חידה ברוח פצצות גרעיניות וטכנולוגיית האטום. - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חידה ברוח פצצות גרעיניות וטכנולוגיית האטום.

udicol

Recommended Posts

ובכן, כולם יודעים את עוצמת הכח הגריעיני שהוא אחד הכוחות ההרסניים ביותר בטבע שאנו מכירים (בפלנטה הנוכחית - כדור הארץ). אפשר לשבת ולדון על האמצעים השיטות והטכנולוגיות להריסת עיר קטנה ועד חצי כדור דרומי, צפוני, מרכזי כמובן הכל תלוי בפוליטיקה הזמנית והרגעית של מדינות העולם.

בדיוק כאן נכסנת השאלה :בהנחה שבנינו פצצה אידיאלית לצרכים מיוחדים, פצצה עם תקציב בלתי מוגבל, פצצה שניתן לבנות מעשית. הכיצד אוכל לשנות את מסלולו של כדור הארץ בעזרת פצצה זו.

מה התנאי העיקרי להזזת חפץ (כדור הארץ בדוגמא הזו) ממסלולו (כאשר החלל בעצם הוא התווך עבור הבעיה)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפוצץ את השמש :)

ככה לא יהיה גוף שמושך את כדור הארץ והתנועה המעגלית סביב השמש תחדל (ואיתו כל מה שחי פה)

או שאתה סתם יכול לעשות פיצוץ גדול מחוץ לכדור הארץ בסביבה די רחוקה ככה שההדף ישנה את מהירות הסיבוב של כדור הארץ סביב השמש

ככה שיתכנו 3 אפשרויות,

1. ההדף יעצור את כל המהירות ובסופו של דבר אנחנו ניפול על בשמש (ושוב נמות)

2. ההדף יקטין את המהירות ואנחנו נתרק מהשמש (ושוב נמות)

3. ההדף יגביר את המהירות ואנחנו נתקרב לשמש (ושוב נמות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממממ חידה מעניינת אודיקול...קבל ח"ח

בהקשר לתשובה,אני מניח שפצצה לא משנה מה סדר גודלה אינה מספקת בפיצוץ להסיט את כדה"א ממסלולו,לכן יהיה צורך בפגיעה בנקודה "רגישה",אני מניח שתצטרף לפגוע באחד הקטבים (מחוץ לאטמוספירה) על מנת לשנות את סחרור כדור הארץ בנקודה זו שהיא יותר קטנה ויותר רגישה להשפעה,ובכך תוכל לשבש את הסיבוב של כדה"א ולהסיטו ממסלולו

(אני יודע שזה ממש לא נכון,אבל אני לא לומד פיזיקה,ולפחות ניסיתי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהתנאי העיקרי להזיז את כדור הארץ ממסלולו הוא להיות מחוצה לו.

אי אפשר להזיז את כדור הארץ כשנקודת האחיזה שלך היא כדור הארץ. למשל אתה קופץ. אתה זז למעלה

אבל בעצם אתה מזיז את כדור הארץ בכיוון הפוך במהירות כזאת מנימלית שגם אם הוא היה זז במליוני

שנים הוא לא היה מתקדם אלפית סנטימטר. וגם ממילא כשתיפול חזרה ארצה אתה תמשוך את כדור הארץ בחזרה

גם ולכן גם המהירות הזאת כשהקנת כשקפצת תיעלם.

הנקודה היא שכדי לגרום שינוי כלשהו במסלול או תנועה של כדור הארץ האדם חייב למצוא נקודת אחיזה שלא קשורה לכדור הארץ ורק אחר כך לגרום לשינוי במסלולו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל פיצוץ שפוגע רק בצד אחד של כדוה"א מסיט אותו ממסלולו גם אם במידה זניחה.

הצמדה של הפצצה לפני כדוה"א ופיצוצה יגרמו לכדוה"א לנוע לכיוון הנגדי וישפיעו על צורת המסלול שלו.

לא ניתן לדעתי עם פצצה בודדת לשלוח את כדוה"א אל מחוץ למערכת השמש כי העוצמה הנדרשת תפרק אותו לחלוטין, אבל סדרה של פיצוצים קטנים יותר יכולה לבצע זאת.

אם המטרה היא להרחיק אותו מהשמש אז מומלץ להצמיד אותה לנקודה שבה השמש תהיה בזנית (90 מעלות) ולפוצץ אותה ב 12 בצהוריים, אם המטרה היא לקרב לשמש אז באותה נקודה אבל ב 12 בלילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים, יפה כל הכבוד על המאמץ....

אני אנסה טיפה לעזור לכם.

תחשבו על טיל שעף באויר , מה התנאי (פיזיקה טהורה) לתנועתו של טיל ?

התשובה תפורסם בין השעה 19:00-20:00 במוצאי שבת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אנסה טיפה לעזור לכם.

התנאי לתנועתו של טיל הוא התגברות על כוח המשיכה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אנסה טיפה לעזור לכם.

אין שום תנאי לתנועתו, יש חוקים שמכתיבים את התנועה בהתאם לכוחות.

הסכום הווקטורי של הכוחות (דחף, כח משיכה, התנגדות האויר אם יש...) חלקי המסה שלו היא התאוצה שלו.

אינטגרל של התאוצה לפי הזמן נותנת את המהירות שלו כפונקציה של הזמן.

אינטגרל של המהירות לפי הזמן נותנת את המיקום שלו כפונקציה של הזמן.

אם אתה מציב יעד לטיל אז אפשר לדבר על דרישות,

למשל שיגיע לגובה X או יכנס למסלול Y או שלחלוטין יתנתק מכוח המשיכה. סתם באופן כלי טיל שטס אין שום תנאי מיוחד לגביו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשובה:

ובכן ידידי, התשובה נעוצה בסיבה העיקרית למעוף של טיל (לדוגמא) במערכת שנמצאת בוואקום (חלל לדוגמא). אחת הסיבות שהצעתי את הרמז של הטיל הוא, כיוון שרק פליטת מסה מהטיל בכיוון ההפוך לתנועתו , היא הגורמת לתנועה של הטיל. הסיבה נובעת משימור התנע במערכת ושמירה על מרכז המסה של כל המערכת. בתוך האטמוספירה יש המון ביזבוז וחיכוך ולכן הרמז אינו מלא.

עכשיו לעיניין הפצצה הגרעינית הכל יכולה:

כידוע, נערכים ניסיונות ומחקרים על פצצות גרעין במקומות מסויימים בעולם. לאחר כל פיצוץ גריעיני, מתרומם ענק של אבק וסלעים למרחק של כמה קילומטרים בגובה. אבל ! הכל נשאר בכדור הארץ, שום דבר לא נמלט מהפלנטה. אין בריחת מסה מכדור הארץ. יחסי הגומלין של תנע וסכום כל המסה שעולה ופוגע באדמה אינו מביא את כדור הארץ לשינוי מסלולו.

ובכן למזלינו לא עורכים כיום ניסיונות להבריח של אבק וסלעים אל מחוץ לכדור הארץ וזאת מהסיבה שהתחמקות של מסה מכדור הארץ תגרום לתנע בדיוק בכיוון הנגדי לתנועת הענן והאבק. התנהגות שכזו תגרום לכדור הארץ לזוז ממסלולו כיוון (שכחתם אוליי) הוא נמצא בחלל, וחליקיק האבק והסלעים נמלטים במהירות המילוט מכדור הארץ. מרכז המסה נשאר אותו דבר.

ובכן התשובה היא, פצצה שתוכל להבריח כמות של מסה אל מחוץ לכדור הארץ.(להבריח משמע לגרום שלעולם לא נראה יותר את המסה בחזרה בכדור הארץ).

earth.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...