צריך המלצה לספר C# - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך המלצה לספר C#

Or4more

Recommended Posts

אני רוצה להתחיל ללמוד מ0, בעצמי, C#..

למדתי כמה דברים מהאינטרנט כמו writeline readline while for if ודברים בסיסיים ביותר, אבל אין לי באמת ידע רחב ככה שאני צריך ספר למתחילים..

למישהו יש המלצה לאיזה ספר טוב?

עריכה:

ועוד משהו, כרגע החלטתי שלמרות שזה טוב ללמוד C אני לא אתחיל ממנה כשפה ראשונה, והחלטתי ללמוד C# שנראה שאפשר לעשות איתה דברים חמודים די מהר..

אני די מתלבט בין C++ ו C# לשפה ראשונה - אבל אם למישהו יש ספר טוב לC++ תמליצו בכיף..

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממליץ לך להתחיל עם C#.

כאחד שדי מומחה ב C# די קשה לי ללמוד C++, ואני די מתעצבן שהתוכנית לימודים בארץ בוחרת לרוב ב C# ולא ב C++.

אם תלמד C++ יהיה לך קל מאוד לעבור ל C#, אך אם תתחיל עם C# כבר תתרגל לממשק קליל ושפה שלא דורשת יותר מדי מחשבה לדעתי.

C# יש לך ספריות לכל דבר שעושות לך חיים קלים מאוד, אז כן - אפשר לעשות דברים יפים די מהר, אבל השפה עצמה די עלובה לדעתי... אתה מוגבל ל וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"עלובה"? למעט העובדה שהיא מוגבלת לסביבת חלונות (מה שלא משנה יותר מדי למישהו שרק מתחיל ללמוד תכנות, זה לא שהוא הולך לפתח עכשיו מרובות פלטפורמות) זו אחת השפות המתקדמות והחזקות היום. ואם ריבוי הפלטפורמות כזה חשוב, אפשר ללמוד גם Java.

זה ש-#C קלה יותר מ-++C לא אומר שהיא דורשת פחות מחשבה, זה רק אומר שהיא מתעסקת הרבה פחות עם ג'יפה מסביב. חוץ מזה, אם רוצים ללמוד תכנות מונחה עצמים, שפות מודרניות כמו #C ו-Java עדיפות בהרבה על ++C, שהיא מעין שלב ביניים בין שפה פרוצדורלית © ושפה שהיא באמת מונחית עצמים.

הסיבה היחידה, לדעתי, שבגללה יכול להיות עדיף ללמוד ++C (או C) היא שהן נותנות לך להבין קצת יותר טוב איך פועל המחשב (ניהול משאבים וכד'), פשוט כי היא יותר low level משפות מודרניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממליץ בחום הספר "C# כשפר אם" של יצחק גרבר

אפשר למצוא אותו בכל חנות ספרים סטימצקי/צומת ספרים

C# בהחלט אחלה שפה להתחיל ממנה

אחרי שיש לך ידע חזק בשפה אחת אין שום בעיה ללמוד שפות אחרות כמו C ו ++C

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממליץ בחום הספר "C# כשפר אם" של יצחק גרבר

אפשר למצוא אותו בכל חנות ספרים סטימצקי/צומת ספרים

C# בהחלט אחלה שפה להתחיל ממנה

אחרי שיש לך ידע חזק בשפה אחת אין שום בעיה ללמוד שפות אחרות כמו C ו ++C

אני מאוד לא ממליץ על הספר הזה, אל תקנה אותו.

יש דוגמאות קוד בספר שלא מתקמפלות במחשב, דברים שיכולים לגרום למתכנת מתחיל לשבור את הראש.

הספר לא עבר שום עריכה, יש מלא שגיאות כתיב (בעברית ובאנגלית)

אין סידור טאבים נורמלי בדוגמאות הקוד, אז כל הקוד נראה מבולגן. (וגם מרגילים אותך לכתוב מבולגן)

ובפרקים המתקדמים כבר אי אפשר להבין כלום אם אין לך ידע מוקדם בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מצפה להבין הכל תוך 5 דקות אז באמת לא תצליח בלי ידע מוקדם

עצם זה שנותנים דוגמאות שלא עובדות, שיש שגיאות כתיב בעברית ובאנגלית, ושכל דוגמאות הקוד (ללא יוצא מן הכלל) כתובות בצורה מבולגנת.

מעיד על זה שהספר גרוע ולא מלמד כראוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עצם זה שנותנים דוגמאות שלא עובדות, שיש שגיאות כתיב בעברית ובאנגלית, ושכל דוגמאות הקוד (ללא יוצא מן הכלל) כתובות בצורה מבולגנת.

מעיד על זה שהספר גרוע ולא מלמד כראוי.

לא ניסיתי להריץ את הדוגמאות אבל יש את רובן באתר שלו להורדה והן כן עובדות.

אכן יש שגיאות פה ושם זה לא כזה רציני.

ומה בדיוק מבולגן בדוגמאות אני לא מבין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן יש שגיאות פה ושם זה לא כזה רציני.

זה בפרוש רציני מאוד.

ראשית, הדבר הקל ביותר לבצע נכון בספר זה שהדוגמאות יעבדו. כל דבר אחר שקשור לכתיבת ספר שאני יכול לדמיין הוא קשה יותר. איך בכלל אפשר לסמוך על ספר כזה?

שנית, מתכנתים מתחילים (וגם מנוסים) לומדים מדוגמאות. אם לפחות הדוגמאות נכונות, אז אפשר ללמוד משהו מועיל שעובד מהספר, גם אם הוא די גרוע. אם הדוגמאות לא עובדות - אין טעם לזהם את המוח עם תוכן הספר, שאמור ללמדך שפת תכנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי לשגיאות כתיב

בכל מקרה יש עוד ספר של C# של הוצעת הוד-עמי ושגם אותו אפשר למצוא בכל חנות ספרים.

פותח הנושא-אתה יכול לבחור בזה שנראה לך יותר טוב.

יש גם אתר אינטרנט מצויין לשפת C#

http://www.corner.co.il/index.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יותר חשוב שתלמד עקרונות בתכנות בכלל ובתכנות מונחה עצמים בפרט. התחביר של כל שפה קצת פחות משמעותי.

ג'אווה בהחלט יכולה שפה טובה להתחיל איתה, יש אין סוף מדריכים ברשת וגם בעברית. גם סביבה כמו eclipse יכולה רק לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...