בעיות ריצוד עם מסכי lcd בבית - נואש כבר - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיות ריצוד עם מסכי lcd בבית - נואש כבר

shloosh

Recommended Posts

שלום לכולכם.

יש לי בעיה מוזרה אך מציקה מאוד שאינני מצליח לפתור בשנתיים שלוש האחרונות.

ברשותי מחשב מקבוק,ומחשב ביתי נוסף עם מסך lcd 22 של סאמסונג.

גם במחשב הנייד וגם בביתי צצה תופעה מוזרה של ריצוד קל ביותר, שנראה כמו refresh rate נמוך כמו שהיה

פעם במסכי crt, שמאוד מפריע לי לעיניים.

אתה מנסה לשבת ולקרורא כתבה, ומרגיש שכל האותיות מעיין מהבהבות לך ואתה לא יכול להתרכז בהן.

בהתחלה לא שמים לב להפרעה הזאת, אבל לאחר כמה דקות העיניים מתחילות לכאוב בצורה שכבר קשה לשבת מול המסך, ואז אם מתאמצים אפשר להבחין שיש שינוי בתצוגה ויש ריצוד קל ומוזר...

בתחילה שמתי לב לתופעות במקבוק, ולאחר שזה הוחלף כ3 פעמים באיידיגיטל והבעיה לא נפתרה החלטתי

להשתמש בו פחות ולקנות מחשב ביתי ומסך חדש אך גם בהם ישנה תופעה זו.

ניסיתי הנמכת בהירות וקונטרסט,פרופילי צבע שונים ,הגדלת הdpi במערכת ההפעלה וכל מיני...

הניחוש הבא היה שאולי ישנה הפרעה כלשהי ברשת החשמל בבית(בית קצת ישן) וקניתי 3 מגני ברקים שלא עזור,לאחר מכן אל פסק של advice ואף חשמלאי שיתקין לי הארקה חדשה בחדר המחשבים(הארקה מאוד ישנה שלעיתים לא עבדה).

כל אלו לא פתרו את הבעיה.

בשלב מסוים התחלתי לחשוש שאולי אני מטורף ויש לי בעיה בראייה אך עם 3 אופטקאית,רופאת עיניים ואורתפטיסטית שללו גם את האפשרות הזאת.

במסכים אחרים אני לא חש בבעיה, ואני חייב לציין שהיא מופיעה לסירוגין כ 50% בערך מהזמן שאני במחשב.

במקבוק הבעיה מופיעה בעיקר כשהוא מחובר לחשמל אך לפעמים גם ממשיכה שהוא עובד על .....

האם למישהו יש ניחוש מה יכול לגרום למשהו כזה?? האם יש איזה הפרעה כגון נפילות מתח,נחשולים,מתח לא יציב,נתיל שרוף וכו' שיכולים לגרום בעיות מהסוג הזה אני גר כאן כל החיים ורק 2-3 שנים האחרונות התחלתי להבחין בתופעה הזאת.

האם כדאי להזמין חשמלאי רציני שיבדוק את כל הבית ואת הארון חשמל???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיה כשאת יכולה לבוא מכמה מקומות :

ייצוב מתחים של המחשב

המתחים של הספק קופצים (לפעמים בהתאמה ל 50 HZ של מתח החשמל, או לצורה של העומס אל המעבד). הקפיצות האלה עוברות לכרטיס מסך וממנו למסך

יכול לקרות אם במחשב יש ספק גנרי או קבלים מנופחים (או קבלים באותו מצב שלא נראים מנופחים - לא תמיד קבל שנשרף מתנפח)

בעיות הארקה בחשמל

כמעט בכל הספקים יש רכיבי סינון מתח פנימיים (Y capacitor), שמעבירים הפרעות מכניסת המתח 240 V לאדמה

אם האדמה של המחשב או המסך מנותקת, הזרם הזה (שמכיל הפרעות ורעש רקע של 50 HZ) ימצא את המסלול העקיף לאדמה הקצר ביותר, שבדרך כלל עובר דרך הכבל DVI או VGA של המסך

תבדוק את כל חיבורי האדמה, כולל חוט האדמה בתוך המסך והספק של המחשב (בורג משוחרר) / כבל החשמל שמחבר את המחשב או המסך לשקע (בכבלים דפוקים לפעמים חוט האדמה קרוע אבל הכבל עדיין עובד בלי אדמה) / במפצלים /בשקע / בחיבור האדמה של הבית

מגיני ברקים ו UPSים מחברים את האדמה ישר מהכניסה ליציאה ולא מייצבים מתח מהפרעות. לא תהיה להם השפעה אל הבעיה

מתח חיצוני בכבל אינטרנט

מתח גבוה מגיע דרך כבל חיצוני למחשב ומביא איתו הפרעות ורעש רקע של 50 HZ

קורה בעיקר באינטרנט של הוט (במודמים של יש שנאי מבודד בכניסה של הקו שמונע את זה). יש חיבור אדמה דפוק בארון התקשורת של בחוץ, ומתח (שהגיע במקור מ 240 V בארון התקשורת שלהם) הולך לאדמה דרך המסלול שהוא מוצא. אם האדמה בארון התקשורת מנותקת, המסלול הזה ילך לעיתים קרובות לראוטרים בבתים, למחשבים, ולחיבורי האדמה של המחשבים

לסידור התקלה יש לחבר ת המתכת החיצונית של הכבל של לאדמה של הבית בנקודה שבה הכבל נכנס לבית, כך שהמסלול של הזרם יסתיים שם ולא ילך עד המחשב

צורות שונות של הבעיה יקרו גם אם יש במחשב כרטיס מסך או כרטיס שמחוברים לטלויזיה, חיבור לרסיבר שיש לו בידוד דפוק, וכדומה

בעיות פנימיות במסך

יכול להיו שיש קבלים מנופחים או בעיה דומה בתוך המסך (בספק או בגוף תאורה של התאורה האחורית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה המאוד מפורטת....

כמו שאמרתי מדובר בשני מחשבים , והבעיה היא בשניהם.

1.לא נראה לי סביר שגם במקבוק וגם במחשב הביתי יש בעיה של קבלים שרופים/מנופחים.

המקבוק ממש חדש והמחשב של הבית מאוד די איכותי וגם כולו חדש עם ספק די טוב של silverstone.

2. מבחינת הארקה- באמת לא הייתה לי הארקה בחדר אבל זה כבר המון שנים ככה, חשמלאי שהבאתי לפה

סידר לי "הארקה זמנית" וחיבר מאחד השקעים בחדר כבל אל שעון המים מחוץ לבניין... אחכ בדקתי איתו וההארקה

עובדת ואכן הכל עבד והחשמל קפץ כשצריך...

גם המחשב הנייד והמחשב הרגיל מחוברים עם תקע משולש(עם הארקה) לשקע.

המחשב הנייד מחובר אך ורק לחשמל-לא לרמקולים ולא להוט ולא לכלום,לאינטרנט אני מתחבר אלחוטית.

(כאמור גם בו יש לפעמים את הבעיה).

שני המחשבים מחוברים לשקע שממנו החשמלאי הוציא כבל הארקה חדש לשעון המים- ככה שבטוח הם מוארקים והאדמה בסדר.

את הכבלים של החשמל החלפתי פעמים רבות ככה שאני בספק גדול שהם קרועים או משהו כזה.

3.מתח חיצוני בכבל האינטרנט?

באמת יש לי הוט, אבל רק המחשב הרגיל מחובר עם כבל למודם(דרך ראוטר), ובמחשב הנייד אני גולש דרך אז איך יכול להיות שהבעיה קיימת

גם בו????

אם בארון תקשורת של אכן יש בעיה, האם זה ישפיע על מחשב שסתם מחובר לשקע בלי להיות מחובר למודם???

אין לי שום כרטיס ושום מחשב לא מחובר לטלוויזיה בחדר..

כמו שאמרתי המשחב הנייד מחובר אך ורק לשקע בקיר.... אז איך זה יכול להשפיע עליו?

המתח שיוצא מהארון תקשורת מגיע למחשב גם בלי קשר למודם של הוט???זה דופק את החשמל???

ושאלה אחרונה, האמת יכול להיות שהמסך סאמסונג שיש לי דפוק,... ושהוא גורם להפרעות במכשירים שמחוברים אליו/לשקעים שגם הוא מחובר אליהם???

תודה על העזרה....!!!

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1

קבלים יכולים להיהרס מסיבות שונות - התחממות יתר, קפיצות מתח שהגיעו מבחוץ ל 2 המחשבים . . . יכול להיות שנפלת אל מחשבים שהגיעו אם קבלים דפוקים מהייצור

2

האדמה הזמנית שוא סידר הא בסדר בתור אדמה לבטיחות, אבל באדמה להפרעות חשמל הכללים שונים. אם החוט שהוא שם ארוך מדיי, או שיש צינור פלסטיק איפה שהוא בהמשך של מערכת המים, היא לא תהיה מספיק חזקה והזרם יכול עדיין לעבור במסלול אחר. תנסה לחבר את המחשב והמסך אם כבלי חשמל שהאדמה שלהם תקינה (תבדוק אם מולטימטר) למפצל משותף לשקע שממנו יוצא חוט האדמה החדש, או כמה שיותר קרוב אליו

תבדוק אם הבעיה קוראת כשהנייד לא מחובר לחשמל ומבודד ממערכת החשמל החיצונית ומהאדמה שלה (אתה מחזיק אותו או שהוא עומד אל משטח מבודד חשמל / אל הפלסטיקים שלו מלמטה)

תבדוק אם הבעיה קוראת כשהנייד עובד אל סוללה ומנותק מכל הכבלים, עומד אל משטח מבודד חשמל / אל הפלסטיקים שלו ומחובר לסמסונג

3

הבעיה יכולה לעבור דרך כבל רשת, לא דרך . תבדוק אם הבעיה מסתדרת במחשב דסקטופ כשאתה מנתק את הכבל רשת או הכבל של הוט

אם יש בעיה בארון תקשורת אז המתח מגיע דרך הכבל של . למודמים וראוטרים בדרך כלל אין אדמה משלהם, כך שהזרם ממשיך דרך הכבלי רשת למשבים אחרים שמחוברים אליהם

המתח מהוט לא יעבור למחשבים אחרים דרך מערכת החשמל אם יש לה אדמה תקינה. אם לא, הוא יעבור דרך חוטי האדמה לכל המחשבים. עדיין זה לא אמור להזיז למאק כי אין לו חיבור נוסף לאדמה אמיתית

כל הציוד (של / מודם וראוטר / ספקים של 2 המחשבים / מדפסות / ספק בתוך המסך כו) מעביר הפרעות לאדמה דרך רכיבי סינון פנימיים. אם האדמה תקינה, ההפרעות ירדו לאדמה. אם החיבור אדמה הראשי לא תקין (או לא מספיק), ההפרעות יתפשטו דרך החוטי אדמה (שלא באמת נותנים אדמה) ויעברו בכל המערכת

תבדוק אם הבעיה היא בכלל המחשבים ולא איזה פלורסצנט שמרצד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא כל כך מבין בעייני חשמל ונראה לי שאני אביא פשוט חשמלאי יותר נורמלי לבדוק הכל פה עם מולטימטר ושאר מכשירים...

במחשב הנייד יש את הבעיה גם כשהוא עובד על ולא מחובר לשום דבר.

זה מעין מעגל כזה, שהמחשב נדפק וזה נמשך זמן מה ואז זה מסתדר ואז חוזר שוב ושוב.

ניסיתי תקופה מסוימת לחבר אותו כמה שפחות לחשמל ובאמת היו פחות בעיות....

בעיקרון אני חושד שההפרעה דופקת במאק משהו בתצוגה שלו, ואז הבעיה נמשכת נניח ליום יומיים וזה מפסיק מתישהו...

אחרי כמה ימים שאני עובד איתו ומטעין מדי פעם בחשמל- זה פתאום שוב חוזר(כנראה שההפרעה בחשמל חזרה) ונמשך זמן מסוים ואז שוב מפסיק.... ואז שוב חוזר.

יש בכלל סיכוי זאת בעיה שגורמת להפרעה בתצוגה של המחשב למרות שהוא לא מחובר לחשמל??? אולי זה דופק משהו במעגלים של המחשב לכמה זמן

וזה לאט לאט מסתדר לבד? וככה עוד פעם ועוד פעם...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה קורה במאק כשהוא אל סוללה, הבעיה היא במחשב עצמו ולא קשורה באף צורה לבעיה במחשב השני. לך לשירות שלהם

מעבר הפרעות דרך החשמל קורה רק כשהכבל מחובר. כל התופעות אמורות להפסיק מיד ברגע שאתה מחבר כבלים תקינים או מנתק את המתח המיותר שמגיע מאיפה שהוא. הפרעות כאלה לא גורמות לנזק במחשב שיכול להישאר אחרי זה (הערה)

הערה - הן כן יכולות לרום לנזק אם המתח המלא של האדמה הלא תקינה מגיע למעבד של הכרטיס מסך וכו. לכן כשהמחשב מחובר למערכת חשמל שהאדמה שלה לא תקינה, אל תחבר ותנתק כבלים של המסך / כבלי של ציוד אחר שמחובר גם הוא לחשמל (מדפסות וכו) / כבלי וכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקטע שזה לא קורה רק במאק אלא גם בדסקטופ...

האם לא יתכן שהבעיה בחשמל גורמת להפרעה בתצוגה של המחשב הנייד,ואז לוקח לו זמן "להשתחרר" מההפרעה הזאת גם אחרי שניתקתי אותו מהחשמל???

אני אסדר את זה שתבין על מה אני מדבר:

1.אני מחבר את הנייד לחשמל ועובד איתו.

2.פתאום יש הפרעה בחשמל והתצוגה נדפקת.

3.אני מנתק אותו מהחשמל אך התצוגה שכבר נפגעה ממשיכה להיות דפוקה,לוקח לזה זמן להסתדר לבד.

4.לאחר זמן מה שהנייד לא מחובר לחשמל הוא חוזר לעצמו וזה מסתדר.

5.אני צריך להטעינו שוב ואז מתשיהו שוב יש הפרעה בחשמל שגורמת לכל התהליך לחזור על עצמו.

אפשרי???

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפלורסצנט לא משנה איך עוברים ה L וה N. מה שכן, רצוד של פלורסצנט בחדר (שיכול להיות מכל מיני סיבות של פלורסצנטים, היפוך L ו N אינו אחת מהם) יכול להיראות כמו ריצוד של המחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני חשבתי בהתתחלה שזה ריצוד של המנורות בחדר,אבל היו לי בכלל נורות רגילות ולא פלורסנט.

אח"כ קניתי נורות אחרות כאלה חסכוניות בחשמל (מה שיש לי עכשיו) ונראה לי שאלה פלורסנט אבל אני בספק שזה הבעיה שלי.

אני עובד בחנות עם תאורת פלורסנט מטורפת ומרצדת ואין לי בעיה לעבוד פה עם שום מחשב.

מה גם שאפשר לשים לב לריצוד של פלורסנט בלי קשר למסך של המחשב,והייתי שם לב לזה בבית........

נראה לי שכדאי להזמין חשמלאי מומחה לא? כל חשמלאי יכול לבדוק בעיות מהסוג הזה? מה כדאי לבדוק לגבי החשמלאי לפני שהוא מגיע?

שלא יקשקש לי על איזה משהו שאני לא מבין בו וזה בכלל לא הבעיה הזאת.....

אם יש בעיה בארון של וזה משפיע על החשמל בבית בדר"כ חשמלאי מסוגל לאתר את התקלה הזאת???

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא נראה לך קשור לפלורסצנט אז זה לא פלורסצנט

כדיי להעריך חשמלאי אתה אמור לראות עבודה שלו במהלך שהוא עובד ובסיום, כולל לנדנד חוטים ולפתוח מכסים ולהציץ ולשאול שאלות. לשאול אנשים זה בעיה - אם מה שהוא עשה עובד (בינתיים) אז יאמרו שהוא אחלה חשמלאי גם אם הוא עשה עבודה הכי חאפרית ומסוכנת שיכולה להיות, וקורה שיש תקלות שחשמלאי טוב לא מצליח לפתור או שיש בעיה שנגרמה באותו מקום מאוחר יותר בלי קשר לעבודה שהוא עשה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העזרה,האמת שאין לי כבר מושג מה לעשות חוץ מלעבור דירה חחחח

יש איזה מכשיר שיכול לבודד אותי מהבעיות הללו? אין סוג מסוים של אל פסק או משהו שאפשר להתקין שיעזור לי???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במאק - אם יש את הבעיה גם כשהוא עובד אל , הבעיה היא במחשב עצמו

במחשב הדסקטופ - אמרת שיש לך UPS. מה קורה כשאתה מנתק את _כל_ הכבלים החיצוניים, משאיר רק מסך לוח מקשים ועכבר, מחבר את המחשב והמסך ל UPS ומנתק מהחשמל כך שה UPS יעבוד מסוללה ? במצב כזה שתיהם מנותקים לגמרי ממערכת החשמל של הבית או כל כבל אחר שיוכל לתת מתח או יציאה לאדמה. הבדיקה הזאת לא מושלמת כי ה UPS מוציא חשמל מלוכלך יותר מהחשמל של הבית, אבל יכולה לשלול את רוב הבעיות מהכיוון הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...