למי כאן יש כלב? צריך את עצתכם. - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למי כאן יש כלב? צריך את עצתכם.

Krazy-Hawk

Recommended Posts

היי,

אז ככה הבאתי כלבה הבייתה, הכלבה של חבר המליטה אז לקחתי אחת לתקופת נסיון, לברדור בת חודשיים וחצי.

העניין הוא שאין לי חצי מושג איך לטפל בכלבים, אף פעם לא היה לי כלב או חתול, היה לי רק אוגרים וגם זה חודשיים בלחץ...

רציתי לשמוע טיפים כללים למי שיש לו נסיון עם כלבים,

בנוסף אני בדילמה מאוד גדולה, אני בעבודה כ-9 שעות ביום, כמעט 3 שעות נסעיה הולך וחזור.

זה אומר שאני 12 שעות מחוץ לבית, זה אומר שהכלבה 12 שעות לבד בבית,

עכשיו העניין הוא שאני אוהב חיות, אני בחיים לא יפגע בה או יגרום לה נזק בכוונה, והאמת שדי נקשרתי אליה, אבל עם אורח חיים כזה שהיא לבד בבית חצי יום במקום מסוים נראה לי שזה סוג של התעללות כלפי הכלבה.. אז אני בדילמה האם להחיזר את הכלבה לחבר או להשאר אותה...

בקיצור יש מישהו שנמצא במצב דומה ויכול לתת לי טיפים מהנסיון שלו ?

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מצד אחד הם צודקים, מצד שני חייבים לוודא שהאלטרנטיבה אכן יותר טובה.

אם החבר שלך מסוגל לטפל בה כמו שצריך אז למה לא, אבל אם יזרקו אותה לרחוב אז כבר עדיף שתישאר אצלך.

בכל מקרה כלב זה לא חתול ואם אתה משאיר אותה 12 שעות לבד אז צריך שיתקיימו התנאים הבאים:

- חצר שבה היא יכולה להסתובב חופשיה.

- קרוב משפחה או חבר שיכול לבוא אחרי נגיד 6 שעות ולהוציא אותה לטיול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שידידי למעלה אמר, חצר וטיול, מומלץ שלושה טיולים ביום... בוקר, צהריים וערב.

כאשר נכנס פה עניין של הרגל, אם אתה מסוגל לחנך את עצמך להוציא אותה בבוקר (לפני העבודה) ובערב, ובתנאי שיש לך מישהו לטיול צהריים וחצר בשבילה? לך על זה.

אבל אם אתה לא מסוגל לעמוד בכול הדרישות (הבסיסיות) הללו, אז גם לא בושה ולא נורא ואין מה להתבאס, פשוט אתה בנקודה בחיים שאתה לא יכול לגדל כלב בצורה נכונה.

תמיד יש את העתיד.

במקרה שאינך יכול להחזיק בה, בדוק עם החבר אם יש לו את האפשרות, ואם לא, אז תמסרו אותה לאימוץ לבית חם שתמצאו לנכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי לברדור.

12 שעות זה הרבה לגורה. בהתחלה חייבים לצאת איתה 3/4 פעמים ביום.

עם שלנו ירדנו לפעמיים רק אחרי שנתיים שלוש (לא כולם מסתדרים עם פעמיים), וגם אז 12 זה טיפה גבולי... (מה קורה אם אתה מאחר ?)

לברדור זה כלב מאוד פעיל... הוא צריך להוציא אנרגיות. בטח כשהוא צעיר.

כדי שתיוועץ בוטרינר במקום בפורום. זה באמת לא המקום.

אם אתה מחליט לשמור אותה - תיוועץ במאלף/בעל כלב עם הרבה ניסיון בהתחלה, ותמצא וטרינר טוב בסביבתך.

"הלוחש לכלבים" בדיסקברי גם סדרת חובה לכל בעל כלב. יקל עליך את החיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נזרוק אותך באיזה ג'ונגל, נראה איך תסתדר לבד.

מה שאתה כותב לא נכון. לבעלי חיים יש השרדות/הסתדרות טבעי. לא כמו לבני אדם. הם לא צריכים לעבוד בשביל לפרנס את עצמם, ולא בגדים וכו'. הם מסתדרים אחרת מאיתנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה כותב לא נכון. לבעלי חיים יש השרדות/הסתדרות טבעי. לא כמו לבני אדם. הם לא צריכים לעבוד בשביל לפרנס את עצמם, ולא בגדים וכו'. הם מסתדרים אחרת מאיתנו.

אידיוט.

אפילו לא ראוי לתגובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גבר, לתת לכלב לשרוד ברחובות של עיר הומה אדם\מכוניות, זה כמו לתת לבאנדם לשרוד בג'ונגל.

תחשוב קצת לפני שאתה מדבר שטויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מחליט לשמור אותה - תיוועץ במאלף/בעל כלב עם הרבה ניסיון בהתחלה, ותמצא וטרינר טוב בסביבתך.

"הלוחש לכלבים" בדיסקברי גם סדרת חובה לכל בעל כלב. יקל עליך את החיים.

אני יודע שזה לא ממש קשור לנושא, אבל סיזר כזה מגניב! לפעמים הוא אומר ללקוחות שכשהכלב עושה פעולה x הוא צריך להיות במצב מסוים, ואז הוא עושה הבעות שממש דומות לכלב :)

אהבתי גם את הקטע שהכלבים הולכים ליד הבעלים, ולא מקדימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

אז ככה הבאתי כלבה הבייתה, הכלבה של חבר המליטה אז לקחתי אחת לתקופת נסיון, לברדור בת חודשיים וחצי.

העניין הוא שאין לי חצי מושג איך לטפל בכלבים, אף פעם לא היה לי כלב או חתול, היה לי רק אוגרים וגם זה חודשיים בלחץ...

רציתי לשמוע טיפים כללים למי שיש לו נסיון עם כלבים,

בנוסף אני בדילמה מאוד גדולה, אני בעבודה כ-9 שעות ביום, כמעט 3 שעות נסעיה הולך וחזור.

זה אומר שאני 12 שעות מחוץ לבית, זה אומר שהכלבה 12 שעות לבד בבית,

עכשיו העניין הוא שאני אוהב חיות, אני בחיים לא יפגע בה או יגרום לה נזק בכוונה, והאמת שדי נקשרתי אליה, אבל עם אורח חיים כזה שהיא לבד בבית חצי יום במקום מסוים נראה לי שזה סוג של התעללות כלפי הכלבה.. אז אני בדילמה האם להחיזר את הכלבה לחבר או להשאר אותה...

בקיצור יש מישהו שנמצא במצב דומה ויכול לתת לי טיפים מהנסיון שלו ?

תודה מראש.

וואו.. בנאדם. זו טעות. יש לי כלבים כל החיים, ואני מודיע לך. כלב (ובמיוחד גור!!) חייב שיטפלו בו. לגדל גור(ים) זה אתגר, אתה חייב להיות פנוי הרבה מאוד שעות לאילופים, וגם סתם לחום. לא הגיוני שהכלבה תהיה כל היום בבית, היא בת חודשיים וחצי ובטח יש לה צרכים כל חצי שעה (וסביר להניח שהיא גם לא שולטת בהם). כדי לגדל גורים אתה חייב שיהיה לך נסיון עם כלבים בוגרים יחסים (נגיד בני שמונה חודשים+), אחרת אתה - והכלב - אבודים. הכלב יהיה לא מחונך (אני לא מגיע לרמה של מאולף, זה רק לוקסוס), יקרע לך נעליים, ניירות, יעשה צרכים בכל הבית, ולא משנה כמה הוא חמוד בסוף תיאלץ למסור אותו. זה כמו ילד - לא היית מביא ילד בידיעה שהוא יהיה כל היום לבד בבית כשהוא בן שנתיים-שלוש בערך, נכון? המלצה שלי - תמסור את הכלבה למשפחה קרובה (משפחה, חברים וכו') שאתה יודע שיש להם נסיון עם כלבים ושהם לא יתנו לה לשתות מיץ תפוזים ולאכול שוקולד "כי זה טעים לה". כמה שתשאר איתה יותר ככה אתה יותר תיקשר אליה, וככה יהיה לך יותר קשה למסור אותה בסוף (ולצערך/י, זה מה שבסוף יקרה). אם אין לך מישהו שאתה מכיר ויכול לקבל את הכלבה - לפחות תן אותה למישהו שלפי רושם ראשוני לא נראה כאילו הוא הולך להתעלל בה ולמכור אותה. אישית - אני מעדיף למסור כלב מאשר למכור אותו, אבל אתה תעשה את השיקולים שלך..

להזכירך/ם, בערך 10 שנה אני חי עם כלבים (אני בן 16) וכל מילה שיוצאת לי מהפה(מקלדת) נכונה. אני מדבר מנסיון רב.

סליחה על החפירה :P

דרך אגב.. אני די בטוח שלוח שנה היה סרקיסטי ולא דיבר ברצינות... הוא רק ביקר את חוסר האחריות של פותח הדיון..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי בישון בבית, יש לנו אותה מגיל חודש.

בשום פנים ואופן אל תשאיר כלב לבד בבית לתקופה כזו ארוכה במיוחד כשהוא גור.

הוא יפתח הרגלים ויעשה שטויות שאתה לא תתאר.

כלבים כאלה מלאי אנרגיות ונתקפים שיעמום יותר מאיתנו.

הייתי ממליץ לך להחזיר אותה לבעלים או למסור אותה לאנשים שכן יוכלו להיות איתה ולדאוג לה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...