CLI בעברית - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

CLI בעברית

Googleness

Recommended Posts

נושא שעלה בפניי במהלך הלימוד שאני עושה מספר ההסמכה של הLINUX+ , שמתי לב שעברית במצב הגרפי מופיעה בטרמינל הפוך. לא בעיה לתיקון.

אולם מבדיקה שערכתי כאשר הX סגור ואני עובד משורת פקודה בלבד העברית בכלל לא מו]יעה, רואים ג'יבריש.

עכשיו ממה שהבנתי עד כה מה300 (מתוך 1200) עמודים שהספקתי לקרוא הוא שבלינוקס השיטה הנכונה, היעילה והמקצועית לתחזק את המערכת היא באמצעות שורת הפקודה. איך מתחזקים לדוגמה מערכת חלק מהקבצים והתיקיות שבה בעברית ומופיע ג'ביריש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש טרמינל שתומך בכל השפות כולל כתיבה ויישור לימין. חפש ראיתי את זה לא מזמן בבלוג שכתב על איך לקרוא חדשות מהטרמינל.כמובן צריך גם גופנים נכונים. באובונטו אף פעם לא נתקלתי בבעיות עם עברית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסביבה הגרפית יש את Konsole של KDE, עובד מצוין בשתי לחיצות.

אני מדבר על מצב שבו אין סביבה גרפית... מי שרוצה לבדוק אז מתול מערכת הפעלה לינוקסאית שיקיש ctrl+alt+F2 (אפשרי מF1 עד F6), כדי לחזור לסביבה הגרפית תקישו ALT+F7.

בכל מקרה היום התפנה לי מחשב בבית יש לו גיגה של ראם ומעבד 4200 אני חושב... סך הכל לא רע אני אתקין עליו 10.10 היום לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משום מה ההתקנה של אובונטו נכשלה... כנראה הCD דפוק או בעיה בISO ממה שקראתי בפורומים שלהם.

הלכתי בסוף על Mint, עקרונית הפצה יוצאת מגדר הרגיל 5 דקות התקנה והכל עובד כולל עברית, קודקים ותוספות, כל החומרה כולל הכרטיס רשת זוהתה כמו שצריך.

ENV: - טעות .. תמשיכו לעמוד הבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלבול שלי, התנצלות... (אחותי מנסה להסתפר לבד ויצא לה משהו מוזר על הראש)...

בכל מקרה...

SHELL=/bin/bash
TERM=linux
XDG_SESSION_COOKIE=e484f5893d576f218f96364a00000007-1298557407.337744-2125881400
HUSHLOGIN=FALSE
USER=liron
MAIL=/var/mail/liron
PATH=/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/usr/games
PWD=/home/liron
LANG=he_IL.UTF-8
SHLVL=1
HOME=/home/liron
LOGNAME=liron
_=/usr/bin/env

[br]פורסם בתאריך: 24 2011, 16:24:51

המממ בדקתי משהו עכשיו.. מסתבר שבלינוקס מינט יש תמיכה בעברית ועובד יופי (רק הטקסט הפוך אבל אני יכול לאלתר.. אמנם אם אפשרי להציג את הטקסט נכון זה יהיה נחמד).
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה לכתוב את השורה הבאה כמובן בקונסול ולא דרך XTERM

export "LC_ALL=he_IL.UTF-8"

ואחרי זה לבדוק אם רואים באותו קונסול עברית.(פשוט לעשות ls בספריב שיש קבצים בעברית)

מיותר להזכיר שלינוקס מבדילה בין אותיות קטנות לגדולות בפקודות[br]פורסם בתאריך: 24-02-2011, 16:47:50

אם עובד, אז מיותר לתקן.

בקשר להפיכת הטקסט, זאת בעיה ידועה, ואני לא מכיר פיתרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נורא שהטקסט הפוך אפשר להסתדר, העיקר שבמידה וצריך גישה דרך הקונסול למערכת רואים את השמות ולא סימני שאלה או ג'יבריש... אני בטוח שאוטוטו במהלך העדכונים של המערכת זה יתוקן בשלב כלשהו... עברית לא השפה היחידה שעובדת בRTL.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...