עזרה עם הצבא - קבעו לי אבט"ש חודש לפני השחרור - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה עם הצבא - קבעו לי אבט"ש חודש לפני השחרור

X_Dror

Recommended Posts

אני ג'ובניק ואני משתחרר בעוד חודשיים, והיום קבעו לי שבוע אבט"ש חודש לפני השחרור.

זה קטע מסריח, אבל מעבר לזה רציתי לדעת אם אולי זה לא חוקי, או לחילופין מה תהיה הדרך הכי קלה לבטל את זה.

זה ברור שאני לא הולך לעשות אותו לא משנה מה (במיוחד שאין סיבה שאני אעשה את זה אם יש כל כך הרבה צעירים), השאלה היא אם יש דרך פשוטה לבטל את זה?(כמו חוק צבאי)

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא ברור לי למה מישהו בדרגת סמ"ר יעשה אבט"ש? ???

אני יודע שעד דרגת סמל עושים שמירות.

זה תלוי ביחידה ובבסיס.

יש מקומות שעושים יותר ויש מקומות שעושים פחות, ויש גם מקומות שבהם הדרגות פחות משנות

ובכל מקרה,

לא, אין שום חוק צבאי שאני מכיר לגבי זה. אבל אפשר כבר לחשוב, תעשה שכונה באבט"ש במשך שבוע וזהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אל מבין למה אתה חושב שאתה מיוחד?

ביחידות עורפיות ובתפקידים שהם לא לחימה זה בכלל לא ממש משנה מה הפז"מ של החייל לרוב, גם לפעילות כמו אבט"ש.

חוץ מזה, אם כבר מדברים על דרגות, אתה יודע כמה נגדים וקצינים אבט"שים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד חודשיים תהיה איפה שתהיה {תיאלד הודו ברזיל וכדומה } אתה תשכח מזה .

סה"כ שבוע לא ?

הלוואי עלי בחודש האחרון לעשות משהו כזה במקום סיור בפודרה של עזה .

הכי חשוב שחרור נעים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי תקעו שמירות בבסיס שבוע לפני השחרור, בסופו של דבר עשיתי רק 3.5 יום (כן, ח"א ).

בכל אופן תיגש למנהלה שלכם ותבקש תדפיס ימי תורנות (אבטשים מטבחים שמירות וכיו"ב), כן יש מס' ימים מוקצב לכל חייל לתקופת השירות ! ומפקדים מנצלים את זה שחיילים לא יודעים

תעבור על הימים ותבדוק אם עברת את מכסת הימים המותרת.במידה ולא עברת אין לך מה לעשות, אבל זה סיכוי מאד קטן כי תמיד יש חריגה

במידה ועברת אתה יכול לפנות למפקד שלך בטענה שיש חריגה בימי תורנות ושאסור להם לעתת לך עוד ימי תורנות שלך ושימצאו מישהו אחר שיעשה

במידה והם לא מוכנים לוותר לך, תעשה את האבט"ש ואז תקבול את המפקד שלך שהוא נתן לך ימי תורנות נוספים על חריגה שכבר קיימת.

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האבט"ש האחרון היה סיוט שלא יתואר למרות שאחרים היו נהנים ממנו. אני לא מסוג מהאנשים שנהנים מלא לעשות כלום, אני מעדיף לטחון שעות בעבודה מלשבת באיזו עמדה מסריחה או לישון כל היום.

טוב אני מבין שאין חוק בנושא הזה, אז אני אצטרך להסתדר בדרכים אחרות...

guysevi- תודה אני אבדוק!

תודה! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

מצחיק לראות את כל הקטע של הפזם, עצוב.. אבל מי אמר שצבא לא בונה מדינה? (ואני חייב לציין שמדינה מסריחה הוא בנה לנו)

כל פושטק שהתגייס והגיע לשנה וחצי חושב שהוא איזה פז"מניק עייף, עדין לא ב"מחזור זונה" וחושב שהוא יכול לשלב כבר רגל על רגל על חצי א' או ב' ולשתות קפה כל היום ולתת ל"צעירים" לעשות את המטלות שלו.

גועל נפש.

וכן זה גם ממשיך באזרחות :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke:

בנוגע לחוק, אין שום חוק כזה שאוסר על חיילים לצאת לפעילות מבצעית לפני שיחרור במיוחד כשזה לא פוגע בחפש"ש או בשחרור עצמו.

החבר'ה במחזור שלי עמדו לצאת הביתה יום חמישי לחפש"ש והמג"ד החליט שהם צריכים לשמור על הבסיס וביטל להם את החמשוש של החפשש ודחה את זה ליום ראשון.

הם שמרו על א' ונשקים של צעירים.

אז הרבה להתלונן אין לך.

הצבא חייב להביא לך את כל הימי חופשה שהצטברו לך לפני שאתה משתחרר

ולפי מה שהבנתי הצבא גם נותן 10 ימי חפש"ש על חשבון המערכת (או שזה רק לקרבי, כי אני קיבלתי 10 ימים) אז אם זה לא 10 אז 5, ואת זה הוא לא חייב להביא לך

^

שאלתי את הקצין שלישות שלי בבסיס לפני השיחרור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי לחץ בית לפני השיחרור -מי לא עובר את זה ?

תן לעצמך סטירה חזקה תבין שזה רק חודש אחרון מסריח ואל תעשה שטויות לפני השיחרור

אני חודש ליפני השיחרור חטפתי שבועים ריתוק בגלל שטויות של לחץ בית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אכן "קטע מסריח".

עם זאת, זה קרה לרבים וטובים לפניך.

תעשה את האבט"ש וזהו. לא צריך להתבכיין. אתה תמשיך לחיות גם אחרי זה (וכן - גם אני שנאתי אבטשים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החוק היחידי הוא שמותר לך לעשות עד 3 שבועות אבט"ש בשנה אזרחית.

חוץ מזה... זה כולה שבוע זה כלום. איפה שאני אנחנו עושים אבט"ש של שבועיים.

עזוב אותך משטויות אתה כבר משתחרר תעשה אבט"ש שבוע אחד תגמור עם זה ותגיד שלום יפה לצה"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עלוב. אבל באמת עלוב.

לקראת סוף תקופת החפש"ש(!) עליתי בחזרה למוצב שלי בלבנון לעשות סגירות אחרונות וחפיפות שהתחייבתי לעשות לפני השחרור (למרות האמרה הידועה שהפצמ"ר תופס את הסמ"ר), ביום האחרון עשיתי טובה לחבר והחלפתי אותו בש"ג ל-4 שעות. לא נשברה לי עצם הפז"ם או כל עצם אחרת בגוף.

שמירות המשכתי לעשות גם במילואים כמש"ק וגם היום, למרות שאני עכשיו קצין וכבר לא עושה שמירות בסיסיות, אני בהחלט עושה סיורים בבט"ש ואני משתתף בסבב השמירות של המחלקה שלי בזמן שאנחנו פרוסים בלילה בשטח באימון.

ד"א - אם אתה לא תצא לאבט"ש אז מישהו אחר יאלץ לעשות כן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...