האם אתם מאמינים? - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אתם מאמינים?

yigael_o

Recommended Posts

מה זאת אומרת מה זה שייך?

דיון בפורום הוא קצת כמו לשחק בטלפון שבור, נושא הדיון עובר מטאמורפוזה בלתי פוסקת. אני הגבתי למשהו שדיגדג לי להגיב אליו.

אגב, מאחר והדיון הזה הוא תחת הכותרת האם אתם מאמינים נראה לי שמה שכתבתי לא כזה מנותק.

ואגב, לא טענתי שמי שעוסק בפסיקת הלכה לא למד את זה או לא חלים עליו חוקים נוקשים.

טענתי בדרכי שלדעתי הצנועה, החוקים האלה כולם לא מבוססים על משהו אמיתי ולכן אין הבדל אמיתי בין מי ש"קיבל דיפלומה" לצורך העניין לבין מי שלקח על עצמו את הסמכות לעסוק בזה.

(כן וזה עונה על השאלה המקורית של הדיון, אני לא מאמין).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 142
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אין כוונתי מה זה שייך לדיון כאן.

מה זה שייך אם זה אמיתי או לא בנוגע שצריך להתמחות בתחום מסויים.

אין דבר כזה מישהו לקח את הסמכות בידים שלו , הציבור בוחר [את הגדולים ] שזה לא רק בידע אלא גם בדרכיהם והלכותיהם.

ציינתי שיש להתמחות בלי קשר עם "קיבל דיפלומה" - כיודע דווקא הרבנים הגדולים [ הרב עובדיה, הרב אלישיב, הרב שטיינמן וכו'] מעולם לא קיבלו סמכות מהמדינה .. -ועדיין הם הכי מומחים בתחום.

ההלכה חופפת הרבה דברים לכן צריך רבנים [לא דווקא שאדם מסויים רוצה בכך אלא כי צריך ] .

לכן ציינתי התמחות -דומה למקרה של הרב פירר

כאן הסרט http://docu.nana10.co.il/Article/?ArticleID=605531&sid=186

אין לו שום סמכות רפואית אבל הרבה בני העם ורופאים בדרג הראשון מתייעצים איתו, ואני לא מדבר על כוחות אלא שהוא באמת רכש ידע רפואי באופן עצמאי.

עכשיו סתם ככה הרב עובדיה הוא לא רק בעל ידיעות בתורה, אלא בעל התמצאות ויכולת עיונית בתורה. וזה מה שהופך אותו לתלמיד חכם עצום.

קצת טעימה.[ לא צריך לעבור על ציון מקורות ולמידה מהם אלא על שיטת לימדו העיונית ואיך מגיע למסקנה ].

http://www.daat.ac.il/daat/mishpach/hagigat/6.htm

לא השבת על השאלה המקורית כי פותח הדיון מדבר על .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא השבת על השאלה המקורית כי פותח הדיון מדבר על .

יצאתי טמבל... (כנראה התבלבלתי עם דיון אחר שהיה פה לאחרונה).

בכל זאת כמה נקודות בנוגע לשאר הדברים שכתבת:

1. לא התכוונתי דיפלומה בקטע של מוכר על ידי המדינה דווקא, אלא למדו והוכשרו בתהליך המקובל.

2. בנוגע להתמחויות, נראה לי שעדיין אנחנו לא לגמרי מסונכרנים... הטענה המרכזית שלי היא שהתמחות בדבר פיקטיבי הופכת בהרכח את הידע הנרכש בהתמחות זו לפיקטיבית גם כן.

האם העובדה שאני יודע להבדיל בין חד- קרן גרמני לחד- קרן ניו-זילנדי, הופכת את הידע התיאורטי הזה שעובר אצלנו בירושה מאבי אבי, אביו של סבי (שהיה קצת קוקו) לנכון או צודק? האם כך יהיה הדבר אם אתם תכירו בי בתור אדם שראוי להבדיל בין חדי- קרן?

אגב, הרב פירר לא קיבל דיפלומה, אבל אני מניח שאנשים שנועצים בו עושים זאת דווקא בגלל הניסיון שלו בתחום ולא בתחום ההלכה (כלומר הוא לא עוסק בזה מבחינתם כשהוא חובש את הכובע ההלכתי).

הדוגמא של Lev0 מראה מה כל כך מקומם אנשים לא מאמינים בעיסוק של פוסקים הלכתיים בתחומים שאין להם שום ידע אמיתי בו, מתוקף היותם פוסקים.

זה גם מדגים את הסכנות האפשריות שבתחומי עיסוק שאומנם יכולים להיות מסודרים ומוסדרים אבל עדיין אין בהם ממש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא רציני זה לא ילך . עברת בכלל על הכותרת של הלינק?

"החרדי שיעץ למשפחת כהן לא לתרום איברים: "רציתי שאבי ימות כמו יהודי"

בסוף השבוע בזמן ת"א: כדורגלן העבר אלון קפלן, שיעץ למשפחת כהן שלא לתרום את איבריו של שחקן העבר, מדבר לראשונה: "לא כעסתי על כל הכתבים והשדרנים שביקרו אותנו", הוא אומר. "מה הם מבינים?"

מדובר על איזה חוזר בתשובה שחקן כדורגל לשעבר ,שאין לו שום סמכות וגם ידע כללי בנושא ההלכות הללו.

כל כך קל לתקשורת תחילה להפיל רפש על רבנים.

כמו שהדגשתי לפני כן שבכלל לא מדובר ברבנים [אין ציטוטים, על אף שבכותרות זועקים ] .

טוב ,דבריי האם דורית כהן http://glz.co.il/NewsArticle.aspx?newsid=74924

ישי לפידות -שיחקת אותה!

http://www.bhol.co.il/Article.aspx?id=23135

:xyxthumbs:

כמו כן שאלת רגע המוות היא שאלה מוסרית .

אני לא מדבר דווקא על המדינה אלא בכל תחום איזשהו סמכות, למשל ר' אמסלם יש לו סמכות רבנית שהיא מתבטאת על ידע אבל אין לו סמכות מהגדולים שמעבר לידע מסתכלים על הליכותיו וכו' הרבה דברים חשובים וכן רוב הציבור החרדי.

אכן הרב פירר בגלל ידעותיו ברפואה, הדגשתי זאת בכדי לראות שיש אדם שהוא מתמחה בדבר מסויים ואין לא סמכות לכך.

בסך הכל אני אומר אם אדם רוצה לפסוק הלכה הוא צריך להתמחות הרבה שנים בתחום. ולא איזה אדם אתאיסט בלי שום ידע בנושא יתחיל לפסוק כאן הלכות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*2012 אין שום קשר ליהדות אלא לבני המאיה -שגם כאן אנשים אחרים לקחו את דבריהם רחוק מדי.

הכוונה היתה למהדורה הבאה של ההברקות של מר עובדיה, שאולי תשוחרר ב 2012.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...