החלפת נורת CCFL במסך LCD: לבד/לשלוח לתיקון/לא כדאי? - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החלפת נורת CCFL במסך LCD: לבד/לשלוח לתיקון/לא כדאי?

user78

Recommended Posts

כן, עכשיו ריפרפתי על השרשור וראיתי שאכן העלת את זה... יפה!

כנראה שבזמנו הלכתי לאיבוד מרוב הצעות ואפשרויות שהועלו, וגם בעצמי הייתי מקובע מדי.

ובכלל תמיד צריך לחשוב על האפשרויות מהפשוטה ביותר ולהתקדם עד למסובכת. עד כמה שזה נשמע מובן מאליו - לא תמיד עושים את זה...

גם לא היה לי שנאי זהה נוסף (למסך אחר שברשותי יש נתונים חשמליים אחרים), כך שלא היה לי איך לבדוק עם שנאי אחר...

מה גם שהמסך כן נדלק (היבהב, אבל היה דלוק), ומהמעט שהסתכלתי על נורית הביקורת של הספק (שהיה רחוק מהעין, ואני מודה שגם ככה לא הקדשתי יותר מדי תשומת לב לנורית הביקורת הזאת) - היא לא הייתה מהבהבת. אם היא כן הייתה מהבהבת - זה היה "רמז" מאוד עבה למקור הבעיה.

אגב - במסך חדש של שיש לי, אין נורית על הספק החיצוני. מה, הם חוסכים כסף? כמה כבר זה עולה? או שיש להם סיבה אחרת לכך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואגב, לגבי הספק החדש: היה קשה למצוא בחנויות של חלקי חשמל ספק זהה. היה ספק משתנה עם כמה פלאגים - אבל דווקא לא היה לו את הפלאג שיתחבר למסך שלי. בחנות הציעו שאחתוך את הפלאג המקורי ואחבר לספק הגנרי שלהם. אבל לא רציתי - כי בכלל לא הייתי בטוח שהספק הוא הבעיה! למה להרוס ספק שהוא כביכול טוב? וגם לא רציתי אילתורים, אלא רציתי לחפש ספק שיהיה מתאים כמו שהוא.

אחר כך הלכתי לחנות מחשבים גדולה יחסית (לא אחת מהרשתות אלא חנות עצמאית) מתוך מחשבה שאולי "מסתובבים" אצלם ספקים מתאימים, כך שאפשר יהיה לבדוק את המסך עם ספק אחר. לא היה להם ספק בנמצא, ולכן השארתי את המסך כדי שהם יבדקו אותו לאחר שימצאו ספק.

בסוף זה התגלגל לכך שבחרתי בפתרון של "נמושה" ופשוט הסכמתי לקנות מהם ספק מקורי ב200 ש"ח. פשוט לא הייתה לי סבלנות. (לשם השוואה: הספק מחנות החשמל שהייתי אמור לאלתר לו פלאג - עלה 80 ש"ח, וספק באיביי או דיל אקסטרים עלה בסביבות החל מ12 דולרים).

אגב, לא ברור לי אם זה ספק ממש חדש (הוא אמור להיות לא משומש אבל אני לא בטוח שזה אכן כך).

והספק הזה הוא עם יציאה של 12V 3A - שזה עדיין לא זהה לספק המקורי שהוא 12V 3.5A. ולספק החדש אין נורית ביקורת.

מה גם שהייתי משוכנע שהבעיה היא הרבה יותר מהספק - הייתי בטוח שיש גם בעיה במסך ולכן כשהציעו 200 ש"ח עבור הבאת המסך למצב תקין לחלוטין - פשוט הסכמתי. כמובן שבדיעבד הייתי צריך "לקחת סיכון" ופשוט לקנות אונליין מחו"ל ספק מתאים, ולקוות לטוב. מקסימום הייתי מפסיד כמה עשרות שקלים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי ספק כח של מחשב מיותר... וזה גם ככה נשמע לי פחות נוח - כי הוא הרבה יותר גדול וכבד. וגם יש לו מאוורר שצריך לפעול - שזה מרעיש וגם צריך להיזהר עם הפתחים שלו...

אתה בטוח ש3A במקום 3.5A (עם אותו מתח 12V) זה מסוכן? זה יכול להרוס את המסך?

אני מבין שמסוכן לשים זרם יותר גבוה - אבל זרם יותר נמוך זה מסוכן?

המסך נראה בסדר גמור כשהוא עובד עם הספק הזה (במשך שעות, לא רק לזמנים קצרים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח ש3A במקום 3.5A (עם אותו מתח 12V) זה מסוכן? זה יכול להרוס את המסך?

אני מבין שמסוכן לשים זרם יותר גבוה - אבל זרם יותר נמוך זה מסוכן?

המסך נראה בסדר גמור כשהוא עובד עם הספק הזה (במשך שעות, לא רק לזמנים קצרים).

להפך. אפשר לשים ספק שמסוגל לזרם גדול יותר, אסור לשים עם זרם נמוך יותר. אם זה עובד זה בסדר, כנראה שהוא לא צורך באמת 3.5A (תמיד יש טווח ביטחון) תבדוק רק שהספק לא מתחמם מדי.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...