מהי טמפ' המעבד האמיתית ? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהי טמפ' המעבד האמיתית ?

ychig

Recommended Posts

יש לי e4300@3GHZ (בOC)

הTJ.max 100) Temp) מציג 58-60 במנוחה, לעומת הReal temp שמציג 47~, (הTJMAX כנראה 90)

לפי טבלת הTJMAX מהסטיקי http://www.tomshardware.co.uk/intel-dts-specs,news-29460.html

, הוא אמור להיות 70 או 80 :s05: ?

RzkUY.png

מהי הטפמ' האמתית?

תודה

עדכון-----

עדכנתי לגרסא האחרונה של temp, ההTj max ירד ב5C , עדיין גבוה מהReal temp

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כפי שניתן לראות מהטבלה הערך צריך להיות 70.

בדרך כלל אפשר להסתמך על Real Temp ללא כיולים ידניים (אלא אם כן רוצים לוודא שהכיול מדויק ככל האפשר, ואז יש לבצע תהליך כיול שאותו ניתן למצוא באתר התוכנה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיוונתי כרגע את הTjmax ל70 בשתי הליבות, הטמפ' כרגע 27-28 מעלות במנוחה,

זה לא נראה לך יותר מדי נמוך? המעבד בערך בטמפ' החדר(עם OC של %65 ~) :nixweiss:

Zoqq2.png

חיפשתי קצת ברשת, ואני רואה כל מיני גרסאות, 100 85 ... אין לאינטל גרסא רשמית?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה באמת נמוך (אלא אם כן החדר שבו המחשב נמצא קריר במיוחד).

תסתמך פשוט על Real Temp בגרסה העדכנית ביותר מבלי לכייל ידנית.

טמפ' של 45~ במזג האוויר הנוכחי וב-OC שכזה היא טמפ' סבירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה משתמש בגירסת GT של התוכנה? חשבתי שזה למעבדים מסוימים. נסה את הגירסה הרגילה (קובץ realtemp.exe)

להבנתי, הטמפ' לא חשובה. המרחק מהטמפ' הקריטית הוא החשוב. לפי צילום המסך יש למעבד עוד 44 מעלות עד לטמפ' הקריטית וזה טוב. אנשים אוהבים לתרגם את ההפרש הזה לטמפ' שהם מכירים ואז לוקחים את הטמפ' הקריטית (לא זהה בכל מעבד וגירסה) ומפחיתים ממנה את ההפרש ומקבלים את הטמפ' "האמיתית". זה לא ממש נכון כי כמו שכתבתי (וגם באתר התוכנה realtemp) החיישנים האלה לא מדויקים הרחק מהנקודה הקריטית (הגיוני). ככל שמתקרבים לטמפ' המסוכנת כך הופכים החיישנים למדויקים יותר ע"מ שיוכלו להגן על המעבד. אז ה 26 מעלות שאתה רואה זה פשוט 70 (טמפ' קריטית של המעבד) פחות ההפרש שהחיישן מראה (44). אבל זה לא מדויק בעליל בחורף (שרב) הישראלי.

שים לב למרחק מהטמפ' הקריטית במאמץ, זה הנתון שאמור להדאיג אותך. ישנו תהליך כיול של התוכנה - מבטלים את ה OC ומחזירים את כל התכונות שמורידות את מחת המעבד בביוס. אחרי שהמערכת עולה ומתייצבת מתבוננים בתוצאות החיישן. המעבד במצב הזה אמור להיות במצבו הקריר ביותר (טמפ' החדר פלוס החום שבתוך המארז). כשאני בדקתי את המעבד שלי, היו 25 מעלות בחוץ והמעבד שלי הראה 12 מעלות או שקר כלשהו. עכשיו נכנסים לתוכנה ומזינים פרמטר (מספר) עד שהטמפ' הופכת הגיונית יותר (נגיד 30 מעלות כאשר 25 בחדר). כל זה רק כדי שהמשתמש יוכל לראות טמפ' אמינה אבל שוב, המרחק מהטמפ' הקריטית הוא החשוב והוא זה שיעורר את המעבד להגן על עצמו.

המעבד שלי במנוחה ב OC על 37 מעלות וזה הגיוני בשרב הזה. אם לא הייתי מכייל את התוכנה, הייתי חושב שאני במרחק 74 מעלות מהטמפ' הקריטית (100) וזה אומר 26 מעלות (בחוץ למעלה מ30 אז מאוד בספק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TJMAX הוא ערך הטמפ' הקריטית לא?

אם כן, אז זה למה לשנות את הערך שלו אם הוא גם ככה משנה גם את ערך הטמפ', ומשאיר את היחס זהה?..

ומה ההבדל בין גרסת הGT לרגילה?

לרוב השתמשתי ברגילה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ אז כל מה שצריך לדעת, זה aהמרחק מהTJMAX, לא נמוך מדי..

כרגע הOCCT מפסיק את עצמו מרוב שהמעבד חם :o .. 80 מעלות, למרות שבגרף זה מראה 95, בREAL TEMP זה מראה 70, ששם זה TKMAX 90..

אני צריך להחליף .. יש המלצה בתקציב של 200~ ?

עריכה,

ביטלתי עכשיו את הOC, ועדיין הטמפ' מגיעה ל80 בOCCT פשוט אחרי יותר זמן (3 דקות יותר~)

אא"לט מתישהו הוצאתי את הקירור והחזרתי, כנראה צריך לשים משחה טרמית מחדש..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...