ה"סופה" בדרך ארצה... - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ה"סופה" בדרך ארצה...

Dark_Phantom

Recommended Posts

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

רק כדי לשבור קצת את נסיון היחצנות של משרד הביטחון וצה"ל כלפי משלם המיסים:

רוב המערכות במטוס לא ישראליות - למעשה כתנאי לרכישה הגבילו האמריקאים את כמות המערכות הישראליות שהינו מעונינים להכניס כמו - הפגיעה הקשה ביותר היתה איסור על הכנסת מכ"מ מתוצרת אלטא על פני המכ"מ האמריקאי. דגם ה F-16 המתקדם ביותר הוא F-16 S שמיועד לסעודיה ולאיחוד האמירויות - מדובר בדגם "בלוק 62" (סידרת יצור) של המטוס בניגוד ל F-16I שמבוסס על בלוק 52. ההבדל בין המטוסים משמעותי ומטבטא בעיקר במכ"מ המותקן בבלוק 60 שמהווה קפיצת מדרגה בתחומו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב המערכות במטוס לא ישראליות - למעשה כתנאי לרכישה הגבילו האמריקאים את כמות המערכות הישראליות שהינו מעונינים להכניס כמו - הפגיעה הקשה ביותר היתה איסור על הכנסת מכ"מ מתוצרת אלטא על פני המכ"מ האמריקאי. דגם ה F-16 המתקדם ביותר הוא F-16 S שמיועד לסעודיה ולאיחוד האמירויות - מדובר בדגם "בלוק 62" (סידרת יצור) של המטוס בניגוד ל F-16I שמבוסס על בלוק 52. ההבדל בין המטוסים משמעותי ומטבטא בעיקר במכ"מ המותקן בבלוק 60 שמהווה קפיצת מדרגה בתחומו.

ואתה רוצה להגיד לי אחרי שהמטוסים יכנסו לשירות פעיל וטרי, לא יתקינו בהם מערכות מתוצרת אלתא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא משנה מי תשאלו, אפילו האמריקנים שאוהבים לחשוב שהם הכי טובים בהכל, יגידו שישראלים הם הטייסים הכי טובים.

סתם בלי קשר הנה כמה סיפורים אמיתיים די נחמדים על חיל האוויר שלנו:

-מטוס F-15 שהתנגש בו מטוס אחר איבד את הכנף באוויר. הטייס שם לב ל"בעיה בשליטה" של המטוס אבל לא ראה את הנזק. הוא נחת נחיתה חלקה מאוחר יותר. האמריקנים שבאו לארץ לראות את הנזק היו צריכים להעביר את המטוס למקום אחר לתיקון והציעו שאם הטייס גם ככה יודע להטיס אותו עם כנף אחת אז שיעשה את זה במקום להסתבך עם ההובלה. זאת הגרסה האמיתית של מה שקרה, אבא שלי מכיר הרבה אנשים בחיל אוויר.

-סקייהוק ישראלי הפיל מיג עם טיל אוויר קרקע.

-אלוף ההפלות במטוסי סילון הוא ישראלי עם 16 הפלות.

אוקיי כמה תיקונים קלים

בקשר לסעיף הראשון

הסיפור התפרסם בבטאון חי'א הסיפור הוא שהוא איבד כנף והוא חשב שרק הלכו לו המדפים\חלק קטן מהכנף

הוא הצליח לנחות אחרי איבוד רב של דלק...

המטוס נלקח לארה'ב תוקן כולו ושמו לו כנף חדשה-אגב הטייס שנחת איתו הוא גם הטייס ניסוי של המטוס המתוקן

בקשר לסעיף השני

אני מכיר את הסיפור טוב מאוד אני רק יכול להוסיף שהטיס שהפיל הוא היה מטייסת 109 'העמק'

(האמ* מתחת להאווטר*אהמ)

בקשר לסעיף השלישי

אלוף הארץ והעולם בהפלות במטוסי סילון הוא גיורא אפשטיין עם 17 הפלות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מטוס או בכלל כל כלי מלחמה שמגיע לצה'ל עובר שיפורים

ובעיקר !!!

בכל תחום המכ'מים וכ'ו אנחנו מס' אחד בעולם-להזכירך את עיסקת 'האפלקון'

מטוס הביון מספר אחד בעולם !!!

אותו כנ'ל עם המטוס אף 16I הוא מגיע לארץ הכל טוב ויפה

הולכים לשפוך לו את האימא ולשפר אותו התוצאה הסופית בלוק 52 משופר+מערכות ישראליות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיפור עם ה אף -15 באמת מדהים ותיקנו את המטוס ללא תשלום ;D

גם על ההפלה של הסקייהוק עם טיל אויר קרקע שמעתי...

בקשר לזה שמשפרים את המטוסים, איין דבר כזה שלא משפרים אותם מוסיפים להם דברים

ומשנים קצת בהתאם לצרכים שלנו אבל לא מגזימים ומחליפים את הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקנו אותי אם אניו טועה

אבל...

ה F15 יותר טוב מה F16

אבל ה F16 יותר זול בצורה ניקרת...

אז בחרה בוא

ולגבי הזלזול בכפיר ובלביא

אני בטוח שעם הזמן היו נבנים טובים יותר

בעלי אותו נוסח

אבל יותר מהירים ויותר מתוחכמים

חוץ מזה

מישהוא יודע על הדור הרביעי של הטיסה?

טיסים משולבי מחשב?

חוץ מזה צי הלחימה שלנו ענק

כי אין לנו ברירה

אנחנו כבר 54 שנה במלחמה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

JSF וה F22 הם היו כבר ברמה אחרת ועוד כמה שנים לארה"ב יהיו הרבה כאלה ואין מצב שהיא מוכרת, מה גם שהם יקרים רצח.

הF22 אם אני לא טועה ממריא אנכית ובכלל שניהם מטוסים מהירים מאוד מאוד, עם ומחישוב סוף הדרך, הם מצוינים גם להפצצה וגם לקרבות אוויר, הם חמקנים ובעלי אפשרויות חימוש רחבות היקף, ככה שאני לא יודע על הדור הרביעי של הטיסה, אבל בכל מקרה אני יכול להגיד לך שבמלחמה עתידית אין לארה"ב ממה לחשוש בקטע האווירי.

ד"א באפגניסטן אם אני לא טועה כבר השתמשו במל"טים בעלי אפשרות לנשיאת שני טילים נגד כלי , טנקים וכדומה.

וכן כבר יש מל"טים שיוצאים למשימות סריקה/צילום אוטומיטית, ממריאים לבד ונוחתים לבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שה-F35 הוא בכלל לא יקר. הוא מקביל לF-16C של היום במחירו העתידי.

השילוב של ה F-22 ושל ה-F35 הוא שילוב שנקרא High Low Mix והוא מבוטא במספר דרכים גם בחיל האוויר שלנו עם מטוסי הF-15 וה F16 כאשר ה-F15 הם המטוסים היקרים שנמצאים על תקן יותר איכותי מכמות וה-F16 שהוא יותר כמותי מאיכותי.

עריכה: הבחור שהפיל את המיג-21 עם רקטות הוא אל"מ (מיל') גיורא אפשטיין (בבן) שמוכר בחיל האוויר כ-מר סקייהוק בגלל שעות הטיסה המבצעיות הרבות שהוא עשה על המטוס. אני מכיר אותו אישית.

הבחור שהפיל את 17 המטוסים הוא גיורא אפשטיין, שגם אותו אני מכיר אישית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מכיר שני טייסים טובים במיוחד שלשניהם קוראים גיורא אפשטיין אישית? מדהים ;)

ולגבי מה שאתם אומרים שלארה"ב אין מה לדאוג בתחום האווירי, אני רוצה להזכיר לכם שאותם מיגים שעשו לאמריקנים את המוות בויאטנם נפלו פה כמו זבובים ככה שעליונות טכנולוגית לא מביאה עליונות אווירית. כן הוא חמקן, אבל כשיושב לא מטוס על הזנב הוא נופל באותה מהירות. שלא לדבר על זה שטיסה מבצעית היא מתחת לגובה רדאר גם ככה.

דרך אגב, הצבע המיוחד שבו צובעים מטוסי חמקן יורד במים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שה-F35 הוא בכלל לא יקר. הוא מקביל לF-16C של היום במחירו העתידי.

השילוב של ה F-22 ושל ה-F35 הוא שילוב שנקרא High Low Mix והוא מבוטא במספר דרכים גם בחיל האוויר שלנו עם מטוסי הF-15 וה F16 כאשר ה-F15 הם המטוסים היקרים שנמצאים על תקן יותר איכותי מכמות וה-F16 שהוא יותר כמותי מאיכותי.

עריכה: הבחור שהפיל את המיג-21 עם רקטות הוא אל"מ (מיל') גיורא אפשטיין (בבן) שמוכר בחיל האוויר כ-מר סקייהוק בגלל שעות הטיסה המבצעיות הרבות שהוא עשה על המטוס. אני מכיר אותו אישית.

הבחור שהפיל את 17 המטוסים הוא גיורא אפשטיין, שגם אותו אני מכיר אישית.

זה לא עוצר בדטא בייס השקרים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם לא נותנים לאנשים לעשות טעויות... ;)

הראשון הוא אזרע זנדמן (בבן) פשוט חשבתי על אפשטיין כשכתבתי, וזה התבלבל לי במוח.

ואת שניהם אי מכיר אישית, משום שאבא שלי היה טייס בטייסת 117 (מיראז'ים אז) ושניהם פיקדו עליו, ובמפגשי טייסת האחרונים יצא לי להכיר את 2 האישים.

עריכה: אני נעשה סנילי עם כל השמות האלה...השם של זה שהפיל את המיג-21 עם הטילים הוא אזרע זנדמן (בבן).....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...