מהי עמדתכם בנושאים שונים? - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהי עמדתכם בנושאים שונים?

מר מקלדת

Recommended Posts

האמת שאתה צודק, כי מה שהוא כתב היה:

"אזורים רבים ברחבי הגלובוס נמצאו ציורים עתיקים על קירות שבהם מתועדת כוויכול מלחמה בין שני אלים"

ולכן הוא לא בהכרח מתכוון לציור על קיר במערה, אלא סתם ציור על קיר של בית או משהו.

בכל מקרה,

זה עדיין טענה מפגרת, כי אם ניקח כל ציור שצויר במהלך ההיסטוריה כאילו הוא מתאר את המציאות,

הרי שהשטן ואלוהים התגלו לבערך כל אידיוט שהחזיק מכחול בחיים שלו, וכל אחד מהם גם ראה את ישו

נשפט, סוחב את הצלב, נצלב, מורד מהצלב וחוזר לחיים. שלא נדבר על כך שהם גם היו באזור של מעמד

הר סיני בשביל לצייר אותו ואת קריעת ים סוף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 140
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

לזה שמעלי-יוזמה ברוכה, תודה :xyxthumbs:

לגבי חוות המידע - אף אחד לא לוקח בחשבון שיש סיכוי סביר שכמות עצומה של שרתי איחסון מידע שמרוכזים במקום אחד יהרסו עקב אותה אפוקליפסה שעלולה להגיע כל רגע, נכון? זה צריך להיות הרבה מאוד מטרים מתחת לקרקע, בחדר ממוגן בצורה עילאית, עם לפחות שני גיבויים נפרדים במקומות שונים בעולם לכל ביט של מידע. כלומר, זה צריך להיות פאקינג FAILPROOF.

ברור שהם לוקחים בחשבון. אין לי מושג איפה זה ואני מניח שהם יודעים שהרוב יושמד. אבל אם אלה שיהיו פה אחרינו יצליחו רק לשים את היד על HDD אחד - השגנו את המטרה. וסביר להניח שזה נמצא עמוק מתחת לאדמה בתוך איזה מקלט אטומי ענק. אבל זה שחוות המידע קיימות זאת עובדה שאני יודע ממקור אמין.

ד"א אם עושים הצלבות בין התנ"ך ובספרים עתיקים רבים (לדוגמה בספר הקדוש של הבבלים ואצל עוד עמים רבים שכבר נכחדו) יש מאורעות מסוימים בהיסטוריה שמתוארים את אותו הדבר עם נטייה דתית כזאת או אחרת. לדוגמה: המבול הגדול. גם בתנ"ך וגם בספר הבבלי מתואר מבול אדיר שמחק כמעט לחלוטין את כל הסיוויליזציה. בתנ"ך מתואר כי אלוהים כעס על החטאים של בני האנוש אז הוא החליט למחוק אותם מעל פני הקרקע. הספר הבבלי מתאר את ההחלטה של אחד האלים להשמיד את כולם כי הם עושים רעש ומפריעים לו לנוח. בתוכנית הם טענו שאולי החייזרים החליטו להשמיד את האנושות בגלל שהם היו לא מפותחים מספיק שכלית. לפי התנ"ך, לאחר המבול היה העולם המודרני של היום-שרשרת המזון, החיות טורפות וכו'. לפני המבול הייתה הרמוניה, וכל החיות היו צמחוניות..

ד"א קיימת גישה נוספת של "אולי החייזרים יצרו אותנו?"

הנה ציטוטים מהתנ"ך:

"ויאמר אלוהים נעשה אדם בצלמנו כדמותנו..."

^ אם ה' כ"כ אימתני למה הוא בכלל התלבט? למה הוא דיבר ברבים?

"ויברא אלוהים את האדם בצלמו בצלם אלוהים ברא אותו זכר ונקבה ברא אותם"

ד"א המילה "אלוהים" היא רבים. (מנעול-מנעולים. אלוהים-אלוה (אולי זה יהוה, מנהיג הקבוצה של החיזרים?))

בקיצור.. יש כ"כ הרבה הצלבות מידע בלי הסבר וכ"כ הרבה תוצאות תיעודיות ופיזיות שקשה לי להאמין שחייזרים לעולם לא היו בכוכב הזה כשהיו פה בני אדם.. הויכוח הזה מטופש לגמרי כי:

א) ממילא לעולם לא נמצא תשובה לזה אלא אם נחיה עד גיל מליון, דבר שהוא לא בדיוק סביר.

ב) זה לא קשור לנושא.

אז מיצינו...

וכמובן שאני לא שולל שום אופציה אחרת (לדוגמה שהכל היה המצאה של בני אנוש שלא ידעו מה זה הר געש ופחדו ממנו), אני רק מציין את דעתי שהיא סבירה בדיוק כמו כל הדעות האחרות כאן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קוקו היקר...

הבעיה שלכם הדתיים, אתם כל כך סגורים! יש מסביבכם מסגרת בשם תנ"ך, שעם כל הכבוד המסגרת הזאת כל כך מגבילה את חשיבתכם הבריאה! עד כדי כך שחבל על הזמן!

אני כמובן מאוד מכבד את בחירתך ללמוד תורה, אבל בבקשה, תטען את הדברים האלו לאנשים דתיים בדיוק כמוך, כי אלו שאין להם שום מגבלות יכולים לחשוב שאתה קצת לא בריא.יש לי כבוד גדול אלייך, אתה איש חכם, לומד בישיבה. אז בבקשה ממך, תשמור את הרשום בתנ"ך באותו חדר שאתה לומד אותו...

זה נראה לך הגיוני שאנחנו לבד בכל היקום האין סופי הזה? בטוח יש חיים שלא מוכרים לנו, הם בשבילנו חייזרים באותו מידה שאנחנו חייזרים בשבילם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שאתה שואל שאלות על התנך שהעלו לפני מאות שנים ולןמדים אותן היום לבגרות...והתשובה חייזרים פסולה

אתה חושב שאני לא עושה בגרות? אני לומד בדיוק את מה שכולם לומדים, וזה נשמע לי תמוה לחלוטין. סלח לי, אבל אני מרגיש כאילו אני יושב בשיעור של סטלנים. לפי הפרשנים כל ההסברים הם "צורת דיבור", "האנשה" ודברים נוספים. ההסברים האלה הם הסברים אמונתיים של אנשים שכל דורותיהם למדו ולימדו תנ"ך וכך הם מעדיפים לחשוב. אבל עם כל הכבוד-אני מעדיף לדבוק בהסבר מעט יותר מדעי. ושלא תחשוב שאני מזלזל או משהו: בעוד כ 2000 או 3000 שנה שכבר לא יהיה מושג כמו "דת" עדיין יקראו את התנ"ך ויישכילו ללמוד ממנו. הספר הוא ספר ערכים מעולה, ובאמת אני חייב להודות שלדתיים יש הרבה יותר חוכמת חיים מאשר אנשים לא מאמינים, וגם הם אנשים טובים שנעים להיות סביבם (בדיוק מהסיבה שרובם מתחשבים שעובדה שקיימות מצוות שבין אדם לחברו). אם אני הולך ברחוב ודתי מברך אותי "שבת שלום": מה רע לי? מישהו שאני לא מכיר בירך אותי לשלום, סבבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מאמין שזה נכון מה שאתה מתאר. אף עצם לא מסוגל לנוע במהירות הגבוהה ממהירות האור.

סליחה אבל זה לא נכון.

אי אפשר להאיץ מעבר למהירות האור אבל אין שום מניעה שכבר יש דברים שנעים במהירויות גבוהות יותר.

ואם אתה יכול להשפיע עליהם באופן כל שהוא אז אפשר להעביר איתם מידע, ובתרבות מתקדמת אולי גם תודעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמנם איינשטין טען כי "אם עצם יצטרך לעקוף את מהירות האור-הוא יצרוך את כל האנרגיה שקיימת ביקום וישמיד אותו". עם כל הכבוד לאיינשטין, איך הוא הגיע לזה? זה סתם מספר, מהירות מסוימת, שבמקרה גם האור נע במהירות הזאת. זה כמו להגיד שעם פרארי אתה לא יכול לעקוף מהירות של אוטובוס כי אם כן תצטרך בשביל זה כל כך הרבה אנרגיה שהיקום ישאב. אאל"ט כבר היה על זה דיון מקיף בפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א קיימת גישה נוספת של "אולי החייזרים יצרו אותנו?"

הנה ציטוטים מהתנ"ך:

"ויאמר אלוהים נעשה אדם בצלמנו כדמותנו..."

^ אם ה' כ"כ אימתני למה הוא בכלל התלבט? למה הוא דיבר ברבים?

"ויברא אלוהים את האדם בצלמו בצלם אלוהים ברא אותו זכר ונקבה ברא אותם"

ד"א המילה "אלוהים" היא רבים. (מנעול-מנעולים. אלוהים-אלוה (אולי זה יהוה, מנהיג הקבוצה של החיזרים?))

בקיצור.. יש כ"כ הרבה הצלבות מידע בלי הסבר וכ"כ הרבה תוצאות תיעודיות ופיזיות שקשה לי להאמין שחייזרים לעולם לא היו בכוכב הזה כשהיו פה בני אדם.. הויכוח הזה מטופש לגמרי כי:

א) ממילא לעולם לא נמצא תשובה לזה אלא אם נחיה עד גיל מליון, דבר שהוא לא בדיוק סביר.

ב) זה לא קשור לנושא.

אז מיצינו...

וכמובן שאני לא שולל שום אופציה אחרת (לדוגמה שהכל היה המצאה של בני אנוש שלא ידעו מה זה הר געש ופחדו ממנו), אני רק מציין את דעתי שהיא סבירה בדיוק כמו כל הדעות האחרות כאן...

האמת שהגישה המדעית הרווחת היא שכשהתנ"ך נכתב לראשונה (או לפחות החלק הזה בתנ"ך)

אז מי שכתב אותו האמין במספר אלים, ולא באל אחד, כאשר יהוה הוא האל ה"ראשי" כביכול (כמו זאוס באלים האולימפיים למשל).

לעומת זאת, יש את ההסבר הדתי המאולץ לכאלה דברים, שפשוט מתעלם מהטקסט לאורך כל התנ"ך בשביל שיתאים לאמונה שלו, למשל:

http://www.kipa.co.il/ask/show/47295

חוץ מזה שהתנ"ך נכתב לאורך הרבה תקופות בהיסטוריה על ידי יותר מסופר אחד - מספיק רק לקרוא את הפרקים הראשונים

של ספר בראשית בשביל לראות שיש שם שני סיפורי בריאה נפרדים ולא קשורים זה לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. האם אתם מאמינים באלוהים (לאו דווקא זה של התנ"ך או של כל דת אחרת)? ברוחות?

2. האם אתם צמים ביום כיפור?

לא ולא.

3. האם תמולו את בנכם?

כנראה שלא.

4. האם אתם תומכים בלגליזציה של קנאביס בישראל? סמים קלים אחרים?

כן. זה לא משהו שצריך להיות בלתי חוקי לאדם בוגר.

לכל הפחות לעשות לזה דה קרימינליזציה לאחזקה וגידול כמות לשימוש עצמי.

כל סוגי הסמים?

לא בדיוק להפוך חוקי אבל עד כמות מסויימת לשימוש עצמי לקבוע שזה שזה לא קרימינלי ואין להעמיד על זה לדין.

נרקומנים הם אנשים מסכנים שצריכים עזרה ולא פושעים מסוכנים.

לכל היותר יהיה מדובר בסתם אנשים מהשורה שהתחילו להידרדר, ועדיף לתפוס אותם מוקדם ולעזור להם לפני שיהיה מאוחר מדי.

להקים מרכזי חלוקה עזרה ופיקוח.

רק מי שנבדק ונמצא נרקומן יוכל להשיג שם מנה או תחליף לסם (אפשר להעביר להם סחורה בלתי חוקית שנתפסה ע"י המשטרה במקום להשמיד), במקביל לקבלת עזרה נפשית כלכלית שיקומית.

אם נרקומן יודע שבמרכזי העזרה הוא יוכל לקבל מנה איכותית בזול או חינם, וזה רק יעלה לו במעט זמן שבו הוא יעבור בדיקה רפואית, ופגישה עם יועץ, אפשר להיות בטוחים שרוב המוחלט של הנרקומנים יגיעו לשם ויהיה ניתן לפקח ולנסות לעזור להם.

5. האם אתם תומכים בפתיחת בתי קזינו חוקיים בישראל?

כן.

כל עוד הם בפיקוח מחמיר ויש עליהם הגבלות קשות שמונעות רמאות ומקרים לא רצויים.

ולאפשר משחקי קלפים עם חברים עד סכום מסוים כי זה מגוחך שעל משחק של 200 שקל כניסה של 6 חברים המשטרה פורצת פנימה בעקבות תלונה של שכן שהציץ מהחלון, שוברים שולחנות והופכים את הדירה סתם בבריונות (ממש ממש) ואז עוצרים את כולם ופותחים להם תיק במשטרה.

6. האם אתם תומכים במיסוד הזנות בישראל?

כן.

עדיף להוריד את הזונות מהרחובות ולפקח על התנאים, גם מבחינות ניצול וגם מבחינות בריאותיות.

מקביל לאתר את אלו שבמצוקה ולנסות לעזור להם.

יש מקרים מזעזעים וניתן לפתור ולהעלים את רובם אם רק יאפשרו לפעול בנושא בצורה מסודרת.

במקום שהסרסור ירוויח עדיף שהמדינה תרוויח על זה מיסים.

7. האם אתם תומכים באפלייה "מתקנת"?

רק כשיש צורך אמיתי להשפיע ולשנות את החברה.

ורק במקרים בהם המועדפים הם דוגמא למופת, ולא על פי מספרים קבועים מראש.

8. האם אתם חושבים שישראל היא מדינה מושחתת ביחס למערב אירופה?

כן.

הבעיה בישראל זה שיש נתק אמיתי בין הנבחרים ובין הבוחרים, בגלל שיטת הבחירות שמאפשרת לבוחר לבחור כנופיה אחת באופן כולל, ולא נציגים ראויים באופן ישיר.

אם נשנה את שיטת הבחירות לבחירת נציגים באופן ישיר, הדברים יתחילו ללכת בכיוון הנכון.

9. האם אתם בעד עונש מוות בישראל?

כן.

רק במקרים מעבר לכל ספק, ובמקרים קיצוניים בחומרתם.

לגבי משפחות הפשע?

על משפחות הפשע צריכים להכיל את מלוא חומרת החוק בדיוק כמו על כל פושע כבד אחר.

10. האם אתם רואים בהפלות משהו בלתי מוסרי?

לא.

בלתי מוסרי זה ההשלכות של ילד לא רצוי לאנשים שאינם מוכנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד קטע הוא הקטע עם הנפילים: "ויראו בני האלוהים את בנות האדם כי טובות הנה ויקחו להם נשים מכל אשר בחרו". "הנפילים היו בארץ בימים ההם וגם אחרי כן אשר יבואו בני האלוהים אל בנות האדם וילדו להם המה הגיבורים אשר מעולם אנשי השם". מה זה נפילים? מה הם "נפלו" מהשמים? אולי כן? אם כתוב שהאדם נברא בצלם אלוהים ז"א שהם יכולים להיזדווג יחד. אז "בני האלוהים" האלה ירדו לכאן ולקחו איזה נשים שרק בא להם (אם אכן הם יצרו אותנו אז הם יותר נעלים וזכותם). למה קוראים להם "בני האלוהים"? ז"א שהם חלק ממשהו שקוראים לו אלוהים (שכפי שכבר סיכמתי, היא מילת רבים...).

עוד קטע: "וירא יהוה כי רבה רעת האדם בארץ וכל יצר מחשבות לבו רק רע כל היום. וינחם יהוה כי עשה את האדם בארץ ויתעצב אל לבו" - אם אכן "יהוה" היא הגדרה למנהיג שלהם, בין אם זאת הייתה משלחת של מדענים/כח צבאי או ממשלתי, הרי שהוא מחליט את ההחלטות. לכן כשהחלטה לא מתבצעת כראוי-הוא מאוכזב.

מה, אלוהים הכל יכול מאוכזב? הוא לא יכל לחשוב על זה קודם? אולי הוא לא כ"כ אלוהי כמו שנהוג לחשוב? לאחר מכן היה את המבול (שמתואם בספרים היסטורים שונים של עמים רבים ומתאר זעם של אל/ים מסיבה זו או אחרת).

אז כל ההוכחות האלה ועוד-פשוט קצת קשה להתעלם מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שזה מוכיח זה שהדת שהרבנים מנסים למכור לך זה שקר מוחלט,

ושאין שום קשר בין ה"דת" שלהם לבין מה שכתוב בספר הקדוש שלהם.

זה לא מוכיח קיום חייזרים, ענקים או כל דבר אחר, בדיוק כשם שהארי פוטר לא מוכיח את קיומם של קוסמים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הארי פוטר הוא ספר פרי דמיון של מישהו וזה מוכח 100%. לעומת זאת-מקור התנ"ך אינו ידוע. אני משער שזה תיעוד מהלכים היסטורים של בני אדם שראו וחוו הכל. או אולי זה ספר שהוענק לבני האדם כדי שישכילו ללמוד ממנו. אולי זה שילוב. לך תדע :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה אבל זה לא נכון.

אי אפשר להאיץ מעבר למהירות האור אבל אין שום מניעה שכבר יש דברים שנעים במהירויות גבוהות יותר.

ואם אתה יכול להשפיע עליהם באופן כל שהוא אז אפשר להעביר איתם מידע, ובתרבות מתקדמת אולי גם תודעות.

איזה חלקיק בעל מסה נע מעל מהירות האור? ואיזה חלקיק שאינו בעל עובר את מהירות האור?[br]פורסם בתאריך: 29.11.2010 בשעה 09:10:15

אמנם איינשטין טען כי "אם עצם יצטרך לעקוף את מהירות האור-הוא יצרוך את כל האנרגיה שקיימת ביקום וישמיד אותו". עם כל הכבוד לאיינשטין, איך הוא הגיע לזה? זה סתם מספר, מהירות מסוימת, שבמקרה גם האור נע במהירות הזאת. זה כמו להגיד שעם פרארי אתה לא יכול לעקוף מהירות של אוטובוס כי אם כן תצטרך בשביל זה כל כך הרבה אנרגיה שהיקום ישאב. אאל"ט כבר היה על זה דיון מקיף בפורום.

הציטוט שלך מעט תמוה, אך בכל אופן - סתם מספר? ישנם פיתוחים מתמטיים. שום דבר פה לא נעשה 'סתם' בבוקר יום ראשון.

ועוד אמרת שאתה מחפש הסבר 'מדעי'. התנ"ך שנלמד בתיכון כולל את הפרשנות הביקורתית בעיקר, וממש לא זו הדתית.

אני לא נכנס בכלל להסבר ה'מדעי' שבו חייזרים ביקרו כאן והשפיעו על התנ"ך ודתות אחרות. האמת, שזה הסבר פחות הגיוני מאשר האמונה הדתית עצמה, ולה לפחות יש הצדקה - היא מבוססת על אמונה ולא על פסאודו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...