שחזור מידע אבוד לאחר chkdsk/שינוי פרטישנים - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שחזור מידע אבוד לאחר chkdsk/שינוי פרטישנים

golanc

Recommended Posts

קודם כל - שאלתי את אותה השאלה בפורום ,אבל לא קיבלתי אף תשובה כבר יותר משלושה ימים.

אז חשבתי, במיוחד כשיש סבירות גבוהה שמשהו בדיסק לא תקין, וכי אני מכיר קצת את הפורום הזה ויודע שיש כאן תותחים,לשאול שוב כאן.

בתמצית -

לאחר הגדרות מחדש של פרטישנים,כולל הזזת אחד עם נתונים,התקנת WIN7 על פרטישן חדש והרצת chkdsk על הפרטישן שהוזז,נעלם כל המידע האישי שלא היה מגובה בשום מקום,ואני די אובד עצות לגבי איך אפשר לשחזר אותו.

אני גם רוצה לבדוק את הדיסק כדי לדעת אם הוא תקין.ראיתי בסטיקי כמה וכמה תוכנות,ורציתי לדעת אם יש משהו מומלץ יותר או מתאים יותר לבדיקת מה שעשיתי, כי ממש לא בא לי לעשות עוד טעויות קריטיות שאולי יהרסו עוד יותר את הסיכוי שלי לשחזור :facepalm:

למי שצריך יותר פירוט, אנסה לסכם מה קרה –

1. קיבלתי מדודה שלי את המחשב שלה לסדר - ה WIN לא עלה – נפל באמצע. בוצע chkdsk, אובחנו ונפתרו כמה דברים (לא ממש זוכר לצערי), וה OS עלה, אבל עם שגיאה לא מובנת של smc.exe שלא הצלחתי לפתור.

2. לאחר שלא מצא חן בעיניי תפקוד המחשב, לא הצלחתי להפעיל את ה Norton שהיה מותקן שם (שה smc חלק ממנו) וגם ה firewall סומן כלא עובד למיטב זכרוני, החלטתי להתקין WIN 7. מאחר והיו שני מחיצות – אחת של 140G ואחת של 11, שלא היתה בשימוש כמעט, יצרתי 4 מחיצות עם EASUS Partition Master 6.5.2 שהומלצה כאן בעבר, תוך כדי הזזה של WINXP שצומצם ל 35G כך שיישאר 40G פנוי לפניו בשביל ה WIN7 (שתי המחיצות האחרות היו בשביל DATA וגוסט עתידי ל WIN7).

3. התקנתי WIN7 במחיצה הראשונה שיצרתי .עבר בהצלחה (אם כי די לאט לדעתי),עודכן ושופצר, אבל שמתי לב שהייתה בעיה שוב בקריאה מ D (מחיצת ה שהוקטנה וזזה). תוך כדי השפצורים הרצתי בדיקה ותיקון D מתוך כלי המערכת,ובסיום העבודה שלי ראיתי כי הבדיקה נתקעה די בהתחלה ולא זזה.

4. לצערי הרב לא התעצלתי, עצרתי את הבדיקה,פתחתי חלון דוס כאדמיניסטרטור, והרצתי שוב chkdsk /r. הפעם זה רץ ממש המון זמן, עם המון תיקונים, אבל ללא Bad sectors.

5. והנה הבעייה – מחיצת D אכן הייתה קריאה, אבל כל החומר הפרטי שהיה עליה – נעלם ! הרוב היה מתחת Document and settings – שם הכל נעלם,וגם בספרייה פרטית אחרת על המחיצה הראשית (C,שהפך עכשיו ל D). היה 20G בעבר ,ועכשיו נשארו רק 14G.

6. בנוסף – באתחול הבא קיבלתי שגיאת "NTLDR is missing" ... פתרתי את זה ע"י כלי פתירה של הדיסק ההתקנה של WIN7 לאחר 2 נסיונות שלו. עכשיו ה 7 עולה בסדר גמור, אבל אין כמובן כל זכר ב BOOT MENU ל .

7. נשארתי עם הקבצים החסרים. ניסיתי להריץ handyrecovery – תכנת שחזורים, אבל היא לא מוצטת כמעט כלום לשחזר. בדקתי פה במומלצים, הורדתי את testdisk-6.11.3.win, אבל לא ממש מכיר אותה, ומה analyze שהרצתי איתה לא הצלחתי להבין יותר מדי.

8. בשלב זה, הדי מייאש, אני פונה לעזרתכם. אני עד עכשיו בהלם שנעלמו כל המסמכים של דודה שלי, ואין לה שום גיבוי ... (אני לא גיביתי לפני כי חשבתי שאולי אני אעתיק אלי מזיקים למיניהם )

אני בטוח שאיכשהו אפשר למצוא אותם, אבל אין לי שום מוגש מה כדאי לעשות... עצה ?

מקווה שלא עייפתי אותכם בקריאה, אבל רציתי שתתקבל תמונה ברורה של מה שקרה.

תודה מראש לכל העונים !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואוו, תשובה מוחצת... קיבלתי

בהנחה שאין כסף לשחזור, הדיסק תקין לדעתך לשימוש?

וכטכנאי חובב, מה לדעתך לא עשיתי בסדר? :s05:

כי chkdsk הרצתי מספיק פעמים עד עכשיו, אבל מעולם לא נדפק לי מידע בגלל זה...

וגם ה EASUS לא סיפר לי על שום בעייה ... :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה עשית לא בסדר?

1. "(אני לא גיביתי לפני כי חשבתי שאולי אני אעתיק אלי מזיקים למיניהם )"

אם בגלל ששכחת, או לא ידעת שצריך מילא. אבל בגלל מזיקים להתרשל ככה?

2." לא הצלחתי להפעיל את ה Norton שהיה מותקן שם"

ניסיון להפעיל וירוס על המחשב, רשלנות פושעת.

3. כבר הזכרתי את נושא הגיבוי?

4. אתה חושב שיש תקלה בXP ובכל זאת מנסה להפעיל תתוכנה לטיפול במחיצות ממנה. ולא דרך בוט דיסק

שוב פאשלה רצינית

5. הזזת מחיצות בלי גיבוי חומרים חשובים.

6." לצערי הרב לא התעצלתי, עצרתי את הבדיקה"

אופס, עצירת CHKDSK על דיסק שחשוד כלקוי, זה גזר דין מוות למערכת הקבצים(לא יודע למה MS בנו ככה)

7. הדיסק נחשד כלקוי ולא גובה.

8. בשלב הזה כבר היה צריך להבין ש"משהו רקוב בממלכת דנמרק", ולייצר עותק של המחיצות באמצעות DD ולעבוד עליהן.

אבל עדיין המשכת לעבוד על הדיסק ישירות.

בכל מקרה, אם בכל זאת אתה מתעקש להמשיך לגרום נזקים לבד.

תתחיל מהשגת או קניית דיסק לפחות בגודל של הפגום.

תעתיק לשם את כל הדיסק המקורי באמצעות DD

ותעבוד רק על ההעתק, אל תיגע במקור.

ובטח שלא לחבר את המקור בתור דיסק מערכת עד מציאת פיתרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ירח , היה קשה לעכל את מה שכתבת, אבל אתה צודק 100%. אני התרשלתי ,ומקבל כל מה שכתבת.

היות ולדודה שלי אין כסף למעבדת שחזור, מה דעתך בכל זאת על מה שמיכאל כתב ?

מיכאל, תודה על התגובה. אתה מכיר מנסיון את התוכנה ? כי שוב, ממש לא בא לי לעשות עוד טעויות.

ועוד משהו - התוכנה מתיימרת לסדר Bad sectors. אני לא ראיתי בשום הרצת chkdsk שאכן יש bad sectors. אתה בטוח שהיא באמת התוכנה המתאימה ?

אגב ירח, לא הבנתי את סעיף 2 שלך. למה לנסות להפעיל את הנורטון זה נסיון להריץ וירוס ?

לא ממש חשוב לדיון הזה, אבל אם בא לך לענות, אשמח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת לא נעים לי לכתוב את השורות האלה כמי שמבין כמה כואב זה לאבד מידע גם אם הוא לא שלך ואולי אפילו יותר כואב אם הוא לא שלך

אבל רק בשביל לחזק את הנקודה שוב ושוב ועוד ועוד :

1) בדקתי עכשיו מחירים ואני רואה שניתן להשיג דיסק של 250 גיגה ב 140 שח מחיר פשוט אפסי בהשוואה לערך חומר אבוד או לתשלום לחברת שחזור

2) לפני שנוגעים בהארד דיסק ובמיוחד של מישהו אחר. שאתה לא מכיר את המבנה שלו כמו שאתה מכיר את ההארד דיסק שלך קודם כל מעתיקים מגבים

שומרים .

שמתי לב שכתבת שלא רצית להעתיק גם את הוירוסים שזה טעות .אתה יכול להעתיק מה שאתה רוצה רק לא להריץ את זה במחשב החדש

אז קודם כל מעתיקים . ובמחשב החדש סורקים את הקבצים עם אנטי וירוס

3) לפני כל פעולה על הראד דיסק צריך להתיחס לפעולה כאילו היא מחבלת בהארד דיסק הורסת אותו גומרת אותו מוציאה אותו מיכולת שימוש

קל וחומר שמדובר בהארד דיסק ישן שחוק מרפי אומר שבדיוק שאתה באת ורק הסתכלת עליו עם העניים שלך הוא כבר נהרס

4) מגבים סתם גם אם לא עושים כלום סתם בגלל שיש חומר חשוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוס, זה בסדר, אני פה כדי ללמוד, ולפעמים דווקא ברגעים כאלה חשוב לשמוע שוב מה לא עשית נכון, כדי לפחות שזה לא יקרה יותר בפעם הבאה. אתה כמובן צודק 100%, וזה חשוב לכתוב את הדברים,לא רק בשבילי, אלא בשביל כל מי שייתקל בפוסט הזה,כדי להבין כמה שיקול דעת מוטעה יכול להיות בלתי הפיך.

העצוב בסיפור הוא שלא הבנתי איך דודה שלי לא טרחה לעשות שום גיבוי, אבל גם אני,כשהגעתי לנקודה בה יכלתי לעשות את זה (וכמו שכתבת יפה,הייתי צריך אפילו לעשות את זה עוד לפני שנגעתי במשהו), המשכתי בהתלהבות לסדר לה את המחשב מתוך ביטחון עצמי שגוי תוך כדי נסיון להספיק לסיים מה שיותר מהר - המחשב שכב אצלי בלי שהספקתי לגעת בו כמה ימים,עד שישבתי עליו אל תוך הלילה,עד הבוקר כמעט,והנה עוד לקח חשוב...

ועוד משהו חשוב שלא ידעתי קודם,ממה שהבנתי מירח, הטעות הקריטית שלי הייתה לעצור את ה chkdsk - לא הייתי מודע לזה שהוא יכול לדפוק הכל,וכנראה גם לא הייתי עושה את זה אם לא היה כבר בוקר כמעט...

ושוב אני שואל לדעתכם - מה דעתכם על ה HD Regenerator שמיכאל הציע ? (כמובן אחרי העתקת הדיסק לדיסק אחר...) האם כדאי לנסות, או להשאיר צ'אנס לשיחזור מקצועי יום אחד,אם הוא אכן יקרה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נעים לי לכתוב את זה אבל אני מוכרח

בתור אחד שמתעסק בטכנאות כבר 12 שנה בחיים לא העזתי להזיז או לסדר מחדש מחיצות בלי לגבות חומר

שיהי לך בהצלחה

סליחה על הבורות אבל מה זה DD??? :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

dd זאת תוכנה שמבצעת low level copy

כלומר היא מעתיקה סקטורים בדיסק או במחיצה תוך התעלמות מהתוכן.

לא משנה לה אם זה מסומן כסקטור ריק, או מכיל קובץ. היא פשוט מעתיקה ביט ביט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...