מי פולט יותר קרינה EDIMAX 6204Wg או D-LINK 2760U ? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מי פולט יותר קרינה EDIMAX 6204Wg או D-LINK 2760U ?

ofirrjd

Recommended Posts

הנתבים האלחוטיים פולטים קרינה בהספק של ~0.03 וואט כשטלפון סלולרי רגיל פולט 1-2 וואט כדי שיהיה לך סדר גודל.

בגדול אין הרבה מה להיות מוטרד מקרינה אלקטרומגנטית בתחום הרדיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוצמת השידור של ה- EDIMAX 6204Wg היא :

11g: 16±1dBm

11b: 18±1dBm

עוצמת השידור של ה- D-LINK 2760U היא:

17dBm +/- 2dBm

כמו שאתה יכול לראות ההבדל הוא מזערי ואני לא חושב שצריך בכלל להתייחס אליו.

אני מצרף קטע מתשובה שכתב מומחה באתר של חברה שמתעסקת במדידת קרינה:

"לגבי הנתב, אמנם תדר השידור שלו (2.4 ג''יגה-הרץ) קרוב לתדרי הסלולאר (דור שלישי בסביבות 2.15 ג''יגה-הרץ), אך בדרך כלל הוא מיועד לשדר לטווח קצר יחסית עד עשרות מטרים ולכן פועל בהספקים נמוכים יחסית וטווח הבטיחות ממנו קצר.

בהנתן שהתדר וההספק לא נתונים לשליטתך, הגורם החשוב ביותר הוא המרחק מהנתב. השתדל לא לשבת או לשהות זמן ממושך צמוד אליו. גם כאן, עקרון הזהירות המונעת לא יזיק. אם ניתן, מקם אותו במקום פחות נגיש בדירה (אשר עדיין ישמור על ביצועיו)."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסלח לי שאני מתעקש...

אשמח אם תסביר לי את התשובה לגבי הנייד.

הרי תשדורת הנתונים היא דו-סיטרית. הנייד גם שולח פאקטים החוצה ולא רק מקבל. אז איך זה שהוא רק קולט? נניח שאני מעלה קובץ (הרי אימיול גם מוריד וגם מעלה), האם אין שידור אלא רק קליטה?

תודה, אופיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא שולח פאקטים, אבל זה לא כמו שידור של ראוטר.

לא נראה לי שהוא שולח את זה בצורה כמו שאתה מתאר.

לפי ההגיון שלי(לא משהו שלמדתי או אני יודע ממקור מיוחד), מה שהראוטר בעצם משדר הוא קו , ועליו אתה שולח את הפאקטים, המחשב הנייד לא משדר משהו מיוחד בתדר אחר, אלא משתמש בקו של הראוטר כדי לשלוח, הרסיבר שלו עובד בצורה כזו שהוא משתמש במשדר(הראוטר) הרשת, כדי להעביר עליו את הפאקטים היוצאים.

לא יודע אם זה נכון, אבל לפי ההגיון שלי, ככה זה אמור לעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא שולח פאקטים, אבל זה לא כמו שידור של ראוטר.

לא נראה לי שהוא שולח את זה בצורה כמו שאתה מתאר.

לפי ההגיון שלי(לא משהו שלמדתי או אני יודע ממקור מיוחד), מה שהראוטר בעצם משדר הוא קו , ועליו אתה שולח את הפאקטים, המחשב הנייד לא משדר משהו מיוחד בתדר אחר, אלא משתמש בקו של הראוטר כדי לשלוח, הרסיבר שלו עובד בצורה כזו שהוא משתמש במשדר(הראוטר) הרשת, כדי להעביר עליו את הפאקטים היוצאים.

לא יודע אם זה נכון, אבל לפי ההגיון שלי, ככה זה אמור לעבוד.

אתה טועה ידידי.

כמובן שכרטיס הרשת של הלפטופ גם משדר וגם קולט, התשדורת היא דו כיוונית.

לגבי עוצמת השידור של הנייד צריך לבדוק את ה- DATASHEET של כרטיס הרשת הספציפי שמותקן בו, שם יהיה פירוט של העוצמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה שידוע לי גם הנייד וגם הנתב עובדים בspread spectrum . הם משדרים ברצועה רחבה יחסית של כמה מגהרצים . בטלפון הנייד זה משהו כמו 1-3Mhz ו בנתב זה 25Mhz אם אני זוכר נכון. בגדול הנתב לא משדר בעוצמה חזקה אבל הטלפון כן כי הוא צריך לעבוד בטווח של איזה 4 ק"מ בזמן שנתב לרוב לא עובד יותר מכמה מאות מטרים במקרה הטוב (בפועל עשרות כי בבית יש איבוד סיגנאל גדול ויש גם המון רעש על 2.4 גיגה) .

עד כמה שידוע לי הטלפון הנייד יכול לשדר איזה חצי וואט או אפילו יותר שזה איזה פי 10 מהנתב ואתה גם מצמיד אותו לאוזן שלך מה שגורם לעוצמת הקרינה שהמוח שלך מרגיש. הדבר היחיד שגורם לטלפונים הניידים לשדר פחות הוא ריבוי אנטנות סליולריות (תחנות בסיס) . מה שלא מומלץ לעשות זה לדבר בתוך סגור כמו מעלית כי זה גורם לטלפון לשדר על מקסימום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה ידידי.

כמובן שכרטיס הרשת של הלפטופ גם משדר וגם קולט, התשדורת היא דו כיוונית.

לגבי עוצמת השידור של הנייד צריך לבדוק את ה- DATASHEET של כרטיס הרשת הספציפי שמותקן בו, שם יהיה פירוט של העוצמה.

אז חיפשתי את המפרט של הכרטיס ולא מצאתי, אשמח לקבל עזרה.

Intel WiFi Link 5100 AGN

אני מחפש נתונים לגבי עוצמת השידור שלו, הקרינה שהוא פולט.

תודה, אופיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פתחתי דיון על הקרינה לפני כמה ימים ומישהו אמר לי אם למישהו יהיה סרטן , הראווטר יהיה אשם ב 0.5 אחוז והשאר יהיה סלולוארי , אנטנות , זיהום אוויר , קרן השמש , אוכל , מים , מיקרו , קווי חשמל , מוצרי חשמל כמו מכונת כביסה וכו'

קיצור אתה לא צריך לדאוג מזה ואם חלילה יהיה לנו משהו רע זה יהיה אם או בלי הראווטר ( אולי הראווטר יקרב את זה קצת ( חודש לכל 10 שנים על יד הראווטר )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...