האם הטמפרטורות הללו נורמליות לפנטיום 2.4C? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הטמפרטורות הללו נורמליות לפנטיום 2.4C?

Meturlal

Recommended Posts

שלום לכולם!

אני יודע שהנושא של הטמפרטורות של המעבד והמערכת נדונו כבר כאן, אבל לצערי כל הנושאים שקראתי לא הצליחו לענות על הבעיה שלי.

הבעיה (בכלל יש המון בעיות עם המחשב החדש, כמו הזמזום שמזיזים את העכבר או לוחצים על המקלדת) היא שאתמול שמעתי אותו מצפצף, לא ידעתי למה, אז לבסוף בדקתי את הטמפרטורות וגיליתי את הטמפרטורות הבאות:

לפי AIDA:

Motherboard: 66-69

CPU: 65-68

AUX: 45-46

SMART: 43

כל זה שהמחשב היה בפעולה ברקע שהעמיסה את המעבד ב-90% בערך.

אחרי שהפעולה נגמרה המחשב ירד (בערך כעבור 10 דקות) לטמפרטורות הבאות:

Motherboard: 51-54

CPU: 51-52

AUX: 39

SMART: 38

והן נשארו בתחומים הללו, למרות שהמעבד היה בעומס של 0-2 אחוזים.

עכשיו שהדלקתי את המחשב (פחות מ-2 דקות מההדלקה) הטמפרטורות הן:

Motherboard: 45-48 (הטמפרטורה של הפריט הזה מאוד משתנה מרגע לרגע)

CPU: 47-48

AUX: 35

SMART: 36

טמפרטורת החדר לפי מדחום חדר היא 26 מעלות (כרגע, אתמול בלילה היא הייתה 25).

האם זה נורמלי או שזה חם מדי (והאם ביפים שהיו אתמול הרתיעו על כך)?

מה אפשר לעשות?

בתודה מראש!

הערות: המעבד הוא Pentium 4C 2.4Ghz

לוח האם הוא: IS7-E

המחשב בן חודש בלבד!

(את שאר המפרט ניתן לראות במפרט של המחשב החדש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

איך הסירקולציה במארז שלך?

יש מאוורר בדופן המארז (במרכז) שנראה לי שהוא מכניס אוויר (כי לא מרגישים ממנו רוח מבחוץ - אבל הוא פועל)

ויש מאוורר בגג המארז (במרכז) שמוציא אוויר (מרגישים את הרוח שהוא מוציא).

יש גם (כמובן) מאוורר לספק כוח.

חוץ מזה ל-Chipset יש מאוורר וגם למעבד (המאוורר שבא עם המעבד).

לכרטיס המסך אין מאוורר (ATI 9200), אלא רק גוף צהוב.

המארז הוא של Enermax (דגם CS-3071L) - אמנם זה המארז הכי זול של Enermax שמצאתי, אבל לפחות מבחינת איכות החומרים הוא נראה איכותי.

זה באמ גבוה אולי יש בעייה עם הקרור של המעבד .. אולי הוא לא מורכב טוב אולי המאוור שלו פועל חלש מידי או לא פועל..

בדקתי את זה, והמאוורר נראה נעול עם גוף הקירור (בעזרת הזרועות הללו) בתוך התושבת המרובעת השחורה שעל לוח האם.

מהירות הסיבוב של מאוורר המעבד לפי AIDA היא 3125rpm (והיא לא משתנה).

מהירות הסיבוב של מאוורר ה-NB (מה זה?) היא בין 5600-6100rpm (והיא משתנה משניה לשניה).

שאר המאווררים לא מדווח על מהירות הסיבוב שלהם.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) חיפשתי מידע על המארז שלך וראיתי שיש לו 5 מאוררים, 1 בגג ואחד בצד (כמו שציינת) וגם מאורר 120 ממ' בקידמה ועוד 2 של 80 ממ' מאחורה, כל שאר המאוררים שלא ציינת מותקנים אצלך במארז או שלא?

2) יש לך לוח כמו שלי, ואצלי המעלות של ה MOTHER BOARD לא עולים על 36 במאמץ, אז או שזאת בעיה בתוכנה או שהסירקולציה שלך פשוט לא טובה, מאורר אחד חלש בדלת ועוד מאורר בגג זה לא הכי הכי...

3) תנסה לראות בביוס את המעלות, תחת Health אולי שם הוא יראה לך מעלות שונות, תבדוק ותגיד לנו עם המעלות בביוס דומות.

4) הביוס שלך מעודכן?

5) המעלות של המעבד שלך עוד בסדר אבל של הלוח אם גבוהות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) חיפשתי מידע על המארז שלך וראיתי שיש לו 5 מאוררים, 1 בגג ואחד בצד (כמו שציינת) וגם מאורר 120 ממ' בקידמה ועוד 2 של 80 ממ' מאחורה, כל שאר המאוררים שלא ציינת מותקנים אצלך במארז או שלא?

המארז בא רק עם שני מאווררים, אחד בגג ואחד בדופן. יש מקום לעוד 2 מאחור ועוד 1 מקדימה (שבו ניתן להתקין מאוורר 120 או 80 מ"מ - אבל כאמור כרגע לא מותקן בו כלום), אבל המארז לא בא איתם כברירת מחדל (הם אופציונליים).

3) תנסה לראות בביוס את המעלות, תחת Health אולי שם הוא יראה לך מעלות שונות, תבדוק ותגיד לנו עם המעלות בביוס דומות.

מראה את אותן המעלות (כמעט בדיוק כמו שהיה דרך AIDA ב-Windows).

4) הביוס שלך מעודכן?

התאריך של ה-BIOS הוא 15/8/2003 (לפי האתר של זה הגרסה האחרונה של ה- שיצאה ללוח זה).

דרך אגב מה המשמעות של SMART ו-AUX (את הטמפרטורה של מה הוא מודד שם)?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AUX - ספק כח

Smart - אין לי מושג.

תקשיב אחי, תקנה מאוורר 120 ממ' גנרי ותוסיף למארז מקדימה שיכניס אוויר, תקנה עוד 2 מאוררים של 80 ממ' ג'נריים שיוציאו אוויר מהמארז, ככה תהיה לך סירקולציה מעולה, תעשה את זה ותראה את השיפורים, בקשר למעבד אין לך מה לדאוג הלוחות של אביט לפנטיום מראות 10 מעלות מעל ללוח אם אחר כי הם פשוט מיקמו את הסנסור יותר צמוד למעבד.

אבל הצ'יפסט שלך מאוד מאוד לוהט, תרכוש מאוררים חדשים כבר בתחילת שבוע הבא כי בינתיים אתה גורם לנזק בכאלה מעלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NB - נורט ברידג' - גשר צפוני - השבב המרכזי שעל הלוח אם

אני לא יודע אם אפשר בלוח שלך, כי איך שאני זוכר בIS7 יש את המאוורר הירקרק הגדול על הציפסט, אבל תנסה לגעת בו ולראות אם הוא באמת כל כך חם.

איך המארז שלך מסודר? יש משהו שממוקם ממש מול הציפסט שמונע ממנו סירקולציה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החיישנים מזייפים, זה שכתוב לך את הטמפ' , זה לא אומר שהיא נכונה.

כתוב לך ב NB 65 מעלות? זה יכול להיות גם 45, וככה כנ"ל עם כל רכיב אחר.

תצטרך להכיר איכשהו [אני אסביר עוד רגע] את הלוח אם שלך, ואיך לחשב בערך את הטמפ' האמיתיות שלך, כי סה"כ כל לוח אם בודק טמפ' בצורה שונה, וכל החיישנים שעל לוחות אם שונים, לא מראים טמפ' מדויקות.

אתה צריך לשים Prime 95 לדעתי, להמון המון שעות (הייתי אומר 24) כעבור 10 דקות תריץ 3DMark2001 בערך ל 4 לופים, תיראה אם אין בעיות תקיעות מוזרות, הופעות מוזרות על המסך וכו...

אחרי שעה תעשה את זה שוב, אין בעיות עדיין? יפה

תחכה 4 שעות לדעתי בערך..תריץ שוב ותבדוק..אין בעיות? תחכה עד שיעברו ה 24 שעות (זה 20 שעות מכיוון שעברו כבר 4) ואז תריץ שוב..אין בעיות..אל תדאג הכל בסדר המחשב שלך מסוגל להתמודד עם טמפ' מסוג זה בכול רכיב כלשהו. [ותאמין לי Prime 95 זה מבחן שבודק את חום המעבד מעבר למה שהוא מתאמץ במסגרת עבודה עם | | משחקי מחשב.

אני יודע שזה לא כזה קל לבדוק את המחשב בכול כך הרבה זמן, לכן אתה יכול באותו זמן תמיד לעבוד בצד עם ומשחקים, ואז במשחקים אולי תוכל להקדים את גילוי המכה (אם כאשר שתשחק תגלה שהמעבד עושה טעויות חישוב, או שכל רכיב אחר במערכת מזייף בצורה כלשהי).

מקווה שעזרתי,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שהוא עובד לא אומר שזה בריא לו. זה גורם לשחיקה של המעבד ובשלב מסוים יתחילו להיות לו בעיות. הדוגמא היחידה שאני יכול להביא מנסיון אישי זה כרטיס מסך, שאומנם מת יותר מהר ממעבד אבל בכל זאת. היה לי ti4200 של והוא לא היה תקין, התחממם מוות ותוך 5 חודשים התחיל לעשות בעיות אחרי 6 (לפני שבועיים) הייתי צריך להחליף אותו במסגרת האחריות.

הכרטיס עבד תותח, אבל עד גבול מסוים. אותו דבר יכול לקרות למעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שהוא עובד לא אומר שזה בריא לו. זה גורם לשחיקה של המעבד ובשלב מסוים יתחילו להיות לו בעיות. הדוגמא היחידה שאני יכול להביא מנסיון אישי זה כרטיס מסך, שאומנם מת יותר מהר ממעבד אבל בכל זאת. היה לי ti4200 של והוא לא היה תקין, התחממם מוות ותוך 5 חודשים התחיל לעשות בעיות אחרי 6 (לפני שבועיים) הייתי צריך להחליף אותו במסגרת האחריות.

הכרטיס עבד תותח, אבל עד גבול מסוים. אותו דבר יכול לקרות למעבד.

או כל הכבוד לך :o

זה ברור, כל אובר קלוק שוחק, אז מה אתה מציע? שנקנה חיישנים מקצועיים? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל IDO-K, לדיסק הקשיח שלו אין חיישן ככה שזה לא של ההרדיסק.

ותקשיב, לפני שאתה עושה את כל הבדיקות האלו תקנה את המאוררים למארז, ותעשה לך סירקולציה יותר טובה, כמו שאמרתי קודם, תסדר גם כבלים ורק אחרי זה תבדוק שוב מעלות ואז נמשיך הלאה.. תעדכן אותנו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהזדמנות זו, יש לי 2.4C, מהירות המאוורר שלו היא 2411 RPM.

הטמפ' במנוחה היא: 49-50.

ובמאמץ הטמפ' היא: 60-63 ככה!

המארז הוא: 6A19 עם 120 מכניס מקדימה ו120 מוציא מאחור.

האם הטמפ' טובות?? האם יש צרוך בהחלפת למעבד??

תודה רבה ויום טוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...