מתלבט אם לקנות בקר - מספר שאלות - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט אם לקנות בקר - מספר שאלות

digitalseeker

Recommended Posts

הבנתי שבקר עולה בסביבות ה1000 ש"ח - שזו השקעה לא קטנה !

לכן אשמח לדעת אם יש בקר מומלץ שעונה על הדרישות הבאות:

א.שיהיה PCIe x4 - ע"מ לנצל יותר מ1.5Gbit של Pcie x1

ב.שיתמוך בלפחות 4 כוננים מחוברים.

ג.אני הייתי שמח לדעת שהוא יבצע את העבודה בRAID 5 עם 4 כוננים מחוברים והכוונה שהמהירות תהיה בסביבות ה250+ MB בשנייה

או מנגד שיריץ 2 דיסקים על RAID 0 ב200 מגה + עוד שלושה דיסקים בRAID 5 גם כן ב200 מגה - והכי חשוב שיעבדו בו זמנית במהירות הזאת.

או שהגזמתי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא משנה לי אם מהארץ או בחול אבל המטרה שהוא יתן ביצועים כמו רק עם נפח גדול יותר ועם גיבוי.

לצורך העניין אם יש אפשרות לחבר 5 דיסקים בRAID 5 ולקבל מהירות של כ100 מגה כפול 4 בשנייה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה מהירות של SSD? קנה ...

חי עם הSSD שלי ועם הRAID5 בלי בעיה בנתיים

לגבי בקר נורמלי שלSATA X4 + PCIE X4

הייתי הולך על ה3ware 9650SE-4LPML קצת יותר מ1000, זה אחד הבקרים ששקלתי לפני שקניתי את הPERC שלי

יש לך את הHighPoint RocketRAID 2320 וגם ה2310

אתה גם יכול לחפש דגמים אחרים ישנים יותר קצת בEBAY, בטוח שתמצא מחיר טוב

ד"א... אם אתה יכול להשתמש בPCIE X16 פנוי אז לך על הDELL PERC 5/I זה מה שאני משתמש בו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על העצות והעזרה !

לגבי הזמני גישה - לצערי הרב אני לא כל כך רוצה להשקיע 1000 ש"ח על 120GB של .

אני מעדיף להשקיע את אותו סכום על 3TB מגובה שהThroughput שלו יגיע לאותה רמה ואם אפשר אפילו יותר.

השאלה עד כמה זמני גישה לא נמוכים ישפיעו על הביצועים הן במשחקים והן בהפעלת מערכת ההפעלה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל מה לקנות 120 גיגה? 60~80 זה די ויותר בשביל SSD

לרמה של לא תגיע גם עם רייד... הכל סובב סביב זמני הגישה האפסיים שלו לעומת אלו של הHDD, מהירות אולי תגיע אבל באיזה מחיר...

אתה חי עם HDD עד עכשיו, אתה אמור לדעת איך זה להיות בלי זמני גישה נמוכים...

וד"א

אין שום קשר, לא היה קשר וגם לא יהיה קשר בין רייד לגיבוי... דברים שונים לגמרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי ניסחתי לא נכון - כשאני מתכוון גיבוי אני מתכוון לשרידות - לכונן בודד או כל כונן בודד שרידות הרבה יותר נמוכה מRAID 5.

ולכן כשאני אומר גיבוי אני לא מחפש גיבוי - אין לי חוות שרתים - אבל שרידות + מהירות גבוהה יותר בהחלט יכולה להצדיק השקעות בסכומים כאלו !!

ושוב אין לי נסיון עם - ולכן אני אשאל עד כמה מורגש השינוי עקב זמני הגישה בינו לבין RAID 5 עם בקר - מישהו יודע ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא שאני "צריך" שרידות זה גם לא שאני "צריך" שיפור ביצועים אבל הייתי רוצה לבצע סוג של שדרוג.

בשלב זה ביצעתי RAID 0 - שזה טוב ויפה ובהחלט שיפר לי את הביצועים - אבל זה 1TB שלם שאם אחד הכוננים יתפגר הלך הרבה מאוד מידע !

לכן כרגע יש לי כונן "גיבוי" שבו יש את רוב המידע הרלוונטי (ה1TB הבודד).

אז בפניי עומדות שתי אפשרויות שעולות אותו מחיר בערך:

האחת לקנות ללא שרידות שמשפר ביצועים אך עם נפח מוגבל מאוד !

השנייה לבצע מערך RAID במטרה לשפר ביצועים לקבל נפח גדול יותר וגם שרידות כי מה הטעם הטעם ב2-3TB אם הוא ללא שרידות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שרידות לSSD... סה"כ + תוכנות... אתה מגבה את זה על הקשיח הרגיל שלך וזהו...

לי אישית כרגע יש קשיח חיצוני של 80 גיגה שקיבלתי ממישהו בשביל לשמש כגיבוי של המידע שלי + הSSD כולו

המערך שלי באמת נועד לתת שרידות כי גיבוי זה משהו לא פרקטי בנפח גדול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי באמת נרכוש ונוותר על שרידות כי לא בא לי להשקיע 2000 ש"ח

זה פשוט מתסכל להוציא 1000 ש"ח ולגלות שאין לך מקום לכמות נכבדת של משחקים מותקנים ! אלא למספר מוגבל - בניגוד למערך שגם נותן מהירות יותר גבוהה מדיסק רגיל וגם אפשרות לנפח ואפילו בונוס שרידות !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...