עצות מה לעשות עד הגיוס - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עצות מה לעשות עד הגיוס

intel suck

Recommended Posts

אז ככה בינתיים התאריך גיוס שלי הוא במרץ, תמיד יש סיכוי שהוא יוקדם אבל בינתיים זה התאריך, עד עכשיו עבדתי אבל הייתי צריך לעזוב את העבודה מסיבות שונות, ואני מחפש רעיונות למה לעשות עד הגיוס, צברתי קצת כסף מהעבודה וחשבתי אולי על טיול או משהו כזה לפני הגיוס.

יש לכם רעיונות למה לעשות?

הי אלירן,

קצת קשה להציע רעיונות לאדם שלא מכירים בכלל ולא יודעים מה הוא אוהב... אבל בסה"כ ההצעות שנתנו לך כאן נשמעות לי לא רעות בכלל.

אני אישית הייתי מוותר על טיול, כי את זה בטח תעשה גם ככה אחרי השירות ואז תהיה פחות מוגבל בזמן ותרגיש יותר חופשי באמת (אני אישית אוהב במיוחד טיולים ללא תאריך סיום מתוכנן, אבל זה אני - אולי אתה שונה).

עבודה וצבירת ממון הן תמיד אופציות טובות לתקופות לא ברורות - אם גם ככה אתה לא יודע מה אתה רוצה, לפחות תעשה כסף ותצבור ניסיון תוך כדי, לא? מה שכן, אם אתה מחליט לעבוד אולי כדאי לך לשקול עבודה בארה"ב או אירופה לפני חג המולד. לדעתי עדיין מחפשים שם עובדים בטירוף ושם כנראה תרוויח פי כמה וכמה ממה שתוכל לעשות בארץ באותו זמן (כמובן שתצטרך להזדרז קצת בשביל זה).

נושא הפסיכומטרי קצת יותר קרוב לליבי וכאן גם אוכל לתת לך מידע קצת יותר מקצועי.

ראשית, רצוי שתדע שיש יתרונות גדולים לביצוע פסיכומטרי לפני הצבא. כל מה שקשור לפעולות בסיסיות באלגברה, משוואות, תכונות צורות גיאומטריות וכו' עדיין טרי בראש וגם ההרגל של לימוד במסגרת כיתתית מאוד עוזר. כמו כן, אם תשיג את הציון הרצוי, תחסוך לעצמך הרבה כאב ראש אחרי הצבא. מצד שני, חשוב לציין שההכנה למבחן יכולה להיות מאתגרת ביותר מבחינת עומס הלימודים ולפיכך דורשת בגרות נפשית מסויימת – האם נראה לך שאתה רוצה להשקיע את מיטב זמנך ומרצך בשלושת החודשים הקרובים בלימוד אינטנסיבי לפסיכומטרי?

אם כן, המועד הרלוונטי עבורך, כנראה, הוא מועד פברואר הקרוב, שיהיה הפעם ב7/2/11 (המועד הבא יהיה באפריל, כשאתה כבר תהיה במצב 2 באיזה בסיס...). אתה יכול עדיין להירשם לקורסים למועד פברואר, אך גם כאן תצטרך להזדרז, כי רוב הקורסים כבר נפתחו והשאר יתחילו באיזור השבוע הבא.

אמרתי "כנראה", כיוון שבצמוד לשלושה מתוך חמשת המועדים הקבועים כל שנה, מתקיימים גם מועדים מיוחדים ללקויי למידה אשר קיבלו אישור מהמרכז הארצי לביצוע מבחן מותאם. לצערנו, מבחנים מותאמים אלה מתקיימים רק בסמוך למועדי אפריל, יולי ודצמבר (כשאתה תהיה במצב 2, כאמור...) ולכן אם אתה מאובחן כלקוי למידה או בעל הפרעות קשב וריכוז (או חושד שאתה עלול להיות כזה, גם אם לא אובחנת), בהחלט יתכן שעדיף לך לחכות עד אחרי הצבא. אם נראה לך שזה המצב, פנה אלי ואכוון אותך להמשך תהליך הבדיקה.

בכל מקרה, אני מצרף לך כאן קישור למשחק אינטראקטיבי ללימוד אוצר מילים – זה חלק מהחומר למבחן שאף פעם לא מוקדם מדי להתחיל ללמוד:

http://www.ezway.co.il/64906/תותח-אוצר-מילים-1

מאחל לך בהצלחה בהמשך הדרך ואשמח לענות לך על שאלות נוספות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה הזוי,היה פה גם פעם נציג של תמיר4 בדיון על מיים,ועכשיו נציג של אתר של פסיכומטרי :lol:

ואני במקומך עובד וקורע תתחת,מנסה להשיג כמה שיותר כסף לפני הגיוס כי באמת כל כמו שאמרו קודם כל 2-3 יציאות זה יקח לך את כל המשכורת כמעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...