברות מבוססות PERFORMANCE REVIEW חצי שנתי עם הער5כות ביצועים ומי שלא עומד בהם, עף וברובן עובדים מעל 9 השעות הרגילות של היום.

תפקידים עם משכורת יפה, קביעות בהם לא עושים כלום עם שעות עבודה קצרות (שזו ההגדרה שלי ל"תפקיד נחשב/נוח) יש רק במגזר הממשלתי.

חברת חשמל, משרדי ממשלה וכדומה. היי-טק זה לא תחום שבכלל מתקרב למשהו מהנ"ל.

כנראה לא הבהרתי את עצמי, אני לא מדבר על התפקידים שלא עושים בהם כלום אלא על התפקידים שאתה באמת יכול לעבוד בהם 9 שעות וללכת הביתה. ותתפלא דווקא יש תפקידים כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משתמשים בבין שליש לחצי , תלוי בתפקיד.

יש עדיין קורסי יסוד (שמושתתים על קורסים אחרים) שמשתמשים הרבה מאוד בעקרונות שלהם.

אי אפשר להבין נושאים בסיבוכיות וחישוביות שמשפיעים על יעילות הקוד שאתה כותב בלי רוב המתמטיקה של השנה הראשונה.

אי אפשר להבין DESIGN PATTERNS ונושאים בהנדסת תוכנה בלי בסיס של אלגוריטמים ומבני נתונים וכו.

כדי להיות מפתח טוב - הידע הזה צריך ליהיות לך בראש.

בסוף היום - בשביל מפתח טוב - שפה זה רק כלי שאתה לומד תוך חודש חודשיים , בשביל מפתח גרוע / ללא תואר - שפה זה עולם ומלואו שלומדים בשביל לדעת אותו.

כמו כל דבר יש יוצאי דופן - ויש לי חברים שהם מפתחים פנומנאלים (בקנה מידה בינלאומי) ללא תואר ויש לי חברים עם תואר שלא הייתי נותן להם לפתח HELLO WORLD.

דווקא הישומים המתמטים ישירים מאוד נדירים ואלו תפקידים מאוד איזוטרים שברמות הגבוהות ניתנים לבעלי תארים שניים עם התעסקות כבדה במתמטיקה ואלגוריטמיקה.

ליביו

ליביו

זה פחות או יתר מה שתיארתי לעצמי.

שליש מחומר הלימוד זה אומר גם שהיה אפשר להשיג את זה בשליש מהזמן ובשליש מהכסף ומההשקעה שהיא לא קטנה בלימודי תואר, שלא לדבר על הלחץ והבריאות הנפשית שלך ועל התהיה אם בכלל תצליח לעבור את התואר או שהכול ירד לטמיון. WHAT I'M TRYING TO GET AT שלומרות שיש אלמנטים ברורים של רווח בלהיות בעל תואר אני לא משוכנע שזה משתלם ושהרווח התיאורטי פופורציוני למידת ההשקעה והסיכון, לכן אני לא מבין למה אתם כול כך להוטים להמליץ על מסלול שכזה. בסופו של דבר זה מסתכם בשיקולי כדאיות ואני לא בטוח שלתואר יש את היתרון פה, שלוש שנות לימוד, או יותר, זה המון זמן! סיבוכיות זה לא נושא כול כך מורכב ואני בטוח שיש גם תוכנות שיכולות לחשב את זה בשבילך אוטמטית, גם ככה במהירות החישוב של היום זה לא עד כדי כך קריטי ומורגש במרבית הישומים, ואותו הדבר בנוגע לנושאים האחרים שהזכרת. אני מאמין שזה מתאים למי שבאמת מעוניין בתחוף ושואף להעמיק בו ככל הניתן אבל באותה מידה שאפשר להסתדר נהדר גם בלי זה. בכלל רוב היזמים המצליחים כמו ביל גייטס וכו' בכלל לא עשו תואר או עזבו במהלך הלימודים.

אני לא התיימר להגיד שאני מבין גדול בתחום ובהחלט נראה שיש לך הרבה יותר נסיון ממני. אבל זה נראה לי שאת מרבית הידע הדרוש כדי להיות להיות מתכנת מוצלח (או תפקיד אחר) אפשר להשיג בעצמך ולהשלים בהסמכות מתאימות שיתנו לך לגיטימציה בעיני מעסיקים. I'M A FIRM BELIEVER (בלי קבלות) שברגע שיש לך את הידע הדרוש ואתה יודע מה את עושה זה יהיה ניכר בך ולא יעצור בעדך להגיע לכל מקום עבודה או במקרה הכי גרוע/הכי טוב להיות פריילנסר.

אני גם לא ממליץ למי שמתכוון לעשות הסמכות ללכת לקורסי לימוד, יש כול כך הרבה חומר חינמי והדרכות שאפשר להוריד ברשת שזה באמת עושה את זה שריפת כסף טהור. לפחות לנסות לעשות לבד קודם, ולראות אם זה דרוש לך, מקסימום שרפת את דמי הבחינה לא BIGGI.

הנושאים שחשבתי לעסוק בהם: תיכנות, לסמארטפונים, CPT - Certified Penetration Tester וניהול . כנראה בסדר הזה. כבר התחלנו ללמוד, נודיע לכם עוד כמה שנים איך הלך :xyxthumbs: .

תואר אולי נעשה גם בהמשך נחייה ונראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

You're doing it wrong . . .

יש לך פה בעייה כללית של מחסור במטרה ברורה. אתה לא יכול לירות פגז ולחסל פלוגה ומצד שני לא יכול לירות פצצת מצרר ולפגוע רק בחלון אחד.

אם היית כותב את זה בהתחלה הייתי ישר שם אותך במקום. אל תקפוץ מתחום אחד ותחום שני כי הניסיון שאתה רוכש בתחום אחד לא נחשב לך בכלל לתחום השני (כן, נגיד תכנות יעזור אם אתה הולך ליהות מנהל רשת ותצטרך לכתוב סקריפטים, אבל זה כזה נושא שולי בכל התפקיד העצום של מנהל רשת שזה בכלל לא רלוונטי).

אתה צריך לבחור לך תחום אחד שמושך אותך ולא עשרה תחומים שונים מהותית אחד מהשני. תשכח מתכנות אם אתה שונא מתמטיקה, הרעיון הוא שמי ששונא/לא הצליח/לא אהב/לא רוצה ללמוד מתמטיקה לא יצליח בתכנות, אלא שזה חשיבה מתמטית אנליטית גבוהה במיוחד וזה חבר'ה עם ראש מיוחד לתכנות שיתמידו בתחום. מה שאתה עושה לדעתי זאת הדרך הבטוחה לבזבז זמן ולהיכשל רק כדי לעשות RESTART מחשבתי ולפנות לתחום אחר שאינו תכנות. אגב, האקינג וניהול רשת וזה.... איךאתה מקשר בין אחד לשני? אבטחת מידע זה עולם בפני עצמו וניהול רשתות זה תחום שכולל הכל. האקרים לא מנהלים רשת, לא מתעסקים בניהול נתבים וכדומה, זה תחום שונה שמצריך ללמוד את העולם הנסתר של התקשורת וזה תפקיד של לשבת ולכתוב קוד ולמצוא פרצות בארכיטקטורה של מוצרים ולפרוץ אליהם וצריך להיות בקהילה מסויימת כדי להצליח בתחום הזה, בקיצור להיות בזה מילדות לא סתם ללמוד את זה בקורס אחד "כי שמעתי שזה נחשב וכל מיני סיבות דומות".

תבחר תחום אחד. אני יודע שזה קשה כי כל אחד מאיתנו פחות או יותר לא ידע איך להתחיל, אבל תכנות זה עולם אחד, האקינג עולם אחר, ניהול רשתות עולם שלישי, בדיקות תוכנה(QA) עולם רביעי, (STORAGE) עולם חמישי וכך הלאה. אתה יכול או להיות מנהל רשת ועם הזמן והחברות בהם תעבוד להתמקצע במגוון תחומים הקשורים לרשת מחשבים,נתבים, חומות אש ואבטחת מידע ברמת ניהול חומת האש התוכנתית והחומרה עליה היא יושב, נתבים, רשרתים של כל מיני תוכנות שהארגון בו אתה עובד משתמש או שאתה יכול להתמקצע ולהיות EXPERT בתחום אחד מהאחרים שכתבתי. תחשוב טוב מה מושך אותך, אתה איש של תוכנה או של חומרה. אוהב לנהל ולחבר מערכות ולשבת ולקרוא מדריכים למשתמש וללמוד לבד או שאתה אוהב לשבת ולא להתעסק עם חומרה וציוד תקשורת, אלא לכתוב קוד על המסך שלך. אולי בכלל אתה אוהב לעזור לאנשים ואוהב את הנ"ל ואז תמיכה טכנית תכניס אותך לכל תחום טכנולוגי כי בכל תפקיד תמיכה טכנית שתהיה בו בכל חברה, תלמד את המוצר שלה שמתבסס על STORAGE או אבטחת מידע או שרתי מיקרוסופט או וככה בסוף תדע המון על כל תחום כי כשאתה עובד בתמיכה טכנית גבוהה, אתה מכיר את כל הארכיטקטורה ויודע לעומק את המערכת, הרבה מעבר לרמת הללחוץ על משהו בממשק משתמש וליצור משתמש ב ACTIVE DIRECTORY או כל תוכנה אחרת ברמת הניהול .

השאלה מה בכלל מתאים לך כמו שכתבתי מקודם מבחינת איזה אדם אתה ומה עשית ואיך אתה רואה את עצמך, חומרה, תוכנה, כן לעבוד עם לקוחות, רק לשבת מול המסך עם עצמך ולכתוב קוד וכדומה....

איך אני החלטתי? ידעתי שאני אוהב להתעסק עם ברזלים ולהיות טכני ולא מתאים לשבת מול המסך ולכתוב פקודות וקוד לאחר שבתיכון התנסיתי בתכנות והשתעממתי למוות כי אין בזה נגיעה באנשים, אין שום INTERPERSONAL SKILLS שבאים לידי ביטוי, התפקיד הוא סטטי ומשעמם. הלכתי לתחום בו יש אנשים, יציאה לאתרי לקוחות (חברות אחרות שקנו מהחברה שלך תוכנה כולשהי שהיא מייצרת ובה אתה תומך) וטיפול בתקלות, תוך כדי הכרת ולימוד מערכות טכניות מורכבות ובעיקר סביבות חדשות, מקומות חדשים ואנשים שאפשר לדבר איתם ולא רק לדבר למחשבים בלי פידבק. אני תן לי מגוון משימות ומידע ואוכל לנתח הכל ולהוציא מזה את התמצית(טוב לכן גם התעסקתי במודיעין בצבא) אחד גורר את השני ובסוף בונים קריירה.

תחשוב מה עשית עד היום ובאיזה מסגרות ותחליט מה אתה חושב שיתאים לך, אבל לא 4 סוגי תחומים כי הם שונים לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

nat64- אם אתה רוצה לשכנע את עצמך - אז סבבה.

א. הסמכות לא יתנו לך בהרבה תחומים שום בונוס בעיני המעסיק (מניסיון של הכרות של צדדים מעסיקים) - תואר כן.

ב. אתה צריך שליש מהידע שבנוי על שליש אחר. ומשאר הידע אתה תצתרך כנראה - כתלות בתפקיד הספציפי שלך

ג. סיבוכיות זה פשוט ? (קורס שנה אחרונה במדעי מחשב כן?) יש מחשבים שיכולים לפתור את זה בשבילך? (כן - אם הם מחשבים קוונטים ובשבילם - P=np או בקיצר - לא וזה חלק גדול מהרעיון).

אבל בכיף.

אני אספר לך קצת על הרקע שלי ב10 שנים האחרונות כדי לתת לך פרופורציות:

תפקיד ראשון - QA לRouterים וסוויטצ'ים ברמת Enterprise , אח"כ 3 שנים בצבא DBA , לאחר מכן 6 שנים של בדיקות של רשתות ואבטחה (שבמהלכם עשיתי תואר ראשון) וכרגע אני מפתח למובייל.

כלומר נגעתי כמעט בכל תחום שאתה רוצה לעסוק בו ואני מכיר ברמה האישית מעסיקים ומועסקים (זה בלי קשר לזה שכל המשפחה שלי "בתחום" וחלקם עוד משנות ה80 כשרק נוצרו פה החברות הראשונות).

דבר אחד שלמדתי לאורך הזמן הזה - אם אתה חושב על - תואר ראשון ב95% מהמקרים ישתלם לך.

יש יוצאי דופן, רובם בגילך כנראה כבר ניהלו אימפריה.

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כמו להגיד שמכונאי לא צריך ללמוד על המערכות החשמליות ברכב, מכיוון שבמוסך שהוא עובד הוא מתעסק רק במכניזם של המנוע ויש להם

שם חשמלאי .

ואם תתקדם? ואם תפתח מוסך משלך? ואם תעבור למוסך אחר? אולי יצוץ לך רעיון גאוני להטמיע מערכת חשמלית ברדיאטור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה פחות או יתר מה שתיארתי לעצמי.

שליש מחומר הלימוד זה אומר גם שהיה אפשר להשיג את זה בשליש מהזמן ובשליש מהכסף ומההשקעה שהיא לא קטנה בלימודי תואר, שלא לדבר על הלחץ והבריאות הנפשית שלך ועל התהיה אם בכלל תצליח לעבור את התואר או שהכול ירד לטמיון. WHAT I'M TRYING TO GET AT שלומרות שיש אלמנטים ברורים של רווח בלהיות בעל תואר אני לא משוכנע שזה משתלם ושהרווח התיאורטי פופורציוני למידת ההשקעה והסיכון, לכן אני לא מבין למה אתם כול כך להוטים להמליץ על מסלול שכזה. בסופו של דבר זה מסתכם בשיקולי כדאיות ואני לא בטוח שלתואר יש את היתרון פה, שלוש שנות לימוד, או יותר, זה המון זמן! סיבוכיות זה לא נושא כול כך מורכב ואני בטוח שיש גם תוכנות שיכולות לחשב את זה בשבילך אוטמטית, גם ככה במהירות החישוב של היום זה לא עד כדי כך קריטי ומורגש במרבית הישומים, ואותו הדבר בנוגע לנושאים האחרים שהזכרת. אני מאמין שזה מתאים למי שבאמת מעוניין בתחוף ושואף להעמיק בו ככל הניתן אבל באותה מידה שאפשר להסתדר נהדר גם בלי זה. בכלל רוב היזמים המצליחים כמו ביל גייטס וכו' בכלל לא עשו תואר או עזבו במהלך הלימודים.

אני לא התיימר להגיד שאני מבין גדול בתחום ובהחלט נראה שיש לך הרבה יותר נסיון ממני. אבל זה נראה לי שאת מרבית הידע הדרוש כדי להיות להיות מתכנת מוצלח (או תפקיד אחר) אפשר להשיג בעצמך ולהשלים בהסמכות מתאימות שיתנו לך לגיטימציה בעיני מעסיקים. I'M A FIRM BELIEVER (בלי קבלות) שברגע שיש לך את הידע הדרוש ואתה יודע מה את עושה זה יהיה ניכר בך ולא יעצור בעדך להגיע לכל מקום עבודה או במקרה הכי גרוע/הכי טוב להיות פריילנסר.

אני גם לא ממליץ למי שמתכוון לעשות הסמכות ללכת לקורסי לימוד, יש כול כך הרבה חומר חינמי והדרכות שאפשר להוריד ברשת שזה באמת עושה את זה שריפת כסף טהור. לפחות לנסות לעשות לבד קודם, ולראות אם זה דרוש לך, מקסימום שרפת את דמי הבחינה לא BIGGI.

הנושאים שחשבתי לעסוק בהם: תיכנות, לסמארטפונים, CPT - Certified Penetration Tester וניהול . כנראה בסדר הזה. כבר התחלנו ללמוד, נודיע לכם עוד כמה שנים איך הלך :xyxthumbs: .

תואר אולי נעשה גם בהמשך נחייה ונראה.

אני חושב שאתה לא מבין מה המהות של תואר אקדמי.

נכון, בדר"כ הולכים ללמוד תואר בכיוון הכללי של המקצוע שאתה רוצה לעסוק בו, אבל האמת שהתפקיד של גיליון הציונים הוא עדות לכך שאתה בחור עם ראש טוב שיודע ללמוד דברים ולהבין אותם מאשר לציין בפני המראיינים - "הבחור הזה יוכל לחשב לכם במהירות סיבוכיות של אלגוריתם מבוזר, אבל הוא לא כל כך יכול להעריך את מספר האפשרויות לסדר שמונה קיוביקלים בחדר". פה ושם תואר יקנה לך ידע שיהיה שימושי בעבודה שלך, ופה ושם מראיינים ירצו שיהיה באמתחתך קורס מסויים (עם ציון טוב), אבל המטרה הגדולה של התואר בהנדסה או במדעים זה לעצב לך את המוח, לא לדחוס לתוכו ידע. המטרה זה לקנות לך צורת חשיבה מסויימת, דרך הסתכלות על דברים, יכולת למידה וקליטה (בקיצור, דברים שמאפיינים מהנדס), וזה מה שמעסיקים מחפשים. מה שיהיה באמת רלוונטי לתפקיד שלך זה מה שתלמד כשתיכנס אליו, ואתה תצטרך ללמוד עוד הרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובנוסף, כל הידע הזה (המיותר לדבריך) מאפשר לחשוב מחוץ לקופסא, למצוא יישומים לידע מתימטי עקר, לפתח דברים חדשים.

אם כולם היו לומדים פרקטיקה בלבד היינו תקועים שנים אחורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אני בעקרון עשיתי קורס של במכללת אורט רחובות ב- 2008, ולא היה משהו. הרבה שיעורי מריחות וחזרות. יצא לי לתקן פה ושם מחשבים לחברים ומכרים, אבל מאז זנחתי את זה ללא סיבה מוצדקת ואני מצטער על כך נורא. ביררתי בג'ון ברייס ומכללת הייטק על MCITP, אבל משום מה אני לא מרגיש מוכן לקורס הזה. האם כדאי לי לעשות שוב פעם קורס של , בג'ון ברייס? אני כבר לא יודע מה לעשות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז למה בכלל ללמוד את זה?

יעני.. אם זה לא פותח לי שום דלת... אז... למה??? למה לי להוציא 12K על קורס שלא ישלב אותי בשום עבודה

מה בנוגע ללינוקס מנג'מט אדמיניסרטין אנג'ניר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לינוקס זה רמה אחת מעל, זה כבר פחות עבודה נוחה, עוברים כבר לאטומזציה ברורה, ידע בסקריפטנג (תכנות בסיסי לצרכים ספצפים), הבנה שונה של מה שהכרת.

אני יכול להגיד שאני בתור בוגר קורס נתמ"מ של הצבא+ קורסים אזרחיים וצבאיים אחרים, וכמי שמתעסק בניהול DC בינוני בשירותו, לא זול ללמוד את הדברים האלו, היום אני לא יודע דבר וחצי דבר. גם לא קל, לפעמים צריך לשבת שעות על גבי שעות לקרוא PDFים מסריחים שחופרים לך 30 עמודים על AUDITING מסריח.

שאלה כללית, האם אפשר לקחת כל מיני מסמכים וולמוד להסמכות האלו לבד ולשלם על הבחינה בלבד? הרבה מהחומר של MCITP אני לומד מתוקף תפקידי וגושפנקא יכולה להיות נחמד. כמובן שאני לומד גם חומרים בנושאים אחרים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לי להוציא 12K על קורס שלא ישלב אותי בשום עבודה

כי דוגרי הקורסים האלו מיועדים לאנשים עם ניסיון שרוצים להרחיב את הידיעה או את היכולות שלהם לתחום חדש.

לא על מנת להתקבל לעבודה ללא ניסיון.

מי שאומר לכם אחרת - הוא או שקרן , או נאיבי , או בעל אינטרס.

DXM - אם אתה סובל מלקרא ולהתעמק בחומר נוסף - אתה במקצוע הלא נכון בעולם הזה.

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שווה לך למצוא עבודה ב-HELP DESK בחברה כולשהי בשכר של 5-7 אלף ולהתקדם שם כעבור שנה-שנתיים למחלקת SYSTEM ולנהל רשת בקטנה ולהמשיך משם.

*אל תלך לספקית או ספקית סלולרית, לא לומדים שם כלום, רק לקרוא FLOW CHART מוכן(תרשים זרימה, אם זה ככה תעשה ככה וכיוב) ולא לגעת במערכות ארגוניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...