מה נשרף ?? - עמוד 3 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה נשרף ??

KF

Recommended Posts

• תגובות 68
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

היה לי ספק ג'נרי 300W במחשב הראשון שלי שקניתי בארץ ב2004 (PENTIUM 4) ועבד 4 שנים ואחר כך מסרתי מחשב לקרובים והוא עבד עוד שנתיים. אבל היו לי שלא לקחו הרבה חשמל. הראשון FX 5200 ו אחריו GS 7600.

עכשיו יש לי 500W EZCOOL (קניתי בלי מספיק ידע על חשיבות של ספקי כוח :() אבל טפו-טפו-טפו הוא אצלי כמעט 3 שמים ובהתחלה החזיק לי 8800 GTS 512 ועכשיו יש לי HD 4870.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם להתחשב פעם לפני יותר מעשור הספקים הגנריים היו סבירים, היום ברוב זה סכנה של ממש.

פעם היו גנריים רגילים של 250 W וגנריים מעוררי חלחלה שגם עליהם היה כתוב 250 W, והיו מתפוצצים בדיוק כמו היום

באותה תקופה המחשבים לא היו לוקחים יותר מ 150 W

בממוצע הגנריים השתפרו מאוד מאז - בעיקר בגלל פרסקוט וכרטיסי מסך חזקים יותר, שהיו גורמים לגנריים הישנים להתפוצץ אל המקום. אם תפרק הרבה גנריים, תראה שפעם במסילת 12 V כמעט בכולם במקום רכיב נורמלי של מישר היו מלחימים 2 דיודות רגילות של 3 A לברזל קטן שהיה מוברג לגוף . היום לא תמצא ספקים אם מיישר חלש יותר מ 10 A במסילת 12 V

היום המחשבים לוקחים באמת 200 - 500 W, כך שהגנריים מתפוצצים יותר למרות שהם טובים יותר

(ב 2 שנים האחרונות כולם מוכרים CIDEV שהם בקבוקי תבערה בצורת ספק, אני מתכוון כאן לספקים האחרים במו L&C / Ever power / Channel Well)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם היו גנריים רגילים של 250 W וגנריים מעוררי חלחלה שגם עליהם היה כתוב 250 W, והיו מתפוצצים בדיוק כמו היום

באותה תקופה המחשבים לא היו לוקחים יותר מ 150 W

צודק לא התחשבתי בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר גרסא אחת של המעגל שלהם (האחת ללא PFC) שעליה מבוססים EZcool 300 W - 450 W ו Pacific Top 400 W

יתרונות (ב EZcool בלבד - ה pacific הוא סתם גנרי רגיל שמורכב אם פלאטות של EZcool)

הספק מורכב אם רכיבים טובים יותר מיתר הגנריים, ורכיבים אם ערכים גבוהים יותר

יעילות גבוהה יותר מהגנריים הדפוקים (כמו Neo Tech ו CIDEV) אבל קצת פחות מהגנריים היותר איכותיים (כמו Ever Power)

חסרונות

בכל הספקים שמבוססים אל המעגל הזה יש פאק במעגל של ה 5 VS, שגורם לו להתפוצץ אחריי כמה חודשים או שנים (באקראי לגמרי, קורה בחלק מהספקים לא בכולם) ולשרוף חצי מחשב

יש בעיה אם ההגנות ב 5 VS. אם קורה שם קצר הספק יכול להמשיך להעביר זרם לשנאי וטוחן 30 W אל חימום הרכיבים (קצר קטן בעכבר --> שריפת ספק)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצבי לא טוב :( הציעו לי אותו ב איוורי ולקחתי כי עשיתי שיעורי בית על כל החלקים ובאתי מוכן ואמרתי מה אני רוצה, אבל על חשיבות של ספק לא חשבתי :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעמוד על כמה דברים:

הספק שלך היה שקט.

550W מינימום כולל.

492W מינימום במסילת 12V כלומר 41A.

80 +

PCI-E Connector שני חיבורים.

ואז גם רצוי שהיה במחיר דומה, הספק שקנית די יקר, לכן שלא יכניסו לך ספק זול מהקטגוריה.

כלומר שהאיכות בניה\חומרים תהיה זהה, לדוגמא קבלים איכותיים יפניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...