התקבלתי ל-MIT!!! - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התקבלתי ל-MIT!!!

infer73

Recommended Posts

מזל טוב על האונברסיטה הטכנולוגית הטובה בעולם. חשבתי גם לנסות דבר כזה, כלומר לנסות להתקבל למשהו מחוץ לארץ, אבל אז שמעתי על המחירים ועד כמה הסיכוים הם קלושים...

אתה מפיץ רוח חדשה במפרסים!

שאלה איך ולמה החלטת לא ללמוד כאן אלא לנסות לעשות את כל התהליך הארוך הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

כמו שכבר כתבתי, היו לי מספר סיבות (עיקריות) לנסות לעשות את זה:

1. כדי לשאוף למקום הכי טוב שאפשר להגיע אליו (כמו שכתבתי - יש כבוד לעברית ולטכניון, אבל בכל זאת

אין מה להשוות ל-MIT)

2. כי זאת פשוט נראית לי חוויה "סטודנטיאלית" מדהימה שאי אפשר למצוא בשום מקום בארץ (רק באר שבע אולי מתקרבת לזה, אבל אני לא רציתי ללמוד שם בכל מקרה)

3. כי אני כנראה לא מעוניין להמשיך לגור בארץ בעתיד ולכן אם כבר לעבור אז עדיף כמה שיותר מוקדם, לא? (מה גם שבארה"ב בטח יותר קל למצוא עבודה עם תואר מ-MIT מאשר תואר מהעברית או הטכניון למשל)

אני לא אשקר לך, היו רגעים שהייתי די מיואש ונמאס לי אבל המשפחה שלי דחפה אותי (כי הם ידעו שאני רוצה ושאני אתחרט על זה אם אני לא אנסה)

וכנ"ל גם לגבי חברים טובים שלי.

לגבי המחירים - נכון, זה ממש מטורף ויקר להחריד, אבל בתי הספר (ו-MIT בפרט) מחלקים הרבה מאוד מלגות.

ולגבי הסיכויים - נכון, אבל אם תתייאש מראש לעולם לא תגיע לשום מקום בחיים.

יכול להיות שבסוף אני לא אלמד שם (בעיקר אם אני לא אקבל מלגה מספיק נדיבה) - אבל בכל זאת אני יודע

שאני התקבלתי ל-MIT וזה הישג ממש נחמד להתגאות בו ושיגרום לך להרגיש טוב עם עצמך, לא?

*מפרשים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, הממוצע שלי עמד על בערך 95

צריך גם לזכור שבטופס שהמנהל/יועץ/מי שלא יהיה מעביר להם אז כתוב שם לגבי

ה"דירוג" שלך בכיתה (שאצלנו לא כל כך קיים בארץ) וגם האם עומס הלימודים שלך

היה גבוה יחסית לבית הספר - הם (טוענים) שהם מחפשים אנשים שאיתגרו את עצמם

כמה שיותר, כלומר הם כנראה יעדיפו מישהו שלקח פיזיקה, מחשבים וכימיה והוציא בכולם 90

מאשר איזה עצלן שלקח רק אחד מהם והוציא מהם 100.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפליאה אותי העובדה שהם קיבלו את המסמכים שלך ערוכים מה"צייר" ולא מתורגמים ע"י נוטריון.

המון בהצלחה!

אכן אונב' בחו"ל לא מוכנות לקבל אפילו העתקים של זה, צריך עותק מקורי(או נאמן למקור, AKA עוד חתימה שעולה כסף), מה עוד שלימודים היום בארצות הברית(לפחות מאזור המזרח התיכון) דורשים מילוי טופס I20 בקונסוליה לפני הגשת מועמדות לאונב' ולא במועד מילוי ה359/FVISA.

נ.ב. בשונה מהסטיגמה MIT לא נחשבת לאונב' הטובה בארצות הברית בנוגע למדעים(או בכלל, אם אתה רוצה חוויה קולנועית לך לIvy league school), לא במדעי המחשב(שסטנדפורד, ברקלי, UCLA וכו' מציעים תוכניות טובות בהרבה) בפרט, ולא במדעים רבים אחרים, החל מפיזיקה ועד לרפואה. האונב' כן נחשבת לטובה במספר פקולטות להנדסה, אבל תואר מהנדס זה משהו מאוד שונה בארצות הברית ממה שמוכר כאן(ושאר התארים גם כן) מסלול ההנדסה בMIT שקול לאורך המסלול לתואר שני בארץ(בד"כ 6-8 שנים, Undergrad ואז Grad).

מה עוד שהטכניון ומכון ווייצמן מאוד נחשבים, במיוחד בארצות הברית ובדרוגים שלא מתייחסים לאיכות "השולחנות וחדרי האוכל" ומסיבות הסטודנטים אלא רק למחקר מדורגים כ-30 נקודות מעל לMIT בתחומי הנדסת המחשבים והפיזיקה.

ד"א הטכניון בזמנו היה מקום שלישי ברשימת המוסדות האקדמאיים שהכי קשה להתקבל אליהם, ומקום ראשון בכמות הנושרים בשנה הראשונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, הממוצע שלי עמד על בערך 95

צריך גם לזכור שבטופס שהמנהל/יועץ/מי שלא יהיה מעביר להם אז כתוב שם לגבי

ה"דירוג" שלך בכיתה (שאצלנו לא כל כך קיים בארץ) וגם האם עומס הלימודים שלך

היה גבוה יחסית לבית הספר - הם (טוענים) שהם מחפשים אנשים שאיתגרו את עצמם

כמה שיותר, כלומר הם כנראה יעדיפו מישהו שלקח פיזיקה, מחשבים וכימיה והוציא בכולם 90

מאשר איזה עצלן שלקח רק אחד מהם והוציא מהם 100.

חח קבל תיקון על הרוח במפרסים, עכשיו אני לא בטוח שכדאי לנסות אפילו כי ההמוצעים שלי זה כולה 81 ללא שום בונוסים שתמיד מכניסים לחישוב פה.

אכן אונב' בחו"ל לא מוכנות לקבל אפילו העתקים של זה, צריך עותק מקורי(או נאמן למקור, AKA עוד חתימה שעולה כסף), מה עוד שלימודים היום בארצות הברית(לפחות מאזור המזרח התיכון) דורשים מילוי טופס I20 בקונסוליה לפני הגשת מועמדות לאונב' ולא במועד מילוי ה359/FVISA.

נ.ב. בשונה מהסטיגמה MIT לא נחשבת לאונב' הטובה בארצות הברית בנוגע למדעים(או בכלל, אם אתה רוצה חוויה קולנועית לך לIvy league school), לא במדעי המחשב(שסטנדפורד, ברקלי, UCLA וכו' מציעים תוכניות טובות בהרבה) בפרט, ולא במדעים רבים אחרים, החל מפיזיקה ועד לרפואה. האונב' כן נחשבת לטובה במספר פקולטות להנדסה, אבל תואר מהנדס זה משהו מאוד שונה בארצות הברית ממה שמוכר כאן(ושאר התארים גם כן) מסלול ההנדסה בMIT שקול לאורך המסלול לתואר שני בארץ(בד"כ 6-8 שנים, Undergrad ואז Grad).

מה עוד שהטכניון ומכון ווייצמן מאוד נחשבים, במיוחד בארצות הברית ובדרוגים שלא מתייחסים לאיכות "השולחנות וחדרי האוכל" ומסיבות הסטודנטים אלא רק למחקר מדורגים כ-30 נקודות מעל לMIT בתחומי הנדסת המחשבים והפיזיקה.

ד"א הטכניון בזמנו היה מקום שלישי ברשימת המוסדות האקדמאיים שהכי קשה להתקבל אליהם, ומקום ראשון בכמות הנושרים בשנה הראשונה.

אם ידיעה של כל הדברים האלה למה בעצם אתה ניסית את MIT ולא את אחת הנ"ל?

אפרופו התואר של MIT בגלל האורך ובטח כמות הקורסים שאתה תעבור בכמעט עשור נגיד נחשב לך כמו שתי תארים פה או שם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוויה סטודנטיאלית זה קשקוש שסטודנטים מספרים לעצמם כדי להצדיק שנים של מחייה ברמה של כלב אשפתות. אם אתה יכול ללמוד בארץ ולגור אצל ההורים נצל את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

אתה חושב שזה קשקוש אז סבבה, אל תבחר מקום על פי זה.

אבל לי אישית גם החוויה החברתית חשובה, ואני רואה טוב מאוד בעצמי את ההבדלים בחיי החברה בין חברים שלי שלומדים בעברית לבין כאלה שלומדים בבן גוריון.

וכמו שכבר אמרתי - אני גם כנראה לא מעוניין לחזור לגור בארץ, ולכן אני חושב שעדיף להקדים לעבור לחו"ל מאשר לחכות עד שאני אסיים תואר בארץ.

אם ידיעה של כל הדברים האלה למה בעצם אתה ניסית את MIT ולא את אחת הנ"ל?

אפרופו התואר של MIT בגלל האורך ובטח כמות הקורסים שאתה תעבור בכמעט עשור נגיד נחשב לך כמו שתי תארים פה או שם?

לא, זה בכל מקרה נחשב לתואר ראשון בלבד (למרות ששם יותר נפוץ לדלג על תואר שני ולעבור ישירות לדוקטורט למשל, אבל לא משנה)

ובנוגע לבחירה שלי ב-MIT, היו לי מספר שיקולים, בין השאר המבחנים שצריך לעשות בשביל להתקבל לשם (כי לא רציתי לעשות את ה-SAT I למשל) וגם ה"רוח" של האוניברסיטה ובעיקר המימון והמלגות ש-MIT מציעים לתלמידים זרים (שהוא הרבה יותר נדיב משל Stanford או CalTech למשל)

בנוגע לדירוג אוניברסיטאות למשל במדעי המחשב, אני לא יודע על איזה דירוג ספציפי דובי מדבר, אבל דווקא ממקומות שאני ראיתי MIT מדורגת יותר גבוה ממה שדובי טוען:

http://www.greguide.com/comps.html (מקום שני אחרי סטנפורד)

http://grad-schools.usnews.rankingsandreviews.com/best-graduate-schools/top-science-schools/computer-science-rankings (ראשונה ביחד עם עוד 3 אוניברסיטאות)

http://www.topuniversities.com/university-rankings/world-university-rankings/2010/subject-rankings/technology (ראשונה לפי "הנדסה וטכנולוגיה")

http://www.4icu.org/top200/ (שנייה אחרי סטנפורד, למרות שזה כנראה דירוג ממש גרוע כי הוא מבוסס רק על פי תנועת אתרים וכד'...)

http://www.usnews.com/education/worlds-best-universities/articles/2010/09/21/worlds-best-universities-engineering-and-it- (ראשונה)

בנוגע ל-Ivy League - נכון, הם כולם בתי ספר טובים, אבל לא בהכרח בתי הספר הכי טובים שניתן למצוא עבור מקצועות מסויימים וכרגע אנחנו מדברים על מדעי המחשב/הנדסה למיניהם.

עבור מקצועות כאלה ישנם בתי ספר עדיפים, כמו MIT או סטנפורד או CalTech או ברקלי או קרנגי-מלון או המכון הטכנולוגי בשוויץ או ביפן או כל מיני אחרים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המכון הטכנולוגי ביפן? עזוב רגע את הצונאמי - רק לחשוב על ללמוד בכיתה שמורכבת ברובה מיפנים מפחיד אותי, ואין לי משהו נגד יפנים, הם פשוט משוגעים.

יכול להיות שרק הסינים הם משוגעים ואני סתם מערבב סינים ויפנים, אבל אני בספק.

בהצלחה בכל מקרה

אני מקווה שבכל זאת תחליט לחזור לארץ בסופו של דבר כדי להעלות את הרמה פה

אגב, דובי, זה שהמחקר באוניברסיטאות האלה הוא הכי טוב לא אומר בהכרח שאיכות ההוראה שלהן הכי טובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...