ברית מילה - עמדתכם בנושא. - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ברית מילה - עמדתכם בנושא.

IRIVERMAN

Recommended Posts

נראה שזה נושא טעון, לפי ההתפתחויות בדיון הזה.

אני אוסיף את ההודעות הרלוונטיות:

יש סיבה שאנשים לא רוצים למול את בניהם?

כלומר... זה בריא יותר. וזה בהחלט יותר אסתטי.

קודם כל - יש בזה משהו ברברי וקצת נורא לעשות לילד שלך.

בנוגע לבריא - ישנם הרבה דברים שניתן לעשות בשביל הבריאות שלך. השאלה זה כמה אתה מרחיק לכת.

ובנוגע לאסתטי - זה כבר קביעה אישית. ומאחר ובכל מקרה המצב שבו רואים את הזין הוא אינטימי בלבד (מלבד רופאים),

אז אני לא חושב שזה מאוד משנה. כמה פעמים במהלך ההיסטוריה מישהי באה לשכב עם מישהו ואז סירבה רק בגלל שהוא לא/כן נימול?

בכל מקרה,

אם אני אמול את הילד שלי אני אתן לרופא כירורג לעשות את זה, ולא לאיזה שיכור שמתכוון למצוץ את הדם אח"כ...

זה לא ברברי, זו פיסת עור שאין לנו שימוש בה ויכולה להזיק לנו. זה לא נורא, זה בדיוק עשר דקות של בכי, והרי היתרונות של אסתטיות ובריאות נשארים לכל החיים. ומה זה "עד כמה אתה מרחיק לכת", אפשר לחשוב איזו אופורציה מסובכת או השקעה זה לחתוך את הערלה... העובדה שיש דברים אחרים שטובים לבריאות שלנו לא קשורה בכלל לעובדה שזה בריא וקל.

העניין האתסטי הוא עניין מהותי. בישראל לפחות, כן תהיה דחייה מסויימת אם הבן אינו נימול. ותתפלא, אבל יש כאלה שמעדיפות בפירוש נימולים ואולי לא אצל כולן זה DEAL BREAKER אך למה לאבד נקודות על פארש? אני מניח שהבן שלך לא יחיה באיזו מדינת עולם שלישי, לכן אחוז הנימולים באותה ארץ יהיה גבוה וזה יהיה מוקבל ונורמאלי. לא שמעתי על מישהי שיש לה התנגדות נחרצת לנימולים, מצד שני כן שומעים על כאלו שמכריחות את הגבר לעבור מילה מטעמים אסתטיים, בריאותיים והעדפות אישיות.

בכל מקרה, ברית מילה, משום שאיננו דתיים, תתבצע בבית חולים. בחיים שלי לא ראיתי מוהל מוצץ לתינוק (וזה מגעיל אותי לחשוב על זה בכלל), אבל עדיין...

אני מבין נכון? ברית מילה?

אם כן אז, כשאתה עושה ברית מילה, האיבר המין שלך הופך לקרש לא רגיש, ואתה לא נהנה מהסקס כמו שאתה אמור להנות, אתה רחוק מזה וממש!

אני לא יכול להעביר לך את הרגשות האלו אם אתה עם ברית מילה מאז הולדתך, לכן אתה לא תבין אותי. אתה עדיין נהנה אבל ממש לא באותו מידה שתהנה עם בולבול טבעי.

לכן אני לא רוצה להרוס את חיי המין של הילד. שיחליט בעצמו עם לעשות או לא, אני לא רוצה לקבוע דבר שיכול להיות חשוב מאוד בחיו בעצמי, או כי "ככה מקובל לעשות במדינה יהודית".

לפי מה שאתה אומר זה פיסת עור שאין לה שימוש, אני חושב אחרת, הפיסת עור הזאת משאירה את הגרעין עצמו של הבולבול רטוב וחיי, ברגע שאתה חותך, הגרעין שלך מתייבש ונעלמת הרגישות החזקה הזאת, לכן אתה לא תוכל יותר להנות מסקס כמו שהטבע קבע, אתה תוכל רק להמשיך את הדור.

האומנם אני לא מצפה ממך שתבין במידה ועשו לך ברית מאז שנולדת, אבל אלו שעשו ברית בגיל מאוחר, יבינו אותי ויצדיקו אותי.

זה קורבן לאלוהים מאוד מאוד גדול, להקריב את חיי המין. שזה מעבר לגבול ההבנה שלי :)

Nope, smegma won't hurt you and a shower will solve your problems.

Hey! I am so damn lazy and poor and there's no water around... look! my penis is full of this cheese :<

I'll.. just... cut.. OUCH this fucking thing and I won't have to take showers every day.. brilliant!! that'll save my sons the trouble of cleaning themselves too!

But my wife won't let me ;__; oh!! I know! I'll tell her god told me to, pfft she'll surely fall for that, haha! silly women.

^THIS^

בנוסף לא דיברתי על המובן היהודי של המילה. אני אתאיסט מוחלט, והמסורת היהודית (שכן חשובה לי במידה מה) לא באה לידי ביטוי בברית המילה. לא דיברתי על מה שמקובל במדינה יהודית, דיברתי על מה שמקובל במדינות המערב. וכן, במדינות המערב מקובל לחתוך את העורלה משום שהיא עלולה להוות נזק בריאותי.

המחקר האחרון מ-2007, שבוצע ע"י האקדמיה לרפואה משפחתית בארצות הברית, קובע:

"No valid evidence to date supports the notion that being circumcised affects sexual sensation or satisfaction"

אותי? לא. פשוט יש הרבה מאוד סיפורים שונים של אנשים, שמספרים מהנסיון שלהם.

חשבתי פעם לעשות, אבל לא רוצה.

לגזור חלק מהגוף זה דבר טיפשי, הטבע יצר אותי ככה וככה אני מעדיף להשאר.

חוץ מזה, מה הקשר ליומרה? זה דבר אמיתי לגמרי וזה עצוב שאתה לא יכול להבין את זה.

יואב, זה שטות מוחלטת.

עשית ברית מילה? במידה ולא, תיכך תעמיד את החבר שלך, ותיגע בראש שלו, יעבור לך זרם של כיף בגוף, תשאיר אותו באוויר הפתוח ותן לו קצת להתייבש כ-10 דק, ותיגע אחרי זה, אתה בקושי תרגיש משהו בכלל (לאומת מה שהרגשת). או תבקש מחבר שלך לעשות את זה(מישהו שלא עשה), ושיגיד לך מה ההבדל.

אני אומר לך, יש הבדל עצום, פשוט אני לא יכול להעביר לך את זה.

לגבי העניין של הברית מילה: לבן שלי אני אעשה את זה רק אצל רופא מוסמך בבית חולים ולא איזה מוהל חצי עיוור עם סכין חלודה. Overshot-יכול להיות שמי שלא עבר ברית מילה נהנה יותר במיטה מאשר מי שכן עבר, אבל אם חותכים לו את העורלה בגיל שבועיים אני לא חושב שהוא בדיוק ירגיש בהבדל.. נכון? מה גם שזה מקטין דרסטית (וכשאני אומר דרסטית, אני מתכוון כ 70% ) את הסיכוי לחלות באיידס ובמחלות נוספות. מה גם שבישראל אני מניח שיש נשים שנגעלות מגבר שלא נימול (בכל זאת, טכנית מדינת היהודים...).

עריכה: http://news.nationalgeographic.com/news/2005/07/0726_050726_circumcision.html

ויש עוד המון אתרים שמאמתים את הדבר.

לא רוצה ממש להיכנס לזה, אבל אם אתה מעוניין תריץ חיפוש בגוגל למושג "התקרנות".

התקרנות זו תופעה פיזיולוגית די כללית, לא משוייך ספציפית לברית מילה ולא בהכרח נגרם ממנה.

בדיוק כמו שתגיד שזיהומים בדרכי השתן זו תופעה שנגרמת בגלל שאנשים לא נימולים.

אין מחלוקת בקשר לרגישות פין שאיננו נימול ביחס לפין שנימול ,

פין ערל יותר רגיש ולו רק מהטעם שיש יותר קצות עצב על שטח פנים גדול יותר ( מבחינה עיצבית עבר מספיק זמן כדי שקצות העצבים יתאחו במקום הצלקת )

זה מהבחינה הפיזיולוגית .

כל שאר האספקטים של אסטיטקה ויזואלית/בריאותית הן נושא נוסף , למצער הוא שהנימול איננו יכול להחליט על כך ( תינוק ) , אני מתאר לעצמי שההקרבה היא מאוד גדולה למי שעובר מילה בגיל מבוגר ( כי כמו שאמרתי לקצות העצב לוקח המון שנים כדי להתאחות ובגיל מבוגר זה יפגום מאוד בהנאה הפרטית של הנימול המאוחר )

נכון, אבל לאחר חיפוש הוא היה מבין מהי התקרנות ושעטרת פין נימול עוברת התקרנות (בהכרח) ולכן הרגישות יורדת.

זה לא ממש נושא הדיון ואם מישהו רוצה להמשיך לדבר על זה עדיף שיפתח דיון אחר.

רגישות של הפין עצמו נשארת כמו שהייתה, פרט לחלק קטן מאוד שזה הכיפה, היא מתייבשת ואפשר לשבור איתה קירות, עד שלא תתייבש כל נגיע קטנה מעבירה זרמים של כיף בגוף.

אז הכיפה, היא מאוד מאוד רגישה, כמו ה-CLITORIS בשפה הרפואית אצל הנשים, ולמי שלא יודע מה זה CLITORIS, הנה תרשים : קליק

וברגע שהכיפה מתייבשת....הלך.

@Overshot

אתה כמובן מגזים וחוטא לאמת

שני האספקטים הם :

הפרש בשטח הפנים ואי לכך בעיצבוב ( אולי פאנגי יתן איזו הערה יותר מדוייקת מימני כאן ) לטובת הערלים

מעטפת שאיננה מגנה על העטרה של הפין .

לגבי סעיף הראשון - במקרה של מילה בגיל מאוד צעיר ( תינוק ) העיצבוב יחזור למקום הצלקת ויהיה רק הפסד של שטח פנים מעוצבב קרי רגיש .

לגבי הסעיף השני הדעות חלוקות באשר לניקיון .

לגבי "ליחלוח" והן לגבי העור ( עורלה ) אינני יודע אם זה מצב עיניינים רצוי בגלל שהאדם נהפך ליצור שמתלבש ואי לכך הן ההגנה על ראש הפין והן הלילחלוח אינן מועילות בלבד אלא גם מזיקות בהיותן מקום לפעילות בקטריאלית .

יש סיבה שכן?

מי אמר שזה בריא יותר? ,אני סומך על הטבע.

להגיד "אני סומך על הטבע" זו אמירה טיפשית ופרימיטיבית בעליל. זה כמו שתגיד-"אה? עבודה? למה לעבוד? אני אצא ליער לצוד לי, אני סומך על הטבע שאני אהיה בראש שרשרת המזון".

מה שאומרים פה הם הוכחות מדעיות מבוססות ולא השערות או הערכות. :facepalm:

זהו, שזה ממש לא מוכח באופן חד משמעי, יש מחקרים לכאן ולכאן.

הסטטיסטיקה לא חד-משמעית ולדעתי האישית, לעשות משהו כזה סופי(לחתוך חלק מהגוף)

בלי שום הוכחות חד-משמעיות שזה תורם אפילו במקצת נראה לי חסר טעם.

1. הדוגמא שהבאת לגבי הראש שרשרת המזון כל כך טיפשית, שאי אפשר להגיב אפילו ברמה מסויימת.

2. לא, הטבע לא ברא אותנו טוב, בואו נתקן את הטעיות של הטבע, נתחוך את העורלה. חוץ מזה למה אנחנו צריכים 2 ביצים? מספיק אחת בשביל להכניס אישה להריון. בואו נחתוך גם את ביצה, כי כשאתה רץ שני הביצים מתנגשות אחת בשנייה וזה כואבבב! לכן זה טעות טבע וצריכים לתקן את זה!

א. הטבע קבע שאדם יצא מרחם אימו עם עורלה.

ב. הטבע בחיים לא קבע שהאדם הוא ראש שרשרת המזון.

הטבע החליט שיהיה לנו עורלה! סימן שיש סיבה שהוא החליט ככה, גם אם אנחנו לא מבינים אותה.

הטבע גם משדר לאנשים עם קוצר ראייה שהם לא אמורים לשרוד,

או לאנשים עם אסטמה, סכרת, המופיליה ועשרות מחלות אחרות שהם לא אמורים לשרוד, או לשרוד פחות טוב.

אבל לטיפול הרפואי הזה אתם לא מתנגדים, נכון?

ולא, אני לא בעד ברית מילה בהכרח. אני חושב שצריך לבדוק טוב לפני שמחליטים ולא להגיד "טבעי זה הכי טוב" כמו מפגרים.

כמו שיש מוצרים שכתוב עליהם "רכיבים טבעיים בלבד" כאילו שזה בהכרח דבר טוב.

הרי גם ציאניד, נפט ואורניום זה טבעי לחלוטין, ואף אחד לא רוצה את זה באוכל שלו, נכון?

Infer73, מה שרשמת לגבי מתנגדים לברית המילה זו הכללה די גסה.

אני לא אמול את בני כי זה נראה לי מנהג חסר טעם, כמות ההוכחות שהוא מועיל היא ככמות ההוכחות שהוא מזיק

וכולן נסיבתיות מאוד כתוצאה של אלפי גורמים נוספים שפשוט לא נלקחו בחשבון בזמן המחקר.

מבחינתי שכולם ייעשו כראות עיניהם, אני לא אומר לאנשים לא לימול, אבל אני אישית לא מוכן.

אוקיי, זה היה קצת ארוך.

אז חברי HWZONE, האם מלתם\תמולו את בנכם?

במידה וכן ואינכם עושים זאת מסיבה דתית מובהקת, מדוע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אקצר,

ולכן רק אכתוב שרוב הסיכויים שאני אמול את בני העתידי.

ואם אני אעשה זאת, זה כנראה יהיה מתוך שיקול חברתי בלבד כנראה, ואולי קצת רפואי (למרות שממה שאני מכיר, הדעות חלוקות לגבי התועלת הרפואית של זה).

בהחלט לא בגלל סיבה דתית כזו או אחרת.

ואוסיף את מה שכתבתי קודם:

אם אני אמול את הילד שלי אני אתן לרופא כירורג לעשות את זה, ולא לאיזה שיכור שמתכוון למצוץ את הדם אח"כ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב, רשמת שמקובל במדינות המערב לבצע את החיתוך... מהי הגדרתך למקובל במקרה זה? נפוץ או קביל?

infer, אם באופן תיאורטי היית עובר נגיד למדינה אירופאית בה אחוז המבצעים ברית הוא נמוך, האם עדיין היית עושה זאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע.

וכמובן, יש את דעתה של אשתי לעתיד להתחשב בה.

בכל מקרה,

אני לא שולל את הנושא ולא מחליט סופית לצד כזה או אחר, לפחות לא עד שיהיה בחור קטן שכזה בדרך. ואין בחור קטן כזה באופק כרגע בכלל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שכל הדעות שציטטת בהודעה הראשונה נכונות.

אבל, לנו, כבני אנוש יש זכות בחירה. יש לנו את הכן, ויש לנו את הלא, זה מה שעושה אותנו שונים אחד מהשני.

אנחנו יכולים לבחור להמליץ בבחירה של חבר אחר, אין לנו את הזכות לקבוע במקומו.

וכמובן אני יכבד כל בחירה של החברים מהדיון הזה למול את בנם, או לא :)

בברכה רבה, אדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברית מילה היא התעללות לשמה. עברתי ברית מילה כשעליתי לארץ בגיל 4.5, בבית חולים ובהרדמה מלאה כך שלא הרגשתי כלום בזמן הניתוח עצמו - אבל ההחלמה היתה ארוכה ומאוד כואבת... ולמה? כי זה בריא (יכול להיות, אבל זה רלוונטי בעיקר בתנאים של הגיינה ירודה)? כי ככה כתוב בספר עתיק? בגלל לחץ חברתי? השד יודע.

אינני כועס על הורי, אבל לילדים שלי אני לא אעשה את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם חותכים כשהתינוק בן שבוע אין שום תופעות לוואי או פרק זמן של החלמה (מעבר לשעתיים הראשונות מקסימום של בכי).

אורן, שים לב למה שהבאת - "רק" שליש עובר ברית מילה. הטענה שלי לגבי האחוזים היא שאין בחורות שמתנגדות לשכב עם נימולים - אבל כן יש כאלו שמתנגדות לשכב עם לא-נימולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה אני אומנם נימול ולא אצטרך "לסבול" מהבעיה הזו,

אבל אישית לא הייתי מעוניין להיות עם בחורה שלא מעוניינת לשכב עם גבר רק מאחר ולא חתכו לו חתיכה מאיבר המין גם ככה.

לדעתי לאט לאט רוב האנשים שלא חותכים מסיבה דתית יפסיקו לעשות זאת (בישראל זה כמובן יקח הרבה הרבה יותר זמן מאשר בחו"ל).

כבר היום ניתן לשמוע על יותר אנשים בארץ שמתנגדים לכך (לעומת נגיד 2-3 עשורים אחורה) או לפחות מתלבטים.

אולי היום המתלבטים עוד נוטים לחתוך בגלל לחץ מהמשפחות, מסורת וכו' אבל אני סבור שלאט לאט זה ישתנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה - הנושא גם טעון אפילו ברמה האישית שלי.

אני חושב שלעולל את זה לילד זה התעללות בחסר ישע - מעשה ברברי מאין כמוהו. אין קשר בין זה לבריאות (היגיינה בסיסית ושלום על ישראל).

-אבל-

אני רואה את עצמי כיהודי. יש דברים שאני לא מתווכח איתם ופשוט עושה (גם אם יש לי כאב בטן בנושא). ברית מילה היא אחת מהם.

-במאמר מוסגר-

בני הבכור נולד נימול (יש דבר כזה) הוא עבר בסה"כ טקס הקזת דם (לוקחים סיכה ועוקצים את הפין עד שיוצאת טיפת דם).

אני יודע באופן מלא שאם הוא לא היה נולד נימול אזי הייתי מעביר אותו ברית מילה על ידי רופא כירורג ובהרדמה מלאה - ותוך כדי זה שהייתי יושב בחוץ ובוכה.

אני מסכים שאני לא נראה הכי אמין בעולם בקטע הזה - כי מחד אני מאמין שזה דבר נוראי שהלוואי ולא היה צריך לעשותו ומצד שני אני עושה אותו.

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם כל הזמן טוענים שזהו מעשה ברברי נורא ואיום... למה?

התינוק מודע בכלל שחותכים לו את העורלה? הוא סובל מכך? זה משפיע עליו בהמשך החיים?

אין הבדל בהנאה המינית (לפחות לא הצליחו להוכיח שיש הבדל כזה), אז אני לא ממש רואה יתרונות בברית מילה. "זה חלק מהטבע" זו לא תשובה - הטבע גם נתן לכם שרירי אוזניים שאין לכם מה לעשות איתם. הטבע לא תמיד יודע מה הכי טוב בשבילנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברית מילה היא התעללות לשמה. עברתי ברית מילה כשעליתי לארץ בגיל 4.5, בבית חולים ובהרדמה מלאה כך שלא הרגשתי כלום בזמן הניתוח עצמו - אבל ההחלמה היתה ארוכה ומאוד כואבת... ולמה? כי זה בריא (יכול להיות, אבל זה רלוונטי בעיקר בתנאים של הגיינה ירודה)? כי ככה כתוב בספר עתיק? בגלל לחץ חברתי? השד יודע.

אינני כועס על הורי, אבל לילדים שלי אני לא אעשה את זה.

עברתי ברית מילה בגיל 5 תחת הרדמה מלאה ואני עדיין זוכר כמה החלמה הייתה ארוכה וכואבת.

בטח שתינוק סובל מכך! מה זה טענה המפגרת הזאת? לך לברית מילה ותראה כמה התינוק צורח עד שהוא מכחיל. בנוגע להנאה מינית - לנו אין בסיס להשוואה, אבל אנשים שעברו ברית מילה בגיל מבוגר (בתקופת הצבא הכרתי כמה) טוענים שיש ירידה בהנאה המינית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...