לימוד שפות תכנות ובניית אתרים כמו HTML - עמוד 2 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לימוד שפות תכנות ובניית אתרים כמו HTML

micky_86

Recommended Posts

^^ וואו כמה שטויות.

א. SQL זו שפת שאילתא. כותבים בעזרתה שאילתות שירוצו על בסיסי נתונים (או בשפתך שרת Database) כגון mySql, Oracle, MSSQL, sqLite וכו'.

ב. PHP עובד בפני עצמו, בד"כ בתור מודול (CGI) על גבי Apache.

ג. phpMyAdmin זה סה"כ כלי שכתוב ב PHP (כמו כל אתר) שמקל על העבודה מול בסיס נתונים מסוג mySql.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^ וואו כמה שטויות.

א. SQL זו שפת שאילתא. כותבים בעזרתה שאילתות שירוצו על בסיסי נתונים (או בשפתך שרת Database) כגון mySql, Oracle, MSSQL, sqLite וכו'.

ב. PHP עובד בפני עצמו, בד"כ בתור מודול (CGI) על גבי Apache.

ג. phpMyAdmin זה סה"כ כלי שכתוב ב PHP (כמו כל אתר) שמקל על העבודה מול בסיס נתונים מסוג mySql.

תלוי למה הכוונה שלך ,

זה יכול להתפרש לשני דברים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדבר על הכל

אני מבין שהוא לא שמע אף פעם על שרת SQL ,

phpMyadmin - זאת מערכת שכתובה ב-PHP זה נכון , אבל במערכת אתה מנהל את הטבלאות של ה-DB שלך ,

אתה יכול למחוק טבלאות , להוסיף טבלאות ועוד ,

לא כותבים בעזרתה שאילתות ,

אלה פותחים טבלאות , על הטבלאות הללו אתה מבסס את הקוד PHP שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דבר כזה שרת SQL.

SQL זו שפה! פירוש המילה: Structured Query Language.

תתחיל לקרוא: http://he.wikipedia.org/wiki/SQL

phpMyAdmin - זה סה"כ אפליקצייה שכתובה ב PHP -

אין לה שום קשר "רשמי" ל PHP, והיא לא מגיעה עם PHP.

זה פשוט הכלי הנפוץ ביותר לעבודה מול בסיס נתונים מסוג mySql, היא לא עושה שום דבר שאתה לא יכול לעשות לבד.

כל מה שהכלי עושה זה לבנות שאילתאות ולהריץ אותם דרך PHP וכך היא מקלה על התהליך.

אתה חושב שאתה לא יכול למחוק טבלה דרך PHP ישירות?

תנסה להריץ את הקוד הבא ותגיד לי מה יקרה:

mysql_unbuffered_query("DROP TABLE 'XYZ'");

- אל תרוץ לבכות כשהטבלה שלך תמחק.

אני עובד בתחום ואני יודע על מה שאני מדבר - אז אין לך בכלל טעם להתווכח :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא לא נקראת SQL Server, אלא MSSQL (פירושו SQL Server).

ה הוא הכרחי.

והזכרתי את השרת הזה בהודעותי הקודמות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@ micky_86 ו AgentZ

תקראו לפני שאתם מגיבים... יופי? תודה

זה טיפשי להריץ שרת עם XAMPP כאשר המערכת הפעלה משתמשת במשאבים, שלא נדבר על זה שזה גם עובד איטי יותר מכייון שזה מגיע בתצורה בינארית שצריכה להתאים לכמה שיותר קונפיגורציות.

LAMPP בדיוק כמו XAMPP מגיע בתצורה בינארית - וכל המשתמע מכך - בשביל לדעת איך זה פועל ומה כל דבר אומר אתה חייב לדעת - שלא נדבר על זה שעם כלכך הרבה שפות תהיה הבעיה הכי קטנה של פותח הדיון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@ micky_86 ו AgentZ

תקראו לפני שאתם מגיבים... יופי? תודה

מה מעיד על התגובה שלי שהיא נכתבה לפני שקראתי את ההודעה? :nixweiss:

LAMPP בדיוק כמו XAMPP מגיע בתצורה בינארית - וכל המשתמע מכך - בשביל לדעת איך זה פועל ומה כל דבר אומר אתה חייב לדעת LINUX - שלא נדבר על זה שעם כלכך הרבה שפות תהיה הבעיה הכי קטנה של פותח הדיון...

שתי הערות:

1. אני אשמח לדוגמאות לחלק המודגש.

2. גם עם הירידה בביצועים, ובהתחשב בזה שלקוחות אינם מפגרים, אף אחד לא ייתן למתכנת web מתחיל לעבוד על אתר שבו הביצועים חשובים עד כדי כך, ובכלל אני חושב שיש לו עוד כמה שלבים עד שהוא יגיע לרמה מסחרית (אם בכלל) ולכן כל מה שהוא יריץ לא יזדקק לתוספת ביצועים שתקבל במעבר לקמפול על המערכת.

בכל מקרה, חוץ מבחברות קטנות מאוד, ברוב החברות שעוסקות כיום בפיתוח אתרי יש webmaster שתפקידו לנהל את השרתים, ככה שכל התהליך מוחבא מהמתכנת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...