מחפש המלצה לסוויץ' ג'יגה לא מנוהל, עד שמונה פורטים. - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש המלצה לסוויץ' ג'יגה לא מנוהל, עד שמונה פורטים.

איסתרא בלגינא

Recommended Posts

כשהרכבתי את ה- NAS שלי לפני כמה שנים, קניתי סוויץ' Netgear GS605 v2 קטן לחיבור מהיר אליו. על הנייר הוא היה מושלם: זול יחסית, חמישה פורטים, ג'יגה ביט, תומך jumbo frames.

הייתי קצת מאוכזב ממהירות ההעברה ל- NAS, רק כ- 60MB/s. ציפיתי ליותר. jumbo packets רק הורידו את המהירות בקצת. אבל בהחלט אפשר לחיות עם מהירות כזו. רק שככל שהזמן עבר, המהירות הלכה וירדה.

בהתחלה היתה כמות הולכת וגדלה של שגיאות על כרטיס הרשת ב- NAS. הצלחתי להתגבר על זה ע"י שינוי בהגדרות הכרטיס, אבל אחרי כמה שבועות הבעיה חזרה. שדרוג הדרייבר עזר, אבל מאוחר יותר המהירות שוב צנחה. התברר שהפורט מסתנכרן על 100/Full בלבד. החלפתי את הכרטיס והמצב רק הוחמר - הכרטיס החדש התנדנד בין 1000/full ל- 10/half. מה קורה פה?

בסוף לקחתי סוויץ' מנוהל איכותי מעבודה לצורך בדיקה. כל הפורטים מסתנכרנים על ג'יגה, יציבים, אין שגירות, מהירות ההעברה הממוצעת היא 90MB/s עם פיקים של עד 100MB/s. פשוט מצויין. אבל מהמשמעות היא שהלך לי הסוויץ'.

יש למישהו המלצות לסוויץ' ג'יגהביט לא מנוהל, עם 5-8 פורטים (למרות שבמקרה הצורך אוכל להסתפק רק בארבעה), מאיכות טובה ואם אפשר תומך ב- jumbo packets?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי מצטרף לבקשה ואשמח לדגם ספציפי

קראתי קצת על JUMBO PACKETS/FRAMES , עד כמה זה באמת משפר ביצועים ומשפיע בתוך הLAN?

ובלא מנוהל הכוונה שלך היא שאי אפשר לגשת אליו? (כאילו דרך IP או הכבל ניהול הזה שכחתי שמו ) ולמה בעצם ?

נ.ב כרגע אני משתמש בEDIMAX ES-5500G

4 פורטים+WAN ,

http://www.edimax.com/en/produce_detail.php?pd_id=331&pl1_id=4&pl2_id=24

עולה 160בKSP , מרוצה ממנו בעיקר בגלל שהוא 1GB וGREEN בנוסף קטן וקל לשימוש ולא מרעיש , ומפיץ חום

אך בעתיד יחסרו לי פורטים , ואין לו אפשרויות חכמות

אני רואה שהוא תומך JUMBO FRAME ,איך משתמשים בזה?

כרגע אני עם 2 מחשבים ומהירות ההעברה היא כ-75MB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מקבל מקסימום 50 מ"ב בסוויטץ של אדימקס.

משהו אחר מגביל אותך. תבדוק ב-IPERF (כמו שמוסבר כאן -- http://www.netcheif.com/Articles/HomeNetPerf/HomeNetPerf.htm) - זה יראה לך את היכולת האמיתית של ה-SWITCH.[br]פורסם בתאריך: 11.12.2010 בשעה 20:34:13

אוקיי מצטרף לבקשה ואשמח לדגם ספציפי

קראתי קצת על JUMBO PACKETS/FRAMES , עד כמה זה באמת משפר ביצועים ומשפיע בתוך הLAN?

ובלא מנוהל הכוונה שלך היא שאי אפשר לגשת אליו? (כאילו דרך IP או הכבל ניהול הזה שכחתי שמו ) ולמה בעצם ?

נ.ב כרגע אני משתמש בEDIMAX ES-5500G

4 פורטים+WAN ,

http://www.edimax.com/en/produce_detail.php?pd_id=331&pl1_id=4&pl2_id=24

עולה 160בKSP , מרוצה ממנו בעיקר בגלל שהוא 1GB וGREEN בנוסף קטן וקל לשימוש ולא מרעיש , ומפיץ חום

אך בעתיד יחסרו לי פורטים , ואין לו אפשרויות חכמות

כרגע אני עם 2 מחשבים ומהירות ההעברה היא כ-75MB

ל-EDIMAX יש דגם של 5 כניסות (ES5500) ו-8 כניסות (ES5800).

ל-DLINK יש רק של 8 (למיטב ידיעתי) - DGS1008D.

ל-TP-LINK יש גם SWITCH כזה (TL-SG1008D) אבל אין לי ניסיון איתו.

אם אתה רוצה להשקיע יותר, קנה SWITCH של כמו ה-ProCurve Switch 1700-8. אני אישית לא אוהב אותם בגלל הכניסות הקידמיות.

אני תמיד ממליץ לרכוש של 8 כניסות, הפרש המחיר קטן ותמיד מספר הכניסות אינו מספיק.

SWITCH לא מנוהל משמעותו שאינך יכול לשנות באופן העבודה שלו מאומה -- אין לו ממש' ניהול.

JUMBO FRAMES יכול לשפר את המהירות ברשת הביתית אבל לא באופן משמעותי -- בדרך כלל סביב 10-15%. אתה מגדיר את זה במאפייני החומרה של כרטיסי הרשת שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אוהב לעבוד עם iperf - למה לא לבדוק ביצועים בשימוש בפועל? אם סוויץ' A נותן לי 60MB/s בהעברת קבצים ב- CIFS מהדסקטופ שלי ל- NAS וסוויץ' B נותן לי 100MB/s באותה תצורה, מה אכפת לי אלו מספרים iperf יתן? הרי אני צריך את הסוויץ' המהיר כדי להעביר קבצים גדולים ל- NAS ולא כדי להריץ בדיקות סינטטיות.

[br]פורסם בתאריך: 12.12.2010 בשעה 21:38:19

[...]

מגדילים את ה- MTU בשני הצדדים. בעיקרון הערך המקסימלי של פריים לא יכול לעבור את ה- 1518 בייטים באתרנט, Jumbo frames מאפשרות להגיע עד ל- 9000 בייטים. השיפור מגיע מכך שצריך שלשוח פחות פריימים וכל פריים כולל header, כך ששימוש ב- JF מקטין את ה- overhead (יש לזה מילה מקבילה בעברית?) ומאיץ את התעבורה. אבל כפי שכתוב מעלי, השיפור קטן למדי. סביר להניח שתרוויח יותר ממעבר לפרוטוקול יעיל יותר מ- CIFS, שרובנו (כולל אני) משתמשים בו.[br]פורסם בתאריך: 12.12.2010 בשעה 21:41:32

לא מנוהל - הכוונה שאין לו ממשק ניהול. אי אפשר להגדיר עליו כלום. (vlan-ים, trunk-ים, QoS, הקשחת הגדרות, סגירת פורטים, Port bonding ושאר מריעין בישין - אין לי שום שימוש בהם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אוהב לעבוד עם iperf - למה לא לבדוק ביצועים בשימוש בפועל? אם סוויץ' A נותן לי 60MB/s בהעברת קבצים ב- CIFS מהדסקטופ שלי ל- NAS וסוויץ' B נותן לי 100MB/s באותה תצורה, מה אכפת לי אלו מספרים iperf יתן? הרי אני צריך את הסוויץ' המהיר כדי להעביר קבצים גדולים ל- NAS ולא כדי להריץ בדיקות סינטטיות.

בדיקה ב-IPERF מנטרלת את כל הפרמטרים המשתנים שאין לך שליטה עליהם כמו גודל הקבצים, עומס על הדיסקים וכד'. הבדיקה הסינטטית הזו מאפשרת לוודא אם הבעיה היא בתקשורת עצמה או במשהו אחר. לכן המלצתי להשתמש ב-IPERF -- זה יאפשר לבודד את הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה, מצטער, לפעמים גם אני שוכח איך לקרוא - לא שמתי לב שזו היתה תשובה להודעה של מישהו אחר שהתלונן על מהירות נמוכה יחסית.

טוב, נזמין את ה- edimax מ- KSP (יש להם סניף כמה מטרים ממני) ונקווה לטוב.

תודה לכל העונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה 80 ש"ח וזה מה שהזמנתי. למרות שאני לא חושב שאמצא להם שימוש: לסוויץ' הקודם, עם חמישה פורטים, חיברתי בהתחלה שלושה (דסקטופ, NAS ונתב) ובמשך שנתיים הוספתי רק אחד (כבל מדלדל שהשתמשתי בו לחיבור הנייד של העבודה, שסירב בתוקף להתחבר לרשת האלחוטית). טוב, פעם אחת, למשך שבוע, היה לי כבל ארוך שרץ על הרצפה בכל הבית על ל- , עד שהצלחתי לשכנע אותו שבכל זאת יש לו כרטיס רשת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...