ה"סופה" בדרך ארצה... - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ה"סופה" בדרך ארצה...

Dark_Phantom

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2817658,00.html

ראוי להזכיר שמטויס אף 16 איי הם מהמתקדמים בתחומם וכי חלק מהטכנולוגיות

שהותקנו במטוס עדיין לא הוזמנו על ידי חיל האוויר האמריקאי. הישר כוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני חושב שיש גם לציין שחלק מהמערכות החדישות שהותקנו במטוס

הן תוצרת כחול לבן ישראלי.

25% מהמערכות בכל F16 מיוצרות בארץ אבל בדגם הזה זה הרבה יותר אם אני לא טועה

וזה דגם שמיועד אך ורק לישראל מלבדו יש F16 A,B,C,D ה I בשם הוא לא מספר דגם (יש עוד כמה אותיות בדרך) אלא Israel

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

25% מהמערכות בכל F16 מיוצרות בארץ אבל בדגם הזה זה הרבה יותר אם אני לא טועה

וזה דגם שמיועד אך ורק לישראל מלבדו יש F16 A,B,C,D ה I בשם הוא לא מספר דגם (יש עוד כמה אותיות בדרך) אלא Israel

ידוע . הדבר היחיד שלא ידעתי זה שיש בדגם הזה יותר מערכות ישראליות (את אתה אומר ;))

אגב גם ב f-15 i ה I זה אם אני לא טועה .

עוד עובדה מעניינת זה שבמטוסים האלה יש קרוב ל 15 קילומטר של חוטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שנקרא "fly by wire" :)

למי שלא יודע ה F16 קיים רק בזכות . כשהאמריקנים עבדו עליו כל הזמן נםלו להם מטוסים והם לא הבינו למה, הם התכוונו לסגור את הפרוייקט אז בקשה לבוא לראות. השליחים הישראלים מצאו סדקים קטנים בשברים של המטוסים כי החומרים שמהם הם היו בנויים לא היו חזקים מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק חייב להגיד שה-F16I הוא לא המתקדם בתחומו.

אומנם, מותקנות בו מערכות ניווט ונשק מהמתקדמות בעולם (ישראליות), אך הבלוק תוכנה שעליו מבוססת כל המערכת מחשב שלו היא נחשבת דבר לדיי מיושנת (בלוק 50) כשלסעודיה יש כבר מספר לא קטן של מטוסי F-16S בעלי בלוק תוכנה מסוג 62.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה יכולת דבר ראשון הוא רוצה לשפר יכולות קימות המטוס הזה בה להחליף את הסקיאוק והפנטום המיושנים.

דבר שני המטוס החדש נותן כוח הרתעה חדש לאיומים חדשים כמו אירן שבקרוב תפתח פצצת אטום ונראה לי שזו גם אחת הסיבות שהוסיפו למטוס מחליי דלק נוספים.

עוד משהו שלא הוזכר לאחר קניית המטוסים הללו חיל האוויר יהפוך לחייל יותר גדול גם מזה של בריטניה.

ולבחור שמעליי אולי אולי הוא פחות מתקדם משל הסעודים מבחינת בלוק שאני לא מבין מה זה בדיוק אבל אני חושב שהמוח והמערכות הפנימיות של המטוס שלנו יותר מתקדמות משלהם וחוץ מזה אין על הטייסים שלנו בשום חייל בעולם (אולי הבריטים מעט יותר טובים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נוצרה בעיה באזור שלנו.

הפאנטומים, שעד לפני כמה שנים היו סוסי העבודה הראשיים של , פשוט לא יכלו יותר לעמוד במטוסים הרוסיים שקיימים בחילות האוויר הערביים. מה שאומר, שאם רוצים שהפאנטום ייעשה משימת תקיפה בעומק שטח האויב, הוא ייצתרך ליווי של מטוסי קרב.

את זה מטה חיל-האוויר לא אוהב לעשות, לכן, בשנים האחרונות דרך הרכישה של חיל האוויר מתמקדת ברכישת רב תכליתיים (זו גם הסיבה למה חיה"א לא קנה את ה-A-10A בזמנו). ה-F-16I מצוייד במערכות א"ק מתקדמות ביותר, מה שאומר שאם יש צורך במשימת תקיפה, הוא יכול לעשות אותה. כמו כן, יש לו יכולו א"א מעולות, מה שאומר שאם יש באמצע המשימה, המטוסים יכולים להגן על עצמם ללא צורך במטוסי ליווי. אותו הדבר תקף גם לגבי מטוסי ה-F15I.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם בשביל הרקורד המטוס F-16I הוא מטוס מאוד משופר הם פשוט שיפרו את כולו

מהמערכות הפנימיות ועד לגוף החיצוני...

למטוס יש יכולות א'ק טובות אבל יכולות א'א מעולות !!!!

הוא יותר קל וקטן מהאף 15 הרבה יותר אווירודנמי

ואסור לשכוח שהוא חד-בוכנתי מה שאומר שיש לו מנוע אחד מה שאומר

שהוא יכול לעשות תימרונים בקלות רבה יותר...

F16I הוא הגאווה הישראלית...

לפי דעתי מה שהם עשו זה לקחת את התוכניות הפנימיות של הלביא

ודחפו אותן לתוך האף 16 ...

אחחחחח רק אם הלביא היה יוצא לאור....איזה מטוס זה היה... :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...