תהליך הורדת פרופיל ע"י קפ"ס- כמה שאלות - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תהליך הורדת פרופיל ע"י קפ"ס- כמה שאלות

omri09

Recommended Posts

שלום,

במקצועי אני מאחזק נשק קל(עברתי קורס בבה"ד 20) וכרגע אני משרת בגדוד.

עקב קשיי הסתגלות ולאחר עם קפ"ס ופסיכיאטר הוחלט להוריד לי את הפרופיל ל-64 באופן זמני לשנה, כמו כן הוחלט לרשום לי סעיף של קל"ב בבסיס פתוח(שלמיטב הבנתי הוא קבוע ואינו תלוי בפרופיל).

סעיף כלשהו של קה"ס לא נרשם בסופו של דבר.

השאלות שלי הן:

האם הפרופיל שנקבע לי מוגדר כפרופיל נפשי? האם בכלל יש כזה דבר פרופיל 64 נפשי?

האם הוא פוסל לי אוטומטית את המקצוע?

מהו התהליך עד לפליטה מהיחידה? הבנתי שאני צריך ללכת עם המסמכים שצורפו לי לרופא היחידה(מחר), משם הוא מפנה אותי לועדה רפואית, ואחרי הועדה הרפואית אני צריך לחזור שוב לרופא יחידה כדי שיאשר את הממצאים הסופיים וישחרר אותי מהגדוד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התחלת תהליך דיי ארוך, ככה זה בצבא, יש לך פרופיל נפשי 64, זה קיים...

בקשר למקצוע אני לא יודע מה זה אומר, כי זה פרופיל גבוהה יחסית. אני גם לא מאמין שהם יוותרו על הקורס שהשקיעו בך...

זמן עד שתפלט? בטח חודש או משהו באזור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שזה ייקח חודש..

כבר מחר אני רואה את הרופא יחידה והוא אמור לקבוע לי תור לועדה הרפואית.

יש פרק זמן מטכ"לי מסויים עד לוועדה הרפואית? שמעתי גם שבחלק מהמקרים נותנים גימלים נפשיים עד לוועדה, זה נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מספיק זמן בצבא אתה יודע שתור (כמובן תלוי לאן) זה לא משהו שבא מהר, לכן הערכתי בחודש פלוס מינוס, בשבילך אני מקווה שזה יקח

הרבה פחות, אם כבר נקבע לך הפרופיל אז רב העבודה מאחוריך...

וכן, אני לא יודע מה הקריטריונים לג' נפשיים אבל אתה בהחלט יכול לבקש אותם, בדרך כלל הם גם מגיעים בכמויות...

הכי טוב שתלך לדבר עם הקוסם... גם ככה הוא נותן את הגימלים והוא ידע לתת את כל התשובות שאתה מחפש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה לפי הדברים שרשמתה בהודעה הראשונה אתה הולך לעבור לבסיס קרוב לבית שלך ולעסוק במקצוע שלך.

פסילת מקצוע אפשרית רק במידה ויש לך בעיה רפואית שמונעת ממך לעסוק בו / או בעיה נפשית ממש קשה שלא מאפשרת לך מבחינה בטיחותית לעסוק במקצוע.

לגבי הועדה הרפואית - תשאל את רופא היחידה באיזה תאריך נקבעה הועדה. (ועדה רפואית - זה בעצם רופא אחד שמקבל את כלל המסמכים הרפואיים וההמלצות של המומחים ובסמכותו להוריד לך את הפרופיל או להוסיף סעיפים). ועדה רפואית זה בד"כ שבועיים עד חודש גג המתנה.

שים לב מעבר ליחידות קרובות לבית ועשיית יומיות לא תמיד יכול להסתיים בטוב! ישנם יחידות שנחשבות למחנות עבודה - אתה קם ממש מוקדם בבוקר כדי לא לאחר ליחידה (מדי פעם פותחים במסדר בוקר) , מגיע , עובר למדי ב' ומתחילים לקרוע לך את התחת עד הדקה האחרונה שלך בבסיס. אתה מגיע אחרי זה הביתה שפוך.

לעומת זאת יש יחידות שהן גן עדן - אתה בפנאן מגיע ב9 מעביר כמה קלסרים מנקודה A לנקודה B וב12:00 אתה יוצא הביתה.

אני ממש מקווה בשבילך שאתה לא גר באזור באר שבע .. אם כן פניך מועדות למחנה סרטן כלומר נתן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האבחנה בין פרופיל רפואי לנפשי היא בעיקר סמנטית, שכן מדובר בסיבה רפואית בצבא לכל דבר, והאפיון נקבע בסה"כ על פי סוג הסעיף. פרופיל 64 נפשי הוא זהה במהותו לפרופיל 64 'אסמתי'. מדובר פשוט בסעיף ליקוי אחר.

אומנם אין כזה דבר 'בטוח', אך למעשה ברגע שקיבלת המלצה מרופא מומחה לוועדה רפואית, הרי שכל שאר התהליך הוא בירוקרטי והן הוועדה הרפואית והן רופא היחידה מהווים בסה"כ חותמת גומי. כמה מהר יעשו הדברים תלויים בעיקר בך. יכולים למרוח אותך כעת ולסחוט אותך עד שתעבור את כל התהליך ותבצע טופס טיולים יוצא, אך אם תתעקש מספיק (בנימוס ובכבוד) שרופא מומחה קבע את אי כשירותך, לא יוכלו להתעלם מכך.

איני יודע מה קורה היום בצבא, אך לפני מספר שנים כששירתתי היה את חר"פ מרכז (צריפין) שלשם לקח זמן רב עד שיכלת לקבל וועדה רפואית, ובנוסף היה את חר"פ דרום (איזור ב"ש), ששם היה ניתן לקבל תור לאותו השבוע. שווה לך לבדוק את העניין.

כדאי שתתעקש להשיג את הוועדה הרפואית בהקדם, שכן למרות שמדובר בתהליך פורמלי בלבד, כרגע המלצת הרופא המומחה היא בגדר המלצה בלבד, וקל יותר להתעלם ממנה. כאשר תקבל את הגושפנקא מהוע"ר, תוכל להתעקש לצאת מהגדוד כבר באותו היום.

לגבי פסילת מקצוע - איני בטוח. רופא מומחה, ובשל כך גם פסיכיאטר, יכול לקבוע כי אינך כשיר לשרת במקצוע ולכן יש לפסול את המקצוע ואף להעביר אותך לשיבוץ מחדש. עם זאת, אם הדבר לא נאמר ונכתב במפורש אז הרי שיכולים לשבץ אותך במקצוע הנוכחי שלך בבסיס קל"ב, בהנחה שכזה קיים.

קח בחשבון שבשלב זה הכוח נמצא אצלך. תתעקש מספיק ואם צריך גם תלך שוב לרופא מומחה (אם נניח מחליטים להציב אותך בבסיס שנמצא 49.999 ק"מ מהבית ובדרך מצויים שני מחסומים).

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על כל התגובות!

בסוף נכנסתי ל "תהליך מזורז" ונקבע לי תור ליום ראשון הזה לועדה רפואית בתל השומר.

נכתב שהשיבוץ שלי צריך להיות קל"ב, אני רק מקווה שיהיה גם יומיות.

אגב, מספר הסעיף הנפשי הוא 32744, לא הצלחתי למצוא באינטרנט מה בדיוק הוא אומר.

GGuyZ

קל"ב נחשב עד כ- 100 קילומטר בקו אווירי מהבית, הלוואי 50.. :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על כל התגובות!

בסוף נכנסתי ל "תהליך מזורז" ונקבע לי תור ליום ראשון הזה לועדה רפואית בתל השומר.

נכתב שהשיבוץ שלי צריך להיות קל"ב, אני רק מקווה שיהיה גם יומיות.

אגב, מספר הסעיף הנפשי הוא 32744, לא הצלחתי למצוא באינטרנט מה בדיוק הוא אומר.

GGuyZ

קל"ב נחשב עד כ- 100 קילומטר בקו אווירי מהבית, הלוואי 50.. :P

אם לא יסתדר לך כמו שתרצה, אל תתבייש ללכת שוב לפסיכולוג או פסיכיאטר צבאי. הצבא נוטה לא להתעסק עם אנשים שכבר הורידו פרופיל (בפרט נפשי) עם הדגשת קל"ב, אך לפעמים צריך 'לשכנע' את הנוגעים בדבר קצת יותר.

אני מקווה שתמצא מקום טוב יותר. להיות חימושניק בגדוד זה לא סימפטי בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

מצחיק. בסוף נשארתי חימושניק בגדוד- פשוט קל"ב יומיות(לפעמים יש תורנות לילה ופעם ב.. סגירת שבת).

ביום שני תהיה לי פגישה נוספת עם הקפ"ס, אני מעוניין לפסול מקצוע ולהיות פקיד.

חבל שהפרופיל לא הורד לי מראש ל- 45 וכך גם הייתי פסול קורסים..

הבנתי שתהליך פסילת מקצוע מסורבל הרבה יותר מאשר הורדת פרופיל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

7. תנאים להתייצבות חוזרת בפני ועדה רפואית:-

א. חייל, שנבדק על ידי ועדה רפואית, לא יחזור להיבדק על ידה בקשר לאותו סעיף ליקוי, אלא במועדים אלה:-

1) אם נקבע לו פרופיל זמני - בתום התקופה, שנקבעה על ידי הוועדה.

2) אם נקבע לו פרופיל שאינו זמני - בתום שלושה חודשים, לפחות, ממועד הקביעה האחרונה.

ב. למרות האמור לעיל, מוסמך רע"ן מיון רפואי במקרפ"ר לאשר הופעת חייל בפני ועדה רפואית בתום פרק זמן קצר יותר, אם שיקול דעתו של רופא היחידה או רופא מומחה יכתיב את הצורך בכך.

אני לא בטוח שזה אפשרי בשנה הקרובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...