כרטיס מסך עושה ריסט (VPU recover) באמצע משחקים - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כרטיס מסך עושה ריסט (VPU recover) באמצע משחקים

galzohar

Recommended Posts

בסוף לא נראה שהם נגעו בכלל בדרייברים. מה שאמרו לי זה שעשו משהו עם התזמונים של הזכרון (למרות שאני בספק שבאמת שינו משהו, יכול להיות שסתם הגדירו מחדש מה שכבר היה) וכל הבדיקות רצו. לא אמרו לי על איזה בדיקה שנכשלה לפני שעשו מה שעשו, אז תכל'ס לא עשו כלום חוץ מלהריץ בדיקות, שלפחות חלק מהן אם לא את כולן כבר הרצתי בעצמי... אז תכל'ס אין לי מה לחזור אליהם שוב בלי בדיקה שנכשלת.

אד ככה ,

קודם כל , הם בודקים תזמונים של זכרונות ( משהו שלא הרבה משנים ו/או מכירים , אבל מאוד חיוני ליציבות של מערכת , אפילו שיש אופציה של AUTO כדאי ידני )

הם בודקים את הזכרונות עם מערכת - MEMTEST ( האחרונה , יש עדכונים כל כמה זמן )

הם בודקים את ה-HDD עם - MHDD

הם בודקים את היציאות של הלוח ( USB וכד' ) עם - UBUNTO

הם בודקים ביצועים של כרטיס מסך במעמד ה-BIOS עם תוכנה - VMT

הם בודקים ביצועים של כרטיס מסך במעמד ה-WINDOWS עם התוכנה -

והם בודקים את הביצועים של המעבד עם התוכנה - BURNING TEST

הם לא נוגעים במערכת הפעלה , במידה והיא קורסת בגלל דריברים וכד' , זה לא אומר שהמחשב עצמו מבחינת לוח וכוננים לא טוב ,

זה רק אומר שיש בעיה במערכת ...

תפנים את זה ,

אייבורי מתקנת מחשבים , היא לא מתקנת באגים במערכות ההפעלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אין לי שום OC. אני צריך להוריד את המהירות של כרטיס המסך מ-725MHz (שזה מהירות היצרן שלו) ל-700MHz כדי שלא יהיו בעיות, ולכן קצת קשה להאמין שזה בעיות . מה שכן, אם מישהו מבין בזה ויכול להמליץ על מקום שממנו אני יכול לעדכן את הדרייברים שציינתי בהודעות הקודמות, אני אשמח לנסות את זה - אבל אני לא רוצה להוריד מאתר שאני לא מכיר רק בגלל שזה מה שגוגל מצא. וכמובן שאם מישהו יכול להסביר איך מהירות שעון של כרטיס מסך יכולה להשפיע על בעיות אני גם אשמח לשמוע ולהחכים.

memtest רץ כמעט 6 פעמים בלילה ללא שום בעיות. הזכרון כרגע רץ על 1066MHz, למרות שהוא תכל'ס 1333MHz - משום מה בערך בפעם השלישית שהעליתי את המחשב הלוח אם שינה אותו למהירות הזו ותכל'ס שכחתי מזה אז זה נשאר ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבצע בדיקה עם הכלי הזה

http://www.techpowerup.com/atitool/

אתה יכול לעשות 2 בדיקות אחת לארטיפקטים שברגע שאתה תעשה אותה ואם היא לא תהיה תקינה במהלך הבדיקה תראה כל מינ יהפרעות בתמונה בצבעים משונים מופיעים לך .

הבדיקה השניה נועדה יותר לבדוק את המעבד הגרפי ופחות ליציבות של הכרטיס , תראה קודם כל אם היא נתקעת לך או רצה ללא בעיות וכמה FPS אתה מקבל במהלך הבדיקה .

תריץ את 2 הבדיקת בערך 10 דקות כל אחת ותהיה מול הבדיקה תראה שהכל תקין.

בנוסף לזה אולי תנסה לעלות מעט מתח לכרטיס עם AFTER BURNER

מעט מתח הכוונה שאם יש לך כרגע מתח של 1 150[שזה אומר 1.15], אז תעלה את זה ל1160-1170 גג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם ATITool הרצתי Scan for Artifacts וישר ראיתי מלא קשקושים צהובים מצטברים בקצה העליון של החלון עם צפצוף כל שנייה. הלכתי לחפש מה זה אומר, לא כל כך מצאתי, ואז הרצתי עוד 3 פעמים וזה רץ בלי שום צפצופים או קשקושים צהובים. ה-FPS באזור ה-1200 (לפי FRAPS). אחרי restart למחשב שוב הרצתי והכל נראה בסדר.

בדיקה שנייה באזור ה-1700 FPS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוך הבא לעולם המופלא שנקרא ATI או , חחחח.

גם לי יש את אותה בעיה, והיא אכן קשורה לדרייברים של הכרטיס מסך ובשילוב ה"נפלא" שלהם ללוח אם של ג'יגה בייט.

וגם לחבר שלי יש את אותה בעיה בדיוק, רק שבמקרה שלנו המחשב לא חוזר מה-restart ואנחנו צריכים לאתחל אותו מחדש.

איך פותרים את הבעיה? אין באמת פתרון טוב., אבל לפחות זה עובד.

רק יצירה של profile ב-CCC, ואז כניסה לקובץ ה-xml שנוצר אוטומטית, ושינוי של ה-step השונים פתרה את הבעיה.

מה שקורה זה שהכרטיס עובר אוטומטית למהירויות שונות בהתאם לעומס עליו, והמעבר הזה גורם לכרטיס מדי פעם להתאפס. לכן, השוויתי את כל המהירויות ב-XML.

אני גם הוספתי מהירות מאוורר, ביטול AL מהדרייבר ו-downclock ליתר בטחון, ובגלל שזה עובד אני מעדיף לא לגעת בזה.

בעיה נוספת היא שכל שדרוג גורם לתקלה לחזור בגלל שהפרופיל כנראה משתנה.

עכשיו אני סופסוף מצליח לשחק בלי תקיעות ובלי כלום, אבל ברור שאני לא קונה ATI יותר בחיים... :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי על ה-step הזה, אבל תכל'ס אני לא רואה בכלל את המהירות שעון של הכרטיס מסך משתנה בזמן משחק. מאז שהתחילו הבעיות התקנתי ATI Tray Tools כדי לראות כל מיני נתונים כמו טמפ' ומהירויות שעון. בזמן מסכי טעינה וכו' מהירות השעון אכן משתנה, אבל בתכל'ס תוך כדי משחק היא לא משתנה בכלל, אז נראה לי מוזר שזה מה שגורם לבעיה. חוץ מזה, לפעמים נראה ה-Ati Tray Tools גורם למהירות השעון לא להשתנות בכלל (גם לא במסכי טעינה), וגם אז במהלך המשחק בשלב מסויים זה נתקע. גם אצלי זה לא תמיד חוזר, אבל more often than not זה מתאושש. לפעמים זה גם עושה את הריסטרט אבל המסך ממשיך לא לקבל signal (המשחק והמחשב חוזרים לעבוד כרגיל, רק בלי מסך).

דרך אגב, שמעתי על בעיות לא פחות נוראיות עם כל מיני כרטיסים של NVidia, אז לא הייתי מספיד את ATI כל כך מהר.

ניסיתי לשנות מתחים עם Ati Tray Tool (העליתי מ-1.088 ל-1.1), אבל זה עשה מלא צרות (אפילו בתפריט הראשי נתקע כל שנייה והייתי צריך לעשות restart למחשב כי גם אחרי שיצאתי מהמשחק אפילו הגלילה של העמוד ב- הייתה "קופצנית"). נראה בכלל שהוא מקפיץ את המתח ל-0.950 על דעת עצמו (או לפחות זה מה שמופיע כשאני פותח את החלון הרלוונטי ב-ATI Tray Tools), שזו האפשרות השנייה שקיימת שם מראש (את ה-1.1 "הוספתי" שם). אולי מחר ננסה להעיף את ה-Ati Tray Tools הזה ולהתקין Afterburner.

שוב, אני יכול לשחק Starcraft 2 בכיף עם 700MHz במקום 725MHz, אבל זה מעצבן אותי, במיוחד אם הכרטיס דפוק וצריך להחליף אותו לפני שנגמרת האחריות ויום אחרי זה הוא מתחיל לעשות בעיות יותר רציניות. חוץ מזה שב-UT99 (לא שאני משחק בו יותר מדי) זה עושה את זה במפות מסויימות לעיתים קרובות גם עם 700MHz, אז לך תדע איזה משחקים לא יעבדו בעתיד...

מה עם הדרייברים של ה-PCIe שלפי DriverAgent לא מעודכנים? למישהו יש מושג מאיפה כדאי לעדכן אותם? למי שלא קרא את ההודעה באמצע העמוד הראשון, הכוונה היא ל:

Intel® ICH10 Family PCI Express Root Port 1 - 3A40

Intel® ICH10 Family PCI Express Root Port 2 - 3A42

Intel® ICH10 Family PCI Express Root Port 5 - 3A48

ואולי גם:

Intel® ICH10 Family SMBus Controller - 3A30

Intel® ICH10R LPC Interface Controller - 3A16

Texas Instruments OHCI Compliant IEEE 1394 Host Controller

ו:

Intel® ICH10 Family 2 port Serial ATA Storage Controller 2 - 3A26

Intel® ICH10 Family 4 port Serial ATA Storage Controller 1 - 3A20

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש משהו קטן שאתה יכול לנסות וזה לגשת לביוס ,ושמה באיזור שאתה מבצע O.C ומשנה מתחים שונים, תנסה לעלות מתח ל NB .

אני לא יודע איזה יש לך , בדרך כלל היכן שאתה משנה כתוב בצד את הסטנדרט תעלה פשוט במעט לדוגמא מ 1.20 ל 1.26.-1.30 .

הייתי מנסה לקחת את הספק של אחיך, ולחבר אותו למחשב שלך ולראות אם יש שינוי בתפקוד הכרטיס בתוכנה ATI TOOL .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, אני לא מצליח לשחזר את מה שהיה לי ב-ATITool, כל פעם שאני מריץ את זה (חוץ מבפעם הראשונה שהרצתי) אין צפצופים או נקודות צהובות. מה שכן, הכרטיס מסך עושה צפצופים/חריקות מוזרים בזמן שזה רץ - חשבתי שזה מהמאוורר(ים), אבל בתכל'ס אני שומע את הצפצופים עוד לפני שהמאוורר מספיק להעלות מהירות, וגם במשחקים או funmark, שגם מסובבים את המאווררים מהר, אין את הצפצופים האלה.

הספק שלי אמור להיות overkill רציני לפי מה שאני מבין. של אח שלי הוא "רק" Enermax pro82+ 525W. אבל נראה לי שאני אתן לו פשוט לשחק עם הכרטיס מסך שלי כמה זמן ולראות אם אצלו זה לא עושה בעיות (ושוב, אשמח לדעת אם צריך להתקין את הדרייברים מחדש או לא, כי אחרי הכל הקובץ התקנה הוא אותו קובץ אבל זה לא אותו כרטיס).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה את מה שכתבתי לך מקודם והבעיה תיפטר:

תיצור פרופיל חדש ב-CCC.

תמצא את ה-xml (תעשה חיפוש ב- על השם של הפרופיל)

תערוך את ה-xml על ידי כך שתשווה את 3 ה-step השונים.

ה-step הראשון נמוך מאוד כדי לחסוך בחשמל, צריך להעלות אותו, ואת השניים הבאים להוריד.

וליתר בטחון תעלה בפרופיל מהירות מאוורר ותוריד את ה-AA.

200% שזה יפתור לך את הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה הבנתי אותך. עדיין להשאיר את הנמוך ביותר בשביל 2D אבל את ה"בינוניים" לכוון על אותו דבר כמו הגבוה. אני אנסה מחר ונראה איך הולך.

למה מהירות מאוורר והורדה של AA? המאוורר גם ככה מסתובב ביותר מ-3000 RPM כשהכרטיס עובד קשה, וב-SC2 בכלל אין AA - המשחק הכבד היחיד שאני משחק בו עם AA זה ארמא 2 שבכלל לא עושה בעיות (מפתיע בתור אחד המשחקים שקיבל יותר תלונות מרחבי העולם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני כבר איזה שעתיים-שלוש מנסה להתקין מחדש את ה-CCC. הדרייבר מתקין אבל ה-CCC לא עובד. מצאתי מלא אנשים עם הבעיה הזו אבל שום פתרון שעובד.

תנסה להתקין מהדיסק ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאתי את הבעיה (או יותר נכון את הפתרון), היה צריך להסיר כל דבר שקשור ל-90ba9c70f846762e מ-windwos\assembly ורק אז להתקין. אה, והכונן שלי מקולקל...

עכשיו אני מבין למה הכרטיס שלי כל הזמן מריץ את המאווררים על חזק ואז מפסיק... אני רואה ב-CCC שלפי החשק הוא מעלה ל-725MHz בלי שום סיבה (רק browser וכו' פועלים) ומחזיר חזרה ל-157MHz.

מחפש איפה ה-XML הזה, ואז ננסה לשחק איזה שעה-שעתיים לראות אם זה נתקע...

מצאתי את הקובץ אבל לא ברור מה להוריד שם. יש:

<Feature name="CoreClockTarget_0">
<Property name="Want_0" value="15700" />
<Property name="Want_1" value="55000" />
<Property name="Want_2" value="72500" />

ואני מתאר לעצמי שזה זה, אבל האם פשוט למחוק את השורה האמצעית או גם לשנות את ה-2 ל-1?

טוב פשוט מחקתי את שתי השורות הנוספות (גם במקומות הנוספים שמופיע משהו כזה), ובינתיים נראה עובד (נראה אם נתקע בהמשך). עכשיו סוף סוף כשאני ממזער ומחזיר את המשחק זה לא לוקח שעה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מזה שעדיין לא מצאתי איך מסדרים את זה והאם בכלל זה בעיה בכרטיס או לא, עכשיו משום מה שוב לוקח לו הרבה זמן לעשות alt-tab מ/ל-starcraft 2, ובכלל, למרות השינויים הוא עדיין כל הזמן קופץ מ-157MHz ל-700MHz (ה-700 זה כי הורדתי אותו, שלא יתקע ב-starcraft, וה-157 זה כי גם שהעליתי ל-220 הוא עדיין כל הזמן קפץ ל-700). למישהו יש מושג מה לעשות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...