צריך מאוורר 12 ס"מ עם ווסת של מהירות - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך מאוורר 12 ס"מ עם ווסת של מהירות

MichaelZ

Recommended Posts

אני צריך מאוורר 12 ס"מ עם ווסת של מהירות, למעשה אני צריך שניים כאלה. לפני שבוע ראיתי בחנות מחשבים אחד כזה שפשוט היה לו סוויצ' שמאפשר לבחור בין 3 או 4 מהירויות. באתי לקנות בכלל משהו אחר ולא כל-כך התעמקתי. החנות עומדת להסגר והם פשוט מעיפים את המלאי. באתי אחרי יומיים לבדוק את העניין והמאוורר כבר לא היה שם (היה להם אחד אחרון). הבחור שעובד שם לא ממש מבין מי נגד מי אז ככה שאין לי שם של חברה ואת המחיר אני אפילו לא זוכר. חיפשתי את זה בעוד 4 חנויות ושם הפסקתי מפני שנמאס לי מהאנשים שמסתכלים עליי כאילו אני איזה מפגר. חרשתי את האינטרנט ואפילו לא מצאתי משהו דומה ב –IQPC (כשיש להם מבחר עצום של מאווררים).

אז איפה אני יכול להשיג שני מאווררים של 12 או 14 ס"מ (זה תלוי במחיר) שמתחברים לספק כוח (החיבור הרגיל שנותן 12 וולט) ולכל אחד יש בורר של מהירות?

אני לא מחפש כזה שהכבל יוצא מחוץ למארז.

לחלופין מצאתי פה משהו "בכיוון": (הקישור עובד אם כי הוא מופיע בצורה מוזרה)

www.mediagalaxy.co.il/rec/1369-בקר-מהירות-למאוורר-מחשב-עם-חיבור-3-פינים-GELID

זהו בקר שעומד בין הלוח אם למאוורר. לו רק היה כזה שמתחבר לספק הכוח במקום ללוח אם… אולי מישהו מכיר?

אני יודע שאני יכול לעשות פה מלא קומבינות לבד ולחבר למאוורר רגיל פוטנציומטר או סתם איזה כמה נגדים, אבל אם היה לי את הכוח ואת הזמן לשחק עם זה – לא הייתי פונה פה עם השאלה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מפני ששום מאוור "שקט" אינו מספיק שקט כשהוא מסתובב במלוא המהירות. אני רוצה מאווררים שיסתובבו באזור ה- 400 סל"ד בשביל ההתחלה וכשיגיע הקיץ ואני אתחיל לעשות OC תהיה לי את האפשרות להעלות את המהירות.

מאווררים ש- "דוחפים מספיק אוויר" שאין בו צורך מבזבזים חשמל. את ההבדל הזה מרגישים כשהמחשב דלוק כמעט 24 שעות, אז ככה ש-"ההתעסקות" הזאת שווה לי את הזמן הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה עובדות קטנות ;D

אין שום מאורר שיעבוד ב400RPM המינימום הוא 800RPM וגם זה במתח מאוד מינמלי..מתחת לזה הוא פשוט יפסיק לעבוד..

כמו כן צריכה של מאוורר במצב של 5-7V לבין 12V היא די מזערית..ככה שלהגיד שזה נתון שצריך להתעסק בו ? ממש לא.

ולא יודע אם שמעת מאווררים "חדשים"יחסית..אבל יש לך את הS FELX או הSLIPSTREAM בעלי 1200-1600RPM שהינם שקטים..

כמו כן את המאוררים של שיהיהו שקטים יותר..אבל יקרים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שתקלתי אתמול כשהסתכלתי על נתוני מאווררים של קירורים חדשים, במאווררים שקטים יותר משל (ביחס לRPM כמובן).

לא מעט קירורים דינאמים מתוכננים למהירויות מאוורר משתנות שגם יכולות לרדת למהירות נמוכה מאוד, אולי 200RPM אפילו.

כך שמאוורר של 200RPM בטח שלא נמכר, אבל עם בקר מהירות, או אולי עם תוכנה דרך חיבור ללוח, אפשר להוריד את המהירות.

לא יודע כמה זה רעיון טוב ואם זה בריא למאוורר לעבוד במהירות נמוכה מאוד או במהירויות משתנות.

אולי רק מאווררים מסוימים בנויים להתמודד עם זה ואחרים לא.

לא יודע. :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב הזה מתוכנן לעבוד 6 שנים עד להחלפה. ואם בתוך ה-6 שנים האלו הצריכה "המזערית" הזאת תתווסף ל-100 שקלים או יותר - אז כבר שווה לי לטרוח. שלא לדבר על הארכת חיי המאוורר כשהוא עובד בסל"ד נמוך (ואולי גם חיי הספק).

אני מתכוון לקנות שני מאווררים מהטובים שקיימים בשוק "ו" להוסיף להם בקר. לפי הערכה שלי אם אני אדאג למתן את המהירות, אני לא אצטרך להחליף אותם כלל עד שהמחשב הזה "יסיים את תפקידו".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שמוזר הוא שעל-פניו לא קיים פיתרון לדבר כל-כך בסיסי. בסך-הכל ביקשתי לשלוט במהירות של המאוורר. יש לי "מאוורר אמיתי", כזה שעומד על הריצפה ומאוורר לי את התחת בימי קיץ החמים. גודלו 14 אינצ' ולא 12 ס"מ. קניתי אותו לפני 10 שנים ב-80 שקל ואפילו בגרוטאה הזאת אפשר לבחור בין 3 מהירויות. אתם מנסים להגיד לי שבפורום שכולו מיועד לקירור של מחשב אף-אחד לא שמע על ונטה מיסקנה עם סוויצ' קטן??? אני כבר לא מרגיש שאני מבקש משהו מפגר.

כנראה שבכל זאת אני אצטרך להלחים... מחר אני מזמין שני בקרים שציינתי מקודם ומחבר אותם למאווררים רגילים "בקומבינה".. עם קצת יותר כוחות נפשיים יכולתי לעשות מזה עסק.

כל טוב לכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

6 שנים אתה לא הולך לפתוח את המחשב ? לא לתחזק אותו ? לא לנקות ? לא נראה לי..

ואם אתה בעניין של לחסוך אז תרכוש גם איטי יותר..הוא יחסוך לך הרבה יותר מהמאווררים..

מאוורר ממוצע צורך בין 1-4 וואט..תעשה תחישוב..100 שקל בחודש ? אתה עושה את החישוב על הרכיבים הלא נכונים..

ואולי קשה לך להבין (כי אנחנו ממש לא הבעיה כאן) אבל אין לך צורך ממשי במאווררים כאלה..זה מה שאנחנו מנסים להסביר לך.

שהחיפוש מיותר! בקרים למאווררים קיימים...ואולי תהיה מופתע אבל מאווררים עם בקרים זה לא דבר נפוץ...למה ? תנחש לבד !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קנית מאוורר לפני 10 שנים . הוא עדיין עובד ואתה זוכר שהוא עלה לך 80 שקל .

איזה תותח . חחחח

גם אני מחפש משהו בסיגנון ף המלצה לאיזה בקר מאווררים שמותקן כמו כונן CD עם שליטה על 4 מאווררים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה עשיתם צחוק מהבחור?

גם אני באותו סרט וזה לא מצחיק.

מעניין, אף אחד לא צוחק ממאורר PWM. ההבדל? המהירות משתנה כל הזמן.

בקר מהירויות "רציני"... אין לאף אחד מכם?

זלמן טרחו לייצר בקר. פריירים? לא נראה לי.

הם אפילו מוסיפים אותו לבאנדל של מסך מתוצרתם.

קניתי SLIPSTREAM 1200 140 MM והוא רועש לי. הוא החליף CM 140MM שהיה שקט יותר אבל לא מספיק...

אני יכול לקחת SLIPSTREAM 800 RPM אבל בקיץ עם 4870....

אז ככה...

יש ל מאוורר 120 עם 3 מהירויות. אנטק בא עם בורר 3 מהירויות.

הזול ביותר שראיתי...

http://www.rsm.co.il/Product.aspx?productid=1985

חלק מהביקורות טובות. חלק לא. אבל הם שמים אותו על קירורי המעבד שלהם.

יש בקרים ל 4 מאווררים גם ב 85 ש"ח ב KSP.

NZXT SENTRY דיגיטלי ב 144 בזיגזג.

יש בקר של זלמן בפנדה

http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=609_55_145&products_id=3757

ואילו זיגזג סידר לי בקר GELID כמו שראית בחיפה...

20 ש"ח. דבר עם תומר. תגיד שאלכס הזמין. בטוח שהוא ימצא עוד.

:xyxthumbs:

לא להשבר...

לפעמים העדר דוהר בלי להסתכל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...