די! נמאס מאוזניות בינוניות! כמה צריך להשקיע באוזניות כדי לקבל איכות טובה? - עמוד 3 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

די! נמאס מאוזניות בינוניות! כמה צריך להשקיע באוזניות כדי לקבל איכות טובה?

tmpusr

Recommended Posts

• תגובות 104
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ייתכן וזה רק אני, אבל מסתמן שאתה חולה באודיופיליה. ;) אתה תקנה עכשיו משהו בתחום ה-1K ואז עם הזמן תגלה שגם זה לא מביא אותך אל הנחלה אליה אתה שואף ועם הזמן אתה תתחיל למצוא את עצמך בין ערמות של קופסאות (מגברים) :P.

לעניינינו, SR80/HD555/AD700, כולם בטווח המחירים שלך ויביאו אותך לאן שאתה מחפש פחות או יותר. לכל דגם ודגם יש את הייחוד שלו בסגנונות מסוימים ודגשים בצליל שהוא נותן. הייתי גם רוכש בנוסף כרטיס קול D1 של שגם יעשה עבודת הגברה ועיבוד קול.

1K זה סכום ליריית פתיחה שממנו (בתקווה!?) אולי תרצה להיתפתח ולהוציא משכנתא... ;D

כשבונים סט-אפ של יש הרבה פרמטרים שונים כשהבסיס הוא- כרטיס קול טוב/DAC+ מגבר+ . כל אודיופיל או אדם בעל דיעה בתחום האודיו משנה באופן אידיבידואלי את הרכיב הקובע ואין "מוסכמה" שאוזניות ספיציפיות יביאו אותך לנחלה אליה אתה שואף כי המשחק פה רחב ובעת החלפת כרטיס קול תרגיש שהמערכת הישתפרה או לחילופין בעת החלפת המגבר. כמובן שכמובן שהאוזניות זה ה-בסיס לכל הסיפור וצליל מתכתי (אופי אוזניה מסוימת) לדוגמה אפשר אולי למזער/ להגביר בעזרת 2 הפרמטרים האחרים, אך המטרה היא ליצור סינרגיה (שילוב) שתביא אותך לנירוונה (איזון/נחלה) אליה אתה שואף.

אלו היו מס' מילים של אחד שעדיין לא הגיע אל "הנחלה" שלו וממשיך לחפש... ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה (למרות שאתה מדאיג אותי לגבי עצמי ;))!

אכן נראה שאלו פני הדברים, אבל אני בכוונה מגביל את עצמי כי באמת אין לזה גבול וסכומים מעל ה-1K כולל הכל הייתי כבר מעדיף להשקיע בדברים אחרים (אלא אם אכן יתברר שאני אודיופיל ללא תקנה).

מה שברור לי שאני ללא ספק חולה במחלת ה"לא יוצא פראייר" בגרסה השיווקית/מדעית שלו, כלומר תמיד מעוניין להיות קרוב ככל האפשר לנקודת המקסימום בגרף העלות/תועלת שעדיין עומדת בדרישות שלי. לא אהיה מוכן לשלם כפול בשביל אחוזי שיפור בודדים מחד אבל לא אקנה משהו סופר-משתלם שלא עומד בדרישות.

לאור זאת, ובהנחה שיש בי משהו מן האודיופיל השפוי והריאלי, נותרתי עם שתי שאלות כרגע:

1. אילו יעמדו בדרישות שלי (איכות/עמידות/נוחות/מחיר) בתנאים הנוכחיים ויהיו טובות דיין כדי להשתפר ולעלות רמה

אם אוסיף כרטיס קול/מגבר בהמשך?

2. אם אפשר לקבל דגמים טובים ובסיסיים (entry level ברמה טובה) של כרטיסי קול ומגברי מומלצים לטווח התקציבים שלי (1K כולל נאמר).

חייבים גם וגם או שאפשר להסתפק באחד מהם, (לפחות בשלב ראשון)?

עריכה: מהאזנה חוזרת בסגנונות שונים (בעיקר עם ה-KOSS PORTA PRO), נראה שהבעיה העקרית שלי היא טראבלים מעט צורמים וגבוהים לעומת באסים מעט אנמיים וחסרי פירוט. זה בולט בעיקר במטאל כבד שמצד אחד כולל גיטרות צורמניות ובאסים דומיננטיים מגיטרה באס והתופים מצד שני.

שוב, תודה על כל העצות מאירות העיניים (אם כי הם יגרמו לי לנזק כלכלי כבד ככל הנראה),

גונן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז התקציב עכשיו הוא 1000 שקל?

ההמלצה שלי היא עדיין להשקיע את מלוא הסכום באוזניות(ולהשתדרג בעתיד).

אם אתה רוצה סגורות, אני עדיין חושב שאין תחרות ל-ATH-A900 - הן כן ישתרגו בעזרת כרטיס קול טוב יותר, אבל לא צריכות מגבר בכלל.

פתוחות הייתי הולך על ה-880 של בייר. שנשמעות לא רע בלתי מגבר, אבל מאפשרות השתדרגות משמעותית בעתיד בעזרת מגבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז התקציב עכשיו הוא 1000 שקל?

1000 ש"ח זה בהנחה שאני חייב גם כרטיס קול ו/או מגבר .

עדיין הייתי רוצה להישאר בטווח של 500-600 ש"ח לאוזניות בלבד, אלא אם ממש יש הצדקה (ראה את מכלול השיקולים שלי פזורים ברחבי הת'רד - ניסיתי להיות מפורט וברור ככל האפשר).

תסלחו לי על הבורות בתחום, אבל אשמח לקצת הסברים אם אפשר:

המלצה שלי היא להתחיל בכרטיס קול יד שניה כמו האודיאוגי שלי, ישן אבל טוב

אפשר לינק לדגם מדוייק? תוכל לפרט מעט מה יתרונותיו ביחס לחלופות במחיר שלו?

לגבי האוזניות... הHD555 לא צריכים מגבר, זה אחד היתרונות שלהם

אם אתה רוצה סגורות, אני עדיין חושב שאין תחרות ל-ATH-A900 - הן כן ישתרגו בעזרת כרטיס קול טוב יותר, אבל לא צריכות מגבר בכלל.

מה עושה את ההבדל בין ש"צריכות מגבר" לכאלה שלא? זה עניין טכני במבנה האוזניה או פשוט התרשמות מהיכולות עם/בלי מגבר? לא מבין את ההבחנה.

ההמלצה שלי היא עדיין להשקיע את מלוא הסכום באוזניות(ולהשתדרג בעתיד).

השאלה היא האם הם שוות באמת השקעה כפולה במחיר בהנחה שאני נשאר עם כרטיס קול מובנה? הן לא תהיינה "מסורסות"?

באנלוגיה למפרטי מחשב, האם זה לא יהיה כמו לשדך כרטיס מסך חזק מאוד למעבד חלוש שמהווה צוואר בקבוק?

פתוחות הייתי הולך על ה-880 של בייר. שנשמעות לא רע בלתי מגבר, אבל מאפשרות השתדרגות משמעותית בעתיד בעזרת מגבר.

אשמח ללינק מדוייק אם אפשר - כדי שלא אטעה בדגם. אני מניח שהם בסביבות ה-1K במחיר?

עריכה: מהאזנה חוזרת בסגנונות שונים (בעיקר עם ה-KOSS PORTA PRO), נראה שהבעיה העקרית שלי היא טראבלים מעט צורמים וגבוהים לעומת באסים מעט אנמיים וחסרי פירוט. זה בולט בעיקר במטאל כבד שמצד אחד כולל גיטרות צורמניות ובאסים דומיננטיים מגיטרה באס והתופים מצד שני.

האם ניתן בכלל לקבל באסים ראויים מאוזניות בטווח המחירים הזה (בלי לאבד פירוט בשאר הטווח כמובן)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(כמעט כל מה שאני כותב כאן זה דברים שקראתי ולא דברים שבדקתי אישית אז בהחלט כדי לקחת זאת בעירבון מוגבל)

מה שעושה את ההבדל בהאם האוזניה צריכה מגבר או לא הוא הרגישות שלה - מצד אחר אוזניה לא רגישה - כמו רוב האוזניות ככל שעולים במחיר חייבת מגבר כי לכרטיס קול שלך לא יהיה מספיק כוח להזיז אותה כמו שצריך מצד שני אוזניה רגישה מושפעת מאוד מכמות הרעש של כרטיס הקול/מגבר ( וזו אחת הסיבות למה יקרות לרוב לא רגישות במיוחד). לרוב באוזניות בסביבות ה100$ לא באמת צריך להשקיע מעבר לאוזניה עצמה, שתיכננו אותם לא ציפו שהם יהיו מחוברות למערכת איכותית במיוחד - אני לא חושב שחברה שמתכננת אוזניה שנועדה להיות לא לאודיופילים מצפה שהיא תהיה מחוברת ל dac ו מגבר מעבר לכרטיס קול של המחשב, והכרטיס קול המובנה במחשב מספיק טוב ( חוץ מבלפטופים ששם זה לא ברור יש כאלו ויש כאלו (לדוגמא כמו הלפטופ שלי שאי אפשר לשמוע איתו מוזיקה בכלל בגלל רעש).

בסופו של דבר שומעים את ההבדל די בבירור בין אוזניה שלא צריכה מגבר - לא יהיה שום הבדל משמעותי אחרי הגברה ואוזניה שיכולה להעזר במגבר - שהם בהחלט שימושיות גם בלי מגבר אבל יותר טובות אם אחד לבין אוזניה שחייבת מגבר שלשמוע אותה בלי מגבר יהיה נוראי.

אוזניות כמו ad700 , m50 , sr80 , hd555 (שוב לא שמעתי אף אחת מהם זה מחפירה נקייה ב headfi ) זה לא משהו שצריך לחבר אליהם שוב דבר מיוחד, לעומת זאת של בייר בהחלט ירוויחו ממגבר איכותי מה גם של לפי מה שקראתי כלל אצבע בבייר זה התנגדות יותר גבוהה יותר טוב ( לכל דגם שלהם יש כמה התנגדויות שונות שמוכרים אותו בהם).

בנוגע לכרטיסי קול אם כבר קונים כזה אז רק חיצוני - לחסוך את הרעש של המחשב מהאות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(כמעט כל מה שאני כותב כאן זה דברים שקראתי ולא דברים שבדקתי אישית אז בהחלט כדי לקחת זאת בעירבון מוגבל)

לפי מה שקראתי כלל אצבע בבייר זה התנגדות יותר גבוהה יותר טוב ( לכל דגם שלהם יש כמה התנגדויות שונות שמוכרים אותו בהם).

בנוגע לכרטיסי קול אם כבר קונים כזה אז רק חיצוני - לחסוך את הרעש של המחשב מהאות

לגבי ההתנגדויות של הבייר - מנותק לחלוטין מהמציאות, זו המצאה של בעלי מגברי מנורות שקנו את ה600 אום כדי להרגיש טוב עם עצמם.

בנוגע לכרטיסי קול - גם לא נכון, היום אין DAC ב200$ שמשתווה לEssence ST (אולי הAudinst אבל לא קראתי השוואה ביניהם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tmpusr,

לגבי כרטיס קול... אני יושב עם זה http://hwzone.co.il/reviews/sound/audigyzs

באיביי תמצא את האחים שלו באזור ה20~30 דולר... היתרון? שום כרטיס קול חדש לא יתחרה לך בהם ברמת מחירים הזאת

אתה מקבל תמורה גבוהה עבור השקעה מינימלית

לגבי ה"צריכות מגבר"

יש שבלי מגבר פשוט לא יעבדו לך, נקודה... תחבר אותם למחשב שלך וכלום... שום פיפס

יש גם שתחבר ותשמע בהם בצורה חלשה כי הכרטיס קול המובנה פשוט לא יסחוב אותם

הסיבה לכך היא ההתנגדות של האוזניות... התנגדות גבוהה = צריך מגבר בשבילהם

בנוסף לזה, אנשים לוקחים מגבר לא רק בשביל היכולת לשמוע עם איכותיות אלא כי המגבר פשוט משפר את הצליל (תלוי בסוג) וזה פאקינג שלם, עם אנשים שבונים מגברים לפי הטעם האישי שלהם באודיו... כנס לHEAD FI ותראה מה אודיאופילים מסוגלים לעשות בשביל האודיו המושלם שלהם

על הדרך.. אם אתה לא רוצה להשקיע הרבה מאוד.... כנס לHEAD FI ותסתכל בציוד שהאנשים מוכרים, יש דילים טובים לאוזניות ברמה גבוהה שמצב מעולה במחיר נמוך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשששש איזה דיון ארוך. ואף מילה על עכבה של .

אין כזה דבר התנגדות , הן לא רכיב אומי טהור, ויש תלות בתדר אשר שמשפיע על העכבה ("התנגדות").

באתרים מקצועים רשום עכבה של האוזניות לרוב בתדר של 1000 הרץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אמליץ לך על Ultimate ears למרות שיש לי דגם custom fit שאני מבסוט ממנו לאללה ואני דיי בטוח שיש הבדל דיי משמעותי בין הדגמים של הCustom ל universal מבחינת איכות הצליל

מבחינת היוניברסל פיט, טווח המחירים שלהם נע בין 20$ ל420$

ומבחינת הקאסטום הם נעים בין 400$ ל1350$

זה האתר שלהם: http://ultimateears.com/en-us/products/universal

אפשר למצוא מחירים טובים בebay

לי יש את ה UE 18 Pro וירדו לי דמעות בפעם הראשונה ששמעתי אותם

קח בחשבון שאוזניות קאסטום זו פרוצדורה דיי ארוכה שדורשת ממל ללכת למכון הדים לEar Impression שאותו אתה שולח לחברה ומזה הם מכינים לך את האוזניות וזה יכול לקחת כמה חודשים עד שהאוזניות יהיו אצלך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות - החכמתי רבות :xyxthumbs:

אני קצת עמוס היום ויקח לי זמן לעכל את המידע ולקרוא קצת בעצמי...

כרגע נראה לי שאעדיף שלא מחייבות מגבר ובמידת הצורך אוסיף להן.

עדיפות ברורה לבניה איכותית, נוחות האזנה ממושכת ובאסים ראויים לשמם (מטאל).

המועמדות כרגע:

Shure SRH840 ב~600 ש"ח מ-KSP

Sennheiser HD555 בסביבות ה-700 ש"ח

Grado SR80 בסביבות ה-500 ש"ח

ה-ATH-A900 נשמעות כאופציה מצויינת, אבל לא זמינות בארץ ויקרות יותר. אבדוק ב-eBuy...

ה-Beyerdynamic DT880 גם נדירות יחסית בארץ ויקרות מאוד. אבדוק ב-eBuy...

מה דעתכם על ה-PR21 ב~500 ש"ח? http://www.halilit.com/index.php?action=recshow&subcat_id=28&item_id=895

כרגע אני נוטה חזק ל-Shure בגלל המחיר, הזמינות והביקורות, אבל לא משהו מוצק יותר מדי.

הבנתי שמומלץ מאוד לשמוע את האוזניות לפני הקניה, אבל בשיקלול של הזמן שאני אשקיע בזה (אין בדרום איפה לשמוע אני חושב) כבר יצא לי יותר זול לקנות ומקסימום למכור בהפסד של 100 ש"ח אח"כ :facepalm:

עדיין לא הבנתי האם כרטיס קול יכול להחליף מגבר ברמות האלה וכמה אמור לעלות מגבר בסיסי וטוב אם לא.

שוב תודה,

גונן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יחסית לגרדו שהצעתי, אם אתה מסוגל ללכת על ה-DT880 אתה תעשה לעצמך חסד גדול. (ולאוזניים שלך)

אבל המחיר... כמעט פי 3 מה-shure ונראה על פניו שסגנונות המוזיקה שלי זה לא מה שהיא "אוהבת":

http://www.hometheater.co.il/article456

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...