למי אפשר לדווח על רכב עם קסנון? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למי אפשר לדווח על רכב עם קסנון?

NuNaTaK

Recommended Posts

• תגובות 72
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

על שעליו מורכב קסנון לא חוקי אשר לפי החוק מפריע ותופס את תשומת לב הנהג בזמן נהיגה.

מה יש פה לא להבין?

מי עשה אותך (או אותי) למבינים באיזה עוצמה הקסנון כבר לא חוקי ?!

ברכב הקודם שלי היה קסנון שכל הזמן אמרו לי שהוא חזק ולעיתים מסנוור (תלוי בזוית שמסתכלים), והקסנון כמובן בא מהיצרן עם הרכב.

ישנם רכבים שמותר להרכיב עליהם קסנון (אם יש דגם מאותו סוג עם קסנון) ולקבל אישור רשמי לכך.

מעבר לזה, אף אחד לא יעשה שום דבר, אלא אם אותו יתפס "על חם" ע"י שוטר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשזה אור כחול שנראה כמו כוכב זורח רק במרחק 10 מטר והוא משתקף ומסנוור את הנהג שלפניך דרך המראה שלו סביר להניח שזה לא חוקי... מעבר לזה שאני בטוח ב100% שמדובר בקיט לא חוקי כי האור היה מפוזר והרמות עוצמה שהחוק מאפשר בקושי מתקרבות לגוון מעט כחלחל (לפי מה שאני זוכר) וכאן זה היה הרבה יותר חזק, לא נראה לי שיש מיצובישי לנסר עם קסנון מהמפעל (אבל כאן אולי אני טועה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלנסר אבולושן המשווקת בארץ יש אורות קסנון, והם בהחלט חזקים.

מתוך המפרט (הקישור אליו מאתר היבואן הישראלי, ככה שזה מה שמוכרים פה, בגדול):

Light and Visibility: Bi-xenon headlamps

http://www.lancer-evolution.eu/downloads/PopupSpecification/lancer_evo_gb_en.pdf

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלנסר אבולושן המשווקת בארץ יש אורות קסנון, והם בהחלט חזקים.

מתוך המפרט (הקישור אליו מאתר היבואן הישראלי, ככה שזה מה שמוכרים פה, בגדול):

Light and Visibility: Bi-xenon headlamps

http://www.lancer-evolution.eu/downloads/PopupSpecification/lancer_evo_gb_en.pdf

יכול להיות, אני לא מבין הכי גדול בדגמי מכוניות ומעבר לזה שזיהיתי את הרכב כלנסר (לדעתי בת 3-4 שנים) אין לי מושג. זה לא ממש משנה, בדיקה קצרה במחשב של משרד התחבורה תוכל לומר אם זה חוקי ברכב הזה או שיש כאן עבירה על החוק כפי שאני חושב.

משעמם לך בחיים או מה ?

לא ממש, מצד שני גם לא בא לי לעשות תאונה בגלל איזה זבל שאני מקווה מאד שיחטוף קנס ויזהיר את חבריו שלא לחזור על מה שהוא עשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מת על אלה, בייחוד בכבישים בעיתיים כדוגמת כביש 90. לדאבוני אין הרבה מה לעשות (בייחוד כשחלקם קיבלו ככה את הרכב מהמפעל - נפוץ מאוד אצל BMW ופורשה) מלבד :

א. לא להסתכל אליהם ישירות במידה והם באים מולך בכביש צר, אלא להצמד לימין, להאט טיפה ולהסתמך על השוליים כקו מנחה עד שיחלפו.

ב. אם הם באים מאחוריך, אותו עקרון, רק להאט לרמה שתאפשר להם לעקוף אותך ולהמשיך את הפוזה מול רכבים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה נתקלתי ברכב הזה פעמיים ב3 שעות ובאותו כביש (עירוני אבל "מהיר") במרחק של 300 מטר, בפעם הראשונה הוא היה בנתיב הנגדי ובפעם השניה הוא היה מאחורי ועקף אותי מהר מאד ואז גם רשמתי את המספר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קסנון לא חוקי בארץ לא כי זה מסוונר, אלא כי אסור בארץ לעשות שום מודיפיקציה לרכב, לא משנה מה. אסור להחליף צמיגים, פנסים, או כל דבר אחר שלא תואמים לדגם שמגיע מהיצרן. רכבים שמגיעים עם קסנון ניתן להרכיב בהם פנסי קסנון מדגם שמשווק ע"י היצרן או מוגדר כחלק חילוף מאושר ע"י היצרן.

הבעיה עם קסנון שאנשים קונים פנסים זולים, לא ממוקדים, שעושים יותר אור מאורות גבוהים וזה סיוט לנסוע עם כאלה רכבים מולך או מאחוריך על הכביש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע אני חייב להגיד לך אתה יצאת אשכנזי עכשיו.

מה הבעיה אני לא מבין אותך !מה אתה שוטר פקח או טסטר ?

כל עוד אתה לא זה ולא זה אל תתערב אם לא נפגעת כי זה לא עניינך.

שמת לב כמה אנשים נוסעים עם אורות גבוהים שהם יותר מסנוורים <?

נראה לך גם שהמשטרה תעשה משהו ? אז לא@@

בקיצור צא מהסרט שאתה נמצא בו .

ותתעסק בעניינים שלך ולא של אחרים יבוא היום והוא יצטרך לעשות טסט לאוטו ולא יעור רק בגלל קסנון אבל מצד שני אולי הוא כבר עשה ואתה לא יודע .

אז בנתיים כמו שאמרתי אל תתעסק בעניינים של אחרים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יעצור אותו שוטר הוא לא יוכל לעשות לו שום דבר אלא אם כן יקרא לבוחן שכרגע במשמרת ועושה פטרולים הלוך ושוב בכביש.

רק בוחן יש לו ההסמכה לקבוע אם רכיב מסויים ברכב כשר או לא.

עוצר אותכם שוטר ואומר משהו על חלק זה או אחר? שיקרא לבוחן (אלא אם כן הבוחן הוא זה שעוצר אתכם או שליד השוטר מראש כבר עומד בוחן רכב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...