Zeitgeist: Moving Forward Official Release 2011 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Zeitgeist: Moving Forward Official Release 2011

the red dragon

Recommended Posts

• תגובות 59
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

היה לי הזכות לראות את הסרט בהקרנה בסינמה סיטי.. קצת שונה מ2 הסרטים האחרים, יותר תוכן ופחות "עלילה".

אך עדיין עשוי היטב ונכון מכל הבחינות - פשוט אוכל למוח.

מדהים אותי איך הבמאי\מפיק\תסריטאי (פיטר ג'וזף) לא מתפתה לקחת ולו דולר אחד על אף אחד מהסרטים.

הלוואי, ובימנו, נהיה אפילו רק בתחלית דרכו לעולם המבוסס על כלכלת משאבים.

ממליץ לכולם לצפות בכל שלושת הסרטים. כל עוד באים עם ראש פתוח ובלי דעות קדומות, אפשר רק להחכים ולהיפתח לרעיונות חדשים. (לאלה הסולדים מתאוריות קונספירציה - אפשר לוותר על הסרט הראשון)

http://www.zeitgeistmovie.com

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא משנה איך הם ינסו לנסח את זה ("כלכלת משאבים") מדובר במרקסיזם עם ומחשבים.

"כלכלת משאבים" תתקל באותם בעיות של כל כלכלה מתוכננת אחרת במיוחד זה שאין שום יכולת לרכז את כל הידע הדרוש.

גם אם יש לך שמתכנן באופן "מדעי" את הקצאת המשאבים, זה תלוי לגמרי במספרים וההנחות של המתכנתים.

וגם כדי לאכוף את ההקצאות של אותה "כלכלת משאבים" יש צורך במדינת משטרה אוטוריטרית שלא הייתה כמוה בהיסטוריה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיטר מתעלם מהשאלה איך יבוצע התכנון (הבלתי אפשרי) של "כלכלת המשאבים" הזאת, ורק אומר שזה יהיה "מדעי"... שרק יסביר איך זה יעבוד ואיך יאכפו את זה.

והנה התגובה לתגובה:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אנשים לוקחים את הלייצנים האלה ברצינות? מה שהם מתארים יהיה אפשרי במצב אחד וזה כאשר הטכנ' תאפשר לכל אחד לקבל את כל מה שהוא רוצה, וגם אז עדיין תיהיה שחיטות למה אשת השכן בהולודק זה לא הדבר האמיתי. אם וכאשר תיהיה לאדם את הטכנ' לספק אנרגיה אין סופית בחינם, ולייצר כל דבר "יש מאין" אולי אולי אולי זה יקרה, למה כי במקום לטפל בבעיה של חלוקת משאבים לא תיהיה חלוקת משאבים כי הכל יהיה זמין לכולם. עד אז זה לא יעבוד, לא משנה כמה הם יזיינו בשכל, בעיקר שהפסיכי הזקן(תראו את הסרט future by design) הוא לייצן מוצהר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלק מהדברים "שהמבקר" אומר שם באמת על גבול הפתטיות.. אבל אני אתן לתגובה הרשמית לדבר בעד עצמה:

http://www.youtube.com/watch?v=ozy52bZ6JTw

מוזר לי איך FreeDomainRadio הוא כ"כ מנומס. התגובה שלו לתגובה של פיטר ממש ממש ממש מעודנת.

אותי התגובה של פיטר הפחידה את שד עצמותיי. הוא נשמע כמו מרקסיסט קיצוני - לא אתפלא אם הוא סטליניסט או מאויסט.

כל הדיבורים שלו על "יש רצונות ויש צרכים! ובני אדם לא צריכים להגשים את הרצונות שלהם! רק את הצרכים! ואנשים ככלל הם טיפשים מדי בשביל להבין מה זה מה ואיך לדאוג לעצמם! רק על ידי חינוך מחדש של ההמונים תיתכן חברה שתהיה RBE!" וזה בלי חוסר ההיגיון הכלכלי המובנה בשיטה שלו - FreeDomainRadio נתן שם דוגמא טובה: לך יש , לשכן שלך יש מכסחת דשא - למה שלא תוכלו להחליף אותו ביניכם?

אז פיטר עונה "תחת כלכלת משאבים המוצרים האלו יהיו ברוטציה בין האנשים באופן אסטרטגי וחכם" - זה אולי, אולי, אולי אולי יכול לעבוד בקהילה שלא עולה על כמה מאות אנשים.

זה טוב ונחמד מכסחת דשא אחת ל10 משפחות - אבל יש שעות מסויימות שבהם ניתן לקצור את הדשא. לקבל את המכסחה בין 4-6 זה לא אותו דבר כמו לקבל אותה בין 12-14... והוא ממשיך ומדבר שם על חיסולו של רכוש אישי ואינדיוודיואליות ועל "ניצול מקסימלי ואסטרטגי ללא ביזבוזים" של משאבים טבעיים ובעצם מגביל מעבר של בני אדם - כל קהילה תחיה בתוך עצמה וזהו זה.

הוא מדבר על עבודה כאילו זה דבר נורא ומזעזע - ושבעתיד מחשבים יעשו 99% מהעבודה - זה טוב ונחמד, אבל למה שאנשים יחיו? הרי תרבות, פנאי או חיים אישיים לא יהיו להם - כי הIpad צריך להיות ברוטציה בינך לבין שאר העולם והכי "יעיל" זה לייצר לכל העולם מכנס חום אחד שמחזיק מעמד 29 שנים.

אותי הוא מפחיד. מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אנשים לוקחים את הלייצנים האלה ברצינות? מה שהם מתארים יהיה אפשרי במצב אחד וזה כאשר הטכנ' תאפשר לכל אחד לקבל את כל מה שהוא רוצה' date=' וגם אז עדיין תיהיה שחיטות למה אשת השכן בהולודק זה לא הדבר האמיתי. אם וכאשר תיהיה לאדם את הטכנ' לספק אנרגיה אין סופית בחינם, ולייצר כל דבר "יש מאין" אולי אולי אולי זה יקרה, למה כי במקום לטפל בבעיה של חלוקת משאבים לא תיהיה חלוקת משאבים כי הכל יהיה זמין לכולם. עד אז זה לא יעבוד, לא משנה כמה הם יזיינו בשכל, בעיקר שהפסיכי הזקן(תראו את הסרט future by design) הוא לייצן מוצהר...

[/quote']

הם טוענים שאפשר לייצר שפע גדול יותר יחסית להיום באמצעות תכנון מרכזי מדעי.

אז פיטר עונה "תחת כלכלת משאבים המוצרים האלו יהיו ברוטציה בין האנשים באופן אסטרטגי וחכם" - זה אולי, אולי, אולי אולי יכול לעבוד בקהילה שלא עולה על כמה מאות אנשים.

הבעייה בתכנון מרכזי כזה (חוץ מזה שצריך מדינת משטרה חסרת תקדים כדי לאכוף את הסדר הזה) היא איך אנחנו קובעים מה "אסטרטגי וחכם?"

זה לא משנה כמה מומחים יש לך וכמה מחשבים מהירים, המתכנתים של המערכת יצטרכו לעבוד עם הנחות שרירותיות, (כמו כל מי שמשתמש במודלים בדברים שהם לא מדוייק) כל טעות בהנחות יגרמו לעודפים או חוסרים, וגם אין אפשרות לדעת אם אנחנו משתמשים בדרך יעילה לייצור:

נניח ואנחנו רוצים להפיק חשמל: בשיטה א' יש לנו צורך עבור כל קילו וואט ב A ק"ג פחם, B שעות עבודה של מהנדסים, C שעות עבודה של טכנאים, ציוד D....

לעומת שיטה ב שדורשת A-50 ק"ג פחם B+1 שעות עבודה של מהנדסים... איך אפשר לחשב אם שיטה א' או שיטה ב' יעילה יותר (ללא מחירים) ? וזה הולך ומסתבך אם יש גם שיטות שונות לכריית פחם, שיטות שונות להכשרה מקצועית...

במיוחד במשק מודרני שכל דבר מורכב מכל כך הרבה תהליכי יצור וחלק גדול מהידע או הצרכים אפילו לא מנוסח מילולית אלא רק קיים בראש של אנשים מסויימים קל להבין כמה בלתי אפשרית כלכלה מתוכננת כזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר לייצר שפע גדול כי אתה לא יכול לקבוע מה זה שפע, שפע בשביל אנשים באפריקה זה פרוסת לחם כל יום, שפע בשביל אנשים מבברלי הילס זה בנטלי חדשה בחניה. אני חושב שכדאי שהם יגיעו פעם למרכז חלוקה לוגיסטי של שווק גדולה, ויראו עד כמה התכנון הלוגיסטי שיש לנו היום חכם, אפילו בארץ אתה מודע לזה שסופרשל למשל יודעת מתי הולך להגמר הביסלי בסניף לפני שמישהו בכלל הולך לבדוק את המדפים כן?

שוב הזקן הפסיכי מזיין בשכל, הוא זיין בשכל משנות ה-70, הוא יודע לצייר בניינים "יפים" ולעשות מודלים מDAS יותר מזה אין לו שום ידע או כשרון. מה זה לכל הרוחות תכנון מדעי, בסופו של דבר מדובר באלגוריתמים מתמטיים שמנבאים היצא ודרישה, יש לנו את זה היום והם בערך הגיעו לשיא שלהם.. אולי כשתיהיה לנו שליטה מלאה על הייקום ונוכל לנבא את העתיד אנחנו נוכל לעשות משהו כזה, אבל ככל הנראה נייצר רפליקטורים כמו בStarterk הרבה לפני, ברמת אטומים בודדים אנחנו כבר מסוגלים לעשות את זה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@ Judas Iscariot

למה צריך לעשות רוטצייה על מזה קשה לייצר את זה ?

לייצר מכסחת דשא בכמויות אדירות זה סתם ביזבוז אפשר לעשות רוטצייה בלי בעיות לא צריך לכסח דשא כל יום

"יש רצונות ויש צרכים!" כמובן כל אדם יש לו רצונות לפי מה שההורים או הסביבה השפיעה עליו

אם תינוק נולד למשפחה דתייה ההורים שלו יחנכו אותו להתחתן ולהקים משפחה ואם לא אולי היה מתחתן אולי היה מוצא משהו אחר לעשות

אם תעבוד במשהו משעמם שחברה לא מרוויחה ממנו בכלל ותרוויח מנימום אז היא זוועתית ורוב האוכלוסייה היא כזאת

@דובי זובי שפע זה מושג הזוי שחברה יכולה להשפיע עליו מאוד

דבר נוסף

אם אתה קונה משהו במאות שקלים ומשאיר אותו בבית רוב הזמן אז זה סתם ביזבוז של המשאבים של כדור הארץ וכוח עבודה

@meirpolaris אם אתה מעדייף שנחסל את עצמנו באמצעות הקפטלייזם בבקשה

הרבה הרבה יותר מהר מכל משטר אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה ועוד אנשים רוצים ללכת למקום שבו מונהגת "כלכלת משאבים" כזאת, אני לא ימנע בעדך לעשות את זה. אני אשמח לראות את זה מצליח אבל לפי ההבנה שלי הדבר יביא, כמו במקרים שונים בעבר, לגוויעה המונית ברעב.

אתה מוזמן להסביר איך השיטה שאתה מציע תעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שישר לעבוד למצב של RBE זה ממש לא פרקטי ויווצרו הרבה בעיות

לכן אני חושב שכדאי קודם כל ליצור קיבוץ עם הייטק ולתת לו להתפתח לאט לאט עד שיהיה אפשר להפוך אותו לאוטומצייה גמורה

ככה שרק אחוז קטן ממנו ייצטרך לעבוד \לנהל\להשגיח שהכל עובד כשורה

ואז אפשר לעבור ל RBE

אם אתה רוצה עוד פרטים יש בחתימה שלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@ Judas Iscariot

למה צריך לעשות רוטצייה על מזה קשה לייצר את זה ?

לייצר מכסחת דשא בכמויות אדירות זה סתם ביזבוז אפשר לעשות רוטצייה בלי בעיות לא צריך לכסח דשא כל יום

"יש רצונות ויש צרכים!" כמובן כל אדם יש לו רצונות לפי מה שההורים או הסביבה השפיעה עליו

אם תינוק נולד למשפחה דתייה ההורים שלו יחנכו אותו להתחתן ולהקים משפחה ואם לא אולי היה מתחתן אולי היה מוצא משהו אחר לעשות

אם תעבוד במשהו משעמם שחברה לא מרוויחה ממנו בכלל ותרוויח מנימום אז היא זוועתית ורוב האוכלוסייה היא כזאת

אני לא מצליח לייצר , אתה כן? אתה יודע אילו מפעלי ענק ואיזה חומרים צריך בשביל לייצר ipad? כן. די קשה לייצר את זה.

נכון. אפשר לעשות רוטציה. אני והשכן ממול יכולים לעשות אחלה רוטציה על המכסחת דשא, אבל מכסחת דשא אחת על כל שתי משפחות? זה עדיין נורא "בזבזני". על שלוש משפחות? ארבע? שכונה? עיר? ומי ינהל את הרוטציה? משטרת החלופות? המכסחה אצלי ביום שלישי וביום רביעי אני צריך לתת אותה למשפחת כהן, אבל עוד לא סיימתי - מי ייקח לי את המכסחה? מי יפקח על אצל מי היא ומתי? ואם המכסחה מתקלקלת סתם כך, מי אחראי? ואם אני גרמתי לקילקול שלה משימוש לא נכון?

תקשיב שוב למה שפיטר ג'וזף מדבר עליו, לא מדובר ב"רצונות וצרכים" מסוג זה, אלא לכך ש-RBE "דורשת" "חזרה לפשטות". חזרה לכלכלה מבוססת צרכים בלבד במקום צרכים ורצונות.

צרכים = אוכל, שתייה ומחסה.

רצונות= תרבות, ידע ועוד.

אדם בהחלט יכול לשרוד ללא כל , אבל וואללה... חרא חיים.

אני חושב שישר לעבוד למצב של RBE זה ממש לא פרקטי ויווצרו הרבה בעיות

לכן אני חושב שכדאי קודם כל ליצור קיבוץ עם הייטק ולתת לו להתפתח לאט לאט עד שיהיה אפשר להפוך אותו לאוטומצייה גמורה

ככה שרק אחוז קטן ממנו ייצטרך לעבוד \לנהל\להשגיח שהכל עובד כשורה

ואז אפשר לעבור ל RBE

אם אתה רוצה עוד פרטים יש בחתימה שלי

ושוב, מר פיטר ג'וזף אמר שאין דבר כזה "קהילת RBE", אלא שמדובר במערכת גלובלית ושתעבוד רק אם היא תהיה גלובלית. אז איזה מעבר הדרגתי ואיזה "קיבוץ עם הייטק"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...