Zeitgeist: Moving Forward Official Release 2011 - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Zeitgeist: Moving Forward Official Release 2011

the red dragon

Recommended Posts

מה שאתה מתאר זה כשל מחשבתי ידוע:

המצב לא טוב. צריך לעשות משהו כדי לתקן אותו! זה משהו, לכן זה מה שצריך לעשות כדי לתקן!

בפרפרזה על האמרה המפורסמת של צ'רצ'יל, קפיטליזם הוא השיטה הכלכלית הגרועה ביותר, למעט כל האחרות. אתה חושב שזה רע? חכה שתראה מה קורה בכל שיטה אחרת. מה לעשות שתאוות בצע היא אחד מהכוחות החזקים ביותר שמניעים בני אדם? אז או שאתה מתכנן שיטה כלכלית שלוקחת את זה בחשבון (ויש כזו: קפיטליזם) או שאתה משנה את אופיים של בני האדם. בערך מה שכל משטר קומוניסטי ניסה לעשות. כל מה שצריך זו משטרה חשאית שתמצא את מי שלא מאמץ את הלך המחשבה הנכון ומחנות לחינוך מחדש שבהם הם יכלאו עד שילמדו לחשוב כמו שצריך.

נשמע לך עדיף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני לא יודע, גם עם דמוקרטיה אני לא מסתדר, שני זאבים וכבשה מצביעים מה לארוחת ערב נראה לי מכור מראש...

בדיוק כמו המשחק הכלכלי... משטרה אפלה גם לא מתאים לי, אבל לשנות את התפיסה שאנושית זו חובה, מה לעשות...אנחנו חברה של צרכנים שלא חושבים אפילו

לבדם אם יש להם או אין להם צורך בדברים שהם קונים, ועזוב הכל, פורום מחשבים לא? למה אני צריך להחליף מערכת שלמה רק כדי לשדרג מעבד למשל(ראה עוד תושבות מאינטל), זה תיכנון לקויי? אתה רוצה לומר לי שאינטל הגדולה והמתקדמת לא יכולה לעשות תושבת אחת שתתאים לכל המעבדים שלהם(AMD עשו משהו דומה לא כי הם רוצים אלא כי הם חייבים)? מה עם כל המתכות שנזרקות לפח (זהב למשל)? לא חבל? זה לא ביזבוז לא הגיוני של משאבים? אני בטוח שאתה יודע שכן. זה שיטה להוציא ממך עוד [move]כסף[/move] ועל זה מדברים. זה מה שהקפיטליזם נותן לו לגיטימציה, כי שאתה קונה מוצר שמתוכנן לפח, לפח הוא יגיע מהר מאוד, מעניין מה אחוז המוצרים שנקנו בשנה מסיים בפח..

אתה יודע זה לא חכמה לבחור מה שפחות רע משני רע, כי שניהם רע... החכמה היא לעשות משהו טוב...

אני לא רואה את הסרט שלך על המצב ועל מה לעשות איתו, חוץ ממה שאתה אומר, שצריך לתת לזה להימשך... אני לא מסכים, כן המצב רע ויהיה יותר רע,

השאלה מה אתה הולך לעשות בנידון... שוב להתכופף? לא כואב לך כבר באחוריים? :-\ לי כן...

צא מהתיכנות שלך, אולי תראה משהו אחר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנפט לא יגמר בתקופת חיינו או בתקופת חיי הילדים שלנו, מחולות הזפת של אלבארטה, קנדה בלבד אפשר לזקק נפט שיספיק לכל האנושות ל 100 שנה לפחות.

בעיית החורבן של היערות הגשם נובעות מחוסר האפשרות לקחת אותם כקניין פרטי כך שלבעלים יש רצון לשמור על ערכם לאורך זמן (בסקנדינביה לעומת זאת יש "חוות עצים" שנחטבים לצורך תעשיית הנייר, ובמקביל נוטעים עצים חדשים, בדיוק כמו שעושים עם כל גידול אחר)

הכלכלה אכן תיפול (ובגדול) במקומות שונים בעולם בגלל חובות ציבוריים עצומים ובנקים מרכזיים שמנסים לפתור משברים באמצעות הדפסת כסף, אבל זה כשל של תכנון מרכזי (שוב) ולא בגלל השוק החופשי.

דמוקרטיה זה יותר כמו אלף כבשים מצביעות מי מבין שני זאבים יחליט מה לאכול לארוחת ערב, שיטה מושחטת והרסנית, שכנראה אנחנו רואים את תחילת הסוף שלה.

המציאות היא שאנשים לא משדרגים את המחשב שלהם אלה מעדיפים לקנות מחשב חדש, ולכן לאינטל לא משתלם להשקיע על תאימות כזו.

כל מוצר מגיע בסופו של דבר לפח. כמה אתה מוכן לשלם עבור מכונת גילוח שתחזיק 40 שנה? אם אנשים ירצו מכונה כזו (במחיר מתאים) מכונת גילוח כזו תיוצר.

אתה יותר ממוזמן להציע שיטה שתחליף את השיטה הנוכחית, אבל אתה חייב להסביר איך זה יכול לעבוד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה משנה אם יגמר הנפט שאני חי או שהנינים שלי יחיו? נגמר לא? מה הלאה? על זה לא חשבו? ואולי עדיף כבר למצוא תחלופה לדבר הזה?

ככה אולי יהיה לנו נפט גם לנינים של הנינים שלך שקרוב לוודאי לא ישתמשו בו בכלל...

למה ביערות העד לא שותלים אחרי שמחרבים? (יש תנועות אזרחיות שעושות את זה אבל זה לא מספיק בגרוש), חוץ מזה לעץ של 1000 שנה לוקח 1000 שנה לצמוח...

אז להרוס כי אני רוצה קיסמי שיניים דווקא מהעץ הזה... עוד קפיטליזם ומה שהוא נותן...

אז למה לAMD כן משתלם להשקיע בתאימות כזו או משהו שמזכיר אותה? כי הם יותר קטנים? ובמה שאמרת אתה רק מוכיח את הטענה שלי, אנשים רוצים לקנות חדש

כי זה מה שהם הותנו לעשות... התניה זה דבר חזק מאוד... זה אני אומר לך בתור כלבן...

מה הפיתרון שלי? לא יודע, קטונתי מלמצא פתרונות לבד, זה צריך להיות פתרון של כולם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ו. הנקודה היא ברורה - ניסו את השיטות האלה, ואם לא את השיטות האלה אז דברים מאוד דומים. הם נכשלו - ולא נכשלו כמו כלכלת השוק החופשי שמדי כמה שנים "קורסת" לכמה חודשים - אלא כישלון מוחלט. רעב, דיכוי המוני, שיעבוד ופולחן אישיות.

זה לא המצב כרגע?

רעב-אפריקה ומדינות העולם השלישי

דיכוי המוני-העולם המוסלמי שחולש על חלק ניכר מהנפט, סין והמזרח הרחוק ככוח עבודה זול

שיעבוד-משהו אמר בנקים? או כסף? (כמה מאיתנו באמת קמים בבוקר לעבודה שבאמת אוהבים, או עובדים באמת בשביל הכיף?)

פולחן אישיות- מהוליווד ועד אחרון ה"סלברטי" והאח הגדול

זה מה שהקפיטליזם הביא לעולם, כפר גלובלי שבו אנו החיים בעולם המערבי עסוקים בפולחן אישיות כזה או אחר ומשועבדים לבנקים בכלל ולכסף בפרט

ו"רצפת היצור" של ה"צרכים" ה"בסיסיים" שלנו (כמו למשל עולם המחשבים, וכו') זה סין (דיכוי קומוניסטי) ככוח עבודה זול והעולם המוסלמי שמספק את הנפט (דוגמה ומופת לחופש, זכויות אדם והרוח האנושית בכלל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא המצב כרגע?

רעב-אפריקה ומדינות העולם השלישי

דיכוי המוני-העולם המוסלמי שחולש על חלק ניכר מהנפט, סין והמזרח הרחוק ככוח עבודה זול

שיעבוד-משהו אמר בנקים? או כסף? (כמה מאיתנו באמת קמים בבוקר לעבודה שבאמת אוהבים, או עובדים באמת בשביל הכיף?)

פולחן אישיות- מהוליווד ועד אחרון ה"סלברטי" והאח הגדול

זה מה שהקפיטליזם הביא לעולם, כפר גלובלי שבו אנו החיים בעולם המערבי עסוקים בפולחן אישיות כזה או אחר ומשועבדים לבנקים בכלל ולכסף בפרט

ו"רצפת היצור" של ה"צרכים" ה"בסיסיים" שלנו (כמו למשל עולם המחשבים, וכו') זה סין (דיכוי קומוניסטי) ככוח עבודה זול והעולם המוסלמי שמספק את הנפט (דוגמה ומופת לחופש, זכויות אדם והרוח האנושית בכלל)

רעב באפריקה: שוב, כבר ציינתי את זה - היבשת ככלל אינה פורייה מספיק ולכן גם ברובה לא התפתחה ציווליזציה ראוייה. זה שבתוך המדברות העצומים הללו חיים מאות מיליוני בני אדם... מה אתה יכול לעשות לגבי זה? לא הרבה. אפריקה היא יבשת שכל עוד המדינות בה נסמכות על שבטיות וניסיון ל"אוטארקי", הן לעולם לא יוכלו לדאוג לתושביהן לתזונה מספקת. אם לעומת זאת המדינות הללו היו מנהיגות שוק חופשי, הרי שהיו יכולות להחליף את עתודות היהלומים ושאר המשאבים הנמצאים אצל רבות מהן, תמורת ...

דיכוי המוני במדינות האיסלם: מה הקשר בין מחט לתחת? איך מדינות שבהן במקום שוק חופשי הממשלה שולטת כמעט בכל החברות הגדולות(מובארק ומשפחתו החזיקו הון עצום שמהווה אחוז ניכר מהתל"ג במצריים, כך גם משפחת בן עלי בתוניסיה) הוא דוגמא לחולות של קפיטליזם? נסה שוב.

ולגבי סין - המצב בסין, לאזרח הממוצע, טוב כרגע בהרבה מלפני 30 שנה וזה אך ורק עקב השוק החופשי אליו סין מייצאת(למרות שגם בפנים המדינה השוק די חופשי). סדנות יזע הוא שלב בדרך לכלכלת העולם הראשון - גם ארה"ב עברה את זה ועכשיו סין עוברת את זה. לעבוד 10 שעות ביום במפעל זה לא כיף, אבל זה טוב בהרבה מלעבוד 14 שעות ביום בשדה - וזה מייצר הכנסה גדולה יותר. אם תרצה אני אוכל להביא לך וידיאו קצר בנושא.

שיעבוד - רבים קמים לעבודה שאוהבים, או לעבודה שנחמד בה. אנשים ללא עבודה פעמים רבות חשים בחוסר מטרה בחייהם. אבל זה לא באמת טיעון גם ככה. אתה חושב שיש או תהיה שיטה בה תעשה ממש רק מה שבא לך באותה שנייה והעולם ואתה תשגשגו?

פולחן אישיות - אין לך מושג מה זה פולחן אישיות. פולחן אישיות זה סגידה והעלאתו של המנהיג לדרגת אל, או קרוב לכך. כל אזרח שלא עוסק בפולחן אישיות נחשב לבוגד במקרה הרע או שייקח זמן עד שהשכנים שלו ילשינו עליו שהוא לא מהלל את סטלין בכל יום שהוא קם ורק אז יעיפו אותו לסיביר כבוגד - במקרה הטוב...

אין שום דבר רע בהערצה... אני בטוח שיש אנשים או פעולות שבוצעו על ידי אנשים שאתה מעריץ. אני למשל מעריץ את המצאת המחשב והאינטרנט.

אני גם לא רואה האח הגדול, והפלא ופלא אני עדיין חי ואף אחד לא מחרים אותי או/ו מסמן אותי כבוגד. אז אל תשווה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Denton

אי אפשר לבקר את השוק החופשי או לטעון שהוא נכשל (אני מתכוון ב "שוק חופשי" לכל הפעילות הכלכלית המוסכמת והלא אלימה שמבוססת על כיבוד זכויות הקניין, לא בהכרח מה שיש לנו כיום) אם הוא לא ממש קיים במקרים שהזכרת:

אפריקה - קשה מאוד למצוא שוק חופשי באפריקה, יש שם הרבה סוציאליזם ומשטרים צבאיים, הדוגמאות של שוק חופשי יחסית (בוטסוואנה) מראות שככל שמתקדמים לכיוון הזה מצבם של האנשים משתפר

דיכוי המוני מצד דקטטורות - וזה בדיוק ההפך משוק חופשי

שיעבוד - מערכת הבנקאות כיום מבוססת על בנק מרכזי שיש לו את היכולת לקבוע שערי ריבית (כלכלה מתוכננת) ויצור כסף יש מאין - תהליך שמעביר את כח הקנייה מרוב האוכלוסייה לקבוצה קטנה, אבל אין לזה שום קשר עם "שוק חופשי" או "קפיטליזם" זייטגייסט 2 דיבר על זה, אבל כדאי שתצפה בדוקומנטרי קצר:

שבו כלכלנים אמיתיים מסבירים את התהליך ומצביעים על הפתרון (כסף אמיתי) במקום המסקנות ההזויות של תנועת זייטגייסט

פולחן האישיות - אנשים היום לא ממש מסוגלים לחשיבה ביקורתית, אבל איפה הם אמורים לקנות כלים כאלה? בבית הספר שמשמש כביביסיטר ממשלתי?

אתה יותר ממוזמן להציע שיטה שתחליף את השיטה הנוכחית, אבל אתה חייב להסביר איך זה יכול לעבוד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פולחן אישיות - אין לך מושג מה זה פולחן אישיות. פולחן אישיות זה סגידה והעלאתו של המנהיג לדרגת אל, או קרוב לכך. כל אזרח שלא עוסק בפולחן אישיות נחשב לבוגד במקרה הרע או שייקח זמן עד שהשכנים שלו ילשינו עליו שהוא לא מהלל את סטלין בכל יום שהוא קם ורק אז יעיפו אותו לסיביר כבוגד - במקרה הטוב...

אין שום דבר רע בהערצה... אני בטוח שיש אנשים או פעולות שבוצעו על ידי אנשים שאתה מעריץ. אני למשל מעריץ את המצאת המחשב והאינטרנט.

אני גם לא רואה האח הגדול, והפלא ופלא אני עדיין חי ואף אחד לא מחרים אותי או/ו מסמן אותי כבוגד. אז אל תשווה.

ל Judas Iscariot

אתה אמרת שניסו שיטות אחרות והן לא הצליחו, וכתוצאה מכך הגיעה רעב דיכוי שיעבוד וכו'.

הנקודה שלי היא שגם הקפיטליזם כשיטה מביא לעולם את הדברים האלה ולדעתי הסיבה לכך נעוצה בזה שכל השיטות האלה (קפיטליזם, קומוניזם, וכו') הן פנים שונות לשיטה ה"מוניטרית".

שהיא שיטה לשלוט באנשים ולשעבד אותם לכסף.

בנוגע לפולחן האישות:

בדיקטטורה באמת מתנים באזרחים הערצה למנהיג העליון, כמו מוברק, קאדאפי, מאו וכו'

בדמוקרטיה מתנים באזרחים הערצה ל"מפורסמים"

הפולחן הוא אותו פולחן ויש הבדל בין להעריץ משהו כמו ומחשבים לבין הערצה למישהו רק כי הוא "מפורסם", "דוגמנית", "שחקן" או סתם מיליונר

ואני אישית באמת מתקשה למצוא משהו שאני יכול באמת להעריץ. להעריך ולכבד כן אבל להעריץ? תראה לי מישהו שבאמת שווה הערצה עליו

דוגמא:

פריס הילטון- מפורסמת,יפה ,עשירה, יש לה מלא מעריצים ועל מה (אולי על לילה אחד בפריז אבל גם זה להגזים בטרוף 8))?? מה זה עם לא פולחן אישיות???

לMEIRPOLARIS

אני לא נגד השוק החופשי (הזה שאתה מתכוון אליו)

במידה ואני הולך לי בשוק ורואה איזה תמונה שמוצאת חן בעיני ואחרי התמקחות עם המוכר הסכמתי נגיד לשלם עבורה 1000 שקל, לא באמת צריך לעניין אותי כמה עלה לצייר הבד והצבע וכו'. המוכר רצה מחיר על המוצר שלו, אני הסמתי לשלם, עשינו עסקה

אפריקה היא יבשת שנאנסה בידי העולם המערבי במשך דורות ובגלל זה המצב שם הוא מה שרואים היום ולא בגלל חוסר פוריות של השטח או משהו כזה (כל היבשת היא לא באמת מדבר אחד גדול למי שלא ידע)

המצב שם לא ממש משתפר בגלל שלממשלות שם יש חובות עתק לשאר העולם והמצב הנוכחי שם פשוט נוח למנהיגי ה"עולם החופשי" ולאדונים ששולטים בהם(בנקאים)

בנוגע לחשיבה הביקורתית ולשיעבוד אני מסכים איתך.

ולסיכום:

ציטטו פה את צ'רצ'יל בנוגע לדמוקרטיה ואני חייב להגיד שלזמן שלו הוא אולי באמת צדק אבל חלפו כבר 70 שנה ומאז התקדמנו קצת

מה שהיה נכון לזמן שבו בעולם חשבו שיש לנו משאבים בלי סוף ועם נקבור את הפסולת באדמה יהיה בסדר כבר לא נכון יותר

והשיטה הכלכלית שמבוססת על ההנחה הזאת חייבת להשתנות!!

איך? להעלים את מוסד ה"בנק המרכזי" תהיה התחלה טובה אבל זה לא יפתור את כל הבעיות

והיום אולי השיטה שמציעים ב זייטגייסט היא גם לא הכי טובה אבל מה שברור לי שהיא טובה יותר ממה שיש עכשיו וצודקת יותר לכולם ולא רק למיעוט שאנו נמנים עליו

נ.ב

לכל הכנרים שמודאגים שלא יהיה להם כינור לנגן עליו

חשבתם אולי על זה שהכינור ושאר כלי הנגינה ימוקמו ב"מרכזי ויצירה" וכל מי שחפץ בכך יוכל ללכת לשם ולנגן מתי שהוא רוצה או בשעות שהוא נרשם אליהן מראש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדינה קפיטליסטית לא מתנה פולחן אישיות. זה שיש תרבות של הערצה, זה משהו אחר. האזרחות והעמידה בפני החוק אינה תלויה בהערצה או בהיעדרה. ופאריס הילטון מכוערת.

המדבר היה סתם דוגמא. אפריקה היא יבשת ענייה במשאבי - אתה לא יכול להתווכח עם עובדות. ואיך בדיוק "העולם המערבי" מנצל את אפריקה? כמות המפעלים שם זניחה והאקספורט העיקרי הוא יהלומי דמים - נושא שהוא בדיוק ההפך משוק חופשי. אל תזרוק סיסמאות בשקל ששמעת בסרט.

לגבי הכינורות: אם אני אשאל אותך כל כמה קילומטרים יקום מרכז כזה ומה יהיה היחס בין הכינורות לאוכלוסייה, אתה תענה שיהיה אפשר לחשב את זה ברך כזו או אחרת - אז אשאל זאת בדרך אחרת: אתה באמת חושב שאפשר להגיע לנוסחה לזה שתביא בחשבון שינויים בגודל האוכלוסייה, ריכוזי האוכלוסייה, העניין בנגינה בכינור, הכישרון לנגינה ועוד ועוד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה?! אז איך קוראים לברק אובמה ולבחירות שלו ולססמאות הנבובות שלו? אם זה לא פולחן אישיות אני לא יודע מה כן...

(גם אצלינו אותו דבר, אין חדש תחת השמש)

אפריקה לא שייכת לאפריקה, בדיוק כמו דרום אמריקה שלא ממש שייכת לאנשים שם, זה הכל שייך לתאגידים מערביים.

למי שייכים כל המכרות? תבדוק... עוד משהו שאתה יכול לבדוק זה את united fruit company ומה הקשר שלה לדרום אמריקה...

אז לומר שהם אשמים בזה זה טיפשות, לך תבדוק מה המדיניות של האו"ם בקשר לאוכלוסיה בעולם ואולי תבין דברים קצת אחרת.

שלא תגיד שאני לא מבסס את דברי כי יש לכם נטיה לא לראות מה יש לכם מתחת לאף (מהאתר הרישמי של האום http://www.un.org/esa/population/publications/pop_challenges/Population_Challenges.pdf)

תפסיקו להיות עיוורים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האזרחות שלך אינה מותנה בהערצה. כך גם הנאמנות שלך. כך גם מקום העבודה שלך וכך גם החברים שלך. זה לא פולחן אישיות. סוף פסוק.

המכרות(לפחות לפי מה שאני יודע) שייכים ברובם לשבטים או לברוני מלחמה כאלה ואחרים. לא לתאגידים.

ולא אמרתי שאנשי אפריקה אשמים(למרות שגם הם אשמים) - אמרתי שהיבשת(=המיקום, לא האנשים) תמיד הייתה וכנראה תמיד תהיה נחשלת עקב היעדר משאבי טבעיים - ושוב, אם במדינות היה שוק חופשי הרי שהמכרות היו מעסיקים אנשים שכורים יהלומים(לדוגמא) ומוכרים אותם בכסף. ואז משתמשים בכסף הזה על מנת לרכוש מוצרי שאינם יכולים לגדול, או גדלים בדלות, באיזור. יש מבין?

את המסמך אני אקרא אחר כך. הלכתי לנמנם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע, גם עם דמוקרטיה אני לא מסתדר, שני זאבים וכבשה מצביעים מה לארוחת ערב נראה לי מכור מראש...

רק שדמוקרטיה היא, בניגוד לאותה אימרה, שתי כבשים וזאב שמצביעים על מה לאכול. הזאב, שיכול היה בקלות לטרוף את שתי הכבשים, נאלץ לאכול עשב כי הוא מקבל את חוקי המשחק. אתה חושב שעשירי הארץ לא היו יכולים לקחת את הכסף שהם משלמים כמיסים, לשכור בהם צבאות פרטיים ולגזול את הכסף שלך במקום שאתה תגזול את שלהם?

בדיוק כמו המשחק הכלכלי... משטרה אפלה גם לא מתאים לי, אבל לשנות את התפיסה שאנושית זו חובה, מה לעשות...

יופי, אבל איך? אתה מוזמן למצוא שיטה שלא מערבת דיקטטורה, מחנות ל"חינוך מחדש" והוצאות להורג של "גורמים שליליים". ובכלל, מי אמר שצריך? תאוות בצע הניעה חלק גדול מאוד מההתפתחות האנושית.

אנחנו חברה של צרכנים שלא חושבים אפילו

לבדם אם יש להם או אין להם צורך בדברים שהם קונים, ועזוב הכל, פורום מחשבים לא? למה אני צריך להחליף מערכת שלמה רק כדי לשדרג מעבד למשל(ראה עוד תושבות מאינטל), זה תיכנון לקויי? אתה רוצה לומר לי שאינטל הגדולה והמתקדמת לא יכולה לעשות תושבת אחת שתתאים לכל המעבדים שלהם(AMD עשו משהו דומה לא כי הם רוצים אלא כי הם חייבים)?

אז אל תקנה! אני השתמשתי באותו מחשב (עם כמה שידרוגים) שש שנים. אחותי שבע שנים. הרי ל- 95% מהשימוש הרגיל שלך, המחשב הנוכחי שלך יותר מידי חזק בכל מקרה.

מה עם כל המתכות שנזרקות לפח (זהב למשל)? לא חבל? זה לא ביזבוז לא הגיוני של משאבים? אני בטוח שאתה יודע שכן. זה שיטה להוציא ממך עוד [move]כסף[/move] ועל זה מדברים. זה מה שהקפיטליזם נותן לו לגיטימציה, כי שאתה קונה מוצר שמתוכנן לפח, לפח הוא יגיע מהר מאוד, מעניין מה אחוז המוצרים שנקנו בשנה מסיים בפח..

זורקים אותן לפח כי למחזר אותן יותר יקר מלקנות חדשות. אתה היית נוסע עוד חצי שעה כדי לקנות במקום שחוסך לך שקל? רק אם אתה אידיוט. כי גם אם הזמן שלך לא שווה כסף, הדלק שהנסיעה צרכה עלה יותר משקל. באותה מידה, למחזר זהב בשווי עשרה שקלים זה ביזבוז אם התהליך עולה 15 שקל.

רוצה מוצרים שיחזיקו יותר זמן? אין שום בעיה. רק קח בחשבון שהם יעלו יותר. ואתה תישאר תקוע איתם כשהטכנולוגיה תתקדם. מה אתה מעדיף מודל 2011 או 1970?

אתה יודע זה לא חכמה לבחור מה שפחות רע משני רע, כי שניהם רע... החכמה היא לעשות משהו טוב...

אחלה. עכשיו תמצא את הטוב הזה ואיך עושים אותו, אח"כ תחזור לכאן. בינתיים עדיף לעשות את הפחות רע מאשר את היותר רע.

[br]פורסם בתאריך: 24.02.2011 בשעה 20:25:13

הנפט לא יגמר בתקופת חיינו או בתקופת חיי הילדים שלנו, מחולות הזפת של אלבארטה, קנדה בלבד אפשר לזקק נפט שיספיק לכל האנושות ל 100 שנה לפחות.

הנפט לא יגמר, נכון, אבל המחיר שלו יעלה ויעלה ויעלה... למה? כי יקר יותר להפיק אותו מהמרבצים החדשים. קידוח ימי, למשל, הרבה יותר יקר מקידוח יבשתי. כשהנפט עולה 15$ לחבית, קידוח ימי בד"כ לא משתלם. כשהוא עולה 40$ לחבית, הקידוח הימי כבר משתלם. הפקת נפט מזפת לא משתלמת כשהנפט עולה 100$ לחבית, היא כן תשתלם כשהוא יעלה 150$ לחבית. וכך הלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@יהודה איש קריות

אני מבין מה אתה אומר או את הדרך שלך להיסתכל על זה, אבל אני לא חושב שיש לך את כל העובדות...

לילה...

@בליגנא...

כל מה שהזכרת מדבר סובב ומתעסק עם כסף...

אתה צודק לגמרי, מה אני אומר לך, קשה להראות משהו למישהו שלא רוצה לראות...

אני אחזור להודו ואחשוב על זה, אל תחכה לתשובה אבל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצב שם לא ממש משתפר בגלל שלממשלות שם יש חובות עתק לשאר העולם והמצב הנוכחי שם פשוט נוח למנהיגי ה"עולם החופשי" ולאדונים ששולטים בהם(בנקאים)

המצב באפריקה לא יותר טוב מאשר היה לפני 40 שנה (שבערך אז התחיל סיוע החוץ המאסיבי) לעומת זאת במזרח, במקומות כמו סין, הודו, טאיוון, תאילנד וכו' שהם לא היו ברמה חומרית שונה בהרבה לפני עשרות שנים יש עלייה אדירה ברווחת התושבים - וכמעט ללא סיוע חוץ ולמרות שהמקומות הללו "נאנסו" לא פחות על ידי מעצמות קולוניאליות. למה בכל זאת אפריקה נשארה כל כך ענייה? למה התאגידים הרב לאומיים לא עוברים לאפריקה שם אפשר לשכור עובדים בשכר נמוך בהרבה מהשכר בסין (שעולה באופן עקבי)? למה לאפריקה יש חובות גדולים?

התשובה יותר מורכבת מהתשובה הפשטנית "כמה בעלי הון שולטים בעולם" שראית בסרט

והיום אולי השיטה שמציעים ב זייטגייסט היא גם לא הכי טובה אבל מה שברור לי שהיא טובה יותר ממה שיש עכשיו וצודקת יותר לכולם ולא רק למיעוט שאנו נמנים עליו

אין שום סיבה למה כלכלה מתוכננת מהסוג הזה לא תתקל בבעיות שנתקלו בהם בכל כלכלה מתוכננת עד היום, איך השיטה שאתה מציע לא תביא לרעב המוני ולריכוז הכח בידי כמה פסיכופטים מעטים זה דבר שברור לך אבל לי זה לא ברור.

איסטרא - עלות ההפקה של נפט מחולות זפת היא לא יותר מ 30$ אם אינני טועה.

ixslashxi - אולי תסכם לנו בכמה משפטים את הדוח של האו"ם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...