שאלה לפני שאני מזמין את הSpinpoint F3 1TB - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לפני שאני מזמין את הSpinpoint F3 1TB

Titan777

Recommended Posts

ידוע שזה הרדיסק אחד המהירים שיש כיום בשוק.

אך רציתי לדעת במידה וההרדיסקים האחרים שלי איטיים ממנו, האם זה מונע ממני לממש את מלוא פוטנציאל המהירות שלו בהעברה\קיבולת?

יש ברשותי

500GB AAKS של WD

640GB AAKS של WD

ועכשיו מוסיף

Samsung SP F3 1TB

ועוד שאלה קטנה,

בגלל שהוא המהיר ביותר מבין הדיסקים שלי,

על איזה הרדיסק לשים את המערכת הפעלה ועל איזה הרדיסק להתקין את כל המשחקים בכדי לקבל את מלוא הפוטנציאל.

תודה רבה!

;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה מכל המומחים, אבל מישהו מתכוון גם לענות לשאלות של פותח הדיון ? :)

אם כבר אז כבר !

פותח הדיון :

הנה 1 סנט שלי :silly: :

הדיסקים הקיימים שלך לא כאלה ישנים / איטיים,

כבר היה כאן דיון דומה בפורום.

אם תשים מ"ה על ה - F3 יהיה אומנם שיפור מה, אבל שום דבר

מדהים / משמעותי. תחליט אתה אם זה שווה את הטירחה.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

בעיקרון מה שחשוב לי זה טעינת מפות מהירה במשחקי אונליין(COD4) וביצועים כללים עם תוכנות עריכה כבדות.

ה640GB יחסית מהיר לעומת ה500GB אבל ה1TB ממש מהיר.

אז מה אתם אומרים, איך לסדר את המחשב עם הדיסקים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה.

ועוד שאלה...

איך נקבעת מהירות העברה בין דיסקים?

אם אני מעביר מהאיטי יותר למהיר יותר, המהירות נקבעת על פי האיטי?

ואם אני מעביר מהמהיר לאיטי, הוא יעביר בקצב העברה שהמהיר נותן? אין הגבלת מהירות של 'קבלת מידע' של ההרדיסק האיטי יותר?

בקיצור חח.. המהירות קריאה\כתיבה תוגבל בגלל ששאר ההרדיסקים שלי איטיים יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מן הסתם שהמהירות בפועל תהיה זו של הדיסק האיטי, זה לא משנה איזה מהדיסקים הוא המקור ואיזה מהם הוא היעד.

אם דיסק מס' 1 מעביר קבצים בקצב של 100MB לשנייה (קריאה) לדיסק מס' 2 אך דיסק מס' 2 מסוגל לכתוב (כתיבה) רק בקצב של 50MB לשנייה, אז איך בדיוק הוא יכתוב בקצב של 100MB לשנייה? אז כן, לשאלתך, הדיסק הקשיח האיטי יקבע את המהירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שחשבתי.. וכמו שאמרת..

בקיצור שיפור ביצועים אני לא יראה פה בשום מקרה?

ואם למשל המערכת שלי נמצאת על הרדיסק איטי אבל התוכנות והמשחקים על הרדיסק מהיר.. האם התוכנות והמשחקים ירוצו מהר יותר או שהכל תלוי באיזה הרדיסק התקנתי את המערכת הפעלה?

מצטער על החפירה, סתם מנסה להבין את כל הרעיון בלקנות הרדיסק מהיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה הסידור הנוכחי אצלך מבחינת הדיסקים, מחיצות ומערכת ההפעלה.. אז קשה לומר בוודאות.

אבל אם אניח שמערכת ההפעלה נמצאת על ה-640GB אז ההבדל לא יהיה גדול. אולי בהתחלה תרגיש הבדל שמקורו יהיה בעצם כך שזו תהיה התקנה נקייה והכל מרגיש "רענן", אבל לא אמור להיות הבדל משמעותי. מה שכן אם הייתי מתקין על ה-1TB את מערכת ההפעלה והשימושים שלי היו דורשים זמני גישה טובים אז לא הייתי מוריד דברים בקביעות אל הדיסק הזה מכיוון ושזה גוזל מזמני הגישה. אבל זה לא ממש משנה בשביל שימושים ביתיים רגילים כמו שלך. אבל אם זה כן היה המקרה אז הייתי שוקל מחיצה קטנה למערכת ההפעלה, תוכנות ומשחקים עיקריים ומצד שני מחיצה גדולה שאעביר אליה את כל התוכן שכבר יש לי בדיסקים הישנים. (ואז בעצם להוריד תכנים אל הדיסקים הישנים)

לשאלה השנייה שלך- זה לא תלוי במערכת ההפעלה. אם תפעיל משחק שמותקן בדיסק קשיח אחר אז תהיה תוספת ביצועים תאורטית. האם זה שווה בפועל? לדעתי לא אבל אתה יכול לנסות ולגלות בעצמך. שוב, מן הסתם אם יש הורדות אל הדיסק שממנו רץ המשחק אז זה גוזל מזמני הגישה. המצב האופטימלי (תאורטי כמובן) הוא שכל דיסק יתמקד בפעולה אחת בלבד בכל זמן נתון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה,

מה שחשוב לי בעיקרון זה עבודה מהירה ושוטפת בתוכנות עריכה למיניהן.

ודבר נוסף, טעינת מפות מהירה במשחקי מולטיפלייר וכל דבר אחר הקשור במשחקים.

כרגע המערכת הפעלה שלי מותקנת על ה500GB שמחולק ל2 מחיצות(100GB למערכת הפעלה ותוכנות).

ה640 משמש לאיחסון סדרות והתקנה של משחקי לטעינה מהירה יותר.

הבעיה שהדיסק כבר מפוצץ בסרטים וסדרות שנראה לי מכביד על הזמני גישה.

אגב, מה בדיוק התכוונת בלא להוריד קבוע להרדיסק כי זה יקשה על זמני הגישה? אתה מתכוון לא למלא את הדיסק יותר מידי או לא להוריד בו זמנית בזמן שאני משחק\משתמש בתוכנות?

חבל על ה1TB אם אני לא ימלא אותו D:

אז בכל אופן, נראה לי שאני פשוט יעביר את כל הסרטים והסדרות ל1TB וישאיר את המשחקים מותקנים על ה640.

מה אתה אומר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...