כמה יעלה לי לשלוח את המחשב לבדיקה (לא לתיקון) במעבדה עצמאית שאינה קשורה לחנות? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה יעלה לי לשלוח את המחשב לבדיקה (לא לתיקון) במעבדה עצמאית שאינה קשורה לחנות?

daniel9876

Recommended Posts

יש לי בעיה במחשב שאני לא יודע מהיכן היא נובעת (ניסיתי בכמה פורומים כולל הפורום הזה)... השאלה שלי היא כמה פחות או יותר יעלה לי לשלוח את המחשב לבדיקה במעבדה עצמאית שאינה קשורה לחנות, לא כדי שתתקן את הבעיה, אלא רק כדי שתבהיר לי מאיזה רכיב במחשב נובעת הבעיה?

תודה לעונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הכוונה היא שהמשחקים לא רצים בצורה חלקה כל כל גם על FPS מאוד גבוה.

כאשר המשחק מקרטע מעט על 70 או 80 FPS ואני מפעיל את אפשרות המשחק שמסנכרנת את הפריימים (אפשרות הנקראת vSync), הפריימים מסונכרנים ל-60 FPS והמשחק רץ בצורה חלקה לגמרי. אבל כאשר המשחק מקרטע מעט על 50 FPS, האפשרות הזו לא עוזרת (שכן היא מסנכרנת את הפריימים אך ורק כשה-FPS הוא על 60, 30, 20, וכו', כלומר שהפריימים אינם מסונכרנים כאשר הם בין 60 ל-30)... ויותר מזה; כאשר האפשרות הזו מופעלת, המשחק רץ הרבה יותר חלק על 30 FPS (שזהו אחד משלבי הסנכרון של אפשרות זו) מאשר על 80 FPS מבלי שהאפשרות הזו מופעלת... זה נראה שקיים חוסר איזון במהירות הפריימים, ולכן לכמות שלהם אין כל השפעה על מהירות המשחק...

הכרטיס מסך שלי הוא GTS 250 של GIGABYTE, ספק 460W של Cooler Master, מעבד E8400 ו- 4GB זיכרון של DDR2, ולוח אם P5QPL-AM-G41.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד לא הסברתה למה הכוונה מקרטע ?

אני רואה שאתה כן מגיע ל- FPS גבוהה עם חומרה לא הכי חזקה בשוק

תנסה לבדוק כמה משחקים שונים

אתה יכול להריץ תוכנת BENCH דוגמת בשביל לבדוק שהגרפיקה עובדת כמו שצריך או להריץ בדיקת GPU של תוכנת OCCT

מאוד אפשרי שנפלתה על משחק בעייתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקרטע - הכוונה לתקיעות קטנות, ולא מדי פעם, אלא באופן שמובנה בעצם הרצתו של המשחק.

לפי סיכום שעשיתי לפני כמה זמן, יש 12 משחקים שאני יודע בבירור שיש בהם תקיעות קטנות ב-FPS גבוה... ובשלושה מתוכם אפשר לראות בבירור את התקיעות הקטנות הללו גם בלמעלה מ-60 FPS. בנוסף, אפשר לראות בארבעה משחקים מן קווים גליים ושקופים שמעוותים מעט את תמונת המשחק.

המחשב כבר נלקח לבדיקה בחנות תמורת תשלום והמוכר סירב להכיר בבעיה כלשהי... לגבי הקווים ההם, כל מה שהיה לו לומר זה שאפשר לשחק ככה, והמליץ לשדרג לווינדוס 7... כמובן שזה לא עזר. לקחתי אליו את המחשב פעם נוספת וגם זה לא עזר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תריץ בדיקת GPU של תוכנת OCCT. תריץ את הבדיקה למשך כ- 3-4 שעות, ללא ERROR CHECK

תוך כדי שהתוכנה רצה תעקוב אחרי טמפ' כרטיס המסך בעזרת תוכנת ניטור דוגמת GPU-Z

ותעקוב אם יש עיוותים בגרפיקה שהתוכנה יוצרת

לינק להורדה:

http://hwzone.co.il/downloads/diagnosis/performance_and_stability/?download=419&section=665&version=414

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העזרה.. למרות שאני לא כל כך מתמצא בכל העניין, אני אנסה את מה שהצעת...

בכל זאת, הייתי רוצה לדעת מהו פחות או יותר המחיר של בדיקת המחשב במעבדה עצמאית... למקרה ששום דבר אחר לא יעזור..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול נשמע כאילו יש בעיה עם הכרטיס מסך ואני מאוד ממליץ לך לעשות את הבדיקה שרשמתי

אם אין לך שום כוונה להתעסק עם המחשב ואתה רוצה לתת אותו לבדיקה אז מחירי הבדיקה מאוד שונים ממקום למקום,

אתה יכול ליפול על מעבדה חדשה שרוצה למשוך לקוחות ותעשה לך את הבדיקה תמורת 50 שקל ומצד שני אתה יכול ליפול על מעבדה שתבקש 200 שקל

דרך אגב הבדיקה הכי מומלצת זה להביא מחבר/שכן כרטיס מסך שידוע שהוא תקין ולהרכיב אצלך במחשב לטובת הבדיקה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבדיקה הכי טובה היא כמו שאמרו, להביא כרטיס אחר, תקין בוודאות, ולשחק איתו קצת.

יש גם מעבדות שאם תיאלץ לתקן את המחשב, הם לא יגבו ממך כסף על הבדיקה.

יכול להיות שככה זה בכולם, לא יודע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שאתה מבזבז כסף על מישהו שלא יכול להרשות לעצמו לעשות בדיקות מקיפות במחיר שאתה תהיה מוכן לשלם.

בוא נעבור על כל האפשרויות.

נריץ בדיקות.

ננתח את המצב.

איזה הרדיסק יש לך ?

האם יש דברים רצים ברקע שעלולים להשפיע עליו ?

מתי הפעם האחרונה שעשית DEFRAG ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-Art Tatum;

קשה לי להאמין שהבעיה היא בהרדיסק, משום שהבעיות שהזכרתי קרו גם כאשר המשחקים הותקנו על ההרדיסק השני במחשב..

לגבי דברים שרצים ברקע.. אני לא יודע בדיוק למה אתה מתכוון, אבל אני מניח שזאת לא הבעיה, משום שהבעיות הללו קרו גם בווינדוס וגם בווינדוס 7 - לאחר שהמחשב אותחל מחדש - מה שעונה גם על שאלתך השלישית.

וד''א, זו גם לא בעיית דרייבר, משום שהדרייבר הנוכחי הוא המעודכן ביותר, והמשחקים נוסו גם עם קודמים כולל הישן ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...