התקבלתי ל-MIT!!! - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התקבלתי ל-MIT!!!

infer73

Recommended Posts

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

האמת שאין לת'רד הזה שום פואנטה ורציתי לפתוח אותו ב-4 בבוקר כשקיבלתי את התוצאות אבל שכחתי... :silly:

אז אני משער שאיזה מנהל יכול להרגיש חופשי לנעול את הת'רד, אלא אם כן יתפתח כאן דיון מועיל על לימודים בארה"ב או משהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

לא החלטתי עדיין (בניגוד ללימודים בארץ, בארה"ב אתה מתקבל לאוניברסיטה ולא לפקולטה ספציפית וב-MIT צריך לבחור רק בשנה השנייה מקצוע ראשי)

כנראה שהכיוון יהיה הנדסת מחשבים או משהו בסגנון, אבל לא סגור על זה עדיין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תודה רבה לכל המאחלים!

שנית,

בנוגע להליך הקבלה - הוא מתואר בצורה מאוד טובה באתר של MIT, אבל בשביל לסכם את זה במהרה אני אגיד פחות או יותר מה צריך:

*מילוי פרטים באינטרנט + תשלום דמי הרשמה (75$ אאל"ט)

*מילוי שאלון יותר מפורט שכולל מספר חיבורים קצרים (Essays) ופרטים על עצמך, משפחה, לימודים בתיכון, פעילויות מחוץ ללימודים וכד'

*הגשת שתי המלצות ממורים בתיכון, אחת ממורה למקצוע "מדעי" (מחשבים/פיזיקה/כימיה/מתמטיקה וכד') ואחת ממורה למקצוע "הומני" (שפה כלשהי/ספרות/היסטוריה וכד')

בנוגע להמלצות - ישנו טופס של MIT שצריך למלא, לחילופין - ניתן סתם לכתוב מכתב המלצה ולשלוח אותו, אם כי מומלץ להתייחס לשאלות בטופס (אגב, זה מה שהמורה שלי לאנגלית עשתה)

*הגשת המלצה (טופס של MIT שצריך למלא) ממחנך/יועץ/מנהל התיכון שבו למדת, כולל תעודות (אני הגשתי 4 תעודות, של סוף ואמצע יב וסוף ואמצע יא)

-הערה נוספת - כל ההמלצות והטפסים (כולל התעודות) צריכים להיות מתורגמים לאנגלית (+צריך לשלוח גם את המקור בעברית), אני אישית פשוט סרקתי מה שהיה צריך וערכתי את זה בצורה מעאפנה למדי ב""צייר"

*מבחן TOEFL או SAT או ACT - עבור מי שאינו דובר אנגלית מהבית (בעצם עבור כל מי שניגש בתור תלמיד בינלאומי) עדיף לעשות רק TOEFL שזה מבחן

ידיעת אנגלית לא מאוד קשה (לדעתי, אבל יש לי אנגלית טובה) שכמובן עושים אותו כאן בארץ (אני עשיתי במכללת רמת גן, יש אותו כל שבועיים בערך)

*מבחני SAT Subject Tests במתמטיקה (Level 1 או Level 2 [אני עשיתי את Level 1]) ובמקצוע מדעי (פיזיקה/כימיה/ביולוגיה)

בנוסף, ישנו ראיון אישי עם בוגר MIT שאינו חובה אך בהחלט מומלץ (ואני חושב שהוא מאוד מאוד קריטי עבור תלמידים בינלאומיים שיש כל כך מעט שמתקבלים)

בנוגע למתי אני אני מתחיל ללמוד שם - בגדול הלימודים מתחילים בספטמבר.

עם זאת, אני עדיין מחכה לתשובה בנוגע למלגה ב-MIT (וזה מאוד משתנה בין בתי ספר, וזה חלק מהסיבה שבחרתי ב-MIT)

ב-MIT אין מלגות על בסיס הצטיינות אקדמית או מלגות , אלא אך ורק מלגות שמבוססות על צורך כלכלי

מאחר ולרוב האנשים אין 55 אלף דולר לשנה (מתוכם 35 אלף דולר זה השכר לימוד. והסטודנטים בארץ מתבכיינים על שכר לימוד של 10K ש"ח)

אז MIT נותנים כספים לכמעט כולם (90% מהתלמידים שלהם על מלגה כזו או אחרת) כאשר בשביל המלגה צריך להגיש מסמכים מתאימים,

שזה אומר מסמכי מס (משכורות של ההורים וכד') ולהגיש את ה- International Student Financial Aid Application (מה שנקרא CSS Profile לעיתים)

ואז בהתאם לנתונים האלה הם מחליטים כמה להעניק לך.

אני אשמח לענות על שאלות נוספות או לפרט אם אתם רוצים עוד פרטים או משהו - אז רק תשאלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואוו המון מזל טוב!!!

בהצלחה בתואר!

עניין אותי בעבר להתקבל לשם, או לפחות ללכת לשם במסגרת חילופי סטודנטים, אבל כרגע אני מתרכז בלימודים בארץ (סמסטר ראשון נפלתי. עכשיו אי עסוק בלשפר).

ושוב - מזל טוב! כיף לשמוע :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המון מזל טוב, שלחתי לך ה"פ אני אשמח אם תוכל להקדיש לי כמה דקות :yelclap: :yelclap:

כל הכבוד על הקבלה! זה באמת אחלה מוסד

עניתי לך, מקווה שתמצא את מה שכתבתי מועיל.

ושוב,

תודה רבה לכל המאחלים!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני באוניברסיטת חיפה בקושי מסוגל להתמודד עם סמסטר אחד... :'( מזל טוב ובהצלחה!

אגב, fun fact: מספר ההתאבדויות של סטודנטים ב- MIT הוא הגבוה ביותר... 11 התאבדויות בין מאי 1990 ל-2001

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...