האם פנטיום 3 450 חזק במשהו על הסלרונים הנוכחיים למשל 2.4GHz? - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם פנטיום 3 450 חזק במשהו על הסלרונים הנוכחיים למשל 2.4GHz?

Ibrow-Now

Recommended Posts

אני לא בטוח בכמה הזכרון מטמון של 3 450 רץ אבל יש שתי אפשרויות או 225Mhz או 450Mhz (מה שאני חושב שנכון)

אלו 512 ק"ב ברמת המטמון השנייה אשר רצים על חצי ממהירות הליבה, היינו 225 מגה"צ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל ה L2 אצל פועל ברוחב 256ביט שזה פי 4 מהבאס, וה latancy שלו הוא משהו כמו 10 מחזורי שעון לעומת איזה 100 בגישה אל הזיכרון הראשי.

זה עדיין כמובן לא מפצה על ההפרש העצום בתדרי השעון והיתרונות הנוספים שנובעים מפלטפורמה מתקדמת יותר כמו בקרי IDE שאינם יושבים על ה PCI BUS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OFF: רעבק למה ציטטת את כל התמונה היא גם ככה מכערת את כל העמוד אבל שמתי אותה כי זה קשור אז אתה חייב להראות אותה פעם שנייה?

Amiram: אני מניח שאנחנו מדברים על מעבד Katmai הרוחב פס שלו ל L2 הוא 64Bit

ציטוט מכתבה ישנה ב Tom's

This 'Advanced Transfer Cache' has been integrated into the CPU silicon chip (die), sporting a 256 Bit wide data connection to the processor which marks another improvement over Katmai's 64-bit wide interface to the external L2 cache
.

נ.ב. ה Latency של המטמון הוא כמובן יותר נמוך משל הזכרונות אבל במקרה הזה זה מטמון חיצוני אז ההבדל הוא לא כזה גדול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם הערה למי שרשם על הAxp לא כדאי לך לציין את זה , לכל מי שזוכר Ibon-bow היה נכנס בכל אחד שהיה אומר שamd יותר טוב

ושההתממות של גורמת לשריפת ( דבר שקרי לגמרי , איזה וויכוח גדול זה היה אז ) , נוסטלגיה ... ;D .

שאלה מתוך סקרנות , על מה משפיע הcache וכמה boost הוא נותן לביצועים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא משפיע על תוכנות שיש להן גישה אקראית מאוד לזיכרון. אין איזה מספר שמציין את אחוז השיפור, זה תלויי בארכיטקטירה של המעבד ובתוכנה עצמה. בתוכנות ליניאריות כמו קידוד וידאו אין לו כמעט שום השפעה למשל, ביישומים מרובי משתמשים כמו שרתים או משחקים שדורשים חישובי יש לו השפעה מהותית מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...