מחירי הדלק שוב עולים, והפעם בהרבה. נמשיך לשתוק ולחטוף? כנראה שכן. - עמוד 20 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחירי הדלק שוב עולים, והפעם בהרבה. נמשיך לשתוק ולחטוף? כנראה שכן.

nineball

Recommended Posts

אין לי בעיה עם העשירים עצמם שיהיה להם בכיף

אבל אין שום סיבה שהפער שלהם ימשיך לעלות בזמן שהעניים מתדרדרים למטה ויהיה להם הרבה יותר קשה לעלות למעמד ביניים שגם הוא הולך ונכחד

החוסר איכפתיות לפעמים שוברת שיאים.. עם לחם יעלה 10 שקל אז תגיד "מה איכפת לי אני חולה צליאק"

אם האוטובוסים יעלו ל10 שקל תגיד "מה איכפת לי גם ככה יש לי רכב"

אם הדלק יעלה 10 שקל לליטר תגיד "מה איכפת לי יש לי מליונים"

אז יש עוד אנשים במדינה וחלק המאנשים האלה הם גם קרובים שלך שאולי יכולים להפגע מזה..

צריך להבין שהבעיה היא של כולנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 561
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה מדבר כאילו ביבי סדיסט חולני שרק מחפש דרכים חדשות לייסר את העם ואם יבחר ראש ממשלה אחר הוא יעשה הוקוס פוקוס עם שרביט קסם והעוני יעלם. ראש ממשלה נחשף לנתונים שמאפשרים לו לראות את התמונה הגדולה ועל סמך אותם נתונים צריך לקבל החלטות לטובת המדינה לטווח ארוך. זכותך לא להסכים עם החלטותיו שלו ולהביע מחאה בבחירות, אבל כל עוד רק המגזר חרדי מבין את כללי המשחק בדמוקרטיה והציבור החילוני נשאר אדיש לחלוטין דבר לא ישתנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או שפשוט מישהוא אחר יעשה החלטות יותר טובות..

החיים היו מספיק קשים, הדלק היה גם ככה יקר, אז לייקר עוד? זה חסר גיון לחלוטין

אם הוא היה אדם הגיוני הוא היה מוריד כסף מהאברכים , אבל לא כי מהם הממשלה מפחדת ולא רוצה בעיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בהכרח. אנחנו לא רואים את התמונה הגדולה.

חרדים מבינים את כללי המשחק בדמוקרטיה. חברי כנסת חרדים נלחמים למען האינטרסים של המגזר החרדי. זכותם. אתה לא יכול לתמוך בדמוקרטיה רק כאשר היא פועלת לטובתך. אם לחילונים מפריע שחרדים מקבלים תקציבים עצומים בלי פרופורציה למספרם מכלל האוכלוסיה שילכו לקלפי, אבל לא, ביום הבחירות הם מעדיפים לעשות שופינג ולהתלונן שכולם אותו הדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני די בטוח שביבי לא יבחר שוב.

אם פעם לא היה איכפת לי מבחירות כי גם הייתי מאלה של "כולם גרועים גם ככה" , היום אני אגרור את עצמי לקלפי במיוחד בשביל לבחור במישהו אחר ולא בו.

אז הינה עוד הצלחה שלו, הוא הצליח לגרום לי להתעניין בפוליטיקה, ואני בטוח שאני לא היחיד.

ומה לעשות שהימין הוא בד"כ גם הדתי והשמאלני יפי נפש שמעדיפים להוציא את האנרגיות למען אויבי המדינה ומי שבעיקר נשאר זה מיעוט

שאין לו זמן לשום דבר כי הוא צריך לעבוד כל היום או אנשים שיש להם מספיק שכל השאר לא באמת מעניין אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חרדים מבינים את כללי המשחק בדמוקרטיה. חברי כנסת חרדים נלחמים למען האינטרסים של המגזר החרדי. זכותם. אתה לא יכול לתמוך בדמוקרטיה רק כאשר היא פועלת לטובתך. אם לחילונים מפריע שחרדים מקבלים תקציבים עצומים בלי פרופורציה למספרם מכלל האוכלוסיה שילכו לקלפי, אבל לא, ביום הבחירות הם מעדיפים לעשות שופינג ולהתלונן שכולם אותו הדבר.

אונס קבוצתי הוא דוגמא לדמוקרטיה... מה שחשוב זה לא מה "הנציגים" של רוב המצביעים מחליטים אלא מה ראוי ומוסרי. לחרדים אין "זכויות" לקבל דברים על חשבונך כמו שלך אין זכות לקבל דברים על חשבונם. מבחינה מוסרית אין שום הבדל אם אני בא ולוקח לך מהארנק כסף או עושה זאת באמצעות המדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אונס קבוצתי הוא דוגמא לדמוקרטיה...

לא נכון.

אם הם היו האנשים היחידים בעולם אז כן.

אבל הם מספר נדיר מאוד ביחס לרוב ואי אפשר אפילו לקרוא להם מיעוט.

היוצא מן הכלל מעיד על הכלל.

זאת לא דוגמא לדמוקרטיה, זאת דוגמא לאנומליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה ראוי ומוסרי? מוסר משתנה מתרבות לתרבות ומתקופה לתקופה.

אם נקבל את ההנחה שאותם כללי התנהגות תקפים לכולם, אפשר למצוא אילו כללים יכולים להתקיים. ולהסיק מזה כללי התנהגות הנוגעים לחופש, קניין, אלימות והגנה עצמית

לא נכון.

אם הם היו האנשים היחידים בעולם אז כן.

מדינת היא מיעוט קטן מאוד יחסית לעולם, האם היינו רוצים לראות "דמוקרטיה" כלל עולמית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם נקבל את ההנחה שאותם כללי התנהגות תקפים לכולם, אפשר למצוא אילו כללים יכולים להתקיים. ולהסיק מזה כללי התנהגות הנוגעים לחופש, קניין, אלימות והגנה עצמיתמדינת היא מיעוט קטן מאוד יחסית לעולם, האם היינו רוצים לראות "דמוקרטיה" כלל עולמית?

לא כל עוד אנחנו מיעוט ויש נגדנו גוש גדול.

אבל אין להשוות מדינה דמוקרטית עצמאית עם מבנה חברתי כלכלי ומדיני, לקבוצה קטנה של פורעי חוק שאין להם יכולת קיום עצמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כבר הבנתי ממזמן שסיבסוד או דברים כמו הורדת מחירי הדלק הם לא דברים שיקרו במדינה כמו שלנו.

עזבו אתכם, כולנו צריכים פשוט ללמוד מה המכוניות ששותות פחות דלק, מה הלחם הזול ביותר ולגור בפריפריה.. אין תקווה.

אני מצאתי נקודה חיובית אחת טובה בכל זה, כשהחלפתי בעקבות משתנה הדלק (החלפתי לקיה סיד 1.6) דווקא נודעתי לחתך שלא הכרתי,

ואני דווקא ממש אוהב את הרכב שלי. בקיצור אבל, אין תקווה, תלמדו מה הדברים החסכוניים וזהו... תקוו שתמצאו נקודות טובות כמו שלי. מי יודע כמה הלחם המסובסד טעים בתור טוסט אה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...